Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

Anetucha, on pewnie boi się o maleństwo i tej wersji się trzymaj :) Głowa do góry, będzie troskliwym ojcem :) Masz teraz trochę tego latania po lekarzach no ale jak trzeba to trzeba. Ja tak jak pisałam też idę, ale na echo serca maluszka Witaj Martynka4fun :) Ja niestety nie jestem z Wrocławia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martynka4fun
Ok może nie z Wrocławia ale wsparcie forum także się przyda. Mam pytanie do Was dziewczynki kiedy robi się pierwszy raz echo serca dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chestnut te bole to normalne sprawa, mnie w 6tc tak bolalo ze myslalam ze bede plakac, wtedy jak boli to dziecko rosnie, macica sie rozciaga i taki bol wlasnie odczuwamy, wiec nie masz sie czym martwic to calkiem normalne :) martynka4fun no to gratulacje teraz to przewaga chlopcow :) (nie)mądra* no i GRATULUJE!! Fijfijfijuu pisz koniecznie czego sie tam dowiedzialas na tym echu serca, bedzie dobrze - zobaczysz :) martynka4fun hmmmm nie jestem pewna o co Ci dokladnie chodzi, ja na kazdej wizycie slysze serduszko swojego synka :) Fijfijfijuu echo serca to poprostu KTG czy jak bo sama nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny pisalam z wami na poczatku watku ale obecnie jestem trzeci raz w szpialu z powodu duzego krwawienia. Leze od poniedzialku i nie wczesniej niz w poniedzialek wyjde.Jestem teraz w 10 tygodniu ciazy. Teraz wszystko jest ok i przepraszam za moja pisownie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny pisalam z wami na poczatku watku ale obecnie jestem trzeci raz w szpialu z powodu duzego krwawienia. Leze od poniedzialku i nie wczesniej niz w poniedzialek wyjde.Jestem teraz w 10 tygodniu ciazy. Teraz wszystko jest ok i przepraszam za moja pisownie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XSoniaX ja na swoim kacie tez mam 3 wizyty w szpitalu... no najwazniejsze ze z dzieciatkiem jest wszystko wporzadku :) zycze szybkiego powrotu do zdrowka!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martynka4fun
Pytam bo zastanawiam się nad tym gdyż wczoraj ginekolog pytała się mnie wszystko o wady serca w mojej rodzinie i dosyć długo patrzyła na serduszko maluszka, ale powiedziała że jest wszystko ok... przestraszyłam się troszkę, że może być coś nie tak, ASP było 140 u/min więc mieści się w normie. Czy to normalne, że lekarz najbardziej zwraca uwagę na serduszko maluszka?? Pewnie to moje przewrażliwienie ale mój mąż również zaniepokoił się tym. :) również zauważyłam przewagę rodzących się mężczyzn z czego mój mąż pęka z dumy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Echo serca nie jest rutynowym badaniem. Z tego co ginekolog mi mówiła to takie USG z dopplerem, będę dziś wiedziała więcej to Wam powiem. Muszę zrobić to badanie, bo na USG połówkowym gin wykryła coś na serduszku i trzeba sprawdzić czy wszystko gra. Będzie mnie to kosztowało 320 zł :O Ale oddałabym wszystkie pieniądze, żeby tylko wszystko było ok :) Cześć XSoniaX :) Dobrze, że wszystko ok i dobrze, że już jesteś :) Im nas więcej tym lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fijfijfijuu no to bede trzymac mocno kciuki :) no tak 320zl piechota nie chodzi, ale czego czlowiek nie zrobi dla swojego skarba, no i oczywiscie dla swietego spokoju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martynka4fun, dobrze myślisz, bo na połówkowym bardzo się przyglądają serduszku, a wiesz jak to jest, maluszek się rusza i ciężko dojrzeć komory, zastawki itp. Gdyby było coś nie tak na pewno by Ci powiedziała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na tym polowkowym tez stres przezylam, chyba z 5 minut przygladal sie samemu serduszku i caly czas je "lapal" i puszczal na glos, normalnie bylam PRZERAZONA poczym powiedzia o jest to o co mi chodzilo i powiedzial ze wszystko wporzadku i ze nie jest latwo uchwycic to serduszko tak jak ma byc :) no i na karcie opisu pisze ze wszystko jest wporzadku, nie udalo mu sie tylko zobaczyc buzki (tylko przez chwile widzialam jak ziewa ❤️ ) bo schowal sie i nie chcial pokazac, po za tym wszystko wporzadku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki MAMA :) Pamiętam jak się cieszyłam na tym pierwszym USG genetycznym, że wtedy było wszystko ok, że ta przezierność karkowa wyszła dobrze, że serduszko jest ok i jakoś tak nie spodziewałam się, że na następnym będzie coś nie tak. Pamiętam, że przez plamienia miałam też USG w 16 tyg. i lekarz też oceniał wszystkie narządy, m.in. serce i też cudował, bo mały się wiercił i do tego miał czkawkę. Powiedział wtedy, że serduszko ok, nie może się tylko dopatrzyć czy wszystko dobrze z zastawką, ale pewnie tak, a tu potem właśnie z tą zastawką wyszła niespodzianka :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fijfijfijuu zobaczysz, bedzie dobrze, wiem ze latwo sie mowi, bo sama sie stresuje, no ale pocieszyc dobra kolezanka trzeba :) o ktorej idziesz na to echo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heeeej :) troche naciągne was na wspominanie mooooooge? :D opowiedzcie mi prosze jak wygląda to pierwsze prenatalne usg miedzy 11a14tc?:D podobno trwa 40min! ono jest głowica przez-brzuszną czy transvaginalną? :) Jak wy dajecie rade na badaniach ginekologicznych i to w zaawansowanej ciąży? chyba powiem mojemu ze nie chce być badana na kolejnych wizytach -cała obolała chodzę :/ Mam do zrobienia komplet badan z krwi łącznie z grupa krwi mimo iż już mam ! z hiv mimo iż tez już mam!i inne w sumie 500zł!!! to są prywatne wizyty :/i jeszcze kazał mi zaliczyc interniste,dentyste,laryngologa,okuliste też tak miałyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(nie)mądra* ja tych badan pierwszych nie robilam, tak ja mialam kazdego tego lekarza, po za okulista, tyle ze ja tych wszystkich lekarzy mialam jak lezalam w szpitalu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dość długie jest to USG, bo lekarz musi ocenić wszystkie narządy. Ja miałam transvaginalne, ale od tego czasu miałam już robione przez brzuch. Dla mnie mogłoby trwać wiecznie, oczywiście jeśli wszystko jest ok z dzidzią :D Patrzysz sobie jak bryka :) Jeśli chodzi o badanie gin. to zależy od ginekologa. Trochę tam musi pognieść jak chce wyczuć macicę ;) Ale jak byłam raz u jednego to jak mi rozwarł wziernik to nie wiem czy mojego synka nie zobaczył :D Myślałam, że padnę tak mnie to bolało :O Mówisz, że masz już zrobione te badania krwi, ale robiłaś jak już dowiedziałaś się o ciąży? Nie wiem po co ten okulista, laryngolog i internista, ale dentysta to rozumiem, bo w ciąży podobno potrafią "polecieć" zęby, a dziąsła u niektórych robią się bardzo wrażliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to w ogole nie wiem o czym wy piszecie :D w 12 tygodniu polecialam do polski i tam byla moja pierwsza wizyta! zrobil mi usg dopochwowe (?) nagrał na płyte, powiedzial, ze bedzie chlopiec, zrobil wymaz i tyle. wrocilam do Anlii, mialam kolejne USG- dla nich pierwsze, ale tylko po bruzchu mi jezdzila, pobrali krew i do domu. za 2 tyg przyszedl list ze wszystko jest ok. potem mialam jedno spotkanie z polozna, czyli robila to co do tej pory (cisnienie, mocz, doppler, mierzenie, ustawka na kolejna wizyte) potem mialam w 21 tyg drugie USG, znowu pojezdzili po brzuchu, okazalo sie ze dziewczynka ;] wzieli krew i od tamtej pory chodze tylko na te durne wizyty u poloznej zero wkladania palcow, moze nawet nie mam szyjki hahaha :D nic tu nie sprawdzaja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetucha to najpierw był chłopiec, potem dziewczynka?? :D Nieźle, myślałam, że w tą stronę ciężej się pomylić :O Co się stało z siusiakiem? ;) Lecę dziewczynki pozałatwiać sprawy i na koniec do tego lekarza. Odezwę się jak wrócę 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie masz pojecia nawet jaka bylam wsciekla jak okazalo sie ze to dziewczynka. 2 dni pogodzic sie nie moglam ;) tutaj poiweidzieli, ze ginekolog w polsce powinien zamknac kopare w 12 tygodniu bo wtedy genitalia obojga plci wygladaja jak siusiak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martynka4fun
Fijfijfijuu 3mamy kciuki... ale na pewno wszystko będzie dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anetucha właśnie w jukeju podoba mi sie to ze nie trzeba gaci zdejmować :) już nie moge sie doczekac kiedy tam będę. No ale z tą płcią to niezłe jaja hahaha Nie mówcie ze pierwsze też jest przezpochwowe bo przez 40 min. to chyba w znieczuleniu to poproszę. Wczoraj miałam i w pewnych momentach myślałam ze zjadę na same wspomnienie jest mi nie dobrze :( Fijfij 3mam kciuki daj znać :) Mama co cie tak atakują na forum u michasi :P założe sie ze to te bezdzietne co usg widziały w internecie najwyżej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(nie)madra ...wiesz co ja bym chciala gacie zdjąc chociaz pod koniec zeby dowiedziec sie czy mam ta szyjke miekka plaską czy mam jakies rozwarcie bo mnie strzela juz ;/ dzis jest termin porodu, ktory obliczyli mi w polsce. czuje sie dobrze, zadnych symptomow nie mam, czop sluzowy jeszcze nie wypadl... nie mam bolesnych skurczy treningowych, mam tak jakby twardnienie brzucha z prawej strony, nawet teraz mnie trzyma i to wszystko ;( chce juz urodzic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na badaniu usg mała byla wieksza o wiecej niz 6 dni ale mniej niz 7. w polsce w takim wypadku zmieniaja termin porodu a w anglii musi byc pełne 7 dni. dlatego polski termin mam dzis a angielski w piatek za tydzien ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anetucha aaaha, rozumiem :) to wypośrodkujmy i będziesz rodzić w środe ? :P Gdzie dokładnie w Kent mieszkasz?:) mama masz racje!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×