Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

Witajcie dziewczyny :) nie pisałam tu ostatnio, bo w sumie nie miałam co, dziś dopiero miałam wizytę u ginekologa :) bałam się jak cholera! Byłam na nfz i w tej poradni mogłam liczyć tylko na badanie ginekologiczne a na usg muszę czekać do wtorku :/ ale tak czy tak, podejrzenie ciąży mamy jak najbardziej a we wtorek będę wiedziała już na pewno :) cieszę się bardzo :) a jeśli wszystko się sprawdzi to dzidziuś pojawi się 22 czerwca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Molly90 witaj ;) czy dobrze licze, od 17 roku zycia staralas sie o dziecko?! dzis halloween. dzeiciaki chodza poprzebierane po domach ;D niektore sa naprawde małe :D takie krasnale 2-3letnie z rodzicami przebrane za czarownice i zombie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny:) MAMA2013LUTY cieszymy się,że wszystko w porządku dbaj o siebie:)Ja dopiero teraz bylam w stanie włączyć komputer,od samego rana okropne mdłości,wymioty i ogólnie czułam się jak bym miała zejść z tego świata, ale już lepiej:)szczesliwa-mmmama no to moje gratulacje,lada dzień zacznie bić serduszko. Mnie też bolal brzuch do 6 tyg,a poźniej ból ustąpił ale przyszły straszliwe nudności,mam nadzieje że Ciebie ominą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja juz 4 raz w szpitalu... :/ no ale coz, jak trzeba to trzeba, wszystko dla maluszka :) a ja bylam na mieszkaniu, klucze odebrane, umowa podpisana i czesc rzeczy zawieziona :) dzieki dziewuszki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem studiująca,zaoczna:) Ostatni semestr projektowania terenow zielonych:)Właśnie zabieram się za pisanie pracy inżynierskiej,ale ciężko idzie:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie nie nie od 17 lat nie mialam w planach ciazy ale chodzi o to ze 4 lata nie zabezpieczalismy sie. I tak z biegiem czasu gdy juz bylam gotowa na bycie mama i bardzo chcialam zajsc w ciaze pomyslalam ze moze ktores z nas jest bezplodne skoro tyle sie kochamy i nic sie nie dzieje..ktos moze pomyslec ze w tym wieku starania o dziecko to jakis absurd ale jestem najstarsza w rodzinie i mozna powiedziec ze przy malym rodzenstwie mozna niemal ze wszystkiego sie nauczyc i moze stad tak szybko chce sie miec wlasne malenstwo...Jestem naprawde szczesliwa z tego powodu zapewne jak kazda z was : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki ;) ja rok temu obiecalam sobie, ze w tym roku polece na zaduszki i dupa, znowu sie nie udalo... kolejjny rok nie zobacze cmentarza noca :( jutro mam termin. siedze i czekam az mi sie bułki upieką i czuje lekkie skurcze. nie jest chyba nowoscia, ze w nocy spac nie moglam dlatego dzis ppokusze sie o wywołanie porodu a mianowicie lewatywa i masaz sutkow. jesli do jutra nie znajde sie na porodowce to sie poddaje :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Andziulka, trzymam kciuki! :) Molly, gratulacje :) Anetucha, powodzenia :D MAMA, dlaczego w końcu zdecydowałaś się po tym upadku iść do szpitala? Dostałaś jakichś bóli? Dobrze, że wszystko ok :) Anetucha, a dlaczego planujesz taką dietę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewuszki! Ja juz wrocilam z cmentarza.. Nie moge sie doczekac kiedy anetucha urodzi fajnie byloby gdyby zdala nam relacje z porodowki :] ja to strasznie boje sie porodu a najbardziej to pekniecia.. Przeraza mnie ta mysl i chyba zabiore sie za cwiczenia ktore moze zmniejsza to ryzyko.. A wy czego najbardziej sie boicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wiem jedno-bez znieczulenia ani rusz ;) Ja też boję się nacięcia, ale boję się też, że trafię na jakichś bezdusznych ludzi (lekarza, położną) i nie będę się czuć komfortowo :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...że nie wspomnę o strachu o samo dziecko, bo ostatnio słyszałam historię, że dziecko z całkowicie zdrowej ciąży urodziło się z porażeniem mózgowym i jest niepełnosprawne :( Że też w czasie porodu dochodzi do takich rzeczy... :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anetucha koniecznie wywołuj poród i wracaj do nas szybciutko po szczęśliwym zakończeniu :D A ja się właśnie porodu nie boje - może ze daleko do niego, ale boje się znieczulenia ZO :P wczoraj czytałam na ten temat i wiecie co - i tak się boje,że mi coś uszkodzą albo ten cewnik sie gdzieś przesunie i kaleką będą :( będę rodzić bez :P A wy się nie boicie zzo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie chce zadndnego znieczulenia..nie chcialabym tez cc wole rodzic swoimi silami.. Ale nie zawsze niestety tak mozna.. Moja kuzynka ma 22 lata pierwsze dziecko urodzila w wieku 19 lat a teraz nie tak dawno blizniaki przez cc i mowi ze porod silami natury w porownaniu do cc to pikus. Ze po zwyklym porodzie kiedy zobaczyla zdrowego synka to zapomniala o bolu ze szczescia a po blizniakach mimo wszystko dziura w brzuchu bolala bardzo dlugo.. Boje sie tak samo o zdrowie swojego malenstwa modle sie zeby wszystko bylo dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cos moja kruszynka dzisiaj nie chce sie za bardzo ruszac.. Zawsze sie martwie ze cos jest nie tak jak przez dluzszy czas slabo czuje ruchy.. Ja to nawet nie wiem czy to chlopiec czy dziewczynka dopiero w srode na wizycie sie okaze juz nie moge sie doczekac : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na pewno zdecyduję się na znieczulenie, moje 2 koleżanki też próbowały rodzić bez, ale w trakcie porodu obie błagały o znieczulenie, ale niestety tylko jedna dostała, bo u drugiej było już za późno :O ZO na szczęście nie wpływa na maleństwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Molly, mój maluch od jakichś 2-3 dni też rzadziej i słabiej kopie i też trochę się denerwuję :O Właśnie nie wiem jak to jest, trzeba się martwić jak się rzadziej rusza czy dopiero jak w ogóle nie czuć ruchów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fijfijfijuu, no wiadomo jak to po upadku, boli :P no ale uspokoilam sie, zrobilam i zjadlam obiad, wzielam tableteczki, magnez oczywiscie i lezalam pol dnia, bol nadal sie utrzymywal wiec zdecydowalam sie pojechac, na szczescie wszystko bylo wporzadku :) (ruchy czulam caly czas) no a ja zbieram ciag dalszy rzeczy i zaraz pakuje do autka i podjade na mieszkanko (kilka blokow dalej, no ale troche do pzreniesienia jest, wiec dla wygody podjade)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick-----------------------imię----------------wiek------mi ejscowość------tc (nie) madra--------------Agata------------------28--------śląsk- -------------6 MAMA2013LUTY---------Karolina---------------22---------Rz eszów--------26 andziulka88--------------Ania------------------24-------- łódzkie------------6 szczesliwa-mmmama-------------------------30------ łódzkie -----------------? keysy2121----------------kasia-----------------21-------- -mogilno-----------23 izabela1000---------------------------------24----------w ar-maz--------------38 Allegrowiczka1987-----Iwona--------------24---------Ok.Kr aków----------13 JagusiaGusia------------Kasia------------25-----------Lub elskie-------------31 Fijfijfijuu----------------Ewelina.--------28-----------m azowieckie--------25 anetucha123456-------Aneta-----------24-----------Kent, Anglia----------40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po tym jak do was napisalam, ze zrobie lewatywe zaczelo mnie czyscic samo ;] zrobilam masaz sutkow az zasnelam, spalam 1,5 h i w sumie nic mi nie jest haha ja bałam sie porodu cala ciaze, ale teraz juz tak mam dosc ze juz chce byc po. biore znieczulenie zzo. nie wiem czemu sie go boicie ;) ja wole miec wielka igle w kregoslupie niz czuc na zywca jak pękam :/ albo skurcze po 7 cm rozwarcia ;/ brrr nie dla mnie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetucha, wychodzę z takiego samego założenia :) Chcę miło (na ile to możliwe) wspominać chwilę narodzin synka :) A dziewczyny podziwiam za odwagę :) MAMA, a co z Twoją siostrą? Fajnie być na swoim :) Polepszyło się między wami? nick-----------------------imię----------------wiek------mi ejscowość------tc (nie) madra--------------Agata------------------28--------śląsk- -------------6 MAMA2013LUTY---------Karolina---------------22---------Rz eszów--------26 andziulka88--------------Ania------------------24-------- łódzkie------------6 szczesliwa-mmmama-------------------------30------ łódzkie -----------------? keysy2121----------------kasia-----------------21-------- -mogilno-----------23 izabela1000---------------------------------24----------w ar-maz--------------38 Allegrowiczka1987-----Iwona--------------24---------Ok.Kr aków----------13 JagusiaGusia------------Kasia------------25-----------Lub elskie-------------31 Fijfijfijuu----------------Ewelina.--------28-----------m azowieckie--------26 anetucha123456-------Aneta-----------24-----------Kent, Anglia----------40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetucha, wychodzę z takiego samego założenia :) Chcę miło (na ile to możliwe) wspominać chwilę narodzin synka :) A dziewczyny podziwiam za odwagę :) MAMA, a co z Twoją siostrą? Fajnie być na swoim :) Polepszyło się między wami? nick-----------------------imię----------------wiek------mi ejscowość------tc (nie) madra--------------Agata------------------28--------śląsk- -------------6 MAMA2013LUTY---------Karolina---------------22---------Rz eszów--------26 andziulka88--------------Ania------------------24-------- łódzkie------------6 szczesliwa-mmmama-------------------------30------ łódzkie -----------------? keysy2121----------------kasia-----------------21-------- -mogilno-----------23 izabela1000---------------------------------24----------w ar-maz--------------38 Allegrowiczka1987-----Iwona--------------24---------Ok.Kr aków----------13 JagusiaGusia------------Kasia------------25-----------Lub elskie-------------31 Fijfijfijuu----------------Ewelina.--------28-----------m azowieckie--------26 anetucha123456-------Aneta-----------24-----------Kent, Anglia----------40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetucha, wychodzę z takiego samego założenia :) Chcę miło (na ile to możliwe) wspominać chwilę narodzin synka :) A dziewczyny podziwiam za odwagę :) MAMA, a co z Twoją siostrą? Fajnie być na swoim :) Polepszyło się między wami? nick-----------------------imię----------------wiek------mi ejscowość------tc (nie) madra--------------Agata------------------28--------śląsk- -------------6 MAMA2013LUTY---------Karolina---------------22---------Rz eszów--------26 andziulka88--------------Ania------------------24-------- łódzkie------------6 szczesliwa-mmmama-------------------------30------ łódzkie -----------------? keysy2121----------------kasia-----------------21-------- -mogilno-----------23 izabela1000---------------------------------24----------w ar-maz--------------38 Allegrowiczka1987-----Iwona--------------24---------Ok.Kr aków----------13 JagusiaGusia------------Kasia------------25-----------Lub elskie-------------31 Fijfijfijuu----------------Ewelina.--------28-----------m azowieckie--------26 anetucha123456-------Aneta-----------24-----------Kent, Anglia----------40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fijfijfijuu tak, miedzy nami duzo lepiej :) a z siostrzyczka, hmmmm no mam takie szczescie ze moj dom rodzinny jest po jednej stronie szkoly a mieszkanie wynajete przez nas jest po drugiej stronie szkoly, tak wiec bede z domu do domu biegala, a juz na dobre przenosze sie od grudnia :) teraz wiekszosc rzeczy (ktore raczj nie beda mi u mamy potrzebne) przenosze juz na mieszkanie, no np wszystkie buty letnie, male juz ubranie i kurtki na mnie (po porodzie mam zamiar znow w to wejsc:P) no i takie tam rozne rzeczy do kuchni i lazienki, bo tam nic nie ma wiadomo (srodki czystosci, naczynia, garczki, sztucce itp.)|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fijfij co do ruchow to tlumacze sobie ze moze dzidzia sie rusza czesto ale dlatego ze jest jeszcze mala i ma duzo miejsca w brzuszku to slabiej ja czuje.. Tak czytalam ostatnio ze czeste energiczne ruchy oznaczaja ze dziecko sie boi lub denerwuje a jak sa to takie delikatne musniecia to jest radosne i bawi sie hihi A jak jest naprawde to nie wiem. Mimo wszystko uwielbiam jak sobie bryka i moglabym czuc to non stop : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×