Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

-Migotka-

Przeprowadzka na wieś

Polecane posty

Gość porucznik komandos przechuj
jestem w stanie Cie zrozumiec, ze tesknisz za tym. ja na szczescie mam wies pod nosem w sumie i czesto bywam. akurat tydzien temu szatkowalismy kapuche, a dzis juz szamalem do obiadu :classic_cool: i do tego chetnie bym wrocil, duzo nowych obowiazkow, ale ja nie umiem siedziec na dupie w bloku, tyle ze mlodociany jest tu swego rodzaju utrapieniem i jego przyszlosc. sam wiem jak jest ciezko i chce dla niego lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem Ci tyle że mlodzież z tamtych okolic to fajni mili ludzie i Ci którzy chcą to studiują najczęściej w Krakowie. A Ty w której cześci Polski mieszkasz ? Kapusty zazdroszczę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porucznik komandos przechuj
naturalnie, mozna wycjechac, wiek ok lat 20 to juz git, bylo dobrze, ale wczesniej nie za bardzo i pamietam swoja frustracje. poza tym, teraz wiem, ze moglem osiagnac wiecej/szybciej sportowo, anizeli to co mam, gdybym mieszkal w miescie. ja jestem z tej czesci polski, ktora podobno krakow serdecznie nienawidzi. ;) chociaz ja tego nie odczulem bedac w tym miescie, ani razu :) wrecz przeciwnie, kobiet ladnych tam nie za wiele, ale w cholere sympatyczne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie o tego typu spostrzeżenia mi chodzi, naszej decyzji to nie zmieni ale warto wiedzieć jak widzą to inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przepiękny temat
temat na czasie, my jesteśmy we 2 i tez planujemy wypad na wieś, chcemy mieć swój sad, drzewa, własny ogródek, domek maluteńki,ale pełen miłości i przyjaciół, cisza, cisza, cisza, cisza tego pragnę najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cisza w moim mieście jest na wagę złota, a to dla mnie bardzo ważne. Na pewno będę tesknić za ludźmi których polubiłam, ale jest kilka takich osób że pożegnam ich z ulgą to znajomi tego typu że dzwonią jak potrzebują czegoś :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przepiękny temat
w nas to marzenie powoli dojrzewa, bardzo tego chcemy, ale ja już teraz siedze i przeglądam w necie zdjecia małych domków na wsi :-) najlepiej z dala od ludzi, gdzieś koło stawu czy rzeki a obok sad... kiedyś tak będzie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porucznik komandos przechuj
dom, ogrodek, sad, jeziorko to mnostwo kasy musicie miec, naprawde mnostwo. zabita dechami wiocha jest git, dla 2 doroslych, dla dzieci juz w ogole. cisza jest, zalezy jaka bo zalezy, na ktora wies pojedziemy. psy, swierszcze, zaby, marcowanie kotow, spiew ptakow, albo wkuriwajacy skrzek wron w lato o 4 rano tez ma swoj urok. cisza na wies to tez baby siedzace pod plotem i wszystko wiedzace, zapijaczone chlopy drace ryja przy powrotach z winiaczowych imprez nad jeziorkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miejsce w którym budujemy dom to piękna słoneczna działka pod lasem na końcu wsi i jest tam bardzo spokojnie tylko las za nami. Co du funduszy na budowe to sprzedajemy mieszkanie, garaż, ogródek działkowy i bierzemy niewielki kredyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tak zrobiłammmmmmmmm
Ja się przeprowadziłam z Krakowa - do podkrakowskiej miejscowości teraz wsie nie przypominają tych wsi sprzed lat niestety miejscowość - mimo że jest oddalona o 25 km od Krakowa przypomina taką sypialnię Krakowa - setki nowych domów tu powstało i powstaje mi też zarzucali że dobre szkoły są tylko w miastach podstawówka dla dzieci - nie musi być z tych 1 ligowych, liceum też, a na studia kto będzie się chciał dostać - to się dostanie szkoła językowa na miejscu, basen, fitness mieszka mi się tu rewelacyjnie i nie wyobrażam sobie kisić się w 58m2 (przy dobrych wiatrach) z 2 dzieci i mężem - mimo że do Krakowa ja i mąz codziennie dojeżdzamy - do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porucznik komandos przechuj
25km do pracy to nie jest daleko. wies z basenem, silownia, szkolami na taka i ja bym sie zdecydowal, ale tam gdzie ja moge sie ulokowac nie jest tak dobrze. sa wyjebane koscioly jak narazie :D w jednej mijescowsci nie ma nadzieji na rozwoj przez najblizsze 15 lat pewnie, w drugiej jest zdecydowanie lepiej, ale akurat tu mniej mi sie usmiecha. Dom na skraju lasu jest kozacki, w lato ptaki Cie budza, a w zime sarny podchodza do zawieszonego zarcia na ogrodzeniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przepiękny temat
my mamy wspólnie 3 mieszkania i 1 działkę budowlaną, sprzedamy część i kasa będzie. My nei chcemy na wsi gdzie sa szkoły itp. my chcemy żyć z dala od ludzi, jak najdalej, w dziczy :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martwi mnie słuzba zdrowia w tamtych okolicach bo lekarze to łapówkarze, ja do Krakowa mam 40 km a to już jest kawałek, szczególnie przy tych cenach paliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porucznik komandos przechuj
W takim razie ze staropolska goscina zgiń przepadnij bo zrealizujesz swoje marzenia! :P niezle alieny musicie byc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przepiękny temat
Jak duży dom planujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przepiękny temat
no oboje jesteśmy dziwni i mało kto rozumie nasz styl życia. Chcemy żyć na uboczu, ale planujemy tez coś zrobić dla przyjaciół i tych, którzy jeszcze nimi nie są ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miasto Miechów 10 km w sumie blisko i wszystko tam jest co potrzeba 2 km od nas hotel z spa i basenem Miejscowość historyczna tam gdzie walczył Kościuszko rzut kamieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co robić, co robić???
odnośnie domu na skraju lasu nie polecam nie polecam nie polecam nie polecam NIE POLECAM mam kilku znajomych, rodzina którzy mieszkają przy lesie bądź w niewielkiej odległości od lasu latem zmije na ogrodzie, pod ogrodem, na patiu wszędzie komary, zwierzyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adibi
my planujemy przeprowadzke. mieszkamy w szczecinie. maz ma tzw. wolny zawod, pracuje zdalnie przez net. juz wlasciwie sie zdecydowalismy, dziecko tez chetne (mial przedsmak w wakacje). ja jestem nauczycielem ang. i prace sobie ogarne. po przeprowadzce bedziemy rodzine powiekszac :) jestem 100% za :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porucznik komandos przechuj
ja to mam juz dom, do ktorego moge sie wprowadzic, ok 110m, dzialka nie za duza, ale tu wlasnie srednio mnie to kreci i mysle nad innym miejscem. Chyba, ze trafie w totka, to bede mial w nosie gdzie, wszedzie bede z szoferem jezdzil :D sex party na lonie natury bedziecie organizowac? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przepiękny temat
no i co CI taka polska żmija zrobi? jak ja zobaczysz i krzykniesz to biedna ucieknie w popłochu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co robić, co robić???
naprawdę nie polecam - no chyba że gady nie robią na was wrazenia od kilku centymetrowych do 2 metrowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli to pytanie do mnie o wielkości domu to 150 metrów ma być wygodnie i estetycznie a przede wszystkim praktycznie tzn przydomowa oczyszczalnia, dobre centralne, agregat na wypadek braku pradu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porucznik komandos przechuj
na moich terenach zmiji nie uswiadczysz, sa zaskronce, suchego rosolu mozna nagotowac ;) komary i muszki na wsi zawsze sa, gdzie bys chalupy nie miala. ze zwierzyna akurat sie zaprzyjazniam, wiec dla mnie bomba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przepiękny temat
no ba! :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×