Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

ewelka swietnie ja swoje 21 urodzinki obchodzic bede 16 wrzesnia wiec roznica 2 mies :) nie ma sie czego bac ja jestem wniebowzieta i niemoge sie doczekac :) a jak sie czujesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny - witam nowe mamy Widzę, że prawie większość forum narzeka na mdłości. Mnie pomęczyły mega przez 3 tygodnie i teraz ustają powoli - dzisiaj np. prawie w ogóle nie miałam. Strasznie się cieszę, że mam ten etap już za sobą, ale kurcze też niepokoje czy to aby nie jest zły znak :( W poniedziałek chyba pójdę sobie na usg, żeby być spokojniejszą. A poza tym to piersi bolą ale tylko prze dotyku, brzuch mam wzdęty i strasznie zmęczona jestem za to. Na mdłości proponuję - syrop imbirowy pomieszany z sokiem pomarańczowym lub wielowitaminowym - mnie bardzo pomagało :)!!! Do kupienia w Almie na 100% - gdzie jeszcze nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie na mdlosci najbardziej pomagaly mandarynki woda z cytryna i sen :) napewno to nic niepokojacego tylko poprostu powoli przechodzi :) nie ma co sie sresowac na zapas :) a swoja droga to zazdroszcze ze sobie tak chodzisz na usg kiedy chcesz :) oby nie za czesto bo to zdrowe dla malenstwa tez nie jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpisuję się na listę :) Trochę ją uporządkowałam :) NICK .................... wiek .... ciąża ....województwo ....data porodu anidzik20...............20.........1........wielkopolskie ............01.07 Mama 6latki.............24..........2.........lubelskie.................02.07 optymistka85 ...........27.........2..........lubuskie................03.07 Margrit ..................28.........1........pomorskie ......... chyba 3.07 przyszła mama 2013...29.........1.........kuj.-pom. ................04.07 Koalala....................31.........1.........mazowieck ie........ok. 06-07 metafora . ..............26.........1.........śląskie................ .... 06.07 Arba79...................33.........2.........podlaskie. ................07.07 Niuniek4646..............29........1...........śląskie. .................07.07 MamaPoRazTrzeci .....32.........3 .......... zach.pom. ........... .08.07 Joannnna. ..............25........1...........małopolskie..............09.07 cynamon-22.............29.........2........mazowieckie... ...........10.07 żółta_cytrynka.........25..........1........mazowiecki e ............11.07 Agusiek77...............35 ........2........ mazowieckie..............12.07 viola881988.............24..........1.........lubelskie.. ................13.07 Fredzi_a................27..........1.........małopolski e ..............14.07 niagara1212............23.........1........warm.-mazurs.. ...........15.07 Virada123...............28.........1........dolnoślaskie ..............16.07 gąska.....................27........2.........śląskie. ....................16.07 Ginger78.................34........3.........podkarpackie . ..........16.07 atamta...................32........4........wielkopolskie...............16.07 lucjola123................33........1..........mazowiecki e............18.07 TOPKA....................27.........3..........śląskie. ..................20.07 .sapphire.................23........1........wielkopolski e.............20.07 patussa18................21.......2(po por.) .. świętokrz. ......... 24.07 emu21.....................31........2...........mazowieck ie..........26.07 ona_33....................33........1............łódzki e................26-07 pokahontas81..........31......2(po por.)...śląskie...................28.07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Koalala :D Raźniej od razu jakoś :) Ja mam mdłości okropne ale od dwóch dni są wręcz przeokropne... Najgorzej jest jak jestem głodna, koszmar - czasem jem w nocy i wcześnie rano :( Jak jem to mi od razu lepiej choć po kilku minutach zaczyna powracać... Tak bym sobie pawika puściła - może by trochę ulżyło! Jeszcze mnie jakieś przeziębienie zaczyna brać, jak na złość bo cały rok nie chorowałam... Na razie sok malinowy i miód z mniszka (oczywiście z własnej spiżarni) ale coś się boję, że to może nie wystarczyć - cóż, zachciało się głupiej babie przejść 100m bez czapki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Koalala :D Raźniej od razu jakoś :) Ja mam mdłości okropne ale od dwóch dni są wręcz przeokropne... Najgorzej jest jak jestem głodna, koszmar - czasem jem w nocy i wcześnie rano :( Jak jem to mi od razu lepiej choć po kilku minutach zaczyna powracać... Tak bym sobie pawika puściła - może by trochę ulżyło! Jeszcze mnie jakieś przeziębienie zaczyna brać, jak na złość bo cały rok nie chorowałam... Na razie sok malinowy i miód z mniszka (oczywiście z własnej spiżarni) ale coś się boję, że to może nie wystarczyć - cóż, zachciało się głupiej babie przejść 100m bez czapki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to współczuję tych mdłości dziewczyny... Ja mam czasami jak głodna jestem ale coś zjem i jest ok. Z reszty objawów to dziś np pobolewa mnie brzuch od samego rana i chyba zaraz no-spe wezmę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :))) Małe sprostowanie- bzdura jest, że częste USG szkodzi dziecku- nie ma badań udowadniajacych tę teorię. W przeciwnym razie większość kobiet z zagrożonymi ciążami rodziłaby chore dzieci :D ja np. miałam już 5 USG a jestem w 10tc :D w tym 3 USG mialam w przeciągu 2 dni :) Teraz mam chodzic co kazdy tydzień żeby sprawdzać co tam z krwiakiem. Jest to bezpieczne badanie, bo USG nie promieniuje ;)))) to nie RTG :) Gdyby tak było to USG 4D mogłoby zwyczajnie zabic dziecko :DDDDDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koalala
Nie ma dowodów, że szkodzi, ale też nie ma badań, które by na 100% potwierdzały, że nie ma absolutnie żadnego wpływu... Etap ciąży na którym jesteśmy to tworzenie się wszystkich organów, diabli wiedzą na co wrażliwe mogą być te procesy... Moim zdaniem ( i mojego lekarza) trzeba robić USG, gdy jest takie wskazanie, ale nie powinnyśmy go nadużywać, gdy np. chcemy sobie po prostu posłuchać serduszka i popatrzeć na maleństwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koalala no niestety się mylisz, bo taki badania były robione niejednokrotnie i wykazały, ze USG jest niezaprzeczalnie badaniem bezpiecznym dla płodu :) Obraz USG powstaje dzięki niesłyszalnym dla człowieka falom dźwiękowym, które nie maja jak zaszkodzić dziecku :) Gdyby USG w jakikolwiek sposób mogło szkodzić żaden lekarz nie podjąłby sie wykonywania tego badania w 3d czy 4d :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Mama6 ja mialam usg robione od piatego tyg co tydzien :) ale slszlama od znajomej ze to szkodzi no coz najwyrazniej sie mylila wiadomo ze aparaty teraz sa coraz to lepsze :) i tez jestem juz w 10 tyg tzn. juz go koncze :) atamta moze zacznij cos kombinowac z melkiem miodem i czosnkiem to podobno pomaga i dziecwzyny tak sie "lecza" w ciazy a o do mndlosci to ja czasami tez tak mam wczoraj np. wstawalam z moim M o 5 i zjadlam sobie platki bylo odrazu lepiej :) a jak Wam mija niedziela?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama6 tylko ze to nie chodzi o to ze jednorazowe usg robione np. raz na tydz czy dwa jest szkodliwe tylko takie ktore jest robione bez potrzeby zreszta ilu lekarzy tyle opinii a ile sprzetow tyle wynikow :) wiec niech kazda mysli tak jak chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gwarantuje Ci, ze to badanie jest w pełni bezpieczne :) Dużo kobiet uwaza je za niebezpieczne, bo kojarzy się z RTG czyli jakims promieniowaniem :) Wystarczy wiedzieć na czym polega to badanie żeby pozbyć się jakichkolwiek wątpliwosci :)) No i radiolodzy mówia sami za siebie :) Zaś ginekolodzy... cóz.... niewielu z nich zna sie tak naprawdę na USG :) aczkolwiek kazdy dobry gin wyraźnie powie, że to badanie jest w 100% bezpieczne :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anidzik20 wypiłam rano szklankę mleka, na razie mdłości nieznaczne. Zobaczymy jak skończę śniadanie... Miód to u mnie ciężka sprawa bo jestem uczulona - stosuję na razie własnej roboty miód z mniszka. Mogę chyba tylko akacjowy ale obecnie nie mam. Czosnek jak najbardziej lubię i zaraz robię sałatkę z dużą ilością czosnku. A znacie jakieś sposoby na gryzienie w gardle bez tabletek na gardło? To wszystko od zatok... Już tyle miesięcy miałam z nimi spokój ale w ciąży organizm niestety jest bardziej podatny na infekcje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duzo pij i duzo wit. C tutaj juz wczesniej dzieczyny pisaly o cieplej wodzie z cytryna mi wlasnie pomaga mleko z miodem i czosnkiem no ale jak nie mozesz za bardzo miodu to nie warto ryzykowac... http://www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/1,79331,5809626,Sposob_na_przeziebienie_w_ciazy.html tu masz pare sposobow na przeziebienie w ciazy poczytaj moze akurat cos sie przyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atamta na hryzienie w gardle itp. można w ciazy stosowac tantum verde - ale nie kazdemu pomaga :/ Oraz pastylki do ssania Isla- wg mnie są swietne :) Jak inne leki to nie wiem... ja się ratowałam tymi dwoma, bo je mozna bez zadnego ale. najgorsze te zatoki, bo nie mozna żadnych kropli ani sprayów do nosa jak sie nos zatyka no i ból zatok... masakra :/ Mi na ból zatok paracetamol nie pomaga :( Niestety tylko ibuprom zatoki- ale tego absollutnie w ciaży nie wolno :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na zatkany noc mozna stosowac wode morska albo sol fizjologiczna. ale na zatoki to raczej nie pomoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na zatoki bezpieczny jest sinupret. Akurat kilka dni temu rozmawiałam o tym ze swoim ginekologiem. To oczywiście ziołowe tabletki :-) I stare domowe sposoby jak parówka nad gorącą wodą z jakimś np.: olbasem, albo solą... I naturalnie czapka na głowę na wyjścia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny :) Sinupret brałam kiedyś (również w ciąży) ale przestał mi pomagać, długo już nie brałam - może spróbuję. Najważniejsze, żeby się nie rozbujało bo później bez antybiotyku się nie obejdzie a tego bym nie chciała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozecie mi powiedziec czy na kafe mozna dodac w stopce suwaczek ale nie adres str tylko obrazek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak to wiem ze idzie ale chodzilo mi o to zeby ten obrazeczek byl w stopce a nie link do obrazka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelka333
ja czuje się dobrze wymiotowałam może ze trzy razy a tak to dobrze znosze ciążę poza tym że jestem śpiąca i strasznie rozleniwiona jutro mam wizytę u lekarza i strasznie się boje czy wszystko dobrze .. ale jestem dobrej myśli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! Witam wszystkie nowe mamusie :) Ja ostatnio przeziębiona, spałam cały weekend, jutro idę do lekarza...wzięłam rutinoscorbin, ale mąż mnie nastraszył, że nie można i teraz jem czosnek i cebulę ale gardło mnie głównie boli a to niestety nie pomaga. Nie mogę się nadziwić mojemu pechowi: w ciązy i od razu chora, chociaż ja właśnie raczej mam dobre zdrowie...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×