Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

Skoro Fredzia chcesz pogadać to pomoż mi dokonać wyboru :-P o mojej ciąży nikt oprócz męża nie wie. chciałabym w wigilię poinformować o tym teściów a w pierwszy dzień świat rodziców . wpadłam na pomysł żeby kupić ładne pudełka i do jednego np dla teściowej wsadzić małe buciki czy skarpetki a do drugiego pudełka czyli teścia wsadzić np sliniaczek czy jakieś body. co jeszcze mogłabym tam włożyć bo póki co to tylko to przychodzi mi na myśl. a może masz jakiś inny ciekawszy sposób na poinformowanie starszyzny że zostaną dziadkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro Fredzia chcesz pogadać to pomoż mi dokonać wyboru :-P o mojej ciąży nikt oprócz męża nie wie. chciałabym w wigilię poinformować o tym teściów a w pierwszy dzień świat rodziców . wpadłam na pomysł żeby kupić ładne pudełka i do jednego np dla teściowej wsadzić małe buciki czy skarpetki a do drugiego pudełka czyli teścia wsadzić np sliniaczek czy jakieś body. co jeszcze mogłabym tam włożyć bo póki co to tylko to przychodzi mi na myśl. a może masz jakiś inny ciekawszy sposób na poinformowanie starszyzny że zostaną dziadkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
optymistka, my z racji tego, że w dopiero niedawno, bo chyba w październiku dostaliśmy zdjęcia z naszego sierpniowego ślubu, to robimy rodzicom fotoksiążki i do nich wsuniemy luzem zdjęcie z USG :) Już mam zrobione bardzo ładne kopie z ostatniego badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamiast bucikow, ciuszków etc. dałabym mama zdjęcia z usg maluszka ;-) i normalnie powiedziała. Bo przecież co oni zrobią później z tymi bucikami. To jest dobry patent żeby przekazać mężowi wiadomość ;-) takie jest moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fingo - ja właśnie mam na głowie farbę, kupiłam bez amoniaku, otworzyłam okno żeby był przewiew. Wyglądałam już koszmarnie, a samopoczucie przyszłej mamy też ważna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fingo30 mi się udało tak zrobić, że zanim zaszłam w ciążę wróciłam do mojego naturalnego koloru więc odrostów na szczęście mam. strasznie mnie kusi żeby zrobić sobie z powrotem pasemeczka ale póki co to czekam do przyszłego trymestru- o ile się w końcu zdecyduję żeby je zrobić. Jestem jasną blondynką i co jakiś czas robiłam sobie hennę na brwi i rzęsy, i powiem Wam że też z henną się wstrzymuję. Według mnie to trochę takie smieszne-przecież to tylko henna ... no ale czytałam gdzieś w necie że nie można. Może popadam troszkę w paranoję ale ja się póki co wstrzymuję z farbami. Z drugiej strony patrząc, mam znajomą fryzjerkę i ona pracowała w zakładzie do samego końca i urodziła dwóch zdrowych synów- co dziennie wdychała te wszystkie smierdzące substancje i nic dzieciaczkom nie jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atamta współczuje przezyć- naprawdę. Ale to mi wyglada na wine lekarza ewidentnie... ja tam po cc normalnie smigałam :D najgorzej wspominam pierwsze wstanie- i tu dali mi dożylnie zastrzyk przeciwbólowy i poszło :D Po tygodniu- w dzień zdjecia szwów do koscioła pognałam i cała msze wystałam- o cc wtedy to juz w ogóle było zapomnienie totalne :D Ja tez nikogo nie namawiam do takiego czy innego porodu :) uwazam, że w 21w. to powinien byc WYBÓR (no chyba, że inaczej sie nie da i cc byc musi). Co do informowania rodziny... ja sie nie powstrzymałam i wygadałam wszystkim przez tel jak tylko bladziutka kreska sie pokazała, ale nie wie jeszcze córcia... Chcemy jej powiedzieć w swieta, ale to zależy od tego co mi dzisiaj na wizycie lekarz powie. Ona biedna od roku czeka na rodzeństwo i codziennie sie modli. Któregoś dnia przy modlitwie (juz byłam w ciazy) powiedziała: Panie Boze jak masz tam jakiegos aniołka malego to przyslij go do mamusi do brzucha, bo ja już tak strasznie chcę miec tego brata albo siostre. Dlatego chcielibysmy jej to powiedziec niezwyczajnie, ale jakoś tak z pompa i nie mam pomysły :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba sie skusze na taka bez amoniaku bo naprawde wygladam fatalnie a tak jak Margit napisalas samopoczucie przyszlej mamy tez jest wazne :) Optymisto jak rowniez mam kolezanke ktora obie ciaze pracowala w zawodzie fryzjerki do samego rozwiazania i dodatkowo sama robila sobie wlosy rozjasniaczem srednio co miesiac i ma dwie zdrowe sliczne coreczki. Przyznam ze co do rozjasniacza troche sie obawiam i raczej sie wstrzymam chociaz do 20 tygodnia, ale jezeli chodzi o henne to nie mam zadnych obaw juz raz robilam i umowilam sie do kosmetyczki w przyszlym tygodniu zeby sie podreperowac troche przed swietami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tym malowaniem to chyba zależy od organizmu, moja znajoma fryzjerka 2 razy poroniła w 14 tyg ciąży bo nie chciała iść na wolne, a koleżanka od początku do końca ciąży malowała włosy co miesiąc także nie wiem, mnie w szkole uczyli, że w pierwszym trymestrze należy się powstrzymać, ale każda z nas zrobi jak uważa za słuszne. Mnie wczoraj szwagierka strasznie skrytykowała, że zamiast zwykłej, nie gazowanej wody piję lekko gazowaną bo dziecko będzie miało kolki i że wogóle nie powinnam pić gazowanego...Ale ja zwykłą wodą się nie napiję i uważam, że trochę przesadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka dziewczyny, nie pisalam bo sie pochorowalam, siedze juz 3 dzien w domu ale ten kaszel mnie wykancza choc jest juz lepiej.boje sie o maluszka jak cholera, te wstrzasy ktore mu funduje kaszląc sa okropne,mam nadzieje ze nic dzieku sie nie stanie....od 2-3 dni nie mam jako tako mdlosci, piersi sa twarde ale zazwycaj wieczorem i gdy wstaje rano, nie mam zbytnio apetytu choc odczuwam glod . martwie sie brakiem objawow jako tako, szczeg ze te mdlosci tak "nagle" minely...jedynie brzuch mnie czasem pobolewa jak na okres. na kolejna wizyte u gina ide tuz przed swietami chyba w czwartek i mam nadzieje ze uslysze dobre wiesci bo sie boje....ech... powiedzcie czy mam powody do zmartwien z tym brakiem mdlosci i w ogole???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fingo - ja rozjaśniałam - w sensie z ciemnego blondu na jasny, kupiłam Loreala Casting Creme Gloss Glossy Blond. Efekt jest lepszy niż był, ale leciutki odrost jest widoczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Topko, nie denerwuj się, na pewno wszystko jest dobrze, też się niedawno stresowałam, a na USG się okazało, że nie dosyć, że bije serduszko, to jeszcze mam w sobie przyszłego koszykarza, który się ładnie rusza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucjola123
Topka, nie masz się czym martwić ja też nie codziennie odczuwam te objawy ciąży, myślę że nie masz powodów do zmartwień, życzę szybkiego powrotu do zdrowia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOPKA ja zawsze slyszalm zeby powstrzymywac sie jakos przed kaszleniem ale wiem ze to wrecz niemozliwe, mama6latki jak przeczytalam to jak modlila si eTwoja corcia to az sie poplakalam... na Twoim miejscu zabralabym ja na usg zeby mogla zobaczyc swojego braciszka lub siostrzyczke :) albo pokazala plytke z usg (pewnie poczylaby sie wtedy mega wazna i dorosla i opowiadala kolezanka co widziala :) ) a co do powiedzenia tesciom to swietny pomysl z ta fotoksiazka :D znalazlam jeszcze czekoladki na podelku mozna dac zdj np z usg http://roxanne.pl/prezent_dla_babci i do tego winko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! Ja dziś byłam u lekarza i z dzieciątkiem wszytsko OK:) Ma 2,3 cm, wg USG to 8tydz i 1 dzien:) I słyszałam serce:) strasznie się wzruszyłam...no i położna założyla mi kartę ciąży, mam dodatkowe badania do zrobienia i termin na 2 tydz stycznia:) Topka: ja też byłam chora 1,5 tyg, do dziś kaszlę i właśnie jak byłam chora to cofnęły mi się wszystkie objawy ciąży. Ale dziecku to nie zaszkodziło, lekarz powiedział, że takie zwykłe przeziębienie nie szkodzi:) Pij syrop prawoślazowy, płucz gardło septosanem i powinno być lepiej. W ogóle położna powiedziała mi, że jeślibym miała krwawienie to zaraz do szpitala, żeby nie pić soków, bo są słodzone a tylko wodę, kompoty i herbatki owocowe. Poza tym dostałam ulotki i gazetki do poczytania. Była tam napisane, że jeśli kobieta ma wsparcie od bliskich i czuję się w spokojnie i bezpiecznie to ma mniejsze dolegliwości ciążowe takie jak mdłości itd. Ja się zastanawiam czy to może być prawda? Poza tym chciałam iść jutro na henne brwi ale jak piszecie, że nie można to się powstrzymam...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziwnie napisałam:termin następnej wizyty w styczniu, a poród 21 lipiec:) to trochę inaczej niż w tabelce, zaraz poprawię:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK .................... wiek .... ciąża ....województwo ....data porodu anidzik20...............20.........1........wielkopolskie ............01.07 Mama 6latki.............24..........2.........lubelskie.......... .......02.07 optymistka85 ...........27.........2..........lubuskie................03. 07 Margrit ..................28.........1........pomorskie ......... chyba 3.07 przyszła mama 2013...29.........1.........kuj.-pom. ................04.07 Koalala....................31.........1.........mazowieck ie........ok. 06-07 metafora . ..............26.........1.........śląskie................ .... 06.07 Arba79...................33.........2.........podlaskie. ................07.07 Niuniek4646..............29........1...........śląskie. .................07.07 MamaPoRazTrzeci .....32.........3 .......... zach.pom. ........... .08.07 Joannnna. ..............25........1...........małopolskie............ ..09.07 cynamon-22.............29.........2........mazowieckie... ...........10.07 żółta_cytrynka.........25..........1........mazowiecki e ............11.07 Agusiek77...............35 ........2........ mazowieckie..............12.07 viola881988.............24..........1.........lubelskie.. ................13.07 Fredzi_a................27..........1.........małopolski e ..............14.07 niagara1212............23.........1........warm.-mazurs.. ...........15.07 gąska.....................27........2.........śląskie. ....................16.07 Ginger78.................34........3.........podkarpackie . ..........16.07 atamta...................32........4........wielkopolskie ...............16.07 lucjola123................33........1..........mazowiecki e............18.07 TOPKA....................27.........3..........śląskie. ..................20.07 .sapphire.................23........1........wielkopolski e.............20.07 Virada123...............28.........1........dolnoślaskie ..............21.07 lady venera............34.........1........mazowieckie........... ...22.07 patussa18................21.......2(po por.) .. świętokrz. ......... 24.07 drugieszczęście......25.........2........mazowieckie... ............25.07 emu21.....................31........2...........mazowieck ie..........26.07 pokahontas81..........31......2(po por.)...śląskie...................28.07 fingo 30.................30.......1.............UK................ .........29.07 Zara Baby..............30.......2............pomorskie/malopolski e....20.07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VIRADA Co do tego wsparcia i mniejszych dolegliwości ciążowych to u mnie to się zupełnie nie sprawdzą. Mój mąż jakby mógł to by mnie położył do łóżka i sam przejął te moje okropne mdłości. A jak wymiotuje to już wogóle się tak martwi i ma taka minę że jak na niego patrzę to aż mi go żal że tak się zamartwia ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam wsparcie jestem w 12 tyg i mdlosci sie zdazaja wiec to chyba nie od tego zalezy, chociaz napewno jak sie tego wsparcia nie ma i tysiac innych problemow na glowie to dolegliwosci ciazowe moga dolowac podwojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktoras z dziewczyn pisala ze mi suwaczek nie dziala, on dziala tylko zeby go zobaczyc musicie kliknac na moj nick a nie na adres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koalala
ufff, jakoś przezyłam wczorajszy dzień i wcześniejsza noc - nie było tak źle, po melisie mimo nerwów spałam jak niemowle. A tak na marginesie to nie mialam pojecia, że melisa jest taka smaczna! Natomiast dzisiaj od 7 jestem w pracy i nie mam na nic energii... tyle mam do zrobienia a jakaś taka jestem bleee... Dobrze, że dzisiaj już piatek. Oficjalnie kończę dzisiaj 11 tydzień ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, dzieki za slowa otuchy, kaszel mija ale czasem jeszcze malec ma mega wstrzasy w pakiecie ze mną ;)heheh... w ogole nie mam zbytnio apetytu tzn jem lekkie rzeczy typu latki z mlekiem, chleb z drzemem, ryz, kasze gryczana, nie mam za to ochoty na normalne obiady....dis rano i wcoraj wiczorem o malo nie zwmymiotowalam...masakra.....tak nie mialam jeszcze ale to chyba dobry znak mimo wszystko. w niedziele koncze 9 tydzien, jakos musze wyrzymac do czwartku do wizyty u gina...mam nadzieje uslyszec dobre nowiny pred swietami:) virada piszesz ze wczoraj mialas 8t 1 d i maly mial 2,3cm :) szok! duzy:) mam nadzieje ze moj malec w czwartek tez bedzie mial ok 2,5 - 3cm ! co wiecej ja mam teraz 8t5d i tez mam termin na 21.07 :) na ostatnim usg tak wyszlo wg OM, wg wielkosci ciazy termin mam na 24.07 :) Boze jak ja nie umiem sie doczekac lipca, chce juz miec to malenstwo przy sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuski które mają termin na początek lipca, jak duże są wasze fasolki? Moja w 11 tyg 5 d miała 3,31 chyba. Mam powody do zmartwień? Nie jest zbyt mała ? Badania prenatalne robi się między 11 a 14 tyg kiedy fasolka ma jakoś od 45 do 65 mm i boję się że do badań nie zdąży urosnąć odpowiednio. Anidzik20 ty chyba w przyszłym tyg robisz badania!? ile twoja fasolka już ma ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Ja dziś jadę do lekarza - sama niestety bo mój M nie może. Też zrobię badania prenatalne ale nie wiem jak to będzie bo to akurat przypadnie na okres świąt chyba - muszę dobrze policzyć. W rodzinie męża były choroby genetyczne i poważne wady serca dlatego chcę zrobić pełen pakiet badań. To bardzo stresujące ale chyba lepiej już coś wiedzieć wcześniej niż przeżyć szok przy porodzie... Sama nie wiem, to nie jest łatwe... Modlę się, żeby wszystko było dobrze. Wczoraj odebrałam wyniki badań krwi i moczu - wszystko w normie a anemia raczej mi nie grozi - hemoglobina wysoka jak nigdy :) Cukier co prawda w górnej granicy normy ale to chyba przez te podjadanie... Mąż i ja dostaliśmy paczki na święta i mamy stosy słodyczy... Nie można się powstrzymać ;) Mama6latki ale mnie wzruszyła ta Twoja córcia! Moje chłopaki też jeszcze nie wiedzą - powiemy im w święta. Teściowi też. Reszta rodzinki już dawno wie. Idę z synusiem nacieszyć się śniegiem - jutro może go już nie być...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Właśnie powiedziałam szefowi, jak wymawiałam to zdanie, to czułam, jak pąsowieję, ale jego reakcja szybko mnie odstresowała, pogratulował, pogadaliśmy o moich planach co do pracy, a potem nawet chwilę o moim samopoczuciu i badaniach prenatalnych :) Wg moich wyliczeń będę je miała w 13. tygodniu, optymistka, nasz potomek w 10t3d (wiek wg USG) / w 9t5d (wiek z miesiączki) miał 3,46 cm, ale to było ponad normę na pewno :D Wejdź sobie na pampers.pl, tam gdzieś jest śledzenie ciąży tydzień po tygodniu i są tam normy rozmiarowe dla płodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was Kobitki:-) Mam nadzieję,że przygarniecie jeszcze jedną lipcóweczkę mimo,że dość dużo Was tutaj:-) Przyznam,że troszkę trwało zanim przeczytałam Wasze wpisy...:-) Może napiszę coś o sobie. Mam 29 lat, prawie 4 letniego synusia, kocającego męża no i drugą dzidzie w drodze:-) Termin mam na 04.07 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×