Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

Po waszych dyskusjach na temat rozstępów też sobie Bio Oil zakupiłam. Choć ja tak średnio wierzę w moc tych wszystkich kremów. Wg mnie to bardziej co ma być to będzie. Zależy od skóry itd. Ja w pierwszej ciąży w sumie się smarowałam czym popadło (ale nic drogiego) i do dnia wyznaczonego terminu porodu nie miałam ani jednego rozstępu, a potem się posypały (poród miałam wywoływany 10 dni po terminie). Więc się śmieję, że jakby Mała się nie ociągała to bym rozstępów w ogóle nie miała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaintrygowały mnie wasze "nóżki do rosołu" :D Ale to Wy piszecie o kurzych pałkach czy o tej reszcie nóżki!!!???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koalala
Kurczę (nota bene :) ) ja tych łap dotknąć też nie dałabym rady. Kiedyś się przemogłam z kurzęcymi serduszkami (cały czas sobie powtarzając, że serce to też mięsień, więc to prawie jak normalne mięso) i kupiłam je dla kota... Ale więcej, a tym bardziej teraz nie dam rady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja babcia zawsze robila rosol z serduszkami i zoladkami kurzymi... czym bylam starsza tym bardziej sie tego nie dalo jesc ale np. moja siostra je uwielbia. Wiec duzo zalezy od tego do czego jestesmy przyzwyczajeni od dziecinstwa... Np. ostatnio wnukowie Partnera mojej tesciowej (bylismy na jej urodzinach) zjadly rybie oczy... i podobno sa tak pyszne, ja sie nie moglam przemoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margrit ja mam dwa jeden tanszy placilam 20 angel sound a drugi 45 z wyswietlaczem i pokazuje tetna dziecka...ale tego drozszego nie uzywam jeszcze za slabo slychac i sie gubi on dopiero jest od 14-16 tydz a ten tanszy jest bardzo czuly jak dla mnie lepszy...tylko z tym drugim nikt ci nie wmowi ze sluchales swojego bicia serca bo dzIdzi jest szybsze ok1 60 ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
He he! Ale Was zaintrygowały te kurze nóżki ;D To właśnie te "drapaki" jak mówi moja babcia :) Ona zawsze dawała je do rosołu plus serduszko i wątróbkę więc jestem przyzwyczajona do takich "delicji" od dziecka. Rybie oczy? Pychotki he he! Ja jeszcze lubię obgryzać smażone płetwy, ogonek i ikrę ;) Mam w rodzinie wędkarzy - sama też wędkuję. Tylko nie myślcie, że jem same dziwne rzeczy he he! A tak w ogóle to wróciliśmy z usg :) Wszystko z bobaskiem dobrze, spał jak aniołek i szybciutko poszło mierzenie, obudził się dopiero na koniec. Wszystkie parametry w porządku i kość nosowa jest :) Następne usg dopiero w 20 tygodniu... Będę tęsknić za widokiem tego pamperka. Płci nie dało się dojrzeć ale może i lepiej, może dłużej się połudzę, że będzie dziewczynka. Wywalczyłam też L4 chodzące więc kierownik może mi teraz skoczyć. A ja bez strachu mogę wyjść na spacer i na podwórko z dziećmi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Irysek normalnie współczuję takiej opieki lekarskiej :( Ale jeśli na usg było wszystko dobrze to nic się nie martw! Bobas zdrowy to najważniejsze :) Zapomniałam napisać, że za wizytę płaciłam tylko 150zł - aż się zdziwiłam 8) A było badanie + usg + L4. Myślałam, że więcej mi wykasuje a tu niespodzianka :) Jutro z tej radości robimy sobie rodzinny wyjazd do kina na Hobbita :) Za 2 tygodnie mamy bal karnawałowy... Zastanawiam się czy iść... Co myślicie? Chciałabym bardzo tym bardziej, że to bal przebierańców hi hi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agusiek77
Witam, ale narobiłyście mi smaczku galaretką :) Prawie 24 a mi się studzi na parapecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki. To u nas na Allegro z przesyłka ten Angel 154,99. Jakbym miała ochotę na bal to bym poszła, tylko bym nie szalała za bardzo i tyle. Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atamta, jeśli tylko się dobrze czujesz i z ciążą wszystko w porządku, to nawet się nie zastanawiaj, dziecku to dobrze zrobi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny czy którąś z Was wybiera się na zajęcia na basenie dla kobiet w ciąży? U mnie w Krakowie dwie pływalnie coś takiego oferują i pójdę sobie popływać i poćwiczyc ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nawet nie wiem, czy w tym moim zaściankowym Bielsku jest coś takiego, ale nie myślałam o tym. Będę chodzić po prostu na basen jak mi się palec wygoi po Wigilii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macie już sny o swoich dzieciach? Mi się już dwa razy śnił synuś, ciekawe, czy to sny prorocze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metafora no mi od początku śni się synek. Tych snów miałam już z 7 chyba. Mojemu mężowi tez snił się syn tyle, że... murzynek :) Nie wiem czy te sny prorocze, bo na ostatnim USG lekarz powiedział, że podejrzewa dziewczynkę :> Aczkolwiek nic pewnego, choć ja tam z córy bym sie mocno cieszyła :) Tak samo jak i z syna. No totalnie mi wszystko jedno tylko te sny... córką jak byłam w ciaży śniły mi się córeczki i sie sprawdzilo. Jak bedzie tym razem? Zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam takie marzenie, dwie córeczki mieć, ale w tym pierwszym śnie ten mój synek był takim fajnym chłopakiem, że jednak bym się chyba ucieszyła na chłopca ;) Na tym USG prenatalnym lekarz długo się przyglądał narządom naszego dziecka, w pierwszej chwili powiedział, że mu to wygląda na dziewczynkę, potem stwierdził, że trochę te narządy są za duże i że może jednak chłopak. Na koniec znów mu to wyglądało na wargi sromowe i podsumował, że musimy się uzbroić w cierpliwość i że czas pokaże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi się nie śni maleństwo, tylko jakieś inne dziwne rzeczy... Nie pamiętam nawet jakie ale jak się budzę rano to się dziwię skąd mi się mogą takie głupoty brać :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi się tez (nawet chyba przedwczoraj) śniło,że urodziłam synka takie super uczucie było w tym śnie, poród wcale nic nie bolał jakby go wcale nie było:) Oby tak było naprawdę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi się też zawsze śni łatwy poród i w ogóle sielanka z dzieckiem, też sobie życzę, aby choć w połowie było tak miło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a czy przy badaniu usg prenatalnym był obecny Wasz mąż/partner? czy lekarz nie robi z tym problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tesla, mój mąż zawsze chodzi ze mna do lekarza w sprawach starań a teraz ciąży, był na każdej wizycie. To nasza wspólna sprawa, a jego mina kiedy lekarz powiedział ,żę cytuje "jest ptak" była bezcenna, chociaż widziałm ją tylko kątem oka bo gdybym na niego spojrazal to bym się rozkleiła ;) Nam lekarz przy pierwszym spojrzeniu powiedział że jest pewien w 95 pricentach, a przy drugim powiedział, że "dziewczynki czegoś takiego nie mają"...ale mam rezerwę do tej informacji, chociaż zawsze mysląć o swoim dziecku podświadomie myslałam o chłopcu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi tez się sniło, że był już czas porodu, jego samego nie pamiętam, tylko uczucie fajne było, że to już :) Tylko spojrzalm na swój brzuch...no nie był ciekawy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! Mi sie snilo 2 razy ale nie dziecko, tylko, że poroniłam. Ale to na początku, a tak dziecko to mi sie jeszcze nie sniło. W przyszłym tyg mam USG i już się nie mogę doczekać:) Powiedziałyście już szefom o ciąży? Jak to przyjęli? Ja mam zamiar niedługo powiedzieć, a u mnie taka masakra w pracy, siedzimy po 12 ha, zawsze tak jest na początku roku, tak do marca, więc boję się jak zareagują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja powiedziałam w 7 tc. Inaczej sobie nie wyobrażam, w razie czego nie chcialam go zaskoczyć z dnia na dizeń, że np. muszę iść na zwolnienie. Wiesz 12 h to trochę za duzo jak dla przyszłej mamy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tesla, mój mąż był przy mnie na badaniu prenatalnym. Virada, ja powiedziałam szefowi pod koniec 3-go miesiąca, zareagował bardzo w porządku, zapytał, do kiedy planuję zostać, trochę porozmawialiśmy o czekającym mnie wówczas badaniu prenatalnym, i od tamtej pory traktuje mnie łagodniej (pracuję w sprzedaży w branży finansowej, a tu nie ma lekko). Jak sam powiedział, on jest ojcem, więc to rozumie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tesla - za prenatalne płaciłam prywatnie i nie było problemu żeby wejść z mężem. Jak chodzę na zwykłe na NFZ niestety nie ma takiej opcji ;/ Z jednej strony rozumiem, mała poczekalnia, nieduży gabinet, ale z drugiej strony te usg to chyba teraz z minutę trwają, to co by im zależało ... Jeszcze kilka tygodni i chyba po 22 tygodniu kolejne się robi, to umówię się jak małżon będzie. I lekarz mi radził żeby przed usg zjeść coś słodkiego, bo wtedy nie będzie dziecko spało :) i obędzie się bez konieczności budzenia brutalnego potrząsając brzuchem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wracając do wątku z tematem macierzyńskiego jak twierdzę że każdy powinien mieć wybór. A wątpię że kto kolwiek odłoży pieniądze te 20% i będzie sumiennie korzystał po pół roku. Dla mnie to jest trudne do zrealizowania! Snów o dziecku nie mam ale kila dni z rzędu budziłam się i miałam w myślach imię Kamila. Jak bym wołała Kamilę. Ale nie wiem z kąd mi się to w ogóle wzięło. Ale;) Ruchy hmmm właśnie śmiała się że maleństwo gdzieś ucieka;D Poczułam parę razy ale jak leżałam. Też się nie spodziewałam że tak wcześnie;) A dziewczyny też tak macie że się budzicie w nocy? JA się budzę między 3-4 w nocy a czasami 24-1. Jakaś masakra;/ JAk sobie z tym radzicie. Nie wiem czy juz o to pytałam. JAk tak to sorki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×