Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

A i jeszcze jedno - sorry, rozpisałam się... Ostatnio była dyskusja o tym, kiedy są granice między trymestrami. Wczoraj zadałam to pytanie pani doktor, która robiła mi USG. Więc z medycznego punktu widzenia to jest 15+13+12 tygodni, ale dla ułatwienia życia pacjentek ;) przyjmuje się, że pierwszy i drugi trymestr trwają po 12 tygodni, a trzeci od 25 do porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O wapniu też słyszałam, że ważny, muszę wygooglować, co ma dużo wapnia, bo wszystko co przychodzi mi do głowy, to rzeczy, na które nie mam ochoty ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja właśnie znalazłam jeszcze, że : kasza gryczana, brokuły, fasola, pomarańcze. To i może mandarynki, które pochłaniam. :) Bo na mleko, jogurty nie mam ochoty, na sardynki też nie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koalala
Ja z grzechów jedzeniowych mam na swoim koncie 2 cheesburgery, nachosy z pysznym ale masakrycznie sztucznym sosem guacamole, frytki, malutką paczuszkę chipsów octowych (uwielbiam...) - chyba nie tak źle jak na 3 miesiące ciąży... No jeszcze jem łososia wędzonego na zimno, a podobno nie można... Raz na tydzień pije też szklaneczke coli :) Ale tak to twarożki, sałatki, owoce i ogólnie raczej domowe i zdrowe wszystko... Wczoraj w Rossmanie wydałam 204 zł... Kupiłam BioOil i dwa kremy Perfecta mama - normalny i na biust. A przy okazji jeszcze kilka innych rzeczy :) Czy bolą Was plecy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie bolą lędźwia. Ale to chyba dlatego, że coś mnie "bierze". Obudziłam się z bólem głowy i gardła... ;( A możesz napisać, ile kosztował ten BioOil i jaką ma objętość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeździ któraś z Was na rowerku stacjonarnym? Mam mało ruchu, przydałoby się coś zrobić dla siebie. Przez te 3 m-ce nie jeździłam, bo miałam obawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow, heh a ja miałam wątpliwości czy rowerkiem stacjonarnym przed tv mogę jeździć ?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja nie mam wątpliwości. Nie wolno uprawiać sportów, które powodują jakieś wstrząsy - szczególnie jazdy na tradycyjnym rowerze. A pływanie świetnie na mnie wpływa, mam nadzieję, że to też przenosi się na dziecko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkim dziękuję za dobre słowo. Dzięki dziewczyny za wsparcie, choć wiem, że muszę niestety poradzić sobie ze śmiercią mamy sama. Przez cały ten czas w ogóle nie myślałam o dziecku prawie. Mąż musiał mi podawac luteine, bo nawet nie byłam w stanie myśleć o tak prostej rzeczy. Dzisiaj mam USG genetyczne... nie wiem co po tym wszystkim tam wyjdzie, choc wierzę, że mama teraz trzyma tam wszystko rękami i nogami zeby było dobrze. Chyba poproszę lekarza o hydroksyzynę albo coś innego na uspokojenie. Do tej pory piłam melise, ale równie dobrze mogłabym ja wylac do zlewu i działałaby tak samo :/ Muszę zacząć skupiać się na dziecku, bo wiem, że mama nie chce żebym w kółko rozpaczała. Do tego dowiedziałam się od rzyczliwych ludzi żeby założyć działalnośc gospodarczą z ZUSem na ok 2,5 tys. i od razu isć na zwolnienie. jest jakas luka w prawie, gdzie na takim zwolnieniu i macierzyńskim ZUS za free płaci po ok 7tys. miesięcznie- dotyczy to tylko kobiet w ciaży. Piszę to, bo może i którejś z was się to przyda. Zawsze to dodatkowe i -jak na darmowe- duże pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koalala
Kurczę zawstydzacie mnie dziewczyny :) U mnie ruch póki co ograniczał sie do porannego spaceru do garażu i z parkingu do biurka w pracy, a po południu w druga stronę :) W I trymestrze sie oszczędzałam, ale teraz to trzeba już faktycznie tak chociaż z pół godzinki dziennie sie poruszać. Od dzisiaj zaczynam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama 6 latki - też o tym słyszałam, ale podobno mają to na oku już. Ja powoli coś myślę co by ze sobą zrobić, żeby jakaś kaska później była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta luka w prawie o której pisze mama 6latki prawdopodobnie ma zostać "naprawiona", z tego co czytałam to nie będzie już takie proste że zapłaci się raz ok 3 tys a potem dostanie ponad 6 tys, teraz ma się to zmienić oczywiście na naszą niekorzyść, działalność ma być prowadzona a co za tym idzie składki trzeba będzie opłacać przez pół roku lub nawet rok, musicie to sobie doczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tym zusem to rzeczywiście tak było. też tak chciałam zrobić ale troszkę się bałam że znowu poronię i to bo zapłaciłam zusowi pójdzie na marnę. mąż rozmawiał z kolegą bo jego żona tak zrobiła i rzeczywiście, zapłaciła jedną składkę ok 3,5 tys a po miesiącu poszła na l4 i dostaje teraz coś ok 7 z kawałkiem. wiem że od stycznia miały wejść jakieś może przepisy i państwo miało się za takie wyłudzenia ostro wziąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margrit kwestia polega na tym, że to, że maja oko nic im nie da, bo prawo mówi tak a nie inaczej i to problem ZUSu. Ja osobiście mam zamiar się tym zająć żeby mieć coś po prostu na głowie bo zwariuję :/ a i dodatkowy pieniądz się bardzo przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I pod górkę wszystko w 2013, na becikowe się nie załapię, ulgę na dzieci też coś mówili, że znoszą ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko ciekawe, bo teraz jest niby roczny macierzyński, to wtedy niby rok to by było wypłacane? Chyba niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak zwykle piszę na telefonie i muszę się później sama domyślać co w poście napisałam. przepraszam za błędy tam wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zanim to się zmieni to ja zdążę działalność założyć i pójść na zwolnienie a prawo nie działa wstecz. Wczoraj mąż juz głębiej w to wlazł, bo ja jeszcze nie czuję się zbytnio na siłach żeby nad tym myśleć. Mamy 3 księgowe, które maja nam pomóc. Nie wiem co z tego wyjdzie, ale opłaca sie zainwestować 3 koła nawet jakby 7tys. miało się brać przez 2 m-ce. potem działalność można zawiesić bez żadnych kosztów ZUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margrit słowo NIEMOZLIWE powiedziałam jak sie tylko dowiedziałam, ze z ZUSu mozna w jakikolwiek sposob kasę wyciągnąc... Jeszcze miesiac temu miałabym skrupuły czy to moralne, ale widząc matke w trumnie, która tyrała całe życie na ZUS a zmarła mając 67lat- czyli obecny wiek emerytalny to szlag mnie trafił na fakt, że zachówek z ZUSu to marne 4 tysiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a z tym macierzyńskim to jak jest dokładnie? ja mam umowę na czas określony która w lutym mi wygasa więc przedłużona mam automatycznie do dnia porodu. następnie urlopu macierzyńskiego nie mam tylko przysługuje mi zasiłek macierzyński z zus. on też będzie płatny przez rok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optymistko, podejrzewam, że przez rok. Bo zasiłek macierzyński to odpowiednik urlopu macierzyńskiego dla niezatrudnionych. Myślę, że to będzie ujednolicone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się trochę stresuję, że nie mam pracy. Ale podejrzewam, że to że jestem w ciąży po tym jak się zwolniłam to efekt braku stresów, które w pracy miałam ogromne. Bo jak pracowałam to się nie udawało. Więc nie ma tego złego. Jakbym nadal tam pracowała to bym nie była w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, gdzieś czytałam, że ZUS już kontroluje, czy dana działalność nie jest fikcyjna, dlatego dla bezpieczeństwa może zróbcie podobnie do mnie. Ja co prawda już od ponad roku prowadzę działalność, ale zamierzam płacić przez 3 miesiące wyższy ZUS i od kwietnia iść na L4, jeszcze to muszę potwierdzić z moimi księgowymi, ale z moich wyliczeń mi wychodzi, że jak zapłacę 3x1700, to potem na L4 i macierzyńskim będę dostawać ok. 3 000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×