Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

Nie ma sprawy Margrit. Też miałam pytać o tą położną. Ja się nigdzie nie zgłaszałam ani przed pierwszym porodem, ani teraz, a wolałabym niczego nie zaniedbać. Ostatnio to szpital dzwonił do mojej przychodni rejonowej, że urodziłam dziecko i położna sama przyszła. Coś się zmieniło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak się nie zgłoszę pewnie nie dadzą becikowego ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze co do punktu na temat podpinania KTG i braku możliwości porusznia się wtedy. *Truj* bardzo ładnie to wyjaśniła. Nie wiem czy w Pl też tak nie można, ale tutaj mimo ciągłego podłączenia KTG to ja wcale nie byłam unieruchomiona. Jak skakałam na piłce to pas miałam ciągle na sobie (tylko nie mogłam po całej sali, tylko tam gdzie kabel sięgał ;) ). A jak sobie wymyśłiłam, że chcę pod prysznic i na piłce w dodatku to ja się tam na golasa pod tym prysznicem na piłce kulałam, a położna co chwileczkę przybiegała z takim jakby przenośnym KTG i sprawdzała jak się ma dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak ja byłam pod KTG to musiałam leżeć :o. Kabel za krótki :D czy jeszcze jakieś inne cholerstwo, nie wiem. Ale dziewczyny rodzące mówiły mi, że na KTG musiały się kłaść do łóżek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O szlag, o tym nie pomyślałam :). Pierwszy punkt na liście rzeczy do zabrania do szpitala :D. Ale gorzej, że ta maszyneria (przynajmniej w moim przedpotopowym szpitalu) wyglądała trochę jak stara maszyna do szycia (wozili to na takich stojako-wózkach). I do tego przytwierdzone były te niezbyt długie kable, podczepione też pod pas na brzuch. Także bardziej niż przedłużacz przydałby się zestaw małego majsterkowicza, kabel i lutownica :D. To by był widok na porodówce :D! "Przepraszam, Pani połozna to odłączy na moment, muszę conieco przelutować.."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś położna przyjeżdżała dopiero po porodzie, przeważnie nie trzeba było się zgłaszać bo zgłaszał szpital lub przychodnia. Teraz trzeba się zgłosić do położnej w 20 tc - ponoć mówią o tym ginekolodzy na wizytach (mój akurat nic mi nie powiedział...) Mi o tym powiedziała moja położna kiedy zadzwoniłam do niej w sprawie ospy, niestety nie wiem dokładnie czemu już tak wcześnie - powiedziała, że jak już się zgłoszę to wszystko mi powie więc nie wnikałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atamta dziękuję za odp. Co prawda ja też mam daleko do Poznania ale za jakiś czas muszę tam jechać więc chciałabym zaliczyć od razu jakiś fajny sklep i porobić jakieś zakupy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pani połozna to odłączy na moment, muszę pani przylutować ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A skąd masz atamta "swoją położną " ? Ja wogóle jakaś niedoinformowana jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z bólu to pewnie można i całemu personelowi przylutować :D. A jak się jeszcze jest do tego profesjonalnie przygotowanym :D... Atamta - dziękuję za info, zadzwonię do przychodni w takim razie, bo nic nie wiedziałam o tym, że trzeba się teraz zgłaszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margrit na każdy rejon jest przydzielona położna - u mnie jest jedna, która zajmuje się bobasami (i nami młodymi mamami) po porodzie w ramach NFZ. Opiekowała się moją dwójką chłopców - przyjeżdża co tydzień przez kilka tygodni - waży, mierzy dzidzię itp, doradza jak opiekować się maleństwem, w razie czego zdejmie szwy po nacięciu krocza itp. W każdej chwili można się z nią skontaktować i poradzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. U mnie to położna była dwa dni temu.Dostała namiary z przychodni. Powiedziała , że od 20 tygodnia będzie przychodzić co tydzień. Jak ja rodziłam moje poprzednie dzieciaki to takich praktyk nie było. Ale to już lata świetlne temu. W każdym razie spisała wszystkie dane z karty porodowej, zmierzyła ciśnienie i zostawiła materiały o karmieniu piersią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No u mnie do domu. I szczerze byłam zdziwiona i zaskoczona jej wizytą. Kiedyś to położna przychodziła ale tylko po porodzie a teraz od połowy ciąży do ciężarnej. I powiedziała " to będziemy sobie rozmawiać".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginger78, wow jestem w szoku. Dzwoniłam przed chwilą do koleżanki która rodziła w zeszłym roku i teraz znowu jest w ciąży i ona nic na ten temat nie wie. Może to trzeba iść najpierw do lekarza na NFZ?- bo w końcu jeśli ktoś chodzi prywatnie na wizyty do ginekologa to skąd nfz ma wiedzieć że pani X czy Y jest w ciąży? Jak znajdę jutro trochę czasu to przejdę się do mojej przychodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ciekawe ... o czym będziecie sobie rozmawiać ;P Daj znać, ja w sumie nie odczuwam potrzeby żeby ktoś mi teraz w czymś doradzał, przyłaził do domu albo mierzył ciśnienie, które sobie sama w domu mierzę codziennie. U mnie już prawie 20 tydzień, ciekawe czy mnie znajdą ;P I po co wizyta co tydzień ? Dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optymistka - ja chodzę na NFZ i narazie cisza. Swoją drogą ciekawe czy można podziękować za takie coś. Bo jak trafi się stara baba, która będzie mi coś kazała, to ją wystawię za drzwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja chodzę na NFZ, więc może to tak działa. Specjalnie pytałam się położnej skąd wie o ciąży to powiedziała, że teraz mają wszystkie informacje na bieżąco przesyłane. Póki nic się z ciążą nie dzieje będę chodzić na NFZ, tym bardziej że lekarza mam tego samego co pracuje w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zresztą dziewczyny, ja nie z tych co sobie dają w kaszę dmuchać. Mam już dwójkę dzieciaków, więc chyba wiem co nieco w temacie noworodków i nie tylko. Wiem, że tak jak po porodzie przychodzą przez chyba 8 tygodni i trzeba im listę podpisywać tak i teraz się podpisałam. W końcu to ich praca i z tego są rozliczanie więc co mi szkodzi podpisać papierek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poczytałam Wasze przeżycia po cc i tak się zadumałam. Ale mi na razie nic nie mówi jak będę rodzić więc chyba naturalnie. Ale z ta położną od 20 tygodnia to się mocno zdziwiłam! Nikt ni o tym nie powiedział a może u nas tak nie jest? hmm trudno stwierdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nieźle z tą położną:) w życiu o tym nie słyszałam i w życiu bym na to nie wpadła;) ja też chodzę prywatnie ale raz na wizytę poszłam na nfz i sobie odhaczyli że w ciąży jestem i już w styczniu dzwonili w sprawie szkoły rodzenia:) ciekawe więc czy teraz też się mną jakoś specjalnie zainteresują:) ja dziś wieczór spędziłam u dentysty okazało się że mam sporo ząbków do leczenia na pierwszy rzut oka niewielkie ubytki ale u mnie to tak zawsze... dopiero po rozwierceniu widać co się naprawdę dzieje.. a poza tym mam paskudny humor... od kilku dni jakaś napięta atmosfera panuje u mnie w domu i jakoś na żadnym polu nie możemy dojść do porozumienia wszystko się jakąś sprzeczką głupią kończy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Truj dzięki za informację...Ja mam termin OM na 06,07 a z Usg na 12,07 wiec pewnie cc bedzie na początku lipca... Jeśli chodzi o ten szpital to nie chcę tam rodzić ,ponieważ nie znajduję się w Warszawie tylko w Otwocku(a ja ,mąż,córka wszyscy są ur.w Warszawie )i chciałabym aby mój syn również...Może to wyda Wam się śmieszne ,ale to ma jakieś znaczenie...ale chyba i tak nie mam wyboru i będę rodzić w Otwocku... A co do położnej to u mnie po pierwszym porodzie jej nie było i pewnie teraz też tak będzie... Dziewczyny widzę ,że sporo z was jest z mazowieckiego,a czy któraś z Warszawy?Jak tak to jaki szpital wybrałyście? I jeszcze jedno pytanie...bo troszkę mnie to martwi...u mnie już prawie 18tc a ja w ogóle nic nie przytyłam nawet 1kg...a jak u Was to wygląda?Jak wasze brzuszki ?Widać już?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK ................... wiek .... ciąża ....województwo ....data porodu..płeć dziecka anidzik20...............20.........1........wielkopolskie ............01.07 Truj......................29.........2........podkarpacki e.. ..........01.07...chłopiec Mama 6latki.............24..........2.........lubelskie.......... .......02.07...dziewczynka metafora . ..............26.........1.........śląskie................ .... 02.07 paulina_83..............29..........1.......podkarpackie. .............02.07 optymistka85 ...........27.........2..........lubuskie................03. 07...chłopiec dietowo.................25........1..........mazowieckie. ..............03.07 Margrit ..................28.........1........pomorskie ......... chyba 3.07 przyszła mama 2013...29.........1.........kuj.-pom. ................04.07 Messi29 ................29.......2..........małopolskie .................04.07 Koalala....................31.........1.........mazowieck ie........ok. 06-07 Arba79...................33.........2.........podlaskie. ................07.07 Niuniek4646..............29........1...........śląskie. .................07.07 MamaPoRazTrzeci .....32.........3 .......... zach.pom. ........... .08.07 Karla_00................19.............1...........śląs kie...............08.07 Joannnna. ..............25........1...........małopolskie............ ..09.07 cynamon-22.............29.........2........mazowieckie... ...........10.07 żółta_cytrynka.........25..........1........mazowiecki e ............11.07 Agusiek77...............35 ........2........ mazowieckie..............12.07 viola881988.............24..........1.........lubelskie.. ................12.07 nicka8601..............27.......2...........uk........... .................14.07 Fredzi_a................27..........1.........małopolski e ..............14.07 niagara1212............23.........1........warm.-mazurs.. ...........15.07 gąska.....................27........2.........śląskie. ....................16.07 Ginger78.................34........3.........podkarpackie . ..........16.07 atamta...................32........4........wielkopolskie ...............16.07 .sapphire.................23........1........wielkopolski e.............17.07...chłopiec lucjola123................33........1..........mazowiecki e............18.07 TOPKA....................27.........3..........śląskie. ..................20.07 Zara Baby..............30.......2.........pomorskie/malopolski e....20.07 tigra30...................30.......1........dolnośląski e..................20.07 Virada123...............28.........1........dolnoślaskie ..............21.07 Biala87...................25.........1........śląskie/O polskie..........21.07 elliska....................27.........1.........kuj-pom.. ..................21.07 lady venera............34.........1........mazowieckie........... ...22.07 patussa18................21.......2(po por.) .. świętokrz. ......... 24.07 drugieszczęście......25.........2........mazowieckie... ............12.07chłopiec Wika78..................34.......1..........Francja...... ................25.07 emu21.....................31........2...........mazowieck ie..........26.07 pokahontas81..........31......2(po por.)...śląskie...................28.07 fingo 30.................30.......1.............UK................ .........29.07 anetach18..............24.......1..........Lubelskie..... ...............29.07 Nescafe03...............24.......1..........Lubelskie.... ................29.07 Ines89...................23.......1..........śląskie... ....................30.07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mama 2013
NICK ................... wiek .... ciąża ....województwo ....data porodu..płeć dziecka anidzik20...............20.........1........wielkopolskie ............01.07 Truj......................29.........2........podkarpacki e.. ..........01.07...chłopiec Mama 6latki.............24..........2.........lubelskie.......... .......02.07...dziewczynka metafora . ..............26.........1.........śląskie................ .... 02.07 paulina_83..............29..........1.......podkarpackie. .............02.07 optymistka85 ...........27.........2..........lubuskie................03. 07...chłopiec dietowo.................25........1..........mazowieckie. ..............03.07 Margrit ..................28.........1........pomorskie ......... chyba 3.07 przyszła mama 2013...29.........1.........kuj.-pom. ................04.07...dziewczynka Messi29 ................29.......2..........małopolskie .................04.07 Koalala....................31.........1.........mazowieck ie........ok. 06-07 Arba79...................33.........2.........podlaskie. ................07.07 Niuniek4646..............29........1...........śląskie. .................07.07 MamaPoRazTrzeci .....32.........3 .......... zach.pom. ........... .08.07 Karla_00................19.............1...........śląs kie...............08.07 Joannnna. ..............25........1...........małopolskie............ ..09.07 cynamon-22.............29.........2........mazowieckie... ...........10.07 żółta_cytrynka.........25..........1........mazowiecki e ............11.07 Agusiek77...............35 ........2........ mazowieckie..............12.07 viola881988.............24..........1.........lubelskie.. ................12.07 nicka8601..............27.......2...........uk........... .................14.07 Fredzi_a................27..........1.........małopolski e ..............14.07 niagara1212............23.........1........warm.-mazurs.. ...........15.07 gąska.....................27........2.........śląskie. ....................16.07 Ginger78.................34........3.........podkarpackie . ..........16.07 atamta...................32........4........wielkopolskie ...............16.07 .sapphire.................23........1........wielkopolski e.............17.07...chłopiec lucjola123................33........1..........mazowiecki e............18.07 TOPKA....................27.........3..........śląskie. ..................20.07 Zara Baby..............30.......2.........pomorskie/malopolski e....20.07 tigra30...................30.......1........dolnośląski e..................20.07 Virada123...............28.........1........dolnoślaskie ..............21.07 Biala87...................25.........1........śląskie/O polskie..........21.07 elliska....................27.........1.........kuj-pom.. ..................21.07 lady venera............34.........1........mazowieckie........... ...22.07 patussa18................21.......2(po por.) .. świętokrz. ......... 24.07 drugieszczęście......25.........2........mazowieckie... ............12.07chłopiec Wika78..................34.......1..........Francja...... ................25.07 emu21.....................31........2...........mazowieck ie..........26.07 pokahontas81..........31......2(po por.)...śląskie...................28.07 fingo 30.................30.......1.............UK................ .........29.07 anetach18..............24.......1..........Lubelskie..... ...............29.07 Nescafe03...............24.......1..........Lubelskie.... ................29.07 Ines89...................23.......1..........śląskie... ....................30.07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Póki co widzę że chłopcy w naszej tabelce rządzą ;P Ja jutro zaczynam 20tc i przytyłam dokładnie kilogram. Brzuszek malutki ale już się pojawił. Wcześniej czułam delikatne ruchy mojego synusia a teraz 3 dzień nic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem z warszawy:) chyba postawię na szpital praski bo mam do niego najbliżej. myślę jeszcze nad inflancką bo warunki na porodówce ekstra ale już ponoć sale poporodowe i opieka medyczna zostawiają wiele do życzenia... a w praskim chociaż wersalu nie ma to ponoć pod względem medycznym są fantastyczni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
optymistko idziemy łeb w łeb:P no faktycznie przewaga chłopców... a ja tak mocno czekam jutro na wieści o dziewczynce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×