Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

TOPKA fajny ten wózek Krasnal - chyba posiada wszystko na co zwracam uwagę gondola - mogłaby być trochę większa - ale nie wiem czy są większe :) gondola regulowana, mało waży koła pompowane przy spacerówce folie która zabezpiecza przed zabrudzeniami i generalnie jest fajny - :) no i cena przemawia co do fotelika to ma jakiś certyfikat więc jest ok - tylko jeszcze muszę poczytać jakie są opinie na temat tego wózka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Topka, mi tak teściowa gadała o tych przesądach i żeby niczego nie kupować przed urodzeniem się dziecka - wywnioskowałam, że chyba sama chciałaby skompletować wyprawkę dla mojego dziecka, kiedy ja będę w szpitalu :P. Poza tym wydaj sobie kasę jednorazowo na wózek, łóżeczko, fotelik, ciuchy, kosmetyki, pościel itd - no toż kilka tysięcy trzeba mieć "na raz", a jakoś "co miesiąc coś" to łatwiej... Mi w każdym razie było :). Tak czy siak - zanim dziecko przyszło na świat miałam dla córy wszystko, co potrzeba a dziecko urodziło się całe i zdrowe :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama 6latki :)) - piekny ten komplecik. Filet taaaak jak najbardziej a łóżeczko hmm a jakie masz mebelki bo może takie łączone brązowo/białe? Ja nie powiem jakie mamy wzory na ubrankach bo mam pojechać do siostry i przebrać puki mogę wejść po drabince;) Pościele też mam po siostrze ale zamówiłam taką pierwszą misie z czerwonymi balonikami. Mężowi się spodobała. Dokładnie taki i od tego sprzedającego: http://allegro.pl/posciel7-el-120x90-producent-czarkaz-i2982664198.html wzór 3. Choć ja bym pewnie kupiła Dino albo jakieś bezowe misie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeju Trujku przegapiłam Cie te 2 strony temu -.- a zawsze cholender jasny czytam wszystkO! :o anetach kolor łóżeczka wybieram raczej akurat do poscieli z prostego wzgledu- meble w pokoju mam orzech+czarne lakierowane niektóre fronty, dodatki mam biel+fiolet. Jeśli kupie łózeczko ciemne bedzie ok i białe bedzie ok... z tymże ściany mam jagodowe wiec skłaniam sie bardziej ku białemu łózeczkowi... bardziej rozjaśni. Potem jak wstawie do dzieciecego pokoju to córeczki bedą miały pokój w kol fiolet/zieleń z odrobiną pomarańczu (niektóre dodatki). Meble bedą klonowe... wic tam raczej też biały bardziej pasuje... a z reszta ja juz sama cholera nie wiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) Od Fryderyka chyba Fred:) lub Frycek:)(śmieszne te zdrobnienia) Co do łóżeczka to ja jestem zwolenniczką drewnianego łóżeczka, co do wózka to powiem Wam ,że ja byłam głupia przy pierwszej ciązy kupiłam nowy wózek za prawie 3000zł moja córa w ogóle nie chciała leżeć w wózku a już nie mówię o spacderówce,jak nauczyła się chodzić to nawet na sekundę nie chce siedzieć w wózku.Dodam ,ze sprzedałam wózek (był w stanie idealnym) i kupiłam spacerówkę Macralena XT i jest bardzo przestronna ,zajmuje mało miejsca i idealnie sie prowadzi ...i nawet czasem moja corka ma ochote w nim posiedziec:) Dziewczyny teraz trochę inne pytanie...która z Was bedzie miała CC i dlaczego?Ja miałam pierwszą CC(bark postępu w porodzie,18h bez wód płodowych) i teraz gin proponuje mi również CC ale nie wiem jak to wygląda skierowania i.t.p. czy któraś z Was może coś powiedzieć na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ale Wam zazdroszę tych zakupów. Ja jak narazie nic nie kupiłam i tylko oglądam i oglądam na tym necie i nic poza tym :( Mąż cały czas powtarza że to za wcześnie na zakupy, że mamy czas. W sumie to ma rację bo jesteśmy w trakcie remontów i nie mielibyśmy nawet gdzie tego trzymać. Widzicie jak mnie przerobił, sama sobie wmawiam że nie byłoby gdzie tego trzymać a miejsce na taki ładny cieplutki wytłaczany kocyk napewno by się znalazło;) Wspominam o kocyku bo bylismy oglądać wózki w naszym jedynym w mieście sklepie dziecięcym i tam był taki piękny kocyk w którym się zakochałam (ale raczej taki zimowy ten kocyk) i który spędza mi teraz sen z powiek ;) Anidzik, Atamta, Saphire możecie polecić mi jakiś sklep/hurtownię w Poznaniu gdzie można tanio nabyć jakieś niezbędne rzeczy dla dziecka? Jakis taki duży sklep z wózkami, łóżeczkami, kocykami, pościelą... w sumie ze wszystkim bo niestety ale zaczynam od zera :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DrugieSzczęście ja miałam cc prawie 7 lat temu i mój gin powiedział, ze jak chce to i drugie zrobimy cc (tym bardziej, że wskazanie jest- oczy). Jednak papierka jeszcze nie skołowałam od okulistki, bo nie mam kiedy do niej jechac (120km) i się zastanawiam czy w ogóle bede musiała mieć papier skoro mój gin raczej bedzie mnie ciął... :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
optymistka ja na razie też nie kupuje xD chociaż pościel juz bym chciała kupić akurat... i łóżeczko ;) do tej pory kupił coś tylko mój mąż: smoczek (jak sie dowiedział) i teraz jak płeć wyszła o 2 bodziaki dziewczynkowe (potrzebne co prawda jak na duuuupie pryszcz ;P bo nie dość że z długim rekawem to w dodatku rozmiar 56 a ja na ten rozmiar raczej body używac nie bede... mógł śpiochy kupic -.-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama - luz ;). Stan błogosławiony Cię usprawiedliwia :). Drugie szczęście - ja będę miała drugie cc. Powód wpisywany w kartę brzmi w takim przypadku: "stan po cięciu". Rozmawiałam z moim ginekologiem na ten temat i powiedział, że skoro już jestem po cc, to wskazania Towarzystwa Ginekologicznego są takie, że mogę wybrać czy chcę rodzić sn czy cc. A że mnie do porodu naturalnego nijak nie ciągnie, to wybrałam cięcie. Całość przebiegnie tak jak w pierwszej ciąży: na wizycie mój lekarz umówi się ze mną na termin cięcia i da mi skierowanie do szpitala, danego dnia zgłoszę się na IP ( na czczo) o 7.00 rano, o 8.00 obchód lekarski i badanie, o 10.00 na salę operacyjną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tiaaaa... mnie ostatnio ten stan błogosławiony we wszystkim usprawiedliwia ;P Niedługo nawet bąki będę na dzidziusia zganiac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Truj,mój lekarz też mi powiedziała ,że mogę sobie wybrać czy chce sn czy cc i ogólnie skłaniam się do decyzji cc,ale mam ten problem ,że moj lekarz jest w szpitalu w ktorym ja nie chce rodzić ,a nie wiem czy jak pójdę do innego szpitala to tak bez problemu tą CC mi zrobia jesli jedynym wskazaniem jest już cięcie ...Ty będziesz przez swojego lekarza operowana?W którym tygodniu będziesz miała CC?Mi moj gin powiedział ze tak w 38 tygodniu najlepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama - no przecież nie Twoja wina, jakby nie Twój stan fizjologiczny, to nie miałabyś problemów natury trawiennej :D. Drugie szczęście: pierwszą cc miałam 9 dni przed terminem z OM, ale to dość wcześnie z tego co wiem - większość lekarzy tnie na tydzień lub parę dni przed terminem z OM (teraz z OM wychodzi 01.07, z USG 07.07, więc pewnie będą mnie cięli 01.07). Tak, jestem w tej komfortowej sytuacji, że będzie mnie ciął mój lekarz. Jeśli nie chcesz rodzić w tym szpitalu, w którym pracuje Twój lekarz, to widzę tylko jedno rozwiązanie: umówić się na wizytę do ordynatora szpitala, w którym chcesz rodzić i zapytać jak to u nich wygląda. Czy takie zaświadczenie od Twojego gina wystarczy, na ile przed terminem porodu musisz je donieść itd. Bo spotkałam się kilka razy z opowieściami dziewczyn, że jak poszły z bólami na porodówkę i miały zaświadczenie o przesłankach do cc, ale im tego nie uznali :o. Że niby to lekarz dyżurujący podejmuje decyzję i może nie uznać zaświadczenia. A jak masz ugadane z ordynatorem, że tego i tego dnia masz się zgłosić, masz zaświadczenie, oni mają Cię ujętą w planach operacji na dany dzień - to powinno być wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Truj ja tez słyszałam, że w niektórych szpitalach nie uwzgledniają skierowań na cc... głupota, bo ostatnio jedna dziewczyna 24lata umarła po sn w Lublinie... nie chcieli zrobic jej cc, bo powód był blahy wg nich (zbyt duże dziecko). Jednak warto znać swoje prawa... lekarz dyżurujący nie może podważyć skierowania na cc jeśli jest ono z powodów, które kompletnie nie nalezą do jego specjalizacji (skierowania od psychiatry, okulisty, ortopedy itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
optymistka85 niestety nie polecę Ci sklepów w Poznaniu, ponieważ wszystkie zakupy będę robić u siebie w mieście lub przez allegro, a do Poznania mam kawałek. Mam znajomych w Poznaniu ale bez dzieci więc się pewnie nie orientują w "tych sprawach" więc nawet nie będę ich pytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama - prawa warto znać, ale warto też wiedzieć o co i KIEDY należy walczyć :). Wolałabym wcześniej iść popytać nawet w 20 szpitalach, niż ryzykować, że z bólami, w środku porodu, trafię na jakiegoś idiotę, który stwierdzi że cc mi nie zrobi bo nie widzi podstaw. I mogę sobie iść do sądu, on mnie nie potnie. Później dziecko się rodzi jak warzywo albo ja umieram podczas porodu i co? Na co mi (mojej rodzinie) szlajanie się po sądach, skoro to już i tak niczego nie zmieni? Nie, Mama, ja po prostu nie podjęłabym ryzyka :o.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już niebawem też zamierzam zacząć kupować rzeczy dla maluszka czekamy tylko na poznanie płci co mam nadzieje nastąpi jutro:) ale na razie będą to raczej drobne rzeczy, wózek to dopiero pod sam koniec bo zamierzam kupić nowy. wcześniej obstawiałam używany ale uznaliśmy z mężem że chcemy mieć 2 dzieci więc kupimy dla nich po prostu nowy wózek w uniwersalnym kolorze:) łóżeczko chcemy kupić używane:) więc jak się trafi okazja to trzeba będzie brać:) na ten moment amy przewagę chłopców czy dziewczynek?? może w tabelce niech te co wiedzą dopiszą kolumnę??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trujku takiego ryzyka to ja też bym nie podjęła :D bo ja wiem na bank, ze ze strachu bym umarła xD ja musze miec wszystko zapiete na ostatni guzik ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak to jest ze znieczuleniem zzo przy zwykłym porodzie? Mogę je sobie tak o po prostu zażyczyć, czy dopiero jak już będę krzyczeć w niebogłosy to wtedy anestezjolog się nade mną zlituje? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dietowo - ze mną jak z dzieckiem, mówisz i masz :). NICK ................... wiek .... ciąża ....województwo ....data porodu..płeć dziecka anidzik20...............20.........1........wielkopolskie ............01.07 Truj......................29.........2........podkarpackie.. ..........01.07...chłopiec Mama 6latki.............24..........2.........lubelskie.......... .......02.07 metafora . ..............26.........1.........śląskie................ .... 02.07 paulina_83..............29..........1.......podkarpackie. .............02.07 optymistka85 ...........27.........2..........lubuskie................03. 07 dietowo.................25........1..........mazowieckie. ..............03.07 Margrit ..................28.........1........pomorskie ......... chyba 3.07 przyszła mama 2013...29.........1.........kuj.-pom. ................04.07 Messi29 ................29.......2..........małopolskie .................04.07 Koalala....................31.........1.........mazowieck ie........ok. 06-07 Arba79...................33.........2.........podlaskie. ................07.07 Niuniek4646..............29........1...........śląskie. .................07.07 MamaPoRazTrzeci .....32.........3 .......... zach.pom. ........... .08.07 Karla_00................19.............1...........śląs kie...............08.07 Joannnna. ..............25........1...........małopolskie............ ..09.07 cynamon-22.............29.........2........mazowieckie... ...........10.07 żółta_cytrynka.........25..........1........mazowiecki e ............11.07 Agusiek77...............35 ........2........ mazowieckie..............12.07 viola881988.............24..........1.........lubelskie.. ................12.07 nicka8601..............27.......2...........uk........... .................14.07 Fredzi_a................27..........1.........małopolski e ..............14.07 niagara1212............23.........1........warm.-mazurs.. ...........15.07 gąska.....................27........2.........śląskie. ....................16.07 Ginger78.................34........3.........podkarpackie . ..........16.07 atamta...................32........4........wielkopolskie ...............16.07 lucjola123................33........1..........mazowiecki e............18.07 TOPKA....................27.........3..........śląskie. ..................20.07 .sapphire.................23........1........wielkopolski e.............20.07 Zara Baby..............30.......2.........pomorskie/malopolski e....20.07 Virada123...............28.........1........dolnoślaskie ..............21.07 Biala87...................25.........1........śląskie/O polskie..........21.07 elliska....................27.........1.........kuj-pom.. ..................21.07 lady venera............34.........1........mazowieckie........... ...22.07 patussa18................21.......2(po por.) .. świętokrz. ......... 24.07 drugieszczęście......25.........2........mazowieckie... ............25.07 emu21.....................31........2...........mazowieck ie..........26.07 pokahontas81..........31......2(po por.)...śląskie...................28.07 fingo 30.................30.......1.............UK................ .........29.07 anetach18..............24.......1..........Lubelskie..... ...............29.07 Nescafe03...............24.......1..........Lubelskie.... ................29.07 Ines89...................23.......1..........śląskie... ....................30.07 Wika78..................34.......1..........Francja...... ................25.07 tigra30...................30.......1.........dolnośląsk ie..................20.07 x Mama - pełna zgoda, też bym nie poszła "na żywioł", żeby się później srogo nie zdziwić :o. DrugieSzczęście - tak przez czystą ciekawośc zapytam: czemu nie chcesz rodzić w szpitalu, gdzie pracuje Twoja lekarka? Optymistka - coś mi się o uszy obiło, że znieczulenie podają między 4 a 8cm rozwarcia. Wcześniej może ponoć zatrzymać akcję porodową, później już "się nie opłaca" (jak komu ;)..). Rodzisz w prywatnej klinice, czy masz tak dobrze, że w Twoim szpitalu mają litość nad rodzącymi :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK ................... wiek .... ciąża ....województwo ....data porodu..płeć dziecka anidzik20...............20.........1........wielkopolskie ............01.07 Truj......................29.........2........podkarpackie.. ..........01.07...chłopiec Mama 6latki.............24..........2.........lubelskie.......... .......02.07...dziewczynka metafora . ..............26.........1.........śląskie................ .... 02.07 paulina_83..............29..........1.......podkarpackie. .............02.07 optymistka85 ...........27.........2..........lubuskie................03. 07 dietowo.................25........1..........mazowieckie. ..............03.07 Margrit ..................28.........1........pomorskie ......... chyba 3.07 przyszła mama 2013...29.........1.........kuj.-pom. ................04.07 Messi29 ................29.......2..........małopolskie .................04.07 Koalala....................31.........1.........mazowieck ie........ok. 06-07 Arba79...................33.........2.........podlaskie. ................07.07 Niuniek4646..............29........1...........śląskie. .................07.07 MamaPoRazTrzeci .....32.........3 .......... zach.pom. ........... .08.07 Karla_00................19.............1...........śląs kie...............08.07 Joannnna. ..............25........1...........małopolskie............ ..09.07 cynamon-22.............29.........2........mazowieckie... ...........10.07 żółta_cytrynka.........25..........1........mazowiecki e ............11.07 Agusiek77...............35 ........2........ mazowieckie..............12.07 viola881988.............24..........1.........lubelskie.. ................12.07 nicka8601..............27.......2...........uk........... .................14.07 Fredzi_a................27..........1.........małopolski e ..............14.07 niagara1212............23.........1........warm.-mazurs.. ...........15.07 gąska.....................27........2.........śląskie. ....................16.07 Ginger78.................34........3.........podkarpackie . ..........16.07 atamta...................32........4........wielkopolskie ...............16.07 lucjola123................33........1..........mazowiecki e............18.07 TOPKA....................27.........3..........śląskie. ..................20.07 .sapphire.................23........1........wielkopolski e.............20.07 Zara Baby..............30.......2.........pomorskie/malopolski e....20.07 Virada123...............28.........1........dolnoślaskie ..............21.07 Biala87...................25.........1........śląskie/O polskie..........21.07 elliska....................27.........1.........kuj-pom.. ..................21.07 lady venera............34.........1........mazowieckie........... ...22.07 patussa18................21.......2(po por.) .. świętokrz. ......... 24.07 drugieszczęście......25.........2........mazowieckie... ............25.07 emu21.....................31........2...........mazowieck ie..........26.07 pokahontas81..........31......2(po por.)...śląskie...................28.07 fingo 30.................30.......1.............UK................ .........29.07 anetach18..............24.......1..........Lubelskie..... ...............29.07 Nescafe03...............24.......1..........Lubelskie.... ................29.07 Ines89...................23.......1..........śląskie... ....................30.07 Wika78..................34.......1..........Francja...... ................25.07 tigra30...................30.......1.........dolnośląsk ie..................20.07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teoretycznie teraz w kazdym szpitalu znieczulenie powiino być na życzenie i to bezpłatnie ale wiecie jak to jest... w teori ślicznie pięknie a w praktyce to to za wcześnie( za chwilę już za późno) a to nie ma anestezjologa itp... moja koleżanka usłyszała od anestezjologa że nie wygląda na wystarczająco cierpiącą i nie dostała... Do tych które już raz miały cesarkę, jak długo dochodziłyście do siebie potem?? czy byłyście w stanie od razu zajmować się swoim dzieckiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK ................... wiek .... ciąża ....województwo ....data porodu..płeć dziecka anidzik20...............20.........1........wielkopolskie ............01.07 Truj......................29.........2........podkarpacki e.. ..........01.07...chłopiec Mama 6latki.............24..........2.........lubelskie.......... .......02.07...dziewczynka metafora . ..............26.........1.........śląskie................ .... 02.07 paulina_83..............29..........1.......podkarpackie. .............02.07 optymistka85 ...........27.........2..........lubuskie................03. 07 dietowo.................25........1..........mazowieckie. ..............03.07 Margrit ..................28.........1........pomorskie ......... chyba 3.07 przyszła mama 2013...29.........1.........kuj.-pom. ................04.07 Messi29 ................29.......2..........małopolskie .................04.07 Koalala....................31.........1.........mazowieck ie........ok. 06-07 Arba79...................33.........2.........podlaskie. ................07.07 Niuniek4646..............29........1...........śląskie. .................07.07 MamaPoRazTrzeci .....32.........3 .......... zach.pom. ........... .08.07 Karla_00................19.............1...........śląs kie...............08.07 Joannnna. ..............25........1...........małopolskie............ ..09.07 cynamon-22.............29.........2........mazowieckie... ...........10.07 żółta_cytrynka.........25..........1........mazowiecki e ............11.07 Agusiek77...............35 ........2........ mazowieckie..............12.07 viola881988.............24..........1.........lubelskie.. ................12.07 nicka8601..............27.......2...........uk........... .................14.07 Fredzi_a................27..........1.........małopolski e ..............14.07 niagara1212............23.........1........warm.-mazurs.. ...........15.07 gąska.....................27........2.........śląskie. ....................16.07 Ginger78.................34........3.........podkarpackie . ..........16.07 atamta...................32........4........wielkopolskie ...............16.07 .sapphire.................23........1........wielkopolski e..............17.07...chłopiec lucjola123................33........1..........mazowiecki e............18.07 TOPKA....................27.........3..........śląskie. ..................20.07 Zara Baby..............30.......2.........pomorskie/malopolski e....20.07 Virada123...............28.........1........dolnoślaskie ..............21.07 Biala87...................25.........1........śląskie/O polskie..........21.07 elliska....................27.........1.........kuj-pom.. ..................21.07 lady venera............34.........1........mazowieckie........... ...22.07 patussa18................21.......2(po por.) .. świętokrz. ......... 24.07 drugieszczęście......25.........2........mazowieckie... ............25.07 emu21.....................31........2...........mazowieck ie..........26.07 pokahontas81..........31......2(po por.)...śląskie...................28.07 fingo 30.................30.......1.............UK................ .........29.07 anetach18..............24.......1..........Lubelskie..... ...............29.07 Nescafe03...............24.......1..........Lubelskie.... ................29.07 Ines89...................23.......1..........śląskie... ....................30.07 Wika78..................34.......1..........Francja...... ................25.07 tigra30...................30.......1.........dolnośląsk ie..................20.07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK ................... wiek .... ciąża ....województwo ....data porodu..płeć dziecka anidzik20...............20.........1........wielkopolskie ............01.07 Truj......................29.........2........podkarpacki e.. ..........01.07...chłopiec Mama 6latki.............24..........2.........lubelskie.......... .......02.07...dziewczynka metafora . ..............26.........1.........śląskie................ .... 02.07 paulina_83..............29..........1.......podkarpackie. .............02.07 optymistka85 ...........27.........2..........lubuskie................03. 07...chłopiec dietowo.................25........1..........mazowieckie. ..............03.07 Margrit ..................28.........1........pomorskie ......... chyba 3.07 przyszła mama 2013...29.........1.........kuj.-pom. ................04.07 Messi29 ................29.......2..........małopolskie .................04.07 Koalala....................31.........1.........mazowieck ie........ok. 06-07 Arba79...................33.........2.........podlaskie. ................07.07 Niuniek4646..............29........1...........śląskie. .................07.07 MamaPoRazTrzeci .....32.........3 .......... zach.pom. ........... .08.07 Karla_00................19.............1...........śląs kie...............08.07 Joannnna. ..............25........1...........małopolskie............ ..09.07 cynamon-22.............29.........2........mazowieckie... ...........10.07 żółta_cytrynka.........25..........1........mazowiecki e ............11.07 Agusiek77...............35 ........2........ mazowieckie..............12.07 viola881988.............24..........1.........lubelskie.. ................12.07 nicka8601..............27.......2...........uk........... .................14.07 Fredzi_a................27..........1.........małopolski e ..............14.07 niagara1212............23.........1........warm.-mazurs.. ...........15.07 gąska.....................27........2.........śląskie. ....................16.07 Ginger78.................34........3.........podkarpackie . ..........16.07 atamta...................32........4........wielkopolskie ...............16.07 lucjola123................33........1..........mazowiecki e............18.07 TOPKA....................27.........3..........śląskie. ..................20.07 .sapphire.................23........1........wielkopolski e.............20.07 Zara Baby..............30.......2.........pomorskie/malopolski e....20.07 tigra30...................30.......1........dolnośląskie..................20.07 Virada123...............28.........1........dolnoślaskie ..............21.07 Biala87...................25.........1........śląskie/O polskie..........21.07 elliska....................27.........1.........kuj-pom.. ..................21.07 lady venera............34.........1........mazowieckie........... ...22.07 patussa18................21.......2(po por.) .. świętokrz. ......... 24.07 drugieszczęście......25.........2........mazowieckie... ............25.07 Wika78..................34.......1..........Francja......................25.07 emu21.....................31........2...........mazowieck ie..........26.07 pokahontas81..........31......2(po por.)...śląskie...................28.07 fingo 30.................30.......1.............UK................ .........29.07 anetach18..............24.......1..........Lubelskie..... ...............29.07 Nescafe03...............24.......1..........Lubelskie.... ................29.07 Ines89...................23.......1..........śląskie... ....................30.07 W mojej 40tysięcznej mieścinie mieszkam od jakiegoś czasu i niestety nie zdążyłam zorientować się jak tu jest z porodami. Muszę chyba zacząć przeprowadzać wywiady ze znajomymi które tu rodziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saphire ubiegłaś mnie z tą tabelką :P jak ktoś będzie się do niej dopisywał to dopiszcie proszę synusia u saphire!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
optymistka85 nie gniewam się ;) wkleję jeszcze raz, tym bardziej, że u mnie data porodu uległa małej zmianie. NICK ................... wiek .... ciąża ....województwo ....data porodu..płeć dziecka anidzik20...............20.........1........wielkopolskie ............01.07 Truj......................29.........2........podkarpacki e.. ..........01.07...chłopiec Mama 6latki.............24..........2.........lubelskie.......... .......02.07...dziewczynka metafora . ..............26.........1.........śląskie................ .... 02.07 paulina_83..............29..........1.......podkarpackie. .............02.07 optymistka85 ...........27.........2..........lubuskie................03. 07...chłopiec dietowo.................25........1..........mazowieckie. ..............03.07 Margrit ..................28.........1........pomorskie ......... chyba 3.07 przyszła mama 2013...29.........1.........kuj.-pom. ................04.07 Messi29 ................29.......2..........małopolskie .................04.07 Koalala....................31.........1.........mazowieck ie........ok. 06-07 Arba79...................33.........2.........podlaskie. ................07.07 Niuniek4646..............29........1...........śląskie. .................07.07 MamaPoRazTrzeci .....32.........3 .......... zach.pom. ........... .08.07 Karla_00................19.............1...........śląs kie...............08.07 Joannnna. ..............25........1...........małopolskie............ ..09.07 cynamon-22.............29.........2........mazowieckie... ...........10.07 żółta_cytrynka.........25..........1........mazowiecki e ............11.07 Agusiek77...............35 ........2........ mazowieckie..............12.07 viola881988.............24..........1.........lubelskie.. ................12.07 nicka8601..............27.......2...........uk........... .................14.07 Fredzi_a................27..........1.........małopolski e ..............14.07 niagara1212............23.........1........warm.-mazurs.. ...........15.07 gąska.....................27........2.........śląskie. ....................16.07 Ginger78.................34........3.........podkarpackie . ..........16.07 atamta...................32........4........wielkopolskie ...............16.07 .sapphire.................23........1........wielkopolski e.............17.07...chłopiec lucjola123................33........1..........mazowiecki e............18.07 TOPKA....................27.........3..........śląskie. ..................20.07 Zara Baby..............30.......2.........pomorskie/malopolski e....20.07 tigra30...................30.......1........dolnośląski e..................20.07 Virada123...............28.........1........dolnoślaskie ..............21.07 Biala87...................25.........1........śląskie/O polskie..........21.07 elliska....................27.........1.........kuj-pom.. ..................21.07 lady venera............34.........1........mazowieckie........... ...22.07 patussa18................21.......2(po por.) .. świętokrz. ......... 24.07 drugieszczęście......25.........2........mazowieckie... ............25.07 Wika78..................34.......1..........Francja...... ................25.07 emu21.....................31........2...........mazowieck ie..........26.07 pokahontas81..........31......2(po por.)...śląskie...................28.07 fingo 30.................30.......1.............UK................ .........29.07 anetach18..............24.......1..........Lubelskie..... ...............29.07 Nescafe03...............24.......1..........Lubelskie.... ................29.07 Ines89...................23.......1..........śląskie... ....................30.07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teoria z praktyką lubią się mijać i nie mówią sobie nawet "dzień dobry" ;). Ale trend jest dobry - faktycznie każda kobieta powinna mieć możliwość skorzystania ze znieczulenia. Jakoś nie słyszałam o amputacjach "na żywca" a skala bólu ponoć porównywalna. Pytałaś o rekonwalescencję po cc, Dietowo. W dniu cesarki byłam na sali pooperacyjnej i nie wstawałam (taka praktyka u mnie w szpitalu, w niektórych klinikach każą wstawać po kilku godzinach), dziecko było przy mnie przez większość czasu (mój Małż był z nami), miałam utrudnioną możliwość opieki nad córką ze względu na brak mobilności i wenflony w łapach :o. Prosiłam o leki przeciwbólowe ile razy zaczynałam czuć choćby lekki ból - ważne, żeby się nie dać "rozbujać" bólowi, więc ładowali we mnie kroplówki. Później się okazało, że dużo lepiej działają na mnie leki przeciwbólowe podawane domięśniowo a nie dożylnie. Na noc dziecko zabrali ale od rana znów było ze mną. Zażyczyłam sobie wyjęcia wenflonów, bo nawet małej porządnie nie mogłam przytulić czy wziąć na ręce (leki przeciwbólowe miałam od tamtej chwili podawane w zastrzykach - potrzebowałam całych 2 sztuk :D). Zjadłam lekkie śniadanie, wstałam, poszłam pod prysznic (sama), poczekałam aż mąż przyjdzie i zostawiając z nim dziecko pozwoliłam mu nacieszyć się ojcostwem ;) a sama zaczęłam łazić wzdłuż korytarza szpitalnego - jak najwięcej i wyprostowana (to ważne). Nie, nie była to bajka, ale i tak myślę, że to nic w porównaniu z bólami porodowymi. Na noc małą zabrali. Kolejnego dnia przenieśli mnie na zwykłą salę i dziecko od tej pory było non stop ze mną/z ojcem, kiedy ja chodziłam po korytarzu :). Po powrocie do domu uważałam na siebie, ale raczej z rozsądku niż z rzeczywistych potrzeb organizmu - bo czułam się w miarę normalnie. W każdym razie ominęły mnie wszelkie nieprzyjemności, powikłania i osłabienia związane z cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, Ja zaglądam tak od czasu do czasu,bo czasu własnie brak. :-( Do tego w weekend wszyscy zaliczyliśmy roatwirusa :- ( Ja na razie o zakupach w ogóle nie myślę. Mam wszystko oprócz przewijaka. Wiadomo,zę dokupię jakieś pieluchy, butelki, kosmetyki,ale nic więcej .Więc jakoś się nie wczytuje w tematy zakupowe. Co do cc. Ja miałam w pon o 11, wstałam dopiero we wtorek o ale już we wtorek od 6 mała była ze mną. Jak leżałam te 24 h (prawie) to Mała była z nami wtedy kiedy mąż był przy mnie. A tak u pielęgniarek. I jak mi oddali Małą we wtorek tak cały czas była ze mną,tylko na badania zabierali. JA też zupełnie normalnie się czułam, najgorsze było to pierwsze wstanie i pierwsze załatwienie się. A potem poszłam. Wiele osób mówiło mi ,że doszłam do siebie o wiele szybciej niż niektóre babki po naturalnym porodzie. Teraz też na 99 % będzie cięcie,ale nie wiem czemu jakoś na tę myśl się boję.Tym bardziej,że mam same pozytywne wrażenia z cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×