Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

aha no to już się nie martwię...to chyba powinnam się cieszyć ,że narazie nie przytyłam z córką już miałam z 3kg na plusie... Dietowo jak mówisz praski to pewnie jesteś z okolic pragi,ja jestem z Wawra więc nie daleko.Na inflanckiej w październiku 2012 rodziła znajoma bliska i była bardzo zadowolono ,podobno tam wyremontowali ten cały oddział położniczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK ................... wiek .... ciąża ....województwo ....data porodu..płeć dziecka anidzik20...............20.........1........wielkopolskie ............01.07 Truj......................29.........2........podkarpacki e.. ..........01.07...chłopiec Mama 6latki.............24..........2.........lubelskie.......... .......02.07...dziewczynka metafora . ..............26.........1.........śląskie................ .... 02.07 paulina_83..............29..........1.......podkarpackie. .............02.07 optymistka85 ...........27.........2..........lubuskie................03. 07...chłopiec dietowo.................25........1..........mazowieckie. ..............03.07 Margrit ..................28.........1........pomorskie ......... chyba 3.07 przyszła mama 2013...29.........1.........kuj.-pom. ................04.07...dziewczynka Messi29 ................29.......2..........małopolskie .................04.07 Koalala....................31.........1.........mazowieck ie.......... 04-07....dziewczynka Arba79...................33.........2.........podlaskie. ................07.07 Niuniek4646..............29........1...........śląskie. .................07.07 MamaPoRazTrzeci .....32.........3 .......... zach.pom. ........... .08.07 Karla_00................19.............1...........śląs kie...............08.07 Joannnna. ..............25........1...........małopolskie............ ..09.07 cynamon-22.............29.........2........mazowieckie... ...........10.07 żółta_cytrynka.........25..........1........mazowiecki e ............11.07 Agusiek77...............35 ........2........ mazowieckie..............12.07 viola881988.............24..........1.........lubelskie.. ................12.07 nicka8601..............27.......2...........uk........... .................14.07 Fredzi_a................27..........1.........małopolski e ..............14.07 niagara1212............23.........1........warm.-mazurs.. ...........15.07 gąska.....................27........2.........śląskie. ....................16.07 Ginger78.................34........3.........podkarpackie . ..........16.07 atamta...................32........4........wielkopolskie ...............16.07 .sapphire.................23........1........wielkopolski e.............17.07...chłopiec lucjola123................33........1..........mazowiecki e............18.07 TOPKA....................27.........3..........śląskie. ..................20.07 Zara Baby..............30.......2.........pomorskie/malopolski e....20.07 tigra30...................30.......1........dolnośląski e..................20.07 Virada123...............28.........1........dolnoślaskie ..............21.07 Biala87...................25.........1........śląskie/O polskie..........21.07 elliska....................27.........1.........kuj-pom.. ..................21.07 lady venera............34.........1........mazowieckie........... ...22.07 patussa18................21.......2(po por.) .. świętokrz. ......... 24.07 drugieszczęście......25.........2........mazowieckie... ............12.07chłopiec Wika78..................34.......1..........Francja...... ................25.07 emu21.....................31........2...........mazowieck ie..........26.07 pokahontas81..........31......2(po por.)...śląskie...................28.07 fingo 30.................30.......1.............UK................ .........29.07 anetach18..............24.......1..........Lubelskie..... ...............29.07 Nescafe03...............24.......1..........Lubelskie.... ................29.07 Ines89...................23.......1..........śląskie... ....................30.07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nescafe03
Hej dziewczyny, Ja też już jestem po pierwszej wizycie położnej i rzeczywiście na początku tak to wygląda, że zapisuje sobie dane, przegląda wyniki, zapisuje termin porodu i zostawia plik ulotek do przejrzenia. Ja chodzę do lekarza prywatnie, a położna była już u mnie bo mam ją z polecenia. Normalnie wygląda to tak, że w przychodni w której ma się zdeklarowanego lekarza rodzinnego, jest przypisana również pielęgniarka i położna. Siłą rzeczy jak się chodzi do lekarza prywatnie to ona nie wie, że jest się w ciąży i wtedy pewnie to szpital zgłasza po porodzie i automatycznie pierwsze spotkanie z nią też jest już po porodzie. Ale jeśli chodzi się na NFZ lub w jakiś inny sposób dotrze do nich, że jest się w ciąży to wizyty odbywają się jeszcze przed porodem. Ale się rozpisałam:) Pozdrowienia dla was:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładniej targówek:) a czyli sale poporodowe też:) a może skoro rodziła tam Twoja znajoma to jesteś w stanie zdobyć więcej informacji na temat tego szpitala?? np skoro nie odmawiają nikomu przyjęcia na oddział co co kiedy jest więcej niż 8 kobiet rodzących? ja cały czas się waham:) może coś więcej po personelu?? o tym czy aktualnie w salach poporodowych są łązienki?? bo ponoc sale były 5 osobowe i 2 łazienki na korytarzu... trochę mało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja planuję poród w bielańskim, bo mam dwa kroki i mój lekarz tu pracuje. Słyszałam dobre opinie o praskim - żona kolegi z pracy urodziła tu córeczkę w listopadzie i byli bardzo zadowoleni z opieki. Z kolei moja kuzynka miesiąc wcześniej rodziła w miedzyleskim szpitalu specjalistycznym i też była bardzo zadowolona. Jeśli sytuacja pozwoli mi na podróżowanie po Warszawie do wybranego szpitala, to będę rodzić właśnie w którymś z tych dwóch. Jak się okaże za późno na przejażdżki, to tu gdzie najbliżej, czyli w bielańskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie w bielańskim rodziła moja koleżanka w sumie to nie narzekała jakoś bardzo jedyne co to włąsnie jej anestezjolog powiedział ze nie wygląda na wystarczająco cierpiącą żeby dostać znieczulenie i nie dostała;) też pracuje tu jej lekarz tylko niesttey jak rodziła to nie miał dyżuru:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do tej położnej to nie sądzę, żeby to zgłoszenie w 20 tyg było obowiązkowe - mało ciężarnych o tym w ogóle wie - siostrzenica męża jest w 27 tyg i chodzi na NFZ, była też już w szpitalu a nic nie słyszała na ten temat... Ale jak dla mnie to fajna sprawa, że ktoś przychodzi i służy pomocą młodym mamom jeszcze przed rozwiązaniem i pomaga się przygotować na dzieciątko - wiele młodych mam tego potrzebuje. Ja już 2 dzieci mam ale może też dowiem się czegoś ciekawego :) Ale co tydzień? To chyba trochę za często...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o tycie, to u mnie też waga stoi i też mnie to trochę martwi. Brzuszka też jeszcze nie mam. Ale słyszałam, że często tak jest że w pierwszej ciąży brzuch wyskakuje nagle w 20 tygodniu i od razu jest niesamowicie duży ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może za często się tu nie udzielam ale wolę żeby faktycznie nikt się pode mnie nie podszywał. A mało się udzielam bo.... to moja pierwsza ciąża i jestem zupełnie zielona... Ciężko udzielać mi porady kiedy sama ich potrzebuję. Dlatego też zerkam sobie codziennie na forum :) Zakupów na razie nie robiłam. Nie mam jeszcze kompletnie nic dla dziecka. U mnie lada moment 20 tydzień się zacznie a waga +1,5 kg. Brzuszek jest lekko widoczny i co dziwne, wydaje mi się że jednego dnia jest większy a następnego mniejszy. Pewnie zależy ile zjem w danym dniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dowiem się o tą inflancką i Ci powiem...wszystko tylko dopiero po weekendzie bo będę się z nią widziała w sobotę:)Moja siostra w Międzylesiu rodziła miała CC i też zadowolona...(tylko kolejowy czyli w Międzylesiu to wygląda strasznie:( i łazienki na korytarzu a po CC naprawdę wygodą jest łazienka w pokoju,bo z chodzeniem jest ciężko na początku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dietowo, Drugie Szczęście, widzę że jesteśmy w tym samym wieku :) i na dodatek zauważyłam właśnie, że obie macie podobne daty porodu do moich - wg OM 11.07, a wg USG 4.07 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi się wydawało żę mój brzuch jest mały jak na ten tydzień, ale stwierdzam że już naprawdę wyraźnie go widać mimo że wielki jeszcze nie jest:) w sumie to przytyłam już tak 3 kg od wagi wyjściowej, a wg karty to kilogram ale byłam ważona już w 12 tyg zmykam sobie do łóżeczka dobranoc wszystkim mamom i ich dzieciaczkom:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, jestem z Wesołej, lekarza mam w szpitalu na Zelaznej. Przytyłam 3 kilo :( Na razie nic nie kupuję, nawet nie oglądam dziecinnych rzeczy. Chyba nie chcę zapeszyć ze względu na mój wiek :) Jestem po CC i trzy tygodnie dochodziłam do siebie, teraz też mi zaproponowała CC, ale będę próbować naturalnie, oczywiście ze znieczuleniem, bo mam niziutki próg wytrzymałości na ból :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny zaczelam sie martwic, schudlam 0,5kg w przeciagu 2 dni, co jest??jem jak zawsze a tu takie cos? czy cos jest nie tak? boje sie,od kilku dni czuje sie jak w nie ciazy, co wiecej przesladuje mnie czarna mysle ze cos jest nie tak.wizyte mam dopiero 25lutego, bede wtedy na polmetku, nie wiem czy czekac tak dlugo czy panikujac isc wczesniej?????????:( poradzcie cos, czy to normalnie zebym chudła w ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wypij pół litra wody i
waga wróci. Jezuuuuuuuu pół kilograma no strzel sobie w głowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem chudnięcie w ciąży nie jest normalne, ale pół koło to nie tragedia. Jeśli masz takie obawy, idź od razu do lekarza. Nie czekaj na umówioną wizytę ponad dwa tygodnie. Lekarz przynajmniej uspokoi Twoje lęki albo zacznie leczyć, jeśli rzeczywiście coś jest nie tak z ciąża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wystarczy że więcej razy niż normalnie byłą w toalecie albo jakoś mniej wypiłaś i może być mniej na wadze;) więc tym się nie martw tylko poobserwuj chwilę, natomiast jesli martwią cię jakieś przeczucia czujesz sie jak nie w ciąży to wtedy do lekarza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do wypij pol litra wody powiem brzydko: wal się! gybys straciła(pisze stracila bo mniemam ze jestes kobieta) 2 ciaze to tez bys zwracal uwage na kazdy szczegol! ale co ja bede pustakowi sie tlumaczyc. dziewczyny ja wiem ze 0,5kg to nie duzo, ale skoro jem tak samo a do tej pory nabieralam wagi a teraz trace...to chyba cos jest powodem. do tego od 3-4dni mam zle mysli i nie wiem co jest ze mna nie tak?nie chce byc panikara ale....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niby piersi sa duze i maja zaciemnione obwódki, brzuszek widoczny, podbrusze rzadko boli, czasem 1-2 razy na dzien zakluje i tyle.mecze sie dosc szybko.aaa i zauwazylam ze niewazne na ktorym boku spie,ale wstaje rano i mam uczucie scierpnięcia w okolicach ledzwiowych i posladkow...:(nie umiem wstac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz może to po prostu strach wywołany wcześniejszymi zdarzeniami, ale jeśli masz się denerwować to naprawdę lepiej udać się do lekarza i się uspokoić że jest wszystko ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, widzę, że wojna idzie - chłopcy się rodzą ;) (taki babciny przesąd :P). Pisałyście o tyciu - w pierwszej ciąży nie przytyłam nic do 24tc, teraz też nie przytyłam jeszcze nic (18t4d), ale się nie martwię. Nigdy nie należałam do przesadnie chudych dziewczyn, BMI mam 22,5, nie mam tendencji do zatrzymywania wody ani (odpukać) zatrucia ciążowego, dużo wymiotowałam na początku ciąż, teraz staram się zdrowo odżywiać, waga dziecka wynosi póki co ok 200g, to z czego mam być grubsza? Topka - Ty się nie martw, wahania o 0,5kg w tą czy w tą to nie jest jakaś anomalia jeśli nie jesteś na granicy niedożywienia ;). Byłabym spokojna na Twoim miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie u mnie też waga w miejscu niemalże i jeszcze siostra mnie stresuje że mały mam ten brzuszek;/ w następnym tyg do ginki mam nadzieje że wszystko będzie dobrze.... A mnie się znowu czepia jakaś angina;/ no paranoja jakaś;/ Ale mam nadzieję że to po prostu 1 ciąża i waga mi akurat tak szybko nie rośnie. Przecież ciąża ciąży nie równa. A naprawdę się nie oszczędzam z ilościami jedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
opuszczam was dziewczyny bo mam dziś sporo spraw do załatwienia ale przede wszystkim dziś USG:) mam taką nadzieję na dziewczynkę ale jednak pewnie będzie na przekór... no cóż pokocham jak swoje:P Trzymajcie kciuki nadrobię was wieczorem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troszkę mnie uspokoiłyście, mam nadzieje ze to tylko moja chora wyobraznia ;) heheeh, poczekam kilka dni,poobserwuje sie, bede sie codziennie rano wazyc. zobaczymy. ja czesto panikuje niepotrzebnie ale wole dmuchac na zimne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dietowo - trzymamy kciuki za właściwe ułożenie dziecięcia ;), oby wszystko było dziś jasne. Topka - dziś Tłusty Czwartek, zafunduj sobie 10 pączków w ramach walki z utratą kilogramów :D i po sprawie, zobaczysz jak Ci jutro pięknie waga skoczy :D!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kumacie, że zadzwonili z przychodni odwołać wizytę bo lekarka chora i zaproponowali kolejną za mc ?;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WTF? Za tydzień u Twojego ok, w tygodniu u innego lekarza ok (przynajmniej w mojej przychodni tak jest), ale za miesiąc? Chyba ich poniosło :o...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×