Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

Margrit za miesiąc? Nienormalni? A nie mają innego lekarza? Topka ja też się często budzę zdrętwiała - szczególnie jak zasnę na plecach... U mnie to jakiś ucisk od kręgosłupa niestety bo mam z nim spore problemy. Zaraz wyjeżdżam więc do wieczorka! Smacznych pączusiów życzę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na tyle poniosło, że chyba zmienię lekarza .... Mówię jej, jestem w ciaży, mam chodzić co mc, a ona : no tak, termin połowa marca to jest za mc ;P Wkurzyłam się. Tam jest 2 ginów, ale drugiego nie znam. Poszukam czegoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atamta myslalam ze tylko ja tak mam, czasem noga ruszyc nie moge dupsko mnie boli, zdretwiala jestem ze szok.... zaczyna mnie delikatnie pobolewac podbrzusze, nie wiem czy to nerwy, czy sila sugestii czy wraca wszytsko do normy? ja zwariuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOPKA nie przejmuj się tą wagą. Ja też tak mam. Jednego dnia więcej, drugiego mniej. Jednego dnia nie mogę dopiąć spodni, drugiego dnia wchodzę w nie bez najmniejszego problemu. Też niedawno miałam takie uczucie, że brzuch mi malej, waga spadała. Też przestałam czuć ciążę i pojawiały się czarne myśli. Po wizycie u lekarza (akurat miałam planowaną) okazało się że wszystko w jak najlepszym porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Dziewczyny nie przejmujcie się, każda kobieta inaczej przechodzi ciąże. Niektóre z Was piszą, że są w 20 tc i jeszcze brzuszek prawie niewidoczny. Ja początek 18 tc, a już mam spory brzuch. Już miesiąc wcześniej był na tyle widoczny, że widać było ciąże, mimo, że wtedy jeszcze nic nie przytyłam. Tak więc każda z nas ma inne tendencje, tak samo jak objawy ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Topko, "wypij pół litra wody" wyraziła się niegrzecznie, zero empatii i faktycznie zasłużyła na Twoje "wal się" ale generalnie ma rację - pół kilogramowe wahania są całkowicie w normie. Ma tu znaczenie to czy wypiłaś coś z rana, czy robiłaś siku lub coś więcej :), jak masz długie włosy to też to czy masz je mokre po wyjściu z wanny... Dochodzi dokładność wagi i już są wahania. Także nie przejmuj się, bo ze stresu to faktycznie możesz zacząć chudnąć... Nie czujesz jeszcze ruchów? Gdy się pojawią, na pewno będziesz się stresować mniej. Ja jestem o wiele spokojniejsza odkąd moja córa daje mi kilka razy dziennie wyraźnie znać, że ma się dobrze. Trzymaj się i nie zamartwiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tigra30
Ja niestety o chudnięciu nic nie wiem, bo od początku tylko tyję. Obecnie na plusie mam gdzieś nie całe 4 kilo, najgorzej po świętach było 2 kilo więcej, ale ostatnio przez 3 tyg. tylko 0,7 kg więcej.:) Też czasami czuję jakbym przez noc schudła z kilogram i brzuszek się chowa, 17 tydz. Jeśli o położną chodzi, to nic nie wiem o wizytach przed porodem,wiem, że po porodzie wpada od czasu do czasu i nawet jest pomocna, przyjeżdżała do mojej siostry po pierwszym porodzie. A ja chodzę do gina na nfz w innym mieście, myślicie, że mają taki dobry przepływ informacji, że położna mnie znajdzie?.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupiłam sobie stetoskop żeby się uspokoić, że wszystko jest ok, ale niestety efekt odwrotny :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja słyszałam, że przez stetoskop ciężko jest usłyszeć a jak już nawet się uda to dopiero w III trymestrze. Trzeba faktycznie poczekać na kopniaczki i wtedy będzie wiadomo, że dzidzia ma się dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, też wam czasami brzuch twardnieje? Mi ostatnio robił się twardy wieczorami ale dzisiaj to praktycznie od rana co jakiś czas. Lekarz zalecił nospe ale te twardnienia nadal mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama - tak podejrzewałam, ale zdenerwowałam się, że mogę mieć usg dopiero za miesiąc na NFZ i w ramach uspokajania kupiłam stetoskop. Mi nie twardnieje, ale coś nieprzyjemnego się dzieje (wygooglowałam że to ok) w okolicach pępka i bliskich okolic raz na jakiś czas kłucie jakby ktoś igłę wbijał. Chciałam się dziś do Invicty zapisać w ramach uspokojenia, ale usg w naszym zaawansowaniu kosztuje 200 zł i czy chcesz czy nie robią to dłuuugie prenatalne , może wytrzymam aż mąż wróci to pójdziemy razem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć po moim dzisiejszym Usg okazuję się ,że na 100% jest chłopczyk:) Ale niestety jakiś strasznie malutki jest tzn.waga mojego maleństwa jest mała,ale ginekolog kazał mi się nie martwić,ale i tak się denerwuje...Ja wam powiem ,że mi waga też czasem wskazuje o 0,5kg mniej ,ale to pewnie zależy od najedzenia i.t.p czyników ,ale jeśli są jakieś inne podejrzenia to lepiej iść do lekarza... ja też się zastanawiam czy nie iść di innego lekarza zrobic Usg (może z tą wagą jakaś pomyłka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszła Mamo, w jaki sposób odczuwasz to twardnienie, towarzyszy temu ból? ja macicę czuję w dotyku, rano może kiedy wszystko inne jest oklapnięte;) widzę wtedy jej kształt, rozmiar i zgadza się to z położeniem (palce-pępek) okreslonym przez lekarza, jak deeelikatnie wciągam brzuch to wciąga się wszystko oprócz niej i wtedy czsami w DOTYKU jest ona mniej lub bardziej twarda, ale samoczynnie tego nie czuję, np. podczas chodzenia, siedzenia i w ogólne nigdy bez dotykania. Uwarzam,że dla spokoju powinnaś to skonsultować choćby telefonicznie z lekarze. Wiem, że moja mama miała z tym problem i leżała w szpitalu. Chociaż nie każde trwardnienie jest niebezpiecznie, ale czytałm, że twardnienie jest związane z "przygotowywaniem się macicy do skurczów, jakie będą występowały w trakcie porodu. Skurcze macicy, które mają miejsce na kilka tygodni przed porodem, nazywane są skurczami Braxtona-Hicksa i są one jak najbardziej normalne dla ciężarnej, a przede wszystkim nie są one groźne. Trwają kilkadziesiąt sekund i pojawiają się najwyżej do kilku razy w ciągu dnia. Nie wywołują dolegliwości bólowych. Można je zaobserwować po 20. tygodniu ciąży. Generalnie, im bliższy jest termin porodu, tym zdecydowanie częściej przyszła mama odczuwa skurcze Braxtona-Hicksa, a jej brzuch automatycznie twardnieje." Nie ma co panikować, ale lepiej sprawdzic, czasami dziewczyny dostają np. chyba magnez i to pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drugieszczęście, na ile lekarz oszacował wagę maucha i w ktorym jesteś tygodniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bahati - tak, podczas twardnienia odczuwam ból. Konsultowałam to z lekarzem. Zalecił tylko nospę i odpoczynek. Dzisiaj nie pojechałam do pracy, cały dzień leżę w łóżku i biorę nospę ale twardnienie i ból nadal są. Nie jest to nie wiadomo jak silny ból żebym np. nie mogła chodzić ale mi przeszkadza. Czuję takie silne napięcie w podbrzuszu i jak dotykam to jakbym skałę macała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drugie szczęście, gratuluje synusia:) Przyszła Mamo, mi też chyba ze 3 razy brzuch a dokładniej sam wzgórek łonowy stwardniał dosłownie na przysłowiową kość. Tylko że u mnie to było tak ze 3 razy w ciągu tygodnia czy może dwóch. Nie zwróciłam nawet na to szczególnej uwagi bo myślałam że to coś normalnego. Na internecie są bardzo różne opinie na ten tdmat więc też nie wiem co o tym myśleć. Póki co od kilku dni bacznie obserwuję swój brzuszek ale nic się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszła mamo a gin nie zalecił wizyty? Kiedy masz następną? Za często i z bólem to nie powinno być. Jak nie przejdzie na bym pojechala do szpitala. Lepiej być uznanym za panikarę niż coś przeoczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale wysyp chłopców :) - gratulacje. Ja wagą się nie przejmuję, wiem że zawsze jak zjem ważę więcej, jak pozbędę się jedzenia ;) mniej. Ważę się codziennie, przybyło około 3kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też nie przejełabym się 0,5 kg różnicą, zawsze, przed ciążą też, waga waha mi się conajmniej o 1,5 kg (mimo ważenia zawsze po porannej wizycie w toalecie) w zależności od jedzenia poprzedniego dnia, zawartości jelit...ja w każdym razie nie mam stałej wagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też, po dużym kebabie popitym wczoraj colą (nie mogłam się powstrzymać ...) przybyło mi ponad 1kg ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U lekarza byłam w zeszłym tygodniu i wszystko ok. Wtedy też zalecił mi nospe na te twardnienia. Następną wizytę mam pod koniec miesiąca. Po moim ostatnim poście twardnienie ustąpiło i mam już na szczęście normalny brzuch. Ciekawe tylko na jak długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszła mama jak taki stan będzie się utrzymywał a po nospie nic nie przechodzi to dzwoń jeszcze raz do gina albo jedź do szpitala. Nie chcę Cię straszyć ale przy tak częstych skurczach w dodatku bolesnych możesz dostać rozwarcie (sama przez to przeszłam a kilka dni temu siostrzenica męża wylądowała w szpitalu z tego samego powodu - takie skurcze miała kilka dni i w ostatniej chwili pojechała do szpitala - pani doktor powiedziała jej, że jeszcze jeden dzień by zwlekała i by urodziła a to był 26 tydz dopiero). Margrit ja w dwóch ciążach nie umiałam posłuchać dzidzi stetoskopem - za każdym razem słyszałam tylko swoje serce i bulgotania okrutne... Więc teraz nawet nie próbuję ;) Dziewczyny nie ma co porównywać brzuszków - to tak jak byśmy porównywały kto ma dłuższy język ;D Wszystko zależy od organizmu, figury, genów. Mam koleżankę, która przenosiła dzidzię i jechała do porodu z brzuszkiem takim jak ja mam teraz ;) Anetach nic się nie martw - wielkość brzuszka nie świadczy o zdrowiu dzidzi. Ja w pierwszej ciąży w 5 miesiącu byłam płaska jak deska! A teraz mam brzuszysko jak w 7 miesiącu he he!! Niedawno rodziła moja kuzynka - jechała do porodu w swoich zwykłych spodniach! Gdyby mi nie powiedziała, że jest w ciąży to bym myślała, że dziecko adoptowała!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do wagi... po dzisiejszych pączkach na pewno mi sadełka przybędzie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zjadłam jednego, ale był tak nieprzyzwoicie słodki z budyniem i wiśniami w czekoladzie, że taki przelicznik jakbym trzy zjadła ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuuuusio
Bo ten brzuszek na zewnatrz nie jest istotny- ważna jest wielkość macicy określana przez gina w stosunku do pępka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piszecie tu dużo rzeczy, które mówią Wam lekarze, sądząc po tym i po dzisiejszym numerze z usg zdecydowanie czas albo zmienić lekarza albo dodatkowo gdzieś chodzić prywatnie .... Słuchajcie, czy pościel 135 x 100 to jest taka dla małego dziecka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK ................... wiek .... ciąża ....województwo ....data porodu..płeć dziecka anidzik20...............20.........1........wielkopolskie ............01.07 Truj......................29.........2........podkarpacki e.. ..........01.07...chłopiec Mama 6latki.............24..........2.........lubelskie.......... .......02.07...dziewczynka metafora . ..............26.........1.........śląskie................ .... 02.07 paulina_83..............29..........1.......podkarpackie. .............02.07 optymistka85 ...........27.........2..........lubuskie..............03. 07...chłopiec dietowo...............25........1..........mazowieckie. ..............03.07...dziewczynka Margrit ..................28.........1........pomorskie ......... chyba 3.07 przyszła mama 2013...29.........1.........kuj.-pom. ................04.07...dziewczynka Messi29 ................29.......2..........małopolskie .................04.07 Koalala....................31.........1.........mazowieck ie.......... 04-07....dziewczynka Arba79...................33.........2.........podlaskie. ................07.07 Niuniek4646..............29........1...........śląskie. .................07.07 MamaPoRazTrzeci .....32.........3 .......... zach.pom. ........... .08.07 Karla_00................19.............1...........śląs kie...............08.07 Joannnna. ..............25........1...........małopolskie............ ..09.07 cynamon-22.............29.........2........mazowieckie... ...........10.07 żółta_cytrynka.........25..........1........mazowiecki e ............11.07 Agusiek77...............35 ........2........ mazowieckie..............12.07 viola881988.............24..........1.........lubelskie.. ................12.07 nicka8601..............27.......2...........uk........... .................14.07 Fredzi_a................27..........1.........małopolski e ..............14.07 niagara1212............23.........1........warm.-mazurs.. ...........15.07 gąska.....................27........2.........śląskie. ....................16.07 Ginger78.................34........3.........podkarpackie . ..........16.07 atamta...................32........4........wielkopolskie ...............16.07 .sapphire.................23........1........wielkopolski e.............17.07...chłopiec lucjola123................33........1..........mazowiecki e............18.07 TOPKA....................27.........3..........śląskie. ..................20.07 Zara Baby..............30.......2.........pomorskie/malopolski e....20.07 tigra30...................30.......1........dolnośląski e..................20.07 Virada123...............28.........1........dolnoślaskie ..............21.07 Biala87...................25.........1........śląskie/O polskie..........21.07 elliska....................27.........1.........kuj-pom.. ..................21.07 lady venera............34.........1........mazowieckie........... ...22.07 patussa18................21.......2(po por.) .. świętokrz. ......... 24.07 drugieszczęście......25.........2........mazowieckie... ............12.07chłopiec Wika78..................34.......1..........Francja...... ................25.07 emu21.....................31........2...........mazowieck ie..........26.07 pokahontas81..........31......2(po por.)...śląskie...................28.07 fingo 30.................30.......1.............UK................ .........29.07 anetach18..............24.......1..........Lubelskie..... ...............29.07 Nescafe03...............24.......1..........Lubelskie.... ................29.07 Ines89...................23.......1..........śląskie... ....................30.07 Witam wieczornie i dopisuję w tabelce:) będzie dziewczynka niesamowicie się cieszę:) było ryzyko że się nie dowiemy dziś nic bo niunia sobie smacznie spała i to w takiej pozie że lekarz nie mógł nic pomierzyć... ale przekręciła się trochę i sie udało:) długość głowa pupa 12cm czyli cała ok 16cm i waga przybliżona 257g:) za 3 tygodnie mamy usg 3d:) co do twardego brzucha tez tak ostatnio miewałam też usłyszałam że to rozciągająca i kurcząca się macica i i dostałam nospę:) 19 tydz 1dz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No gratuluję dziewczyny wiedzy płci;) Ja czekammmm może się dowiem dopiero po 24 tygodniu na tym długim prenatalnym. KIedy by nie było aby było zdrowe. I chyba dziś poczułam dzidzię po lewej stronie;) hmm zobaczymy czy powtórzy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję bardzo:) wiadomo że najwazniejsze aby było zdrowe ale cudnie jeśli płeć jest dodatkowym plusem:) Uważam żę chyba z dziewczynką jako niedoświadczona matka będę miała łatwiej w kwestiach wychowania:) poza tym pierwsze dziecko to fajnie sie nacieszyć sukieneczkami kucyczkami i takie tam:) aż niewierzyłam lekarzowi że to nei chlopiec bo ostatnie pare dni stwierdziłam że chyba tylko sobie wmawiam że to dziewczynka, nawet mężowi się dziś śnił chlopiec a tu proszę:) wg tabelki to mamy równowagę płci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×