Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

No ja też właśnie słyszałam o tych dada z biedronki i zamierzam kupić takie jedną paczkę i jedną pampersa ale nie wiem z tym pampersem bo jak mi koleżanka ostatnio pokazała czystą pieluszkę to od razu tak jakoś śmierdziała;/ Może w tych większych rozmiarach tak jest... Huggies z tego co wiem oczywiście od mam używających lubią przeciekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doświadczenia nie mam, ale takie tanie pieluszki to mi się kojarzą z taką tanią podpaską, w której jakaś wata w środku się przesuwa ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No takie "tanie tanie" typu jakieś TIP z reala czy coś to rzeczywiście niewypały. Ale te Dady naprawdę dużo ludzi chwali. Zwłaszcza, że teraz są chyba dwa rodzaje - lepsze i gorsze :) Moja bratowa używała i najpierw stwierdziła, że prawie to samo co Pampers, ale potem jednak stwierdziła, że dużo szybciej są przepełnione i mimo, że tańsze to ciągle trzeba je było wymieniać. Ja osobiście nie używałam. Zresztą przez te średnio 2 lata używania to naprawdę każda z nas sobie zdąży wypróbować wszystkie i wypracować własną opinię. Myślę, że na początek nie ma co eksperymentować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam dziś pierwszą mega zgagę ciążową... chyba po rosole... Co do pieluszek to wszystko zależy od dziecka i jego skóry. Mój pierwszy synuś nosił Pampersy, później Huggiesy (ale tylko te z serii z puchatkiem bo te w granatowo-czerwonym opakowaniu są koszmarne - sztywne, źle przylegają i przepuszczają wszystko...), Dady i jeszcze jakieś z Lidla - tujurs czy coś takiego. Drugi synuś tolerował tylko Huggiesy i te z Lidla lub ewentualnie zwykłe Pampersy, na wszystkie inne miał uczulenie. Na początek kupię paczkę Dada new born z Biedronki i zobaczymy - najwyżej będzie tetra w obrotach na początek a później coś się innego wypróbuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odnośnie dyskusji o pieluszkach, też słyszałam wiele dobrego o pieluszkach dada i zamierzam to przetestować. o pampersach słyszałam że wiele dzieci ma uczulenie... ale na początek i tak kupie paczkę pampersów, tym bardziej że 1 dada się nie opłacają w porównaniu do pampersów:) już sobie porównałam ceny i jak na razie to pampersy 1 są najtańsze w realu za 43szt 20zł, w pozostałych sklepach gdzie patrzyłam 22zł:) a 1 dada w biedronce za 28szt 15zł... opłacają się dopiero od 2 bo dada 78szt kosztuje 29zł a pampersy 2 80szt kosztują 40zł:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnoście dyskusji o witaminach... no niestety, ale jak kobieta w miarę zdrowo się odżywia, to suplementy witaminowe są zbędnym tucznikiem i niczym więcej tak naprawdę. To prawda, ze dzieci po witaminach rodzą się większe. To nie znaczy, ze dziecko urodzone po suplementach o wadze 3500 jest wielkoludem- nie, ale bez witamin takie dziecko ważyłoby np. 3200. Kooala ja też zakochałam się w tym zestawie :)))) Też niedługo będę dziewczynkom pokój przerabiać :) Starsza idzie do szkoły od września, więc będziemy kupować nowe meble, musimy ściany od nowa pomalować, dywan kupić i inne pierdoły :) Już się nie mogę doczekać ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dietowo ja mam ten zestaw po synku, ładny, taki jaśniutki, pastelowy:-) Teraz chcę coś w zieleni albo fiolecie, tak dla odmiany, po żóltym i niebieskim:-) Na róż (nawet jak mi lekarz potwierdzi, ze dziewczynka) to chyba się nie odważę hihihihi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anetach18 - ja też zaatakowałam okna. Nie wiedziałam, że jest tak widno na dworze:P Poddała się połowa, ja padłam. Zrobię drugie podejście, ale muszę odsapnąć:) U mnie z pieluszkami newborn było podobnie, jak u Iryska - niemal od razu były za małe na wielkoluda. Messi - ja ważyłam 2100:) Mąż normalnie - jakoś ponad 3kg. Ale już mój ojciec 5kg. Więc może to się odezwało w trzecim pokoleniu plus witaminki:D I wyszła słuszna waga... teraz szczęśliwie jest drobniutka i szczuplutka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadza się Ginger:) messi ja go sobie zamówiłam:) uważam że za takie pieniądze to ekstra oferta:) zamawiam tylko jeden komplet bo mam jeszcze 3 poszewki na kołdrę że tak powiem odziedziczone;) co myślicie na temat takich podkładów pod prześcieradło dla dzieci?? chyba zdarza się że pieluszka przecieknie i wtedy można oszczędzić materac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od samego początku mam podkład z Motherhood, chwalą się, że bawełniany ;-) Mi to w dotyku przypina fizelinkę :-) Ale leży pod Młodym od samego początku. Można normalnie go prać w pralce. Z czystym sumieniem polecam. A co do pieluszek - ja na początku używałam Huggiesów z wycięciem, a później przeszliśmy na te luksusowe Pampers Premium ;-) Ale okazało się, że po siknięciu mają strasznie dziwny zapach. W rezultacie jesteśmy na Papers Active i jesteśmy wszyscy bardzo zadowoleni :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dietowo - śliczny ten komplecik i cena wydaje mi się rozsądna;) Choć ja ostatnio mam manię na owieczki;D Zapisałam się w końcu na usg połówkowe na 14 i do szkoły rodzenia mam zaczynać od maja;) Nareszcie coś poczyniłam w tym kierunku. A teraz idę męczyć ścianę zanim mąż wróci i będzie krzyczał;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To koło porodowe jest super sprawą tylko pewnie dodatkowo sobie życzą za obsługę;) Słuchajcie zastanawiam się czy zapisać się do poradni dla mamy i dziecka. Niby same plusy ale nie wiem jak to ma się odbywać. Są jakieś spotkania czy coś w tym rodzaju? Macie może doświadczenia w tej dziedzinie? Chciała bym tu: http://www.aktywnamama.com.pl/index.php?page=poradniasrodowiskowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny moze któraś z Was może mi pomóc. Pracowałam w firmie (pracodawca - osoba fizyczna) a potem przeszłam do drugiej firmy - spółki, ale jednym ze wspólników jest właśnie ta osoba fizyczna. Czy jest to całkiem inna firma czy nadal praca u tego samego pracodawcy????? Oststanio pani z bhp powiedziała,ze gdy mnie przenieśli do tej drugiej firmy to powinnam przejść na tych samych warunkach, które już miałam (umowa na czas nieokreślony) a oni mi dali umowę na czas próbny, teraz mam na czas określony tłumacząc się, że to jest inny pracodawca?????? Wiecie może jak to jest?????? Kurde moze w kodeksie pracy poszukam? Jak babeczka z bhp ma rację to nie zostawię tak tego, mam kurde dość wykorzystywania nas wiecznie w tej firmie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchaj ja nie jestem pewna. Bo jeżeli poprzedni pracodawca jest tylko działaczem w tej firmie to chyba jest inna już firma ale ja nie wiem na 100% . Najlepiej by było zadzwonić do PIP i się dowiedzieć. Bo cholera człowieka bierze czasami;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Messi wydaje mi się, że formalnie to jest inna firma, mimo, że właścicielem jest ta sama osoba. Przecież sporo jest takich firm, które np z jakichś powodów się zamykają i za chwile te same osoby zakładają taką samą firmę tylko pod inną nazwą i ta "nowa" firma zaczyna z "czystą kartą"... ale ekspertem nie jestem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawędrowałam dziś do Pepco i kupiłam body za 5,99, ale kurde rozmiar 0-3 mcy był dla mnie jak dla lalki !! wzięłam większe 6-9 mcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość była lubinowka :)
Messi a nie dostalas do podpisu informacji o przejsciu na nowego pracodawce? Zadzwon do pipu będziesz miała 100% pewnosci ale moim zdaniem spolka to NOWY pracodawca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katarzynka_26 daj znać po usg 3d, no i czekam na fotkę Twojej córci :) Właśnie dziewczyny, wrzucajcie swoje zdjęcia z 3d! Ginger we Wrocku w jednym szpitalu też mają takie koło, ale nie słyszałam jeszcze żadnych opinii na jego temat... Margit 6 zł za body to dobra cena, jestem ciekawa gdzie wyprodukowane i czy 100% bawełny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Indiach wyprodukowane, 100% bawełny, ale nie było jakiś super np z Puchatkiem itp, tylko zwykłe pasiaczki, albo białe lub kremowe. Wzięłam taki w biało granatowe paseczki - całkiem przyjemne. Tylko te rozmiary chyba zaniżone. Od jutra będą jeszcze czapeczki niemowlęce za 4.99 , kurtka niemowlęca Hello Kity lub Puchatek za 39.99 i legginsy niemowlęce za 9.99.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takie tanie i nawet ładniutkie ubranka widziałam wczoraj w textil market. Grzecznie pooglądałam ale na nic się nie skusiłam:P no jedynie dla siebie kupiłam leginsy za 23zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam żadnych nie kupować ubranek, bo jesteśmy w trakcie rozkręcania firmy i będę miała ubrań pod dostatkiem, ale chwilowo formalności nas trochę zatrzymały, więc mam wytłumaczenie, że mogę coś kupić :) Jutro spytam lekarki czy jest sens robić 3 lub 4d. Mam nadzieję, że synek fotogeniczny się okaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widziałam te śpiochy w pepko i też właśnie wydawało mi się, że strasznie malutkie na razie nie brałam, chociaż szwagierka mówi, że 3,4 prania i dekolt robi się po pępek, chociaż sporo nie drogich rzeczy dla maluchów jest w tym pepko:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie ukrywajmy też, ze pewnie ze 2 razy je założy. Małe prawda? Dla jakiegoś mikro wcześniaka te najmniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie za długo w nich i tak nie pochodzi:-) Dziewczyny a powiedzcie mi czy macie może czasami uczucie jak by stało wam coś w przełyku? Macie na to jakiś sposób? Mnie męczy już tak od wczoraj:-( na wieczór wypiłam z litr wody bo miałam nadzieję, że mi przejdzie ale niestety nic z tego:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viola jakbyś miała kołek w przełyku? Też tak miałam, to jeden z objawów zgagi... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi też ale jak zaczęłam szperać w necie, to wyczytałam, że tak też może objawiać się zgaga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też dziś oglądałam w pepco te body:P ale nic nie kupiłam bo sie nie mogłam zdecydować;) maja tam też rekawiczki niedrapki i skarpetki po 2,5 teraz:) zastanawiam się jak to jest z tymi rękawiczkami... obcinać pazurki czy zakładać rękawiczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×