Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

Cześć dziewczyny:-) Co tu taka cisza ostatnio?:-) Mam do was pytanie: ostatnio dziwna rzecz codziennie mnie męczy mianowicie strasznie swędzą mnie piersi... Macie tak może? I Jeszcze brzuch po lewej stronie, można powiedzieć nawet, że bok czasami strasznie mnie boli:-( Czym to może być spowodowane? Możliwe, że ten ból to przez zaparcia???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak się Fredzia dowiesz o tych zawiłościach wszelkich to podziel się proszę :) Mnie ostatnio zastanawiała kwestia macierzyńskiego na działalności czy całkowicie to wyklucza pracowanie i zarobkowanie w firmie? Bo wtedy nie trzeba zawieszać działalności prawda? Zima u mnie wróciła, sypie od wczoraj ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARGRIT jeszcze nic nie wiem dopiero w weekend mam się z nią spotkac - na pewno dam znać Mnie też ostatnio brzuch swędzi - ale wydaje mi się, że to jest kwestia tego, że nam rosną piersi i brzuch - skóra się rozciąga :) Miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viola jak Cię swędzi skóra na piersiach i brzuchu to intensywniej smaruj bo to może być sygnał, że skóra nie nadąża za rosnącym ciałem i mogą pojawić się rozstępy... Ból brzucha może mieć różne przyczyny, jeśli bywa bardzo mocny lepiej pogadaj z lekarzem. Ja mam czasem taki ból przez zrosty po cesarce niestety. Elliska witaj wśród nas :) Wieczorem zasiądę do filmiku - może mi się uda obejrzeć - komp mi ostatnio świruje niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa mnie ostatnio też bolały boki i plecy, ale to podejrzewam, że się dzidzia gdzieś usadowiła i coś uciskała .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Margrit _
Dzidzia wazy 10 gram, nie poczusz jak uciska...to nie III trymestr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Witam nowe koleżanki ;) jeśli swędzi skóra, to znak, że robią się rozstępy - najprawdopodobniej. Właściwie zajrzałam tu, żeby się pochwalić. Od dwóch dni czuję dzidziusia! Nie można tego nazwać ruchami, bo raczej określiłbym jako laskotanie maleńkim i delikatnym piórkiem od środka. Ale czuję to wciąż w tym samym miejscu - w połowie "drogi" między końcem kości lonowej a pępkiem i wciąż tak samo. Na pewno nie są to gazy - nigdy nie "czułam" ich w ten sposób i w tym miejscu. Czy któraś z Was też czuje coś podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mama 2013
Ja jutro zaczynam 16 tydzień ale jeszcze zupełnie nic nie czuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mama 2013
Zresztą to moja pierwsza ciąża więc nie spodziewam się że szybko zacznę czuć. Liczę na to, że może między 18 a 20 tygodniem coś się wydarzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do rozstępów to tylko mi się już pojawiły pomimo smarowania ? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elliska
Dziękuję za miłe przyjęcie :) Już nie mogę się doczekać kiedy też poczuję ruchy maluszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Dzisiaj byłam u gina, wszystko jest ok, dzidzia ruszała żwawo nóżkami, płci nie znam:( Z tym swędzeniem to i u mnie jest, ale tylko jak zdejmę biustonosz i swędzi wokół brodawek...Może rosną piersi, fajnie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki:) jutro zaczynam 16 tydzien termin mam na 6 lipca ale dzidzia bedzie wczesniej poniewaz mam CC. Jak u was wyglada sytuacja z ukochanymi kg??? ile do przodu u mnie ok 3 nie moge dokladnie tego wyliczyc poniewaz mam zaparcia i mysle ze czesc to zawartosc jelit a nie tłuszczyk:P brzuszka w ogole nie mam jakbym w ciazy nie byla tylko piersi wygladaja swietnie wreszcie wygladam jak kobieta. Karmilam corcie 21 mscy i przez moje zaniedbanie jedna byla wieksza druga mniejsza a teraz sa rowniutkie doszly do siebie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka. Ja tez twierdzę że jak cos swędzi to rośnie... A rozstępy pewnie są później skutkiem właśnie braku nawilżenia oczywiście nie u wszystkich. U niektórych to sprawa dziedziczna niestety. Ja tych ruchów ostatnio nie czuję ale przyjdzie jeszcze czas na wyczekiwane ruchy i kopniaki;D Filmik oglądałam - świetny. Co do kręgosłupa to mnie też boli w odcinku lędźwiowym a to dopiero koniec 11 tygodnia. Ale tłumacze to sobie że dzidzia sobie robi miejsce. Kg dodatkowych na razie nie wiele około 0,5 kg ale i tak czuje że mam większy tyłek;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to przestraszyłyście mnie... Bo i tak mam spory biust i mam nadzieję, że za bardzo nie urośnie... No ale na szczęście przyszedł mi już olejek i kremik gerbera, smaruję rano i wieczorem:-) A co do ruchów to też mi się wydaje, że coś czuję ale nei jestem pewna czy to to....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm, ja też jeszcze nic nie czuję - to moja trzecia ciąża (nie licząc ostatniej, która trwała tylko 6 tygodni) więc pewnie poczuję ruchy wcześniej ale to i tak pewnie za kilka tygodni - cóż, poczekam cierpliwie :) Jestem w szoku, że niektóre z Was czują już dzidzię tak wcześnie. Te z Was, które są w pierwszej ciąży mogą się zdziwić swoim wyglądem niedługo - np wyglądem piersi. Dziewczyny, które mają ciemniejszą karnację zauważą powiększenie się i ciemnienie sutków - czasem sutki (otoczka) przybiera rozmiary spodka od filiżanki. Ale nie martwcie się, to Wam nie zostanie - po odkarmieniu dzidzi piersi wrócą do normy. Mogą się pojawić inne przebarwienia trochę później - pręga na brzuchu ale też przebarwienia na twarzy - wiosna i lato przed nami więc warto zainwestować w mocne filtry na twarz. Mocniejsze owłosienie na brzuchu to niestety też uroki wielu ciąż... Ja dostaję ciemniejsze i gęstsze włosy w każdej ciąży niestety od łona po mostek... Na szczęście to wszystko mija po urodzeniu dzidzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, czyli w takim razie, choć w to nie dowierzałam, to też już czułam te ruchy. Ale szczerze? Jakoś mnie nie jarają specjalnie, czekam na te "prawdziwe" ruchy, typu kopniaki, wystająca stópka przez brzuch czy pięta pod żebrem ;) U mnie z kilogramami w porządku, przytyłam ok. 2 kg i jeszcze nic po mnie nie widać. Choć w te bardziej obcisłe jeansy już mi się kiepsko wchodzi, zapiąć się zapnę, ale mi niewygodnie. Nadmiar włosów też mi doskwiera, też mam na brzuchu takie ciemniejsze i szybciej mi odrastają - ledwie się rano ogolę, a już w nocy czuję, jak się przebijają na nowo :/ Dziewczyny, pomóżcie mi proszę zinterpretować wyniki z badania kwi, bo nie umiem znaleźć odpowiedniego na googlach: HCG 28,44 IU/l , PAPP-A 4,78 IU/l Z góry dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tigra30
Witam, wszystkie przyszłe lipcowe mamy. Termin mam na 20 lipca, to moja pierwsza ciąża. Mimo iż, to już 12 tydzień nie wiele wiem o ciąży, wspomagam się forami na których właściwie można się wszystkiego dowiedzieć. U mnie brzucha zero, wymiotów zero, przytyłam na razie 2 kg. Jedyne objawy to większe piersi, powiększone brodawki i brak apetytu. Jeśli chodzi o bulgotanie i pulsowanie w podbrzuszu, to u mnie pojawiły się już na początku ciąży, kiedy jeszcze o niej nie wiedziałam. Mam teraz trochę stresów, po pierwsze postanowiłam iść na zwolnienie lekarskie, bo w mojej pracy nie da się bez nerwów a poza tym pracuję więcej godzin niż powinnam a to lekka praca nie jest ( jestem kelnerką), a po drugie moja koleżanka z pracy będąc w 7 m-cu dostała krwawienia, zrobiono jej cc ale dziecko zmarło, a wcześniej wszytko było ok z dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tigra30
Metafora nie mogę znaleźć w moich wynikach HCG i PAPP, a może to później będę miała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się trochę martwię, bo nie przybieram na wadze. Ale rozstępy się pojawiły i czuję się " większa" . Na usg widać było, że dzidzia rośnie. Podejrzewam, ze poprostu brzuch mi "wystrzeli" za jakiś miesiąc, dwa i wtedy już na całego urośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi już brzuszek widać - już nawet dzisiaj ubrałam świeżo kupione spodnie ciążowe :) Co do kilogramów to ja od początku ciąży nie przytyłam a schudłam ok 5 ks i dalej chudnę :) ( w brzuszku trochę tyję a gdzie indziej chudnę :) dla mnie akurat dobrze bo do chudych nie należałam - a jest to wynik tego, że miałam mega mdłości teraz też są ale tylko wieczorem i jem średnio co 3 godziny np małą kanapkę, a od słodkiego mnie totalnie odrzuciło. Żołądek mi się maksymalnie skurczył więc jem często a mało - czyli dietetycznie :) Śmieje się z mężem, że jak mi się w przyszłości (nie licząc ciąży) znowu przytyje to magiczne słowa CZAS NA DIETĘ będą oznaczały CZAS NA NASTĘPNE DZIECKO :P :) hihi Dobrej nocy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margrit nie martw się - ja bym się cieszyła :) W pierwszej ciąży nie przytyłam ani grama do piątego miesiąca, później poszło szybko - 16kg... Pewnie dlatego mam tyle rozstępów. Teraz przytyłam jakieś 2 kg - na razie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczyny:) Ja już też parę dni po usg genetycznym. Wszystko jest wporządku, maleństwo ma już dokładnie 8,24. Tzn z tym "dokładnie" to nie jest w sumie wcale tak "dokładnie" hehe. Na początku wizyty małe miało jakoś 7,5 ale było zwinięte w kłębuszek, więc lekarz po jakimś czasie jeszcze raz spróbował zmierzyć (po zmianie przez maleństwo pozycji) i wtedy wyszło 8,24, także takie pomiary jak widać są tylko orientacyjne. Aha no i waży 109g. Płci niestety nie było jeszcze widać bo maleństwo jakoś brzydko sie układało. Raz niby było widać tak jakby ptaszka, ale lekarz od razu powiedział, że w 16tc gdy kobieta bierze luteinę to wargi sromowe u dziewczynek są niby jakoś wydłużone, także przez tą dosłownie sekundę nie zdążył przyjrzeć sie dokładnie co tam między nogami było widać i absolutnie żadnej płci mi nie sugeruje. Co do moich kilogramów to waga cały czas stoi w miejscu, jednak brzuszek delikatnie się powiększa. Stosuję bio-oil i jak narazie rozstepów nie widzę. Myslę że dopiero w przyszłym miesiącu mnie wywali :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisałyscie jeszcze że czujecie już ruchy Waszych słoneczek. Ja niestety nic nie czuję. Burczy mi już od chyba dwóch tygodni w brzuchu, ale żadnych motylków, żadnych muśnięć piórkiem czy jak to tam nazywałyście jeszcze nie czuję :( Myślałam że skoro maleństwo rośnie a brzuch nie to również poczuję ruchy tak wcześnie jak niektóre z Was, ale jak widać muszę uzbroić się w cierpliwość. Pozdrawiam serdecznie i miłego weekendu życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytam teraz w moim suwaczku, że w 16 tyg maleństwo powinno ważyć 28 g. Nie wiem co tam dokładnie ważył mój lekarz ale na karcie napisał że waży 109-może to z płynami? Nie wiem :) Pisałyście że czujecie już ruchy swojego maleństwa, ja niestety jeszcze nie czuję. Jak narazie to tylko od chyba 2 tyg burczy i przelewa mi się w brzuchu, ale żadnych motylków, żadnych muśnięć piórkiem, żadnych łaskotek od wewnątrz, nic. Muszę uzbroić się w cierpliwość. Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurdę nie wiem co się dzieje dziś z moim kompem. Niby wysłałam wiadomość ale nie wyświetliło jej przez parę minut. Wysłałam drugi post i nagle są dwa hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×