Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

hej kobietki dołącze się, też mam termin na lipiec 2013... wlasciwie waha sie pomiedzy ostatnimi dniami czerwca a poczatkiem lipca. To moje pierwsze dziecko, długo wyczekane bo niestety mieliśmy z M spory problem... ale udało się!! u Mnie juz widać brzuszek, nawet spory i od kilku dni czuje już ruchy maleństwa, coś wspaniałego :) Niestety dalej mam mdłości i wymioty, biore leki ;/ A jak tam u was?? długo się z tym męczyłyście?? I jeszcze jedno czy któraś z was podróżowała może teraz bądź niedawno?? czeka mnie długa podróż do Polski samochodem, mieszkamy za granicą, i mam straszne obawy... a tu jeszcze zima ;/ mam nadzieje że dzidziuś i ja dzielnie to przetrwamy.... pozdrawiam i życzę dużo zdrówka!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszła mamo gorąco witamy! Gdzieś powinna być tabelka - dopisz się do niej koniecznie! Kurczę, zazdroszczę Ci ruchów... Ja mam termin na 4 lipca i nie czuję ruchów, niby coś może i mnie łaskocze od środka, ale to jeszcze nie tak, że wyraźnie czuję, że to dzidzia się kokosi... Współczuję Ci tej podróży. Może rozłóżcie ją sobie na dwa dni z noclegiem gdzieś po drodze? No i koniecznie weź sobie jakąś poduszkę do upychania za lędźwiami, żebyś chociaż w jakimś niewielkim zakresie mogła zmieniać pozycję kręgosłupa. no i koniecznie adapter do pasów - bezpieczeństwo brzuszka przede wszystkim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam do sprzedania wozek
mutsy transporter,kolor brown. tylne kola pompowane,gondola,spacerówka,kosz na zakupy,śpiworek do spacerówki i fotelik maxi cosi cabrio.wozek uzywany przez 1 dziecko.w domu nie ma zwierzat i nie pali sie.cena 1200zł.najchetniej pani z warszawy lub okolic(mozliwosc dowiezienia wozka).w razie zainteresowania,prosze o pozostawienia maila,wysle zdjecia na maila.(mozliwosc obejrzenia wozka na zywo u mnie w domu) pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj, Przyszła Mamo! Nie wiem, jak długa podróż Cię czeka z tej zagranicy, ale my w kwietniu, czyli już w trochę bardziej zaawansowanej ciąży wybieramy się przez całą Polskę - z Podbeskidzia nad morze, ok. 600-700 km, jakieś 8h jazdy. Ale nie przeraża mnie to jakoś :) Najwyżej będziemy stawać co godzinę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żółta_cytrynka no ładnie;/ Ale i tak zapewne wyrzucę. Siostra mówiła że jej mała też miała na nia uczulenie;/ Ja na poczatku smarowałam się bambino i było ok ale moja doktorka stwierdziła żeby cos "lepszego "zakupic np jonsona i po 3 dniach stosowania bach;/ Ale sprubóję nivea może nie będę się tak czerwinic z powodu oliwki;) Co do długich podrózy to uważam że jak sie dobrze czujesz to nie ma przeciw wskazań;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, Cytrynka - wywiad u babci zrobiony, babcia głównie szydełkująca i to z takich dziwnych ;) wzorów z rozrysowanym wzorem i legendą. Rzucę okiem w jakimś Empiku, może jakaś gazetka będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, szydełko to bardziej skomplikowana sprawa niż druty ;) ale za to jakie piękne sukieneczki można zrobić, butki, czapeczki itp. Kocyk zapewne też jakiś fantazyjny wyjdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny! Cos tu cisza ostatnio (w porównaniu z ostrymi dyskusjami ostatnich dni ;) ) Co do oliwki to u nas Johnsona też uczulała (i mnie i małą). W sumie na mnie każda oliwka tak działała, że zaraz wysypka. Nawet pamiętam, że sobie kupiłam jakiś balsam na brzuch w pierwszej ciąży (już nie pamiętam firmy, ale on był w takim żelu coś jak oliwka) i nie mogłam się doczekać żeby się skończył (choć nie uczulał, to juz chyba jakąś awersję miałam). Generalnie jest opinia, że właśnie Johnsona uczulają. Choć do kąpieli stosujemy od urodzenia płyny Johnsona i nigdy nie było żadnych problemów skórnych. Więc może nie każdy kosmetyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak zwykle poszukuję wózka :P ale już chyba znalazłam ten mój wymarzony. Niestety nie mogę znaleźć opinii na jego temat no i oczywiście jestem ciekawa jak wygląda na żywo bo póki co to tylko zdjęcia widziałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogólnie brałabym go w ciemno, ale jedna rzecz mnie nurtuje... mianowicie materiał. Materiał jest... materiałowy taki jakby len czy cuś- ciekawe jak to się by sprawdzało tym bardziej, że jakbym kupowała to kolor niebieski. Wcześniej miałam wózek z takiego typowego materiału wózkowego (sztywny, nieprzemakalny no i plam nie było)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczęta! Zabiegana od wczoraj jestem, że nie mam czasu tu zajrzeć. Wczoraj balik miały dzieci, potem ja jechałam na koncert i wróciłam późno a dziś objazdówka po babciach :) Wiecie co? Wydaje mi się, że od wczoraj w nocy - a w sumie to już było dzisiaj - chyba czuję dzidzię! Jezu nie chcę się napalać ale ciągle w tym samym miejscu. Może po koncercie tak się bobas rozbrykał, że już czuję. Wcześnie by to było bo to się 15 tydzień dopiero kończy ale skoro w 1 ciąży poczułam w 19 tyg, w 2 ciąży w 17 tyg to może teraz jeszcze wcześniej. Może dzidzia specjalnie wybrała ten dzień, żeby zrobić mi prezent na imieninki ;) Ale jestem podekscytowana :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze brałam pod uwagę model aquarius i jeszcze jakiś jeden z tej firmy, jednak dużym plusem tutaj jest waga gondolki (jedynie 3,9kg) co mi baaardzo odpowiada:) Czasu do namysłu na szczęście mamy jeszcze sporo więc napewno uda mi się obejrzeć go gdzieś w sklepie, no i na necie pewnie też przypędzie troszkę opini. A brałaś jakąś inną firmę pod uwagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atamta gratulację jeśli to to :) Ja czekam jeszcze cierpliwie na pierwsze ruchy- za tydzień mam urodziny więc też tak sobie myślałam że fajnie by było dostać takiego kopnaiaka w formie prezentu ;) Aha mamuśki, które mają termin na początku lipca! W tym tygodniu zaczynamy już 5 miesiąc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atamta wszystko jest możliwe :) Ja pierwsze motylki też poczułam pierwsze motylki po USG. Lekarz tak mi zmasakrował brzuch żeby malucha dokładnie obejrzeć, że się rozbrykał chyba :) Po dwóch dniach jak poszłam na jeszcze jedno USG (dla powtórki lekarz kazał, bo małe nie chciało kości nosowej pokazać) to powiedział, że to pewnie to ;) i że wcale nie mało kobiet czuje pierwsze ruchy w 15tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostatnio patrzyłam na necie kiedy zaczyna się 5 miesiąc i spotkałam się z rozbieżnymi informacjami. Jedne źródła podawały że od 17 a inne od 18. Według mnie 17tc to trochę za wcześnie jak na 5 miesiąc dlatego uznałam że 18 będzie w sam raz. Zaraz popatrzę jeszcze raz kiedy zaczyna się 5 miesiąc bo już chciałam się chwalić że jestem na początku 5 m-ca a nie mam jeszcze brzucha ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mama 2013
Większość źródeł podaje, że 5 miesiąc zaczyna się od 18 tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie różne źródła inaczej podają niestety. Wczoraj trafiłam na takie oto źródło: http://trymestr.pl/ciaza-miesiac1.html i tu właśnie liczą zupełnie inaczej, ze od 19 tc. Wcześniej czytałam, ze od 18. Najlepsze jest to, że każde źródło co innego mówi. I nawet wiem dlaczego. Trymestry zostały zrobione dla ułatwienia. Kiedyś czytałam, że pierwszy trymestr (czyli pierwszy okres ciąży) tak naprawdę trwa do 15 czy tam nawet 16tc. Dla ułatwienia zrobili co 3 m-ce i nazwali trymestrami. Brzmi logicznie... tzn... brzmiało jak to czytałam bo tam było opisane jak dlaczego i po co. Jak wpadnę kiedyś na to to wam prześlę jako ciekawostkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziwnie jest z tymi miesiacami ja jestem niby w 16 tc (czyli 15 i...) a niektóre suwaczki pokazują mi między 3-4 miesiącem... Ja gdzieś znalazłam coś takiego i tego się trzymam ;) : 0 - 4,5 pierwszy miesiąc 4,5 - 9 drugi 9 - 13,5 trzeci 13,5 - 18 czwarty 18 - 22,5 piąty 22,5 - 27 szosty 27 - 31,5 siodmy 31,5 - 36 ósmy 36 - 40 dziewiąty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluje 1 ruchów! JA pewnie niedługo poczuje ale ehhh czekać czekać czekać i kupić nowa oliwkę heh pewnie skończy sie na tym ze zostanę przy bambino. Tylko jedno mnie ciekawi czego doktorka jej nie polecała hmmm? Ale to na dniach sie dopytam. Dziś mam usg prenatalne;D tak sie ciesze że znowu maluszka zobaczę. Mam nadzieje że wszystko będzie w porządku. Tak wam zazdroszczę że wy juz zaczynacie niemalże 5 miesiąc ja dopiero 3 kończę:( Ale myślę że zleci szybciutko;) PartychaMycha - widziałam to i to mysle że naprawdę jest fajne rozwiązanie szczególnie kiedy miseczka nam odpowiada a w obwodzie jest za ciasno.... mama 6latki :)) - ja bym zadzwoniła do producenta i porozmawiała na temat materiału. Może nawet próbniki by przysłali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anetach a o tym kurcze pieczone nie pomyślałam!!! :D Jesteś genialna kobieto! Tak zrobię! Bo wózek (jak dla mnie) jest cudny. Miałam wcześniej wybrany inny- piękny! http://allegro.pl/implast-bolder-sd-ecoline-2012-warszawa-od-reki-i2951417592.html ale opinie ma tak fatalne, że mimo mojego fioła na p-kcie wyglądu tego wózka nie kupię :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja trochę zamilkłam, bo małżonek przyjechał, więc nadrabiamy wszelakie zaległości spowodowane nieobecnością :) Gdzieś czytałam, że teoretycznie można posłuchać bicia serca dziecka już stetoskopem, ale kurde jak na złość nie mogę znaleźć, gdzieś go posiałam. Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetach ja w pierwszej ciąży używałam oliwki bambino i mam okropne rozstępy :( Nie wiem na ile zawiniła oliwka a na ile moja skóra ale nie polecam. Wczoraj przyszła oliwka Eucerin - mam nadzieję, że działanie będzie tak świetne jak czytałam. Zapach jedynie ma jakiś nieciekawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×