Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

Właśnie, właśnie, czytałam o tych pieluchach, że zupełnie nie podrażniają - zwłaszcza te z tkaniny bambusowej. A na dodatek większość jednorazowek uczula nawet, bo mają jakieś substancje, które się zbrylaja pod wpływem wilgoci, żeby dziecko miało sucho. Więc kolejny plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie, właśnie, czytałam o tych pieluchach, że zupełnie nie podrażniają - zwłaszcza te z tkaniny bambusowej. A na dodatek większość jednorazowek uczula nawet, bo mają jakieś substancje, które się zbrylaja pod wpływem wilgoci, żeby dziecko miało sucho. Więc kolejny plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie niestety nie przekonuje ze względu na spłukiwanie tych kup głównie (tak jak już pisałam u mnie do 5 mca KAŻDA pielucha była z kupą). Piszecie, że tak zakładając posiadanie 30 takich pieluch... No nie wiem czy to wystarczy. Tak minimum trzeba zakładać na początek nawet 10 zmian w ciągu doby (i to przy pampersach co wchłaniają, a takie to chyba pozostają mokre, więc częściej - ale to nie wiem, więc mnie uświadomcie jakby co :) ). No więc 10 dziennie to w 2 dni pójdzie 20. Nawet piorąc je co 2 dni. Oczywiście ja zakładam pranie je osobno niż inne ciuchy, bo nie wyobrażam sobie prać śpioszków i koszulek z takimi zakupkanymi pieluchami. To czy one tak przez 1 dzień wyschną żeby już na drugi dzień były gotowe do użycia? No i jeszcze by jakiś zapas wypadało mieć "na wszelki wypadek". Albo paczkę pampersów wtedy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żółta...-
"Ale wydaje mi się, że przy maluchu i tak pierze się co drugi dzień." Osrane pieluchy razem ze śpoioszkami. Pranie przy dziecku co 2 dzień...Codziennie ja mialm kiedy byłam tylko ja i mąż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja myślę o zwykłych tetrowych a do tego majteczki ochronne - teraz to się nazywa "otulacze" - kiedyś pieluchomajtki. Kiedyś takie coś kosztowało 6-7zł a teraz 20-50! Masakra jakaś! Pieluszki szybko schną, to bardzo przewiewny materiał - wywieszone na dworze po kilku minutach są suche. Do mikrofibry jakoś nie mam przekonania. O tkaninie bambusowej nie słyszałam, muszę poczytać. Pampersy muszą być na wszelki wypadek - wyjazd np lub gdy się okaże, że zabrakło zwykłych. Moja siostra miała 70 tetrowych, prała co 2-3 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atamta dzięki za info o TTV, właśnie przełączyłam więc za jakieś 10 min koniec programu :( ale jakby nie było fajnie posłuchać choć przez chwilkę o czymś co nas dotyczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie różnica w kwocie między pieluszkami, jak to wyliczyła żółta cytrynka, nie jest wyznacznikiem. Dodając do 1000 zł koszt prądu, wody i proszków przez 1,5 roku, to nie wiem czy suma nie będzie podobna lub zbliżona. Dodatkowo spłukiwanie kup, czekanie aż uzbiera się odpowiednia ilość, czas poświęcony na pranie... Gdyby nie argument w postaci braku odparzeń, to w ogóle nie brałabym tych pieluch pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otulacze wykonane są z takiego materiału, że kupa bardzo łatwo się splukuje. Tak że nie ma po niej śladu. I nie trzeba tego zlewać jakąś niewiadomo jaką ilością wody. Nie wkłada się do pralki "osranych" pieluch. Otulacze jak i wkłady bardzo szybko schną. W kilka godzin. Ją nie piore codziennie. Mam zamiar zakupić taką ilość pieluch i wkładów, żeby starczyło na dwa dni. Noworodka trzeba przewijać co ok. 1,5 h. Więc sporo. Poza tym po zasikaniu otulacz pozostaje suchy. Wszystko wchłania wkład. Czasem wystarczy wymienić tylko wkład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tigra30
Dzisiaj oglądałam DD TVN na temat pieluszek wielorazowych. Koszt jednej pieluchy prezentowanej w programie to ok. 40-50 zl za szt. Przyznam, że na allegro spotkałam takie pieluszki za 19 do 27 zl za sztukę. Pani w programie proponowała na początek wybrać rozmiar S a potem te uniwersalne z regulacją rozmiaru za pomocą nap. Pieluszki wyglądały bardzo solidnie, jako wkład używa się do nich zwykłą tetrówkę, a do tych z allegro trzeba dokupić jeszcze wkład z mikrofibry chyba albo bambusowe bardziej chłonne to koszt od 6 do 10 zł za 1 szt. mnie przekonuje ten brak problemów ze skórą dziecka oraz brak góry śmieci.:) Sądzę, że kupie na pewno parę sztuk na próbę i sama sprawdzę. Używanie tych pieluch też ma swoje minusy, ciągłe zapieranie, pranie a i zmywanie zawartości, ale mimo to chciałabym spróbować.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do oszczednosci dochodzi jeszcze jedno... Otulacze mogą być używane wielokrotnie. Nawet przez 6 dzieci. Ją zamierzam mieć trójkę. I jeśli się sprawdzą te pieluchy, to skorzystają z nich kolejne moje dzieci. A po drodze może jeszcze siostrzency albo bratanki. Nie upieram się przy tym że to jest mega super i że pampersy to największe zło. Ale mnie ta idea przekonuje. Czy się sprawdzi w 100% okaże się za pół roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do oszczednosci dochodzi jeszcze jedno... Otulacze mogą być używane wielokrotnie. Nawet przez 6 dzieci. Ją zamierzam mieć trójkę. I jeśli się sprawdzą te pieluchy, to skorzystają z nich kolejne moje dzieci. A po drodze może jeszcze siostrzency albo bratanki. Nie upieram się przy tym że to jest mega super i że pampersy to największe zło. Ale mnie ta idea przekonuje. Czy się sprawdzi w 100% okaże się za pół roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pamietam że moja siostra miała przy pierwszym dziecku tetre itylko tetre na wyjazdy tylko pampers ale tez pamiętam że miała ich tak około 80 sztuk musiałabym sie dopytać. A le wiem że miała takie sporawe wiaderko i brudne pieluchy do tego wiadra z przykrywką. Sory ale wieczorem już było czuć;/ Przy drugim miała pampersy rzadko kiedy tetre. Chyba po prostu z wygody ale dopytam jaka różnicę miała pomiędzy dziećmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pamietam że moja siostra miała przy pierwszym dziecku tetre itylko tetre na wyjazdy tylko pampers ale tez pamiętam że miała ich tak około 80 sztuk musiałabym sie dopytać. A le wiem że miała takie sporawe wiaderko i brudne pieluchy do tego wiadra z przykrywką. Sory ale wieczorem już było czuć;/ Przy drugim miała pampersy rzadko kiedy tetre. Chyba po prostu z wygody ale dopytam jaka różnicę miała pomiędzy dziećmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też jeszcze porozmawiam z tą koleżanką, która polecała mi otulacze, czy się sprawdziły. Bo szczerze, to widziałam się z nią jak jej córka miała miesiąc a ona jeszcze od czasu do czasu używała pampersów, bo dostała taką wyprawkę w szpitalu. Zapytam jak to jest używać wyłącznie wielorazowek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale nam się gówniamy temat trafił ;P Te na Allegro są tańsze, niektóre całkiem ładne. Myślę, że najlepiej spróbować kilka sztuk na początek, jak to działa i czy się sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też jeszcze porozmawiam z tą koleżanką, która polecała mi otulacze, czy się sprawdziły. Bo szczerze, to widziałam się z nią jak jej córka miała miesiąc a ona jeszcze od czasu do czasu używała pampersów, bo dostała taką wyprawkę w szpitalu. Zapytam jak to jest używać wyłącznie wielorazowek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też jeszcze porozmawiam z tą koleżanką, która polecała mi otulacze, czy się sprawdziły. Bo szczerze, to widziałam się z nią jak jej córka miała miesiąc a ona jeszcze od czasu do czasu używała pampersów, bo dostała taką wyprawkę w szpitalu. Zapytam jak to jest używać wyłącznie wielorazowek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też jeszcze porozmawiam z tą koleżanką, która polecała mi otulacze, czy się sprawdziły. Bo szczerze, to widziałam się z nią jak jej córka miała miesiąc a ona jeszcze od czasu do czasu używała pampersów, bo dostała taką wyprawkę w szpitalu. Zapytam jak to jest używać wyłącznie wielorazowek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak z innej beczki, właśnie szukam jakiegoś wzoru na prababci, bo bardzo chciała coś zrobić dla dziecka, myślę że jakiś fajny pled byłby spoko, bo z ubranka wyrośnie po tygodniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, naprawdę przepraszam za te pięćdziesiąt postów... :/ może to dlatego, że piszę z telefonu. Albo to znak, że mam w końcu zamilknąć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze ja w ogóle nie myślałam o tych wielorazowych, ale jak tak piszecie i piszecie to może coś w tym jest ;) hehehe No zwłaszcza jak się planuje jeszcze w przyszłości kolejne dzieci (ja już nie bardzo ;) Nie zgodzę się tylko z jednym argumentem, który tu przytaczacie, że skóra zdrowsza i się odparzenia nie robią. Moje dziekco było tylko pampersowe i też nie miało odparzeń. Więc to mnie akurat w ogóle nie przekonuje. Nawet odwrotnie jak sobie pomyślę, że np taka tetra (bo nie wiem jak to jest w tych wielorazowych) kilka godzin w nocy mokra przylega do skóry, czy to nie podrażni. Bo przecież w nocy siłą rzeczy nie sprawdzisz dziecku co pół godzinki czy się nie posikało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na stronie babki, która reklamowała swoje pieluchy w DDTVN są podpaski wielorazowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Irysek kobitka rano w TV twierdziła, że ta warstwa stykająca się ze skórą też pozostaje sucha, ile w tym prawdy nie wiem. Tak Cytrynka, kocyk fajny, później nawet jako pamiątka, właśnie przeglądam wzory, tylko potem trzeba skonsultować czy da się je wykonać hehe ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×