Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

No ja też pewności nie mam, że polubiło Mozarta, szczególnie że mi na nerwy dłuższe słuchanie działa ;P Albo nie mam pewności, że jak śpi w najlepsze, to akurat każe mu słuchać, ja bym się wkurzyła jakby mi ktoś muzę puścił jakbym chciała spać. Aaa i dziewczyny uważajcie, bo mężowi dla mnie farmaceutka poleciła w ramach uzupełniania DHA olej lniany budwigowy, który jak się okazuje o 12% zwiększa ryzyko poronienia - idealny więc w naszym stanie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój pierwszy synuś słuchał w brzuszku jednej piosenki z telefonu i byłam bardzo zaskoczona jego reakcją w realu - puściłam mu tą piosenkę a on się dosłownie wyłączył :D Słuchał z otwartymi oczami i buzią :D Jestem pewna, że ją rozpoznał - na inne piosenki nie reagował. Z drugim nie miałam już na to zbytnio czasu... Ale może teraz spróbuję ;) Anetach - świetne te fotki - jak bym moje dzieci widziała!!! Pisaczki i kupa na dywanie teściowej to były numery popisowe ;D Niby nie jestem przesądna ale jak piszecie, że ruchy po lewej na dziewczynkę to aż się we mnie obudziła nowa nadzieja :) A wczoraj mama i siostra stwierdziły, że zbrzydłam nieco he he!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To może i u mnie jest szansa, bo mi duży pryszcz wyskoczył ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u mnie odwrotnie... nie układam włosów tylko spinam ( co chyba nigdy mi się nie zdarzało) maluję się nie tak starannie jak zawsze- po prostu dla mnie to po odejściu mamy wydaje się strasznie błahe i niepotrzebne i w ogóle głupie i bezsensowne :o Chodzę często z podpuchniętymi oczami, bo wieczorami przed snem ryczę a wszyscy mi mówią "Jeju jak Ty ładnie wyglądasz! Na bank będzie syn!" - a tu zonk ;) Maż też mówi, że promienieje i że niby tylko w oczach widac smutek... w sumie pierwszą córką rzeczywiscie kwitłam ;) i też każdy mówił, ze chłopak no i brzuszek miałam typowo chłopski ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie:) no to jestem strasznie ciekawa czy sprawa z ruchami się sprawdzi, ja tez poczułam po lewej pierwsze i bardzo chciałabym dziewczynkę:P ale dowiemy się tego mam nadzieję w czwartek jeśli dzidzia będzie chciała współpracować:) powiem wam że ciągle doskwierają mi takie dziwne bóle podbrzusza... klujące... lekarz nie widzi powodu... z szyjką wszystko ok, żadnych bakterii w moczu ani pochwie nie mam bo badania były robione, lekarz mówi że może jakieś nerwobóle ale to jest naprawdę wkurzające bo one są dość mocne... czy któraś w was tak miała?? może to efekt rozciągania??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie jeśli chodzi o płeć to sprawdziło się moje przeczucie. Od początku czułam, że będzie dziewczynka i gdy lekarz mi to oznajmił, to moja reakcja była na zasadzie "aha, no tak". Od wczoraj czuję ruchy mojej córy! - teraz już wyraźnie, regularnie i bez wątpliwości... Początek odczuwania datuję więc na pierwsze dni 19 tygodnia. Wiem też, że to co wcześniej mi się wydawało ruchami, takie delikatne pyknięcia raz na parę dni, gdy leżąc na wznak, w ciszy, spokojnie, wsłuchiwałam się w swoje ciało, to już też było faktycznie to! Teraz czuję ruchy już w każdej pozycji, niezależnie od tego co robię, co najmniej kilkanaście jak nie kilkadziesiąt razy w ciągu dnia. Cierpię na ciążową bezsenność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dietowo ja tak miałam, teraz ciut przeszło, ale się pojawia (szczególnie jak w nie takiej pozycji zakaszlę czy kichnę to aż się kulę ). lekarz uspokoił mówiąc, ze się macica rozciąga. W pierwszej ciąży nie miałam tego w ogóle, więc pytam czy aby na pewno to normalne a lekarz z uśmiechem: Pyta pani czy rozciąganie macicy w ciąży jest normalne?:D heh... dowcipniś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam bóle w podbrzuszu. Takie rwące i ciągnące. Doszło do tego, że w środę wieczorem nie dałam rady dojść do łóżka z toalety. Bo boli najbardziej podczas chodzenia. Dlatego spanikowalam i następnego dnia udałam się do lekarza. Zostalam przebadana na wszystkie sposoby i lekarz z pełnym przekonaniem stwierdził, że to więzadła macicy się rozciągają. I boli podobno bardziej, gdy ktoś miał jakieś infekcje, torbiele, zrosty itp. Dlatego tłumaczę sobie, że odczuwam to tak silnie przez PCOS. Ale nie ma powodu do zmartwień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uspokoiłyście mnie że nie tylko ja tak mam:) pierwsza ciąża staram się nie panikować i rozumieć że różne narządy mogą boleć ale jednak czasem niedowierzanie zwycięża:) w tym tygodniu odwiedzam dentystę bo zauważyłam dziurę w zębie, czyżby się zaczynał??:) mam nadzieje że nie zawsze miałam słąbe zęby a ciąża to jeszcze pogarsza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja się martwię, bo czuję cały czas tylko lekkie muśnięcia raz na parę dni, a nie codziennie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie to tez nie są jeszcze ani wyraźne ani częste ruchy ale rozmawiałam o tym z lekarzem i powiedziała że takich wyraźniejszych ruchów to sie mogę spodziewać jeszcze za jakiś tydzień czyli około 2 tygodni od poczucia pierwszych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie ja pierwsze czułam już ponad 2 tygodnie temu :( Ale w czwartek mam lekarza, mam nadzieję, że jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic się nie martw na pewno wszystko jest w porządku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj dziewczynki miałam się nie wypowiadać na ten temat żeby nie odbierać wam nadziei ale ja te jeszcze bardzo delikatne aczkolwiek już ruchy odczuwam po lewej stronie (lub tak po środku tuż nad wzgórkiem) i lekarz mówi że będzie synus. Od początku miałam przeczucie że będzie syn chociaż od jakiegoś czasu podjadam słodkie i tak trochę obudziła się we mnie nadzieja na córcię;) ale skoro dwóch lekarzy mówiło że to chłopak to chyba już się nie zmieni... swoją drogą ciekawa jestem czy u Was ruchy po lewej stronie rzeczywiście wskazują na dziewczynkę:) jak już będziecie znały płeć to napiszcie czy się to sprawdziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja odczuwam ruchy po lewej stronie, a lekarz mówi że dziewczyna :) Hej, ale Wy poważnie wierzycie w to, że strona ruchów ma jakieś znaczenie? :) Dla mnie to zabobon równy temu z wirującą lub wahającą się obrączką... No chyba, ze ma to jakieś naukowe uzasadnienie to uświadomcie mnie proszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optymistko nie odbieraj mi nadziei he he! ;D Dietowo mnie też czasem kłuje w podbrzuszu na środku i nisko ale lekarz po badaniu stwierdził, że wszystko dobrze i uspokoił, że to macica a u mnie są zrosty po cesarce i mogę po prostu intensywniej to odczuwać. Jednak nie jest to przyjemne i przypomina ostry ból jak przy zapaleniu pęcherza. Dziś to właśnie odczuwam i teraz leżę i odpoczywam bo boli jak chodzę - szczególnie po schodach. Zdarzyło mi się też parę razy, że brzuch mi na dole stwardniał więc w tej ciąży pewnie też mnie nie ominą przedwczesne skurcze więc muszę dużo odpoczywać. Poczytajcie o tych roślinach - ja wiedziałam tylko o liściach malin http://dzieci.pl/gid,15291938,img,15291944,kat,1033567,title,Te-rosliny-zagrazaja-ciazy,galeria.html Margrit moja kuzynka całą ciążę czuła słabo ruchy podczas gdy mój brzuch skakał jak piłka na boisku - urodziła córcię - lekarz stwierdził, że dziewczynki często są spokojniutkie w brzuszku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ej ale z tą lewą stroną to był mój wymysł :D Któraś pisała, że babci spyta jak to z tymi stronami a ja wypaliłam, ze skoro mam mieć dziewczynkę i czuje z lewej to moze lewa na dziewczynke a prawa na chłopca :D Ale wiecie co? ja bym i tak sie tym nie sugerowała ;P Bo to przeciez czysty zabobon :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puki nie wiemy jak jest możemy sobie wmawiać że jest tak jakbyśmy chciały:) na szczęście to niewinne i pokochamy każda płeć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atamta co oznacza twardnlejący brzuch ? To są jakieś przedwczesne skurcze? Jestem w 19tc i już jakieś 3 razy zauważyłam że stwardniało mi podbrzusze. Nie wiem jak długo to trwało ale chwilkę pomasowałam i przeszło. Teraz już wiem że nie należy tego robić! Myślałam że może to wzdęcia albo synuś się wierci a to podobno mogą być skurcze. Doświadczone mamy co myślicie o tym moim twardniejącym brzuszku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli twardnieje mniej niż 10 razy dziennie to jest ok. Tak mi powiedział lekarz. ja miałam ciągłe takie skurcze... po konsultacji z lekarzem okazało się, ze szyjka piękna i mam ćpać magnez+ no-spa. teraz twardnieje raz na jakiś czas ;) A wcześniej non stop był twardy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam za mało stresów ! - dlatego tak mało czuję ! Właśnie podczas wypełniania wniosku CEIDG poczułam za wszystkie czasy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie chcę Cię martwić optymistka ale tak się zaczynają objawiać skurcze :( Koniecznie powiedz o tym lekarzowi. Ja miałam ten problem w pierwszej i drugiej ciąży. W pierwszej skończyło się szpitalem i powstrzymywaniem akcji porodowej około 25 tyg ciąży. Taki twardniejący brzuch czasem jest bolesny ale nie zawsze. Ja odczuwam takie jakby napięcie przy tym i mam takie odczucie jak by mi wszystko przez chwilę drżało w środku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem to twardniejący brzuszek to może zwiastować problem. Tak jak dziewczyny mówią skonsultuj z lekarzem. Kurde z babcią się jeszcze nie widziałam ale może zadzwonię;D Jak mi zechce powiedzieć;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzwoń dzwoń, to na usg powiem, że płeć już znam, bo babcia koleżanki z forum wróży na podstawie pierwszych ruchów ;P Chociaż myślę, że moja ma kiepskie usg, więc i tak nic nie dojrzy teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodzwoniłam się do Babci;D Mówi że prawdopodobnie jak po lewej to chłopak jak po prawej dziewczynka jak pod pępkiem to trzeba poczekać aż się ukierunkuje;D Ale Babcia zastrzegła że ile w tym prawdy to nie wie. Mówiła że na chłopca jest pępek wypukły a na dziewczynkę wklęsły. Jeszcze coś mówiła że ktoś się wypowiadał - jakiś lekarz czy coś - że po stosunku jak się położyło na którąś tam stronę to w zależności dziewczynka aloe chłopiec ale kurde już nie pamiętam bo za dużo tego mówiła wiecie jak mam jeść żeby dziecko miało siłe i jakie to dobre dla kobiety i dziecka jak się rodzi naturalnie;D Ahh te Babcie ale cym bez nie zrobiła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a sprawdzalyscie, co w Waszych przypadkach mówi chiński kalendarz płci? Bo ostatnio ze szwagierka sorawdzalysmy i wszystkim się potwierdziło ;) chyba coś w tym jednak jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) byłam dzisiaj z wynikami badan i na usg u ginekologa... wyniki super, cisnienie tez no i zrobił pomiary malenstwa ma 10 cm i jest wszystko wporzadku dostałam az 6 zdjęc super pamiatka :) teraz ciagle je ogladam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×