Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

Teraz PIS obiecuje "stypendium demograficzne". 1000 zł co mc na dziecko ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margrit niezależnie od tego jak duża składkę będziesz płacila to w trakcie macierzyńskiego będziesz placiła składkę zdrowotną - obecnie to 271 zl. Żadnej innej składki minimalnej płacić nie trzeba. Od 12 lat prowadzę biuro rachunkowe więc myślę, że możesz uwierzyć w to co piszę. :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mogę Cię jeszcze wykorzystać ? Ta reszta, że płacę około 1000 zł za marzec, kwiecień i maj, ew czerwiec o ile coś się szybciej nie rozwiąże odpukać i dostanę macierzyński około 2000 zł to ma ręce i nogi czy też coś pokręciłam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale i tak kurcze jakoś myślałam, że zaproponuje coś " bardziej korzystnego". Najgorsze, że jestem zielooooona całkiem. Albo się nastawiłam na lepszą propozycję jak się cudów w necie naczytałam. Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie urlopu macierzyńskiego to wczoraj oglądałam debatę w sprawie protestów matek I kwartału (które urodzą przed 17 marca) i nie pojawiał tam się temat przesuwania całej akcji tak aby objęła dopiero rocznik 2014. Raczej zastanawiali się czy jest jakaś opcja aby matki I kwartału też mogły mieć roczny urlop. Ponoć chodzi o 400 mln zł, których nie ma skąd wziąć. Pojawiły się głosy żeby np przesunąć pieniądze przeznaczone na żłobki. Niespecjalnie mi się podoba ten pomysł, ale póki co najważniejsze, że nam już chyba tego urlopu nie zabiorą, chociaż ja się wciąż nie nastawiam bardzo, dopóki nie klepną tego ostatecznie. A jeszcze a'propos matek I kwartału to wyobrażacie sobie co się będzie działo w szpitalach w okolicy 17 marca? Hehe każda matka będzie chciała przeciągnąć poród, albo sfałszować o kilka godzin moment narodzin... Mam nadzieję, że dla każdej mamy zdrowie dziecka będzie najważniejsze i żadnemu maleństwu nie stanie się krzywda przez czyjąś głupotę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No niestety formalności we własnej firmie to jak dla mnie też są pomotane ale myślę że ogarniesz spokojnie i powoli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kooala super, że dajesz nadzieję :) Też mam nadzieję, ze żadna matka nie będzie na tyle głupia, zeby narażać dziecko ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetach - teraz najgorzej chyba podecydowawać o pewnych sprawach, a potem to już spoko. Cieszę się, że chociaż przez chwilę będę miała co robić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kooala - dla mnie też jak nie przyklepią tego to jest bardzo dwuznaczne. Szczerze to mogli by już dać tym matkom I kwartału i może by sie uciszyły. Ale fakt że będzie dziki szał na porodówkach w tym czasie;D Ale miejmy nadzieję że to sa matki walczące o swoje o nie "matki wariatki";D Margrit - no na swoim to zawsze na swoim. O - własnie usłyszałam że chyba weszła już ustawa że w domu można mieć tylko 2 psy i dwa koty;D A o nas i macierzyńskich już daaawano nic nie słyszałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko dziś słyszałam, ze Kaczyński teraz będzie rozdawał po tysiaku na dziecko, które nie ukończyło 18 tki ;P Może akurat zanim nasze skończą, to się na coś załapiemy ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja się pochwalę, że dotarły butelki. Byłam dziś poszukać spodni ciążowych, ale mój wewnętrzny sknera nie pozwolił mi ich kupić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margrit pewnie się skończy na obietnicach jak zwykle - Wałęsa do dziś wisi nam sto milionów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ładny ten strój;) Ja na basen się nie nadaję nie umiem pływać;D Margrit - wiesz sknera sknerą ale z cenami to moim zdaniem też przesadzają strasznie. Niektóre oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takie naprawdę ładne były 145 zł wzwyż, a takie, że kupiłabym je tylko ze względu na cenę - 2 pary do wyboru - 85 zł/szt, ale naprawdę nic ciekawego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atamta, bardzo ładne tankini, bardzo!!! :) ja pływam w dwuczesciowym i ma szczęście jeszcze się mieszczę ;) Ps. Co do matek pierwszego kwartału, to w sumie im się nie dziwię. Myślę, że gdybyśmy były w ich sytuacji, dxialalybysmy tak samo. A jeśli chodzi o to, kiedy w końcu tą ustawa wejdzie w życie, to myślę, że zgodnie z planem i nie mamy się czego obawiać. Wyobrażacie sobie bunt matek 2, 3 i 4 kwartału razem wziętych??? To będzie dopiero hardkor, bo narobili nam wszystkim nadziei, a potem jak się wycofają, to dopiero odczują co to bunt... Myślę że zdają sobie z tego sprawę i już nic nie będą zmieniać, przynajmniej na naszą niekorzyść... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie też mam strój 2 częściowy całkiem nowy i pewnie bym się zmieściła jeszcze ale mój brzuch jest mało reprezentatywny po 2 porodach i laparoskopii (pępek wygląda okrutnie...i te stare rozstępy...) A te tankini przyda się do końca ciąży i po porodzie bo dzieciaki nie dadzą mi żyć całe lato a jeziorka mamy bliziutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margrit a orientowałaś się ile musiałabyś płacić żeby dostać te ponad 6tys? koleżanka tak zrobiła i wiem że będąc na l4 dostaje spore pieniądze. nie wiem tylko jak macierzyński wtedy wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Księgowy milczał w tym temacie, byłam u niego pierwszy raz, nie chciałam tak z grubej rury. A jak czytałam w necie to naprawdę nic nie kumam ;) Mam teraz z tym temat do przemyślenia, bo muszę w końcu zadeklarować co i ile będę płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale może Arba zajrzy jeszcze na co liczę ;) I podpowie coś w tej kwestii. Jest promocja na Huggiesy w Tesco bynajmniej w mojej gazetce ze skrzynki,73,59 za 160 szt gdyby któraś była zainteresowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Udało mi się dorwać do kompa (mąż na meczu :) ...) Więc skorzystam z okazji i dopiszę mojego "chłopa" do tabelki, bo w telefonie się nie da:) NICK .... wiek .... ciąża ....województwo ....data porodu..płeć dziecka anidzik20........20.........1........wlkp............01.07... Truj...............29.........2........podkarp.......01.07...chłopiec Mama 6latki.....24..........2.......lubelskie.......02.07...dziewczynka metafora.........26.........1.........śląskie........02.07... paulina_83.......29.........1.......podkarp........02.07... optymistka85...27.........2........lubuskie........03.07...chłopiec dietowo..........25.........1......mazowieckie....03.07...dziewczynka Margrit ..........28.........1........pomorskie ....03.07...chłopak przyszła mama 2013..29..1.........kuj.-pom.....04.07...dziewczynka Messi29 .........29..........2......małopolskie.....04.07... Koalala...........31..........1......mazowieckie...04.07...dziewczynka Arba79...........33..........2........podlaskie.....07.07... Niuniek4646....29..........1.........śląskie........07.07... MamaPoRazTrzeci...32....3.......zach-pom......08.07... Karla_00........19...........1.........śląskie.......08.07... Joannnna.......25...........1......małopolskie....09.07... cynamon-22....29...........2......mazowieckie...10.07... żółta_cytrynka...25.......1......mazowieckie....11.07...chłopiec Agusiek77.......35 .........2......mazowieckie....12.07... viola881988.....24.........1.........lubelskie.......12.07... nicka8601.......27.........2...........UK............14.07... Fredzi_a........27..........1.......małopolskie ....14.07... niagara1212....23.........1......warm-mazur.....15.07... gąska............27.........2.........śląskie..........16.07... Ginger78........34.........3.......podkarpackie...16.07... atamta..........32........4........wielkopolskie....16.07... .sapphire.......23........1........wielkopolskie....17.07...chłopiec lucjola123......33........1........mazowieckie.....18.07... TOPKA..........27.........3..........śląskie..........20.07... Zara Baby.....30.........2.......pomor/malopol...20.07... tigra30........30.........1........dolnośląskie......20.07... Virada123....28.........1........dolnośląskie .....21.07... Biala87........25.........1.....śląskie/opolskie....21.07... elliska.........27.........1.........kuj-pom..........21.07... lady venera...34........1........mazowieckie.....22.07... kapris.........28.........3........lubelskie..........22.07... patussa18....21.......2(po por.)...świętokrz... 24.07... drugieszczęście...25...2........mazowieckie....12.07...chłopiec Wika78.......34.........1..........Francja.........25.07...dziewczynka emu21........31..........2.......mazowieckie.....26.07... pokahontas81...31...2(po por.).....śląskie......28.07... fingo 30..........30.......1.............UK..........29.07... anetach18.......24.......1.........lubelskie......29.07... Nescafe03.......24.......1.........lubelskie......29.07... Ines89............23.......1..........śląskie.......30.07...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To już dalej bez usg można pouzupełniać, bo widać pewną zależnośc hehe ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margrit juz kiedys wypowiadalam sie na temat wysokiego zusu, zasilku chorobowego i macierzynskiego. Ciężko tak wszystko opisac, ty pytaj-ja będę odpowiadac. sorki za literowki ale pisze na telefonie glownie i polskie znaki spowalniaja mi pisanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok. Pokrótce - załozyłam działalność w lutym, mam plan pracować "normalnie " jeszcze w marcu, kwietniu i maju. Potem zostawić działalność jako funkcjonującą - tylko inna osoba będzie robić wszystko. Co wydaje się w tej sytuacji najbardziej opłacalne ? Mi księgowy zaproponował płacić po te około 1000 zł co m-c żeby dostać około 2000. Ale to nie jest opcja najbardziej korzystna prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niagara1212 wow super okazja moim zdaniem :) maly slodko bedzie wygladal w nich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie Dziewczyny:) wpadam tylko na chwilkę, żeby podzielić się wiadomością. Od wczoraj wiemy, że będZiemy mieli synka:) jesteśmy w szoku, bo do tej pory w naszej rodzinie rodziły się same dziewczyny:):) moja córka zachwycona:) nie mamy pojęcia jakie dać mu imię, ale na szczęście, mamy jeszcze trochę czasu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×