Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

Hej, co do wysokosci składek i macierzńskiego - to tak na szybko: jak weźmiesz podstawę do składek np 7000,00 zł. to zapłacisz ich ok 41% z tej podstawy czyli 2870,00 zł. a zasiłku weźmiesz 7000-30% = 4900,00 zł. czyli w sumie przy obecnych zasadach to np zapłacisz za 3 miechy 8610,00 zł. składek, potem za VI dostaniesz zasiłek chorobowy i potem za prawie 6 miesiecy zasiłek macierzyński w wyskoości po 4900,00 czyli razem 34300,00 zł., a jak przejdzie roczny macierzyński to jeszcze za kolejne 6 miesięcy po ok 2900,00 . To masz 43000 na plusie. a przy składkach po 1000,00 zł., to zapłacisz co prawda tylko 3000,00 ale weźmiesz z Zusu już też tylko 21200 czyli 18200,00 na plus ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo Wam żyłki popękają
jak mam skończone 25 lat i leci mi 26, to nie mówię, że mam 26, tylko 25 Optymistko, to nie miał być atak na Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ktoś tu jest durny o matko... szkoda tracić czasu na tłumaczenia ale cóż lepiej się nie przejmować. miałam dziś wizytę u lekarza, dalej mam zwolnienie. zmartwiłam się dziś tylko skokiem ciśnienia u lekarza... wychodzi na szczęście na to że to był tylko chwilowy skok bo w domu miałam 125/61 a u lekarza 148/88!!! najwyższe dozwolone, które nie powinno niepokoić to 140/80 teraz mam pr4zykaz mierzyć ciśnienie 3 razy dziennie i prowadzić notes z zapiskami:) a w razie ciśnienia powyżej 150/90 udawać się natychmiast do szpitala. nie sądziłam że to aż takie groźne... co do kawy to ja nigdy nie piłam jej codziennie i teraz w sumie pije ją wtedy kiedy mam ochotę tak max 2-3 tygodniowo oczywiście z mlekiem:) tak pół na pół:) ale to pomaga na skorzystanie z toalety:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo Wam żyłki popękają
dietowo, na Ciebie na pewno szkoda tracić czasu, i tak nie zrozumiesz, co to znaczy skończony tydzień, miesiąc czy rok zaraz Ci ciśnienie skoczy na 200, jak się tak będziesz pierdołami przejmować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem co masz do kobiet w ciąży ale jesteś strasznie wredną osobą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde dziewczyny właśnie zobaczyłam że mam brązowe upławy;/ Nie wiem czy to cos poważnego czy to przez ten antybiotyk;/ Do tej pory nie miałam takiego problemu;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj ciężki dziś mam dzień, zrozumie tylko ten co mieszka pod jednym dachem z wszystkowiedzącą 75 letnią teściową... Buteleczki dzisiaj przyszły - to jakiś plus. Ja piję rano małą kawkę z miodem. Czasem się skuszę po południu na małą ale przeważnie tylko dam z 2 łyki bo niby mam ochotę ale już mi niezbyt smakuje... Paulina ja przytyłam jakieś 2,5 - 3 kg. Nie stresuj się na zapas - może będziesz tyła stopniowo i nie "przywalisz" w 3 trymestrze. Ja niestety tak mam, że pod koniec rosnę na potęgę choć mało jem. Optymistko mam nadzieję, że nie będzie jeszcze gorąco i nie spuchnę. W poprzedniej ciąży byłam na weselu w 9 m-cu :) Dylałam aż miło ;) A w aucie w razie czego miałam spakowaną torbę do szpitala ;p Widzę, że znów ktoś mądrzejszy od wszystkich lekarzy robi wykłady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staram się nie komentować głupich postów, ale zaraz chyba coś mnie trafi. Jest duża różnica jak mówi się, że jestem w 20 tygodniu ciąży niż jak sie mówi, że jestem w ciąży 19 tygodni i 3 dni. jak dziecko zrobi jakas rzecz jak bedzie mialo 6 miesięcy to nie powiesz chyba ze zrobilo to w zerowym roku zycia tylko w pierwszym prawda????? więc ja jestem w 20 tygodniu ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo Wam żyłki popękają
lekarze liczą skończone tygodnie faktycznie - strata czasu, kółko różańcowe wzajemnej adoracji i tak wie lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo Wam żyłki popękają
powiem, że dziecko ma 6 miesięcy, a Ty powiesz, że ma rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie denerwujcie się, nie warto, to jakby ślepemu tłumaczyć jaka jest różnica między zielonym i niebieskim ;) Anetach inna wydzielina z pochwy w czasie brania antybiotyku często się zdarza bo zaburza się flora bakteryjna ale w ciąży takie sprawy lepiej skonsultować jak najszybciej z ginem choćby telefonicznie. A to on zlecił ten antybiotyk czy inny lekarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miliony lekarzy się mylą, pomarańczki wiedzą najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie no rodzinny zlecił antybiotyk - bezpieczny ale ja już nie wiem. Jutro zadzwonię do Ginki bo i tak muszę się na wizytę umówić;/ Mam nadzieję że to nic groźnego. ale lepiej skontrolować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie powiem że ma rok, tylko że zrobiło coś tam w pierwszym roku życia. To twoim zdaniem ja jestem obecnie w czwartym miesiącu ciąży a moim w piątym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Anetach - a miałaś już w ciąży takie plamienia/brązową wydzielinę? Bo ja w pierwszej ciąży miałam takie plamienia aż do 18 tygodnia ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
* Paulina - ja już jestem 6 kg do przodu jeśli Cię to pocieszy :) W pierwszej ciąży do połowy też praktycznie nic nie przytyłam i tak się cieszyłam z tego powodu, a potem do porodu dobiłam do 23 kg :/ Mam nadzieję, że teraz nie będzie gorzej, choć początek nieciekawy. Ale co mam zrobić, w ogóle się tym nie przejmuję :) Parę tyg po porodzie, po kilogramach nie było śladu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 18t2d i jestem "W" 19 TC. Tak też liczy to mój lekarz. Zresztą na naszym etapie co to za różnica ;) Co innego na początku to co innego 6 czy 7, 8 czy 9 TC wtedy każdy dzień to kolosalną różnica. A w połowie ciąży... I tak nawet jeśli urodziny w terminie to w różnych tygodniach...jedna w 37 a inna w odstępie prawie miesiąca ;) w 41.. Ja z kawki nie zrezygnowałam. Z moim lekarzem o tym nie rozmawiałam, ale często pije kawę ze znajomym ginek.pół., który jest dobrym lekarzem i na początku powiedział mi że kawę mogę...ogólnie jest zdania żeby z niczym nie prze sądząc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za załamka :/
"dziś masz 20 tc 1 dc, czyli zaczynasz 20 tc, a nie 21." 20 tydzień zaczęła tydzień temu, a przedwczoraj skończyła teraz zaczęła 21 tydzień jak ty podajesz ile masz lat, to też możesz powiedzieć: 'skończyłam 25' albo 'leci mi 26 rok życia' czy to tak trudno pojąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D hej dziewczynki, widze, ze tu znowu kolorowo ;P Żeby to to jeszcze racje miało a nie dziobem kłapie jakieś herezje ehhhh :D Cóż.. TWOJA CIĄŻA Jesteś w 21 tygodniu ciąży (20 tyg. i 2 dni) Miesiąc: 5 Trymestr: 2 Może czas się douczyć pomarańczko nim zaczniesz mądrości swe wylewać? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ah no to pocieszyłyscie mnie trochę ale i tak jestem sama sobie winna bo pozwalam sobie na małe co nieco i stad te kilogramy ;p Ogolnie to ciesze sie ze mi znowu cycki rosna bo mialam male a przez chwile zastopował sie ich rozrost ale teraz jest już super:] a teraz te ruchy małej.. no rewelacja nie wiedziałam ze to bedzie takie radosne przeżycie. a teraz pytanko jest może któras z was z Krakowa? bo za tydzien sie wybieram i chcialabym zajrzec do jakiegos konkretnego sklepiku z łozeczkami i wozkami tak zeby na zywo zobaczyć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i jeszcze odświeżam tabelkę NICK ............ wiek .... ciąża ....województwo ....data porodu..płeć dziecka anidzik20........20.........1..........wlkp............01.0 7... Truj..................29.........2........podkarp.......01.0 7...chłopiec Mama 6latki.....24..........2.......lubelskie.......02.07...dziewczynka metafora.........26.........1.........śląskie........02 .07... optymistka85...27.........2........lubuskie........03.07.. ..chłopiec dietowo..........25.........1......mazowieckie....03.07.. .dziewczynka Margrit ..........28.........1........pomorskie ....03.07..chłopak paulina_83.......29.........1.......podkarp........04.07....dziewczynka przyszła mama 2013..29..1.........kuj.-pom.....04.07...dziewczynka Messi29 .........29..........2......małopolskie.....04.07... Koalala...........31..........1......mazowieckie...04.07. ..dziewczynka Arba79...........33..........2........podlaskie.....07.07 ... Niuniek4646....29..........1.........śląskie........07. 07... MamaPoRazTrzeci...32....3.......zach-pom......08.07... Karla_00........19...........1.........śląskie.......08 .07... Joannnna.......25...........1......małopolskie....09.07. .. cynamon-22....29...........2......mazowieckie...10.07 żółta_cytrynka...25.......1......mazowieckie....11.07. ..chłopiec Agusiek77.......35 .........2......mazowieckie....12.07... viola881988.....24.........1.........lubelskie.......12.0 7... nicka8601.......27.........2...........UK............14.0 7... Fredzi_a........27..........1.......małopolskie ....14.07... niagara1212....23.........1......warm-mazur.....15.07 gąska............27.........2.........śląskie......... .16.07... Ginger78........34.........3.......podkarpackie...16.07.. . atamta..........32........4........wielkopolskie....16.07 ... .sapphire.......23........1........wielkopolskie....17.07 ...chłopiec lucjola123......33........1........mazowieckie.....18.07. .. TOPKA..........27.........3..........śląskie..........2 0.07... Zara Baby.....30.........2.......pomor/malopol...20.07... tigra30........30.........1........dolnośląskie......20 .07... Virada123....28.........1........dolnośląskie .....21.07... Biala87........25.........1.....śląskie/opolskie....21. 07... elliska.........27.........1.........kuj-pom..........21. 07... lady venera...34........1........mazowieckie.....22.07... kapris.........28.........3........lubelskie..........22. 07... patussa18....21.......2(po por.)...świętokrz... 24.07... drugieszczęście...25...2........mazowieckie....12.07... chłopiec Wika78.......34.........1..........Francja.........25.07. ..dziewczynka emu21........31..........2.......mazowieckie.....26.07... pokahontas81...31...2(po por.).....śląskie......28.07... fingo 30..........30.......1.............UK..........29.07... anetach18.......24.......1.........lubelskie......29.07.. . Nescafe03.......24.......1.........lubelskie......29.07.. . Ines89............23.......1..........śląskie.......30. 07...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ha ha ha! Jak Boga kocham siknę zaraz! Ona albo w ciąży nie jest albo jeszcze u lekarza nie była. Trudno, becikowego nie dostanie ;D No dobra - miłej nocki moje drogie koleżanki z kółka wzajemnej adoracji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powoli wszystkie będziemy przekraczały półmetek :) Oby tak dalej :) Kurcze tyle już zna płeć a ja muszę czekać jeszcze 3 tyg. :( Jak wieczność. A jak to jest pod koniec ciąży, też wizyty średnio co miesiąc czy częściej? Miłej nocki Wam życzę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fredzi_a - ja miałam częściej, bo co 2 tyg., ale od koleżanki, która niedawno urodziła słyszałam, że do końca chodziła co 4 tyg. więc chyba dużo zależy od przebiegu ciąży, uznania lekarza. Śmieszna dyskusja z tymi tygodniami. Uwielbiam ludzi - "wy mi mówta, a ja swoje wiem". Moja 86-lenia babcia wyznaje tę dewizę. Myślę, że wiek ją usprawiedliwia. W tym przypadku... no cóż. U mnie na liczniku +3kg, z czego 1,5kg w ciągu ostatnich dwóch tygodni więc wyeliminowałam późne kolacje. Przynajmniej na razie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fredzi_a nie przejmuj się, nie jesteś sama ze swoją niewiedzą co do płci maleństwa. Ja też jeszcze nie znam i wizytę mam dopiero 5 marca. Tak mnie skręca z ciekawości, że to szok. Co do kilogramów to u mnie na liczniku +4kg... Trochę jestem tym załamana (szczególnie jak tu czytam, żę iektóre z was prawie nic nie przybrały) ale mam nadzieję, że po ciąży szybko zleci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
irysek22 - nie, wcześniej nie miałam jakich kolwiek plamień czy niepokojących upławów. Na razie - po nocy - nic się nie dzieje poczekam i będę sie obserwować ale i tak zadzwonię dziś do ginki. Nie ma co się stresować. Uspokoję się przynajmniej. A i nie wiem czy to z tego z stresu czy z czego śniło mi się że lekarka pokazywała nam zdjęcie usg i dokładnie widziałam dzidzie i mówiłam że podobna do taty i lekarz powiedział że to na pewno chłopiec i widziałam że to był chłopiec. No Zobaczymy czy to sen proroczy jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!! Ja dziś mam straszny humor:-( Jestem strasznie poddenerwowana i sama nie wiem dlaczego i co się ze mną dzieje. Idę meliskę sobie zrobić. Może pomorze! Paulina-szkoda,że wyrzuciłaś niektóre osoby z tabelki :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki ;) Anetach z tymi snami to cholender za Chiny się nie trafi :D Raz się sprawdzają a innym razem jest na odwrót ;P Jedno jest pewne- Twoje dziecko na bank jakiejś płci jest...:D Agnika- może... hormony wariują? ;> Nescafe- Jeśli Cię to pocieszy... po porodzie schodzi od razu jakieś 10kg (dziecko+ wody+ inne takie) także to Twoje 4 kg to chyba nie dramat kochana, co? ;) Fredzia- z tymi wizytami to zależy od lekarza to raz i dwa od tego jak przebiega ciąża. O ile ja nie należę do osób latających w kółko po lekarzach o tyle uważam, ze w ciąży lepiej częściej niż rzadziej ;) Jak to mówi mój lekarz: w położnictwie nie ma reguł- lepiej sprawdzać ;) atamta- z tym becikowym to pojechałaś :D A może dlatego to to tak pomarańczowieje ze złości? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, no tlumaczyc nie ma sensu bo kazdy wie swoje, skoro moj lekarz gdy jestem w 17tyg i 5 dniu mowie ze to 18 tydzien tot ak jest, tu chodzi o to ze 17tyg juz SKONCZONE a ten 18sty trwa wl;asnie, ale chyba jak ktos mniezapyta w ktorym tyg jestem to nie bede mowic ze 17t 5 d bo to chore... a wiek to inna sprawa gdyz jesli w tym roku skoncze 28lat to owszem mam 27skonczone ale rocznikowo mam 28!... ja tez Fredzia nadal nie znam plci! moze 25ego sie dowiem,nie moge sie doczekac. wteyd tez dostane skierowanie na polowkowe i 2 prenatalne! co do kg to ostatnio mi sie przytylo i przez kilka dni waga stoi na 73kg czyli od poczatku ciazy 3 kg w gore.(+/- 0,5 kg) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×