Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

Ja właśnie kończę 17 tc i jeszcze nie czuję ruchów dzidzi:( Już nie mogę się doczekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za podpowiedzi co do butelek:) a co do ruchów z naszą niunią też wszystko w porządku a ruchów nie czuje... mam nadzieję że to tylko cisza przed burzą:) u mnie w środę kończy się już 20 tydzień:) ostatnio ciągle chce mi się pić i ciągle czuje jakby ucisk na pęcherz:) przez chwilę myślałam że może mam jakieś zapalenie albo bakterie ale nic nie wyszło w badaniach:) ah i ten napięty brzuch... normalnie chyba wszystko zaczyna szybko rosnąć bo ciągle czuję ciągnięcie i taką pełność:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja czuję ruchy od 3ech dni gdzieś tak :] ok 2, 3 razy dziennie, wszystko poniżej lini pępka, urocze takie malusienkie kopniaczki prawie nie wyczuwalne ręką ale czuć, strasznie przyjmene uczucie, ciekawe jak bedzie pozniej ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A później kopa w nerę dostaniemy i tyle z przyjemności ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W wątrobę, żołądek, pod nerę ;) Już teraz stukanie malusiej nóżki po pęcherzu nie jest przyjemne - moja dzidzia też tam puka - a co dopiero w 3 trymestrze... Ja karmiłam drugiego synka piersią ale domagał się też wody - herbatek na początku mu nie dawałam ze względu na cukier, później wolałam mu robić herbatkę z saszetki np anyżkową lub soczek z własnych zapraw. Kupna herbatka rzadko ale na wyjazdach była wygodna. Tak więc butelka od początku się przydawała. Także jak gdzieś musiałam jechać i zabrać cycki ze sobą ;) Wtedy butla i po problemie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tu znowu zmienię wątek :P Za niecałe 2 tygodnie mam wizytę u mojego gina. Będzie to mój 22tc. Jak do tej pory badanie moczu czy morfologię krwi miałam robią tylko raz jakoś na samym początku ciąży. Jakie według Was badania powinnam wykonać teraz w okresie połówkowym? Nie wiem czy dzwonić do lekarza i się spytać czy coś potrzebuje czy po prostu porobić badania i zanieść mu wyniki. Z tego co się orientuję to napewno badanie moczu, ale czy coś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optymistko ja jestem też w takiej sytuacji - ja przed wizytą idę zrobić ogólne badanie moczu i morfologię bo ostatni raz miałam w listopadzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, wpisuję się do tabelki, mam nadzieję, że nie napsuję;) NICK ................... wiek .... ciąża ....województwo ....data porodu..płeć dziecka anidzik20...............20.........1........wielkopolskie ............01.07 Truj......................29.........2........podkarpackie............01.07..chłopiec Mama 6latki.............24..........2.........lubelskie.......... .......02.07...dziewczynka metafora . ..............26.........1.........śląskie................ .... 02.07 paulina_83..............29..........1.......podkarpackie. .............02.07 optymistka85 ...........27.........2..........lubuskie..............03. 07...chłopiec dietowo...............25........1..........mazowieckie. ..............03.07...dziewczynka Margrit ..................28.........1........pomorskie ......... chyba 3.07 chłopak przyszła mama 2013...29.........1.........kuj.-pom. ................04.07...dziewczynka Messi29 ................29.......2..........małopolskie .................04.07 Koalala....................31.........1.........mazowieck ie.......... 04-07....dziewczynka Arba79...................33.........2.........podlaskie. ................07.07 Niuniek4646..............29........1...........śląskie. .................07.07 MamaPoRazTrzeci .....32.........3 .......... zach.pom. ........... .08.07 Karla_00................19.............1...........śląs kie...............08.07 Joannnna. ..............25........1...........małopolskie............ ..09.07 cynamon-22.............29.........2........mazowieckie... ...........10.07 żółta_cytrynka.........25..........1........mazowiecki e ............11.07 Agusiek77...............35 ........2........ mazowieckie..............12.07 viola881988.............24..........1.........lubelskie.. ................12.07 nicka8601..............27.......2...........uk........... .................14.07 Fredzi_a................27..........1.........małopolski e ..............14.07 niagara1212............23.........1........warm.-mazurs.. ...........15.07 gąska.....................27........2.........śląskie. ....................16.07 Ginger78.................34........3.........podkarpackie . ..........16.07 atamta...................32........4........wielkopolskie ...............16.07 .sapphire.................23........1........wielkopolski e.............17.07...chłopiec lucjola123................33........1..........mazowiecki e............18.07 TOPKA....................27.........3..........śląskie. ..................20.07 Zara Baby..............30.......2.........pomorskie/malopolski e....20.07 tigra30...................30.......1........dolnośląski e..................20.07 Virada123...............28.........1........dolnoślaskie ..............21.07 Biala87...................25.........1........śląskie/O polskie..........21.07 elliska....................27.........1.........kuj-pom.. ..................21.07 lady venera............34.........1........mazowieckie........... ...22.07 kapris..................28.........3........lubelskie....................22.07 patussa18................21.......2(po por.) .. świętokrz. ......... 24.07 drugieszczęście......25.........2........mazowieckie... ............12.07chłopiec Wika78..................34.......1..........Francja...... ................25.07...dziewczynka emu21.....................31........2...........mazowieck ie..........26.07 pokahontas81..........31......2(po por.)...śląskie...................28.07 fingo 30.................30.......1.............UK................ .........29.07 anetach18..............24.......1..........Lubelskie..... ...............29.07 Nescafe03...............24.......1..........Lubelskie.... ................29.07 Ines89...................23.......1..........śląskie... ....................30.07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja teraz na dniach będę robiła badanie moczu, morfologię i antygen HBS. Takie dostałam skierowanie. Pierwsze badania też miałam w listopadzie (morfologia, mocz, toksoplazmoza, grupa krwi, WR, THS). Później nie musiałam robić bo te pierwsze były książkowe. Mam jeszcze pytanie odnośnie ruchów. Ja czasami coś odczuwam nisko w podbrzuszu (takie lekkie stukanie). Czuję to bardzo delikatnie. Mam łożysko na przedniej ścianie, więc jakiegoś mocnego kopania się nie spodziewam. Większość z was jednak pisze o odczuciach w okolicy pępka. Ja nigdy tak wysoko nie miałam i zastanawiam się czy jest to możliwe. Jesteśmy teraz mniej więcej w 18-20 tygodniu, czyli macica sięga jakieś 2-3 palce poniżej pępka. Czy zatem te odczucia przy pępku to na pewno dziecko? Ja czuję dużo niżej, a że jestem w pierwszej ciąży to też na 100% nie wiem czy to dzidzia czy jednak coś innego :) Tylko co?? Tasiemiec jakiś, hihi? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ależ Dziewczyny piszecie... w iście atomowym tempie. Zwłaszcza w kwestiach wyprawkowych. Wow! Ja jeszcze nie mam nic... No nic nowego, bo po córce sporo rzeczy zostało:) Wpisałam się z sukcesem do tabelki to może kilka słów o mnie. To moja trzecia ciąża. Po pierwszej ciąży zdiagnozowali u mnie PCOS więc ta ciąża to spore, b. pozytywne zaskoczenie i wielka radość. Jeszcze nie wiem, co tam w środku siedzi. Mam niespełna czteroletnią, wspaniałą córeczkę. Teraz to drobny przedszkolaczek, ale gdy się urodziła ważyła całkiem sporo, bo aż 4300. Także i tym razem spodziewam się słusznej linii:) pozdrawiam ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Kapris. Przyszła Mamo ja ruchy a raczej jak ja to mówię takie "pękające bańki mydlane" czuję cały czas po lewej stronie dokładnie na wysokości kości miednicy i powiem szczerze że dość często więc też się zastanawiam czy to możliwe że to mój synuśdaje mi znaki czy to może coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kapris, ja nie mam jeszcze nic :) Myślę, że niedługo zacznę jakieś zakupy, żeby później z wielkim brzuchem nie biegać po sklepach. To jest jednak tylko mój plan a co z tego wyjdzie to zobaczymy. Zawsze sobie dużo obiecuję a jak przychodzi co do czego to wszystko robię na ostatnią chwilę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie przed wyprawkowym szałem hamuje jeszcze lęk i ciągłe niedowierzanie, że wszystko jest ok. Mam nadzieję, że to wkrótce minie i poczuję się w tej ciąży pewniej:) a jeśli chodzi o ruchy to czuję je głównie w dole macicy (łaskotanie, bulgotanie) i jakieś 4cm poniżej pępka (te drugie rzadziej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzisiaj w Smyku trzymałam już jedne śpioszki, ale odłożyłam bo stwierdziłam, że jednak za wcześnie na zakupy.... Też mam nadzieję, że ten lęk zniknie. W końcu u mnie to już połowa ciąży!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie pierwsze koty za płoty - butelki zamówione :) Ja odczuwam ruchy poniżej pępka, czasem jakoś tak całkiem nisko i głównie lewa strona ale dziś wieczorem też na środku :) Muszę Was o coś zapytać - tylko się nie śmiejcie. Dziewczyny, które znają już płeć - napiszcie mi z którego jajnika miałyście jajeczkowanie (jeśli wiedziałyście) i jaka płeć będzie? Czytałam dużo opinii, że płeć może być uzależniona od jajnika. Nie wiem ile w tym prawdy - pewnie tyle co w kalendarzu chińskim ale może coś w tym jest? Tak się dziś zastanawiałam i doszłam do wniosku, że z pierwszym i drugim synem pierwsze ruchy poczułam po prawej stronie a teraz czuję po lewej - może to jakiś znak? Nescafe w pierwszej ciąży możesz poczuć pierwsze ruchy dopiero w 19-20 tyg więc jeszcze troszkę :) Jeszcze mnie męczy bezsenność jak widać ale ja ogólnie jestem typem sowy i do rannych ptaszków nie należę :D Puki co moja dzidzia ma podobnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytacie o badania. Ja na początku miałam takie maaasowe - morfologia, mocz, tsh, przeciwciała (toxo, chalm.,róż) itp. Potem na każdej wizycie dostaję zlecenie na morfologię i mocz, badania robię 2-3 dni przed wizytą. Oczywiście badanie na grupę krwi moje (nie miałam zaświadczenia z aktualnym nazwiskiem) i Męża oczywiście z przeciwciałami . Mamy niezgodność więc przeciwciała będzie trzeba powtórzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość batahi co z tego, że nie masz
zaświadczenia z obecnym nazwiskiem skoro jest tam PESEL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze Atamta, że Ci nie wykupiłam butelek, bo sama polecasz a ja bym Ci wykupiła ;P to już byś nam żadnego linka nie wkleiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też dostaję zawsze zlecenie że wizyta za 3 tygodnie i żebym zrobiła morfologię i mocz. Też robię przed wizytą kilka dni. Ale teraz muszę przełożyć wizytę bo dostałam antybiotyk i z tego co lekarz powiedział - to wyniki będą zafałszowane;/ Ale poczekam aż mi trochę uszy odetka - nie chcę się tak doktorki dopytywać co drugie słowo;) A z Wanienka stanęło na tym że wanienka jest u siostry tylko trzeba ją wyjąć z pod jakichś szmat;D I doszliśmy do wniosku że maleństwo będzie kąpane na stoliku w pokoju bo tak będzie wygodniej. A z tymi butelkami to tak myślę że kupię może 2 na początek. Zobaczę ile będę karmić bo u nas to różnie moja mama karmiła nas po 3 miesiące ale siostra swoje dzieci ponad rok także ciężko wyczuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie, też się zdziwiłam, że kazali mi robić drugi raz grupę krwi, skoro miałam, ale powiedzieli, że się nazwisko nie zgadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, w ogóle to mam problem i chciałabym się Was poradzić. Wrócę do tematu skurczy i twardniejacego brzucha. Mam za sobą nieprzespana noc właśnie z tego powodu. Obudziłam się ok. 1 w nocy z twardym brzuchem i już potem nie zasnęłam, bo to twardnienie się powtarzało. Nieregularnie wprawdzie i niebolesnie, ale odczuwalnie i nieprzyjemne. Pisałam wcześniej, że to mi się czasem zdarzało, ale nie tak często!!! Może kilka razy dziennie i w kilkugodzinnych odstępach.. Łykam regularnie magnez - miał pomóc. Niby w necie piszą że to normalne. Ale trochę się przestraszyłam po tej nocy, bo odczuwałam skurcze bardzo często i tak intensywnie, że nie dawały mi zasnąć. Czy któraś z Was może tak miała? Może rozmawiała na ten temat z lekarzem? Niestety o wizycie u mojego lekarza mogę pomarzyć, chyba że dopiero na początku marca. Musiałabym iść do jakiegoś pierwszego lepszego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żółta cytrynko- ja miałam takie skurcze. około doby utrzymywały się praktycznie non stop. Zadzwoniłam do gina kazał na drugi dzień przyjechać na oddział do niego na USG szyjki (przy tych skurczach jeśli są częste może się szyjka skracać). Zaznaczył, że gdyby coś się pogorszyło, gorzej się poczuję to natychmiast do szpitala. Na drugi dzień mnie posprawdzał, szyjka długa i pięknie zamknięta. Sprawdził też łożysko. Powiedział, że u mnie głównym powodem może być stan po cc gdyż wtedy macica musi się bardziej "napracować" żeby się rozciągać. Zapisał mi wtedy no-spę, magnez i kazał poleżeć (wtedy nie ma ucisku na szyjkę ). Powiedział, ze jak nie przejdzie to za tydzień na kontrolę szyjki- na szczęście przeszło. Czyli... wg mnie lepiej skontaktuj się ze swoim ginem. Twardnienie jest normalne na tym etapie ciąży ale nie gdy jest dużo częstsze niż 10 na dobę. Możesz sobie wziąć nospę jeśli nadal twardnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytrynko, ja bym chyba poszła do jakiegokolwiek... Żeby jednak sprawdzić, czy wszystko ok i uspokoić się. A jak rano dzisiaj? Utrzymują się skurcze czy przeszło? Co do badań to ja miałam wielki pakiet na początku, a potem przed każdą wizytą mocz i przed co drugą wizytą krew, ale już tylko badania ogólne + toksoplazmoza, bo w pierwszym badaniu wyszedł brak przeciwciał. Właśnie za jakieś 10 dni muszę znów siknąc do kubeczka :) Jeśli chodzi o jajnik to ja mam dziewczynkę a owulację miałam z prawego, ale to według mnie już całkowicie jest bez związku - przecież płeć zależy od plemnika, nie od jajeczka, a pierwsze słyszę o tym, aby jajeczka z różnych stron miały inne właściwości jeśli chodzi np. o przepuszczalność dla różnych plemników... Nie, nie, Atamta, to raczej bez sensu... Kiedy masz USG i będziesz w końcu wiedziała? Może pójdź gdzies wcześniej tylko na stwierdzenie płci, bo kombinujesz bardzo, a tak to już byłoby wiadomo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żółta cytrynko podłączam się pod Twoje pytanie... Nie dość że chodzę spać o 2 w nocy to jeszcze dzisiaj ok 4 obudziłam się z twardym brzuszkiem. Co prawda nie boli mnie on, nie kłuje tylko jest po prostu twardy. Ostatni raz takie cos miałam ok 2 tygodnie temu. Zastanawiam się czy dobrze bym zrobiła idąc do apteki i na własną rękę kupiłabym nospę i magnez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cytrynko ja rozmawiałam z lekarzem o tym brzuchu chociaż nie miałam aż tak intensywnych skurczy ale lekarz powiedziała że teraz może tak być i nie można ale trzeba brać nospę... do 3 dziennie... więc koniecznie się zaoptrz... a jeśli miałabyć tak np przez 3 dni to proponuję jechać do szpitala tam najprędzej uzyskasz pomoc:) co do badać to ja poszłam n pierwszą wizytę w listopadzie miałam robiony komplet badań z krwi i moczu łącznie z cukrem, toxo, cytomegalia grupą krwi i innymi, wszytko było super więc na początku stycznia miałam tylko mocz, a potem na końcu stycznia znów mocz i morfologia:) teraz pewnie znów dostanę. Podobno w 2 trymestrze jeszcze trzeba zrobić oznaczenie glukozy? może mnie to teraz czekać... na usg też mam opis że łożysko na ścianie przedniej- czy to się wiąże z jakimiś komplikacjami? przy pierwszym usg otrzymałam również informację że mam tyłozgięcie macicy. a co do owulacji u mnie była z lewego jajnika(potwierdzone usg) i będzie dziewczynka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do odczuwania ruchów ;) u mnie mała już się rozbestwiła na dobre ;) Wczoraj córeczka pierwszy raz poczuła jak siostrzyczka kopie :D Cieszyła się jakby co najmniej ktoś gwiazdkę przyspieszył ;P Ogólnie ja macicę czuję na wysokości pępka już. Dokładnie na dole pępka już czuć macicę. Właśnie wczoraj mała tak hulała, że nie wiem :D I przed południem i po południu i na wieczór ;) Oj coś mi mówi, że chyba nie będzie taka kochana, cichutka i bezproblemowa jak pierwsza :D Chyba da popalić ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny. Zapisałam się dzisiaj wieczorkiem do jakiegoś lekarza, który był wolny. Przejdę się chociażby, żeby usłyszeć że wszystko w porządku. Teraz już nie czuje tego twardnienia, ale i wczoraj i przedwczoraj obudziłam się że twardym brzuchem... Dlatego mnie to tak zaniepokoiło, że tak często. Nospe lyknelam rano, może dlatego przeszło. Co do owulacji - ja też miałam monitorowana i jajeczko było z prawego jajnika - jest syn :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do ruchów... Ja wiem na pewno, że dzidziuś słyszy, co się dzieje na zewnątrz, bo jak jadę metrem to bardzo się wierci... Może będzie miał bardzo spokojne usposobienie po mamusi :) ja też nie lubię hałasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytrynko ja też wiem, ze mała słyszy ;P Jak ostatnio byłam na próbie zespołu to jak kumpel basem dowalił to myslałam, ze mała wyskoczy pępkiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli jak go katuję Mozartem raz na kilka dni to pewnie ma niezłego wkur ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×