Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

Dziewczyny jeszcze ponawiam pytanie o spray do noska/sól morską? ;) A witaminę K+D lepiej kupić w kropelkach czy w kapsułkach twist off?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tesla Jedo Fyn w wersji Memo jest w Askocie na Zakrzowskiej! Ja jestem prawie na niego zdecydowana - prawie, bo przed zakupem muszę zobaczyć inne dla świętego spokoju ;) no i słyszałam od jednej osoby, że jej dziecko zjeżdżało w spacerówce, ale to nie była wersja Memo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie byłam ostatnio w tym askocie i pech chciał że akurat wszystkie były wykupione :) Czekam na nową dostawę. Ta nowa wersja podobno aż tak sie nie rózni od starych więc pewnie wciąż nie ma regulowanych pasów i dziecko może zjeżdżać, ale przynajmniej spacerówka ma osobną budkę a nie przekładaną z gondoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do sprayu do noska to położna mówiła że może być zwykła sól morska (miramar czy jakoś tak).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli raczek kupię jednak Lupo... Z tym, że na allegro w zestawie z fotelkiem Maxi Cosi. Ten Dumbo mnie jednak nie przekonuje :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lady G ja w Mamo to ja, czytałam, że najlepsza jest zwykła sól morska w sparyu.. Pisałyście coś o bigosiku... Przed ciążą uwielbiałam kwaśne i ostre dania. Teraz mnie odrzuca od nich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AMC nie zaśmiecasz;) Spróbuj nianię przetestować jak będzie coś nie tak to odeślij masz takie prawo;) LadyG - ja się nie wypowiadam bo zielona w tej kwestii jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AMC- też na początku chciałam kupić nianię z babyono. ale tyle niepochlebnych opinii wyczytałam.. np. że są zakłócenia, że łapie jakieś inne sygnały, ogółem że jest głośna i trzeszczy, że się rozmyśliłam i kupiłam polecaną tutaj przez dziewczyny philips avent. fakt że droższa. ale akurat za nianie lepiej zapłacic więcej. i akurat o tej opinie były w porzadku. poza tym ma kilka fajnych bajerów które wydaje mi się przydadzą :) LadyG- nie wiem być może przegapiłam jakąś Twoją wypowiedź, jeśli tak to przepraszam. co do soli morskiej czy kropelek nie wypowiem się bo nie mam pojęcia.. a z witaminkami bym się chyba wstrzymała, bo w końcu to będzie lato.. Więc może nie będzie takiego aż zapotrzebowania żeby dodatkowo coś podawać? AMC- zgadzam się z anetach18. przetestuj nianię i jak coś Ci nie będzie odpowiadało to możesz ją przecież zwrócić. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczęta jak odczuwacie ruchy waszych dzieciaczków? Ja ostatnio zauważyłam, że w dzień moja córcia rusza się, ale w nocy dopiero daje czadu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:-) ja dzisiaj cały dzień w rozjazdach i umęczona jestem strasznie! U Was też tak duszno było????? **** Anetach ja też puchnę ale dopiero jak troszkę pochodzę, co nie których butów typu baleriny nie ubiorę (tzn prawego buta, tą stopę mam chyba grubszą :-( Dwa dni upałów i mimo,że ja też uwielbiam słońce to powiem Wam, ze w ciąży mi nie służy:-( Co do luteiny to rzeczywiście jak ginka myślała, zeby ją odstawić to może niekoniecznie Ci jest potrzebna:-) Ale teraz ją aplikuj i koniecznie powiedz o tym na wizycie! Ja brałam od końca siódmego miesiąca, bo szyjka się skracała. **** ZUS mnie miło dzisiaj zaskoczył, zwolnienie miałąm do 06.05 a tu dzisiaj już wpłynęły pieniążki, no w szoku jestem:-) **** Któraś zamawiała też ta prenumeratą za 9,90 zł "Mamo to ja"? Ja włąśnie wczoraj dostałam pierwszy numer, tylko nie mam czasu czytać ehhh **** LadyG co do aspiratora to ja przy synku miałam Fridę ale ostatnio (po drugim zapaleniu ucha) kupiłam Katarek ten podłączany do odkurzacza i powiem Ci,ze to jest rewelacja! Ja kupiłam roztwór soli morskiej "Nosefrida", miałam też i polecam "Sterimar Baby" oraz "Marimer Baby" A co do witaminek to ja pamiętam,ze na pierwszej wizycie domowej lekarz rodzinny mi wystawiał receptę albo powiedział co kupić więc na razie z witaminkami się wstrzymuję:-) **** Eliska trzymam kciuki za dobre wyniki!!!!! **** Co do pościeli do wózeczka - to powiem Wam,ze ja mam ale nie używałam; mały leżał na ręczniku frottowym a potem miał podłozonego takiego jaśka płaskiego a do okrycia cienki kocyk lub pieluszka:-) Te kołderki z kompletów jakieś takie sztywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patussa ja tez tak mam, przed ciążą uwielbiałam ostre jedzonko a teraz nie mogę za bardzo nawet na nie patrzeć:-( nawet mięso mi ostatnio nie podchodzi:-( Na obiad to już nie wiem co gotować, bo mój M jest mięsożerny, tak jak ja w pierwszej ciąży hihihi Jak lubicie słodkie śniadanka to ostatnio w Lidlu wyczaiłam twarożek waniliowy z rodzynkami, do tego pełnoziarniste pieczywko i dla pycha:-D Nie mówiąc, ze jak dodam masło czekoladowe to już w ogóle poezja hihihih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lou co do budowy to trzymam kciuki!!!!!! Myśmy rozbudowali poddasze i dobudowali garaż (nad nim jest pokój dodatkowy i pralnia) i żałujemy, bo za taką kasę to byśmy jednorodzinny domek wystawili. Także trzymam kciuki za Twoje marzenia, teraz zaciśniecie pasa ale za parę lat będziecie się z tego śmiac:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwwwwwwwwe
wwws

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ależ dzisiaj intensywny dzień. Czułam się wyjątkowo dobrze więc po badaniach zajęłam się sprawami mieszkaniowymi. Jednak wybieramy kapkę większe M. Ta kapka to kolejne 4 tys. dopłaty:/ No ale przy całokształcie to w sumie niewiele, a mieszkanie widniejsze więc trudno. x elliska - trzymam kciuki x anetach - a masz możliwość zmierzyć ciśnienie w domu? Mój doktorek uczulał na poranną opuchliznę plus podwyższone ciśnienie. x Pati - moja szaleje najbardziej z samego rana i wieczorem. W nocy jakoś jest spokojna, jak na razie:P x Messi - ja też fatalnie znoszę ten upał. Słabo mi, krew leci z nosa. Nie wiem, jak to będzie jak będą jeszcze większe temperatury... Przestanę wychodzić z domu:/ x Lou - nie wiem, jak to jest z tymi nakładkami. Czy są potrzebne. Ja kupiłam w pierwszej ciąży, ale wcale nie używałam. x Jeśli chodzi o pościel do wózka. Też uważam, że to jednak zbędny wydatek. Zwłaszcza latem, a później praktyczniejszy jest jednak śpiworek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patussa-moj mały w dzień czuję jak wypycha poszczególne części ciała np. łokcie.. dośc bolesne to jest, i czuje udeptywanie pecherza :) natomiast w nocy jeśli zdarza mu się ze nie spi to tak delikatnie widac jak wierci się :) i tylko takie delikatnie wzniesienia sie przesuwają pod skórą :) mocniejsze kopy serwuje mi w dzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Messi. Może to Wam sie wyda głupie ale jeśłi i Wy napiszecie jakieś slowa wsparcia w tym temacie to mi sie chce bardziej w to wierzyc i nie trace nadzieji. Pomijając oczywiscie to ze najwiekszym wspieraczem jest Daniel :) Uparty jak osioł, ale nie dziwne, tez nie miał nic swojego nigdy. Nakładki kupię, jeśli mi kasy z zakupów zostanie. Nie jest to wydatek niezbędny ale lepiej mic niż nie mieć w razie czego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Messi u mnie też ostatnio cięzko w upały.. ciągle jakby mi brakowało powietrza.. a w pokoju też mam nagrzane od dachu więc ogółem, chyba przyjdzie mi przenieść się do piwnicy bo tam chłodno :) jesli chodzi o pościel do wózka(teraz doczytałam) to mam, ale gdybym miała sie zdecydować na kupno to na pewno bym tego nie zrobiła. zbędny wydatek.. tą moją dostałam, także w chłodniejsze dni pewnie skorzystam, ale śmiało można taką pościel zastapić grubszym kocykiem, albo śpiworkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja czuję pod piersiami jakby mała chciała rozepchac mi brzuch, okropne uczucie jakbym miała się rozerwac. A na dole brzucha to czuję jakby chciała się wyprostowac tylko ma za mało miejsca i jej ciasno dlatego dając mi kopniaki boli :-( ale cóż poradzic ona też musi sobie jakoś radzic a miejsca coraz mniej w brzuszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Messi29 - to ja mięsko zjem, ale łagodnie przyprawione... Teraz wolę łagodne jedzonko lub słodkości. Smaki na córkę według przesądów:D. I u mnie też duszno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak u Was z rozstępami? u mnie niby jeszcze nic nie ma, a kremem nie za bardzo chce mi się smarowac , tłusty i słabo się wchłania ale teraz to lepiej robic to codziennie to moze nie pojawią się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KMM to ja przesuwanie i wwiercanie w żebra np czuję w dzień, a w nocy łubudu :D. Dziś w nocy o 3 obudził mnie mąż i pyta się jak ja mogę tak spać. Trzymał rękę na brzuchu i mała go kopała:P. Ja w domu u rodziców miałam pokój na poddaszu, bo oni ogólnie mają taki dom, że parter, a piętro na poddaszu i to jest w lecie hardcore:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kapris aż tak źle znosisz upały? Współczuję :(. Mi to się robi duszno, ale krew z nosa nie leci na szczęście.. Już pisałam, że jak dziś wyszłam z domu to myślałam, że skonam na chodniku:/. xxx AMarzena27 - znajoma kosmetyczka mojej mamy powiedziała, że przeciw rozstępom to tak naprawdę najlepiej działają masaże z dodatkiem oliwki, bardzo uelastycznia to skórę. Ja się smaruję Hippem i mam rozstepy na piersiach tylko, na brzuchu żadnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A myślałam że tylko ja mam uczucie że jakoś duszno na tym dworze , jednak ta dodatkowa waga daje się we znaki na upale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Normalnie nadchodzi 20 - 21 a moja niunia usypia mnie do snu tak wcześnie a o 5 już jest gotowa na kopanie mamusi, Oby po porodzie chciała tak spac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też z lipca...
jestem lipcówką i podczytuję wasze forum czasami. mam do was pytanie, czy zdecydowałyście się na wynajęcie położnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bella90...
Witajcie przepraszam że tak wam tu zawracam głowę ale może wy mi powiecie jak najbezpieczniej odstawić castagnus ? słyszałam że stopniowo i stąd moje pytanie skoro teraz biorę po 2 tabletki to jak zobaczę || kreseczki na teście to dobrym pomysłem będzie zmniejszyć dawkę do 1 tabletki i stosować przez np 5 dni i po pięciu dniach zmniejszyć i brać przez kolejne 5 dni i dopiero odstawić ? Jak myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dzięki za odpowiedzi :) Patussa mój Synuś rusza się z małymi przerwami przez cały dzień, a w nocy raczej śpi, wierci się tylko trochę, gdy zmieniam pozycję z boku na bok ;) AMarzena ja na rozstępy smaruję się codziennie rano i wieczorem tak od stycznia, na początku Mustelą i Pat&Rub, teraz Rescue Oil i lotionem z Babydream (Rossmana), na razie nic się nigdzie nie pojawiło, ale nie zdziwię się jak w końcu coś wyjdzie, bo cały czas mam bardzo napiętą skórę na brzuchu... Jeśli chodzi o wynajęcie położnej to ja jestem zdecydowana. O Castagnusie nic nie wiem, nie stosowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Messi29 no to faktycznie ZUS zaszalał;) U mnie pierwsze pieniądze pojawiły się 29 dni po zakończeniu zwolnienia więc teraz tez tak będzie zapewne. Kapris mam możliwość to zmierzę i zobaczę czy jest podwyższone. Dziś w sumie większość czasu leżałam i miałam wrażenie że jest lepiej ale M chciał żeby pojechać na chwile jakiś samochód obejrzeć i po powrocie od nowa napuchłam choć nie tak jak rano. Zobaczymy co będzie jutro. Współczuje Tobie tego znoszenia upałów. Ja też uwielbiam ciepło ale teraz też zaczynam żel znosić ale mam nadzieję że to przejściowe. AMarzena27 ja też tak mam;/ I też boli;/ Ale podejrzewam że teraz będzie nam więcej brzuch rósł to może będzie miała więcej miejsca. Nasze dzieci są chyba tak samo ułożone:;) Rozstępów „głośno odpukać nie mam. Ale zobaczymy jak dalej będzie. ja też z lipca... ja o tym myślę ale nie zdecydowałam się jeszcze. Bella90... ja nie odpowiem bo nie miałam z tym lekiem styczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lou na pocieszenie opowiem ci moją historię... Ja z moim m na początku mieszkaliśmy w starej drewnianej chałupinie, gdzie dla siebie mieliśmy malutki pokoik a kuchnię do spółki z teściową, bez łazienki, bez bieżącej wody....Ale mój m tak się uparł, i postawił na swoim, że rok po ślubie zaczeliśmy budowę własnego mieszkania, poszły na to wszystkie nasze oszczędności i teść trochę pomógł. Od kwietnia do października ,, mieszkaliśmy" w kuchni letniej a to był kiedyś kurnik bez okna nawet tyle aby, że się tam łóżko zmieściło, wszystkie rzeczy w kartonach... W październiku już mieszkaliśmy w nowym domu co prawda bez tynku tylko goły suporek, z prowizoryczną łązienką i kuchnią. Teraz już minęło 4 lata od rozpoczęcia budowy i mieszkamy w naszym domku całkowicie prawie wykończonym, brakuję tylko niektórych mebli ale nie sąone konieczne jak narazie ze względu na to, że to kiedyś będą pokoiki dzieci i narazie nie ma sensu tam zagracać... Nie powiem było ciężko, dużo sobie odmawialiśmy i zasuwaliśmy oboje żeby to wszystko zrobić... Ale udało się, także i wam też się uda przekonasz się niebawem skoro twój partner jest uparty:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lou no właśnie podesłałam tego linka z pościelą za względu na podane rozmiary - ja kupiłam tą pościel z myślą o kołysce i wózku (bardziej kołysce) ale do wózka latem jak już pisałam może się wcale nie przydać. LadyG wstrzymaj się z witaminkami bo w szpitalu dopiero zapiszą - czasem D+K a czasem tylko D na początek. Ja polecam w kapsułkach bo są bardzo wygodne w aplikowaniu. Kropelki są do du... bo się "zacinają" i trafić do buźki to prawdziwy wyczyn (do tego stopnia mnie to wnerwiało przy pierwszym dziecku, że kupiłam pipetę i aplikowałam pipetą - po zdjęciu kroplomierza). Przy drugim dziecku już kupiłam kapsułki. Do noska najbardziej odpowiadał mi Sterimar - taki w sprayu pod ciśnieniem - woda morska. Lipcówko ja nie wynajmuję położnej. Bella sorki ale ja nawet nie wiem co to jest castagnus. A jeszcze co do odstawiania luteiny - mi w szpitalu odstawili z dnia na dzień jak byłam w marcu i od tego czasu nie biorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×