Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

viola my też planujemy niedługo córcie do pary.. :) i też ciągle powtarzam, że jak przezyje okropna traumę przy tym porodzie to napewno drugiej niuni tak szybko nie bedzie.. az trochę zapomnę :) hehe a apropo zakupów dostałam dzisiaj paczkę z koszulami i szlafrokiem do szpitala.. bałam się ze przesadziłam z rozmiarem.. ale są akurat.. tzn.. minimalnie za duże, ale lepsze takie niż za ciasne. pierwszy raz zamawiałam jakiegoś ciucha dla siebie przez allegro :)wrzuce później fotki na pocztę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszę w większe rzeczy się zaopatrzyć, dziś znajoma urodziła 63 cm córkę ... Lou- a z przesyłką też można te pierożki ? ;p Tesla - ja mam z Musteli z filtrem, ale nie kupowałam tylko dostałam próbki Messi - ja się martwię, że ja będę hartować a babcie przegrzewać i nieszczęście gotowe Niagara - ja bym wszystko prała nowe czy nie Metafora- dzięki za info, moja ostatnia zabójcza składka właśnie poszła, niebawem idę na L4 więc zobaczmy jak będzie u mnie. Wybierasz roczny czy pół rok macierzyńskiego? Patussa - ja piorę najpierw w zwykłym proszku, a później wypiorę w płynie do prania dla dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No niestety nie mam już tej maści na sutki - coś mi się zdaje, że wyrzuciłam przy okazji ostatnich porządków w apteczce. Młodym mamom mogę dać dobrą radę jeśli chodzi o sutki - po każdym karmieniu warto wycisnąć na sutek trochę mleka i posmarować nim całą brodawkę wraz z otoczką - własne mleczko ładnie natłuszcza i działa ochronnie. I oczywiście nie trzeba tego niczym zmywać a piersi myć normalnie (nie czasami 10 razy dziennie) i po kąpieli też natłuścić sobie własnym mleczkiem sutki. Ale wiadomo - jak dzidzia pogryzie sutek to nie ma zmiłuj - bez maści się nie obejdzie - aż bobas nauczy się dobrze chwytać i ssać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nn "dsfdsf'
dsdsffdds

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo 6 latki dzięki za namiar na podpaski! Niagara też zwróciłam uwagę, że jesteśmy podobnie zbudowane :) Anetach to rzeczywiście wredna ta teściowa siostry, przyganiał kocioł garnkowi ;) Mój Mąż mówi czasem do mnie Brzuchaczku, ale tak pieszczotliwie :) Udało mi się dziś znów nagrać Synusia, tym razem miał mega czkawkę przez kilkanaście minut więc było co filmować! Odnośnie maści na sutki to wiele osób (też w szkole rodzenia)poleca Maltan (jej też nie trzeba zmywać) i tak jak pisze Atamta - własne mleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vdvdfd
fdsfd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffrefsdf
fsdfd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margit, wszystko sie da :-) nawet i golebiem przesle :-) dobranoc kwszystkim :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. ja krem na slońce kupilam Hipp przez net: hipp.dodomku.pl/salon_hipp/produkt/34637/40623405/Krem_ochronny_na_slonce_HiPP_Babysanft_SPF_50.html ogolnie to wszystkie kosmetyki dla synka Hipp tu zamowilam na raz. co do prania to ja ubranka z ciuchlandu czy starszego syna, które leżały 10 lat piorę najpierw w normalnym "dorosłym" plynie, a potem w balsamie dzidziuś. Tylko, ze w dzidziusiu piore tylko te malutkie do 6 miesiąca a wiekszych juz nie. zakup typu podklady, plyny do prania, smoczki, butelki, sudokrem czy bephanten kupilam na allegro u polecanego przez ktoras z was wczesniej uzytkownika r_p77. http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4222926

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DZIEWCZYNY COŚ WAM POWIEM!!!
Nie powinnyście używać kremów z filtrem dla waszych dzieciaczków!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie kremów z filtrem - ja jeszcze nie kupiłam i waham się, muszę podpytać położną a dziś jak była to zapomniałam. Przy niemowlętach nie używałam bo bobasek zawsze był w cieniu a słyszałam, że kremy z filtrem zaburzają prawidłowe gospodarowanie witaminą D. Ile w tym prawdy nie wiem bo ekspertem nie jestem. Przy starszym stosowałam prędko krem ochronny na zimę z racji, że urodził się jesienią i szybko zrobiło się zimno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, Nie było mnie kilka dni, a tu taaaaka burza... Bosh......jakie akcje! Nie będę komentować. Majowka u mnie udana- rodzinny wyjazd;) młoda zachwycona. Brzuch mam już coraz większy i od przyszłego tygodnia idę na zwolnienie.... MUszezaczac ogarnąć jakieś zakupy, pranie itd.czuje, ze ze wszystkim jestem do tylu.... Ale to nic.nadrobie jakoś.... Wizyta w celu sprawdzenia komór bocznych mojego synusia za jakieś trzy tygodnie. Do tego czas chyba jajko zniose! Od dwóch dni dziwnie boli mnie brzuch wieczorami.... Tak jakby mały chciał mi wyskoczyć przez skórę... Czuje takie rozpieranie po prawej stronie przeważnie.... Nie wiem co to.... LadyG - ja po porodzie uzywalam podpasek Naturella, pamietam, ze poleciła mi je koleżanka - matka trójki dzieci, urodzonych sn. Były rzeczywiście dobre, bo maja taka naturalna powłoki, delikatna i nie podrazniaja.... Co do prania ubrań dla malucha- wszystko dla noworodków powinno się prac! Jasne rzeczy w 60 stopniach (oczywiście bawełnę) ciemne mnozna w40. dodatkowo prasowac -podobno na lewej stronie- ponieważ prasowanie niszczy wszystkie ewentualne zarazy :) a pranie - no cóż- każda nowa rzecz ma pozostałości sztucznych barwnikow, które koniecznie trzeba wyplukac. Atamta- pamietam, ze ja na popekane (a raczej pogryzione) sutki, uzywalam takiej maści PURELAN, która była rewelacyjna i miala podstawowa zaletę- nie trzeba jej było zrywać przed karmieniem. Teraz tez zamierzam kupić. Mimo wszystko Was ciepło pozdrawiam i życzę spokoju....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poczytałam o tych wiosennych specjałach i jutro chyba będzie barszczyk z ziemniakami, albo chłodnik. Ale mi smaku narobiłyście. Teraz bym zjadła:D x anetach - kupiłam te wkładki, nawet u tego samego sprzedawcy:) Wzięłam jeszcze wkładki wielorazowe Aventu, butelki, nakładki na materac, pojemniki via i kilka innych rzeczy. Przesyłka ekspres. Wkładki wyglądają fajnie, pakowane po 2, duży plus za to, że są cieniutkie. x LadyG - jak ja Ci zazdroszczę zakończenia prac. My w sobotę mamy rzeczoznawcę i podpisujemy umowę więc najtrudniejsze prace jeszcze przed nami... Już słabo się czuję i nie wiem czy podołam:( x Red onion - moja córka też wieczorami chce wychodzić:) x Z maści na sutki - kupiłam Malantan, nie trzeba go zmywać. Popieram to, co napisała Atamta - najlepiej działa własna maść:) No ale jak małe pogryzie to pozostaje tylko cierpliwość. I czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bephanten ja myślę że nic się nie zmieniło w składzie bo w tedy musiałby się jakoś inaczej nazywać lub mieć coś dopisane. Ja tez planuję zakup aby stosować i na sutki i do pupy maleńkiej. KMM no to czekam na zdjęcia. W biedronce mają być znowu jakieś koszule rozpinane i pewnie zakupię bo ostatnim razem przecież mi nie wyszło;D Atamanta dzięki za przypomnienie z tym smarowaniem sutków mlekiem własnym. Całkowicie o tym zapomniałam a wiadomo im mniej maści tym lepiej :;), KApris to super;) Fajnie że pakowane po 2 jak dla mnie wygoda;D I tanio wychodzą bo mi krztałtem odpowiadają belle ale cena robi swoje niestety a będę pewnie zużywać tonami;) A ja dziś wstałam cała spuchnięta;/ tylko nie wiem czy to przez to zmęczenie od poniedziałku bo najpierw truskawki a potem 2 dni remontu i tańczenia przy nich czy już zaczęłam puchnąć. Dziś kolejny piękny poranek;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo fajnei chlonne
wkladki są z canpol lovi - polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleście się wczoraj dziewczyny rozpisały kilka stron do nadrobienia, czy któraś z Was kupowała może takie podkłady poporodowe wyglądają całkiem dobrze i się zastanawiam. Do tego można kupić u tego sprzedawcy podkłady do szpitala dla siebie lub dziecka żeby się nie prosić położnych bo zawsze lepiej malca przewinąć czy do badania położyć na takim podkładzie niż na pościeli szpitalnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Współczuje Wam , że nie które albo źle się czują albo puchną to musi być męczące na dodatek w upał ja czuję się jak nowo narodzona i mogłabym ciągle cos na dworze robić , uwielbiam słońce, ale nie ma co z nim przesadzać bo podobno z czasem pojawić sie mogą plamy na twarzy jak to w ciąży a słońce bardzo im sprzyja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) Właśnie ja puchnę ;/ Co do kremu na sutki to tez myslałam żeby mieć na wszelki wypadek. To chyba nie jest drogie przedsięwzięcie? A może jeszcze te nakłdaki dla kompletu, co uważacie? Miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pościele dla maluszków za 40 zł mają być w Biedronce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do bephantenu to mój mąż u nas w apteczce wygrzebał ten stary nieodpakowany (nawet nie wiem skąd jak Boga kocham) niestety wazność ma do lipca :o więc trochę dupa. Jednak porównam skład zaraz z tym nowym. Póki co przejrzałam dokładnie opakowanie i jest na starym wyraźnie napisane, ze jest na odparzenia i do sutków a na tym drugim jest narysowany bobas i napisane jest, ze tylko na odparzenia... jak porównam te składy to napisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Pościele już są w biedronce od 6 maja - więc może już ich w sumie nie być... Tu gazetka z art. dziecięcymi - http://gazetki.biedronka.pl/g89,modnie_i_radosnie.html#/Modnie%20i%20rado%C5%9Bnie/0 dużo fajnych rzeczy będzie :) Ja chyba się wstrzymam z maścią na sutki na razie. Wbrew pozorom to dość spory koszt - za małą tubeczkę trzeba zapłacić nawet koło 30-40zł w aptece. Ja przy drugim dziecku użyłam tylko kilka razy. Może trzecie będzie ładnie piło i nie pożre mi sutków ;) W razie co M podskoczy do apteki :) AMarzena takie podkłady to fajna rzecz. Nawet jak nie zużyjesz w szpitalu to przydadzą się w domu - do podłożenia w łóżeczku pod prześcieradło, do wózka. do przewijania na wyjazdach, u lekarza. Ja do dziś wkładam pod prześcieradło mojemu trzylatkowi bo niespodzianki nocne czasem się zdarzają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Red Onion ja też mam takie bóle w podbrzuszu wieczorami a dziś rano dla odmiany z lewej strony. Chyba już powoli zaczynamy się przygotowywać do porodu, w sumie już niewiele czasu zostało :) Anetach jak budzisz się już spuchnięta to nie za dobrze - kiedy masz wizytę u gina? Może zadzwoń do niego bo to może świadczyć o zatruciu ciążowym i trzeba by wykonać dodatkowe badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Red onion dzięki! Pocieszam Cię, że ja też jeszcze jestem przed wszelkimi zakupami dla siebie i Maluszka, wcześniej (przed remontem) nie miałabym gdzie tego trzymać. Też obleciał mnie wczoraj lekki strach, że zostało już tak mało czasu, że nie zdążę...mam plan kupić wszystko do końca maja! Kupiłam jedynie części zamienne do laktatora Medeli (dostanę od przyjaciółki) i przy okazji kupiłam butelkę i właśnie takie osłonki na brodawki na wszelki wypadek, o takie http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=3213245516&ars_source=ars&ars_socket_id=5&ars_rule_id=93 AMarzena ja też uwielbiam słońce, wczoraj posiedziałam chwilkę na balkonie i niestety mimo kremu z filtrem 50 pojawiły mi się na twarzy brązowawe plamy pod oczami, więc radzę uważać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie taki strach oblatuje codziennie, szczególnie że mieszkam tu gdzie mieszkam , i z kim mieszkam, więc nie mogę nic zrobić, urządzić jak bym chciała co sprawia ze czuję się zupełnie w proszku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie podbrzusze dołem boli wieczorami jak w dzień za dużo pochodzę :-( Jejku zaczyna docierać do mnie, że jeszcze aby jakieś 8 do 10 tyg mi zostało... Jakoś strasznie szybko mi ta ciąża mija....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atamta w następnym tygodniu mam wizytę. Trochę mnie zaniepokoiłaś ale faktycznie lepiej się zapytam. Teraz już tego nie odczuwam ale małą się przekręciła raczej głowa na dole a nóżki pod piersiami. Dziś mnie tak zdzieliła że aż mnie zgięło w pół. A na dodatek zauważyłam intensywniejsze upławy znaczy większa ilość barwy żółtawej tak jak wcześniej ale bardziej wodniste. Ostatnio też mało leżałam, no zobaczymy może się unormuję jak nie to i tak zapytam ginki co i jak. Mam mieć pobierany wymaz z pochwy. Kurde właśnie uświadomiłam sobie że od jakiegoś 1,5 tyg zapomniałam o braniu luteiny;/ mama nadzieje że nic się takiego nie dzieje jak jej nie brałam. gdzie ja mam głowe;/ LadyG też kupiłam te osłonki. Wydaja się praktyczniejsze od Aventowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łoki. Na ulotce tego nowego bephantenu jest o tym, że mozna stosowac do sutków... czyli to to samo, tylko tyle, ze na opakowaniu nic o tym nie ma. Poraz kolejny aptekarka (bo farmaceutka jej już w życiu nie nazwę) wprowadziła mnie w błąd. W ogóle u nas w mieście w żadnej aptece nic o niczym nie wiedzą. Testy owulacyjne- a coś takiego jest? test ciążowy z czułością 10- coś takiego w ogóle jest? Kiedyś zamiast mucosolvanu do inhalacji sprzedała SYROP mucosolvan i była wielce zdziwiona, że to w ogóle jest jakaś różnica :o mówię wam- istna masakra!!! A ja włąsnie zamówiłam fotelik, koszule, majtki poporodowe, nakładki jednorazowe na kibelek i zostało mi w sumie do kupienia: podkłady belli, podpaski, puder i biustonosz do karmienia (na razie kupie 1 bo nie wiem czy będe karmić okaże sie po szpitalu) i to wsio :) reszte mam ;) UFF!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o maści na brodawki to koleżanka która niedawno urodziła kupiła maść z Ziajki - to taka mała tubka i tania, koleżanka bardzo chwali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, przypomnijcie mi, jaką elektroniczną nianię polecałyście? Z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×