Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kamaliyka

Drogie mamy POMOCY bo już nie wiem

Polecane posty

Gość kamaliyka

Witam! Dzisiaj była u nas z wizytą Ciotka której wnuczek lezy w szpitalu z podejrzeniem krztuśca. Czekaja na wyniki. Ciocia juz je sobie zrobiła - tes z krwi na Ig. Wyszedł negatywnie tzn. nie ma krztusca. Martwi mnie jednak to,że mogła zarazic się po badaniu a dziś przyniosła te zarazki do nas. Mam małe dziecko - rok i 8 miesięcy. Syn był szczepiony przeciwko krztuscowi. Czy istnieje ryzyko zarazenia???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamaliyka
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie no każda?
nie istnieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamaliyka
Czytałam to. sama tez wiem co nieco o krztuścu bo jestem po biologii. Mało natomiast wiem o tym jak bardzo jest zarazliwy. Czy długo trzeba przebywac z chorym albo osobą z która chory miał kontakt? Wiem wiem jako matka może troche przesadzam ale kto ma dziecko to wie,ze ataki paniki i zmartqienie o dziecko to norma:D Czyli co? Wrzucic na luz?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamaliyka
Dzieki. Z tego co się dowiedziałam to jesli ciotce wynik wyszedl negatywny i mimo kontaktu (21 dni) nie zachorowała to jest zdrowa. a dodatkowo mój syn jest zaszczepiony. kontakt z cioctka ograniczyl sie do: rozmowy w moim wypadku a w wypadku syna tylko "czesc".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciotka powinna zrobic
Klase ostra krztusca a nie przewlekla. Czyli igA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamaliyka
Nie wiem jaką klasę Ig robiła. wydaje mi się,że jako położna wiedziała na jakie badanie się udaje. W szpitalu napewno wiedzieli jakie badanie trzeba zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×