Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ania nowaaaaaaa

gotowanie na kuchence elektrycznej czy gazowej?

Polecane posty

Gość ania nowaaaaaaa

mieszkam w nowym mieszkaniu gdzie mam dwa tradycyjne zeliwne elektryczne pola grzewcze i dwa gazowa gdzie gotowac gdzie taniej a gdzie szybciej gdzie wygodniej kto gotowal io na takiej i na takiej niech napisze gdzie lepiej do gazowch trzeba miec swoj gaz z butli jeszcze nie kupilam i przez ten tydzien gotowalam na tej elektrycznej plycie ale obawiam sie rachubkow za prad i zastanawiam sie nad kupnem butli z gazem jak myslicie?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania nowaaaaaaa
jezeli duzo gotowalas to juz ci za ten tydzien za prad przyjdzie kilkaset zlotych taka kuchnia bierze bardzo duzo pradu dziewczyno jak najszybciej kup butle z gazem bo na koniec miesiąca ja niechcialabym miec takiego rachunku za prad jaki bedziesz miala ty jezeli bedziesz gotowala na palnikach elektrycznych na serio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania nowaaaaaaa
sory za podszycie ale nie mam pomyslu na nik twoj jest fajny ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podobno na gazowej lepiej, ale... nie wiem jak to wygląda w praktyce. Chyba się ciepło inaczej rozchodzi i bardziej to przypomina gotowanie na ogniu. hehe a na serio to nie mam pojęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania nowaaaaaaa1
o bede miala 1 bedziemy sie roznic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooooooooo zal
gotuj jak gotujesz za butle (bez gazu placisz cos ponad stowke a koszty w eksplotacj sa podobne tyle za ile bedziesz butle z gazem wymieniac bedziesz miala podobnie za prad a moze taniej bo ja mam ceramiczna i place mniej za prad niz placlam za gaz serio ale nie ma sensu wyzucenia 100zł jezeli koszty sa porownywalne ja bym nic nie kupowala tylko gotowala na pradzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To w dużej mierze kwestia przyzwyczajenia. Przy kuchence lektryczej trzeba się nauczyć, ze wyłącza się ją chwilę wczesniej, aby jeszcze wykorzystać nagrzany palnik. Sama mam płytę ceramiczna, przyzwyczaiłam się do niej i nie wyobrażasm sobie gotowania na gazie. Rachunki za prąd to ok. 100 zł/2 m-ce. Zdaje mi się jednak, ze żeliwne palniki spisują się nieco gorzej i potrzebują więcej czasu na nagrzanie i cała kuchnia pochłania więcej pradu. Na twoim miejscu zastosowałabym rozwiązanie mieszane - jeżeli gotuję coś na szybko to na gazie, przy dłuższym gotowaniu - na prąd. Nie musisz robić instalacji gazowej, tylko kupujesz butlę, jeżeli to się nie sprawdzi, to z niej rezygnujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kucharzynka
moja siostra namawiala moja mamuske zeby kupila sobie elektryczna kuchnie bo ona taka ma. mowila ze duuuzo szybciej gotuje sie na elektrycznej niz na gazowej. mowila tez ze u niej rachunki za prad sa wyzsze ale ogolne rachunki sa takie same bo nie kupuje gazu. wiec jej na to samo wychodzi. a gotuje sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja to bym...
Wole elektryczna bo czysciej.. I nie śmierdzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×