Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kachnaa

Mleko krowie-od kiedy,jakie?Mamy pomóżcie :)

Polecane posty

Zwracam się z pytaniem do mam mających głównie starsze pociechy,ale jeśli mamy tych mniejszych mają swoje zdanie na ten temat-proszę o wypowiedź,każda będzie pomocna. Dziewczyny otóż mam pytanie -od kiedy spokojnie można podawać dziecku mleko krowie-mowię o codziennym wprowadzeniiu go jako 1 posiłek a raczej myślę o wprowadzeniu krowiego mleka codziennie jako kolacji.Synek ma już 20 miesięcy,pije mleko modyfikowane Aptamil 1 year+.Mleko nie jest jedynym posiłkiem,bo dziecko ma urozmaiconą dietę(warzywa,owoce,mięso,makarony,nabiał,soki itp) jednak widzę że mleczko szczególnie na kolację mu smakuje,bo niechetnie zjada np.lekką kanapkę,a chętnie je pieczywo z różną wkładką bo na śniadanie zawsze musi być kanapka z czymś.I jeśli już mleko krowie to jakie?Dodam , że niestety nie mam dostępu do świeżego mleka prosto od krowy.Jedyne co to mleka w kartonach z kilkutygodniowym terminem ważnościo różnej zawartości tłuszczu do wyboru, albo mleka z krótszym terminem w butelkach-termin przydatności to ok 5-7 dni,nie pamiętam dokładnie ile pisało na butelce i te również o różnych zaw.tł,te które trzeba trzymać w lodówce.Dodam że dziecko nigdy nie miało problemu z jakąkolwiek alergią pokarmową,ma rozszerzaną dietę zgodnie z wiekiem,obecnie je praktycznie wszystko bez żadnej negatywnej reakcji organizmu.I gdzieś czytałam jakieś artykuły, że mleko wręcz szkodzi i szczerze mówiąc...zbaraniałam :/ Kobiety co o tym sądzicie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zaczęłam podawać jak synek skończył dwa lata. Wg mnie najlepsze są te w butelce z krótkim terminem ważności. Ja podaję mleko 2%. Czytałam, że dla dzieci właśnie najlepsze są mleka 2%-3,2%, nigdy nie całkiem odtłuszczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja ma 1,5 roku i okazjonalnie pije mleko z kartonu, ale jak skończy 2 latka to chyba zrezygnuję już z modyfikowanego. Podaję 2% lub więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jiiiiiiiip
Po pierwszych urodzinach. Jakie? - Takie, które ty kupujesz od lat i któremu ufasz - czyli z lokalnej sprawdzonej popularnej mleczarni. Zwykłe z chłodni, a nie UHT. Najlepiej pełnotłuste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysle ze od
mysle ze od roku i te z krotka data waznosci. moje dziecko ma 5 lat a pije bebilon bo kiedys nadziala sie na kozuch i nie ruszy od krowy;o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj wnusio ma 9 miesiecy i wlasciwy posilek je na mleku modyfikowanym...ale pije np.kakolko ktore cora mu robi na zwyklym ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zonaKraka
Dostaje od roczku co najmniej, pediatra mówiła że jeśli alergii nie ma, to można dawać. Przeważnie UHT bo takie jest w domu, czasem świeże- pediatra mówiła że to świeże lepsze. Tylko świeże trzeba zagotować. Mamy 3,2 %. Synu bardzo lubi pić takie z miodem, ale dalej podaję też Bebiko bo nie trzeba stać nad garnuszkiem i czekać aż się odpowiednio zagrzeje ani studzić, więc wygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co sądzicie o dawaniu dziecku 2l+ owoców morza? Bo ryby je normalnie,zwykle duszone w warzywach.Ale mam na myśli np.krewetki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×