Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magda8080

Sierpień 2013 -są już jakies mamy ???

Polecane posty

Gość Sumeja3006
Witam Was:) dołączam do grona przyszłych mamus :) Jak u Was początki ??? U mnie raczej kiepsko:/ czuje sie ... A raczej chyba sie nie czuje... Jestem strasznie osłabiona, kometnie nie mam sił, nawet lezenie w łóżku mnie męczy... Odczuwam jakaś ciężkości i bol miesni nóg , sama niewiem jak to nazwać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lalka_tereska, plackiem juz tak bardzo to nie, najczesciej tak na półleżąco, no chyba ze książeke czytam to wtedy leze, ale glownie w lozku spedzam czas... maz ogarniety ale i tak wiekszosc czasu to go nie ma bo pracuje, dosc sporo od kilku miesiecy, moze sie jakos po nowym roku unormuje z ta jego praca.. ja zanim zaszlam tez dosc aktywna bylam, bo dosc duzo pracowalam (w domu), i wogole tak jakos te dni lecialy fajnie bylo... a teraz tylko internet, ksiazka i tv mi zostaje...:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sumeja3006, witaj, a ktory to tydzien ciazy u ciebie? Bylas juz u lekarza? To pierwsza ciaza? :-) Napisz cos o sobie a oslabieniem sie nie przejmuj, kazda z nas to ma :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sumeja3006
Alicja u lekarza nie byłam, dopiero w piątek zrobiłam test :) także dopiero pierwsze tygodnie :) Mam nadzieje ze jutro sie dostanę do lekarza i będę wiedzieć cos wiecej... Mam juz 9 letnia ale po tylu latach jakoś wszystko wydaje mi sie nowe i pierwsze :) zwłaszcza ze córkę urodziłam mając 21 lat a wtedy organizm był pełen życia a teraz 30 na karku to i nie te siły :) ale mam tez za sobą jedno poronienie w kwietniu w 6 tygodniu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sumeja3006
*9 letnia córkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sumeja3006, no dzięki - ja mam 29 lat i to będzie moje pierwsze dziecko:-) ciąża druga - też poronilam, w lipcu tego roku, wiec teraz cala w strachu jestem na dodatek.. gratuluje coreczki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny odebrała dzisiaj swoje wyniki, morfologia, cukier, i większość ok, toksoplazmozę wychodzi że już miałam więc się cieszę, ale wyszedł mi zły wynik z moczu tego się akurat spodziewałam mam białko z którym walczę parę lat i ogólnie jest nie za ciekawy, ale TSH czyli hormon tarczycy wyszedł mi też bardzo niski i to tez podlono nie ciekawie ale zobaczę co powie moja pani doktor w czwartek mam wizytę. Miała któraś z was też niskie tsh??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka3636
Cześć dziewczyny! Dawno mnie tu nie było, ale zagadalam do Was na bierzaco. U mnie na szczęście przeziębienie minęło i obyło sie bez antybiotyku. Ale wczoraj tak mnie głowa bolała, ze musiałam niestety wziąć apap, bo nic nie pomagało. Myslalam, ze głowa mi pęknie. Troche sie martwię czy tam wszystko ok, a do wizyty jeszcze 2 tygodnie.. :( Mdłości raczej juz przeszły, wiecej jem i czuje sie lepiej. Tylko jestem mega spiaca. Byliśmy ostatnio z mężem na zakupach, bo chciałam sobie spodnie ciazowe kupić i jak wróciliśmy do domu, zasnelam prawie na stojąco. Spodni niestety nie kupiłam, bo sama masakra była. Jestem dosyć szczupła i w szerokich spodniach kiepsko wyglądam, a tylko takie dzwonowate były. Fajne spodnie znalazłam z vero mody, ale w internecie, więc raczej sie na taki zakup nie zdecyduje. Na badaniach jeszcze nie byłam, bo mam zrobić przed wizyta w połowie stycznia. Zreszta teraz po chorobie pewnie by mi jeszcze gorsze niz zawsze wyszły. A macie juz taki mały brzuszek? Bo u mnie to w niektórych ciuchach zaczyna być widać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz chodze w spodniach ciazowych bo nie mieszcze sie w zadne swoje no i brzuch juz widac jakbym byla w 5 miesiacu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abcd123 wynik TSH mam 0,14 ;/ ale jak masz 0,19 to obie jesteśmy za normą kurde nie wiem nie znam się na tym a nie pytałam w laboratorium bo wyskoczyłam po wyniki z pracy i nie miałam czasu żeby pytać. Też mam już brzuszek i problem ze spodniami a jak się najem to wtedy dopiero brzuszek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja czytalam w necie ze tsh jest niskie na poczatku ciazy bo obniza je poziom HCG i moze byc tak ze za pare dni TSH bedzie w normie. pewnie trzeba bedzie powtórzyć badanie i jak dalej bedzie taki niski to pewnie skieruja do endokrynologa. ja leczylam sie na taczyce jak mmialam 13 lat i w wieku 18 lat mialam juz wszystko w normie. ja sie boje czy znowu nie bede musiala sie leczyc bo ja mam hashimoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zawsze miałam tsh w normie i to książkowo mam nadzieję że to się faktycznie poprawi za jakiś czas i nie będzie konieczna wizyta u endokrynologa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pocieszylyscie mnie tymi brzuchami, bo myslalam ze tylko mi tak wywalilo :D wiec z czystym sumieniem wlasnie zakupilam 2 pary ciazowych spodni. Bo ilez mozna lazic w dresach :o kupilam na asos.com jeansy rurki i wcale nie przypominaja ciazowych, nawet maja rozporek i guziczek, a elastyczna czesc jest ukryta po bokach. No i byla promocja :D tanio jak barszcz. Polecam Wam ich letnie ciazowe ciuchy, bo maja sliczne i bardzo kobiece. Co roku sie zachwycam, ze mozna tak ladnie ubrac kobiete w ciazy, a w tym moze bedzie mi dane skozystac :) Zycze Wam wszystkim "szczesliwego Nowego", aby bylo nowe i cudowne i zdrowe 😘 a ja lece robic koreczki, bo wpadna do nas znajomi. Dostane brzoskwiniowego szampana dla dzieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sumeja3006
Kurde cały dom sie szykuje na Sylwestra, nawet mój facet biega jak szalony a ja.... Właśnie polozylam sie do łóżka , muszę zdrzemnac sie chociaż godzinie bo inaczej nie dam rady dotrwac do północy, pozatym od kilku dni właśnie pod wieczór głowa mnie boli...ehhh... Byłam dziś u lekarza no ale niczego poza tym co juz wiem sie nie dowiedziałam . Mam pod koniec stycznia wizytę u położonej, pierwsze badania i usg także oby do stycznia :) Szczesliwego Nowego Roku dla wszystkich mamus i tych starających sie i tych oczekujących malenstwa:) Oby miesiace oczekiwan byly dla nas spokojne a wszystkie dolegliwosci nas omijaly:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Wlasnie 24.12. na gwiazdke zrobilam trzeci test, bo po czterech tygodniach oczekiwania na @ stwierdzilismy ze przed jakimkolwiek swiatecznym piciem musimy miec pewnosc ze nie stanie sie nikomu krzywda. I ot prezent sie trafil. Dwie kreseczki w przeciagu 3sec. Nici z Sylwestra, mnistwo stresu i deprecha wyplywajaca ze swiadomosci zblizajacej sie odpowiedzialnosci. Teraz leze w betach lekko przeziebiona a moj chlopak biega po kuchni gotujac co tam tylko ciezarna sobie zazyczy :/. W miedzy czasie stracilam apetyt ocipiec mozna. Skad wziac sily zeby byc dobra i odpowiedzialna matka? Martwi mnie kazde moje niedociagniecie bo teraz wiem ze w przyszlosci wszelkie zaniedbania z mojej strony dotkna takze mojego dziecka. Boje sie jak cholera. Tak na marginesie termin mam na 8.8.2013. Zycze wszystkim przyszlym mamom wszystkiego dobrego w nowym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sumeja3006
Niemozliwa Nie stresuj sie niczym:) Wiem ze latwo mowic ale Wiem na swoim przykladzie, ze stres Raczej złe wpływa na nasz stan:( Od tego mamy facetów zeby w tym trudnym dla nas czasie we wszystkim nam pomagali i znosili nasze nastroje:) mój coprawda powiedział ze jeśli mu nie mina te nastroje to prędzej strzeli sobie w łeb :) hehe także chyba każdy facet musi przez to przejść :) U mnie dodatkowym a chyba największym stresem jest to ze mieszkam w Uk i tu będę na 90% rodzic ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sumeja3006, mój znosi to póki co całkiem mężnie i jeszcze mnie pociesza jak płacze. Czasem nie wytrzymuje i płacze razem ze mną. Kochany ten mój przyszły tatuś. Ale muszę przyznać, że martwi mnie poród w Holandii pomimo tego że umiem dogadać się zarówno po Holendersku jak i po Angielsku ale poród na Ukrainie. Wow! Jesteś naprawdę odważna. Życzę mnóstwo sił. Chodzisz od szkoły rodzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sumeja3006
Niemożliwa Uk to Anglia nie Ukraina napisałam mało zrozumiale, wiele osób myli sama jeszcze kiedyś tez bym tak pomyślała :) ja jestem z moich wyliczeń w pierwszym miesiącu ale jak oni tam to liczą to nie wiem :) ja sie czuje strasznie, co chwile muszę sie kłaść bo nawet siedząc kręci mi sie w głowie i czuje sie słabo, czasem mam wrażenie ze zemdleje wtedy staram sie szybko położyć o ile jest to możliwe :/ wiem ze u mnie wszystko wymagają nerwy i stres , nerwy mnie rozkładają i nie umiem sobie z nimi poradzić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i oto właśnie mi chodzi Sumeja3006 od tych hormonów już wogóle nie myśle.... :(. Mojej bratowej siostra rodziła w Anglii i wszystko poszło bardzo dobrze. Teraz dostaj mnóstwo dodatków na dziecko. Dostali mieszkanko z socialu. Niczego im niebrakuje. Kochana musisz koniecznie duzo jeść. Ja na poczatku miałam ochotę na same bomby kaloryczne. Może też dlatego że świeta, ale przed tym jak się dowiedziałam strasznie duzo jadłam. Żółty ser i popcorn z microfali były na topie. Ale też zero sił. W około drugim tygodniu ciaży poszłam jak zwykle rano pobiegać, po pierwszym kwadransie tak mnie zamroczyło że myślalam że padne. I tak caly nastepny tydzień, okropnie slaba. No ale teraz już wiem dlaczego.... Trzymaj się i jedz pomimo stresu mi też się niechciało jeść ale to jest dobre dla malucha. Trzymaj się, dużo zdrówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki ,jak po sylwestrze bo u mnie to był najgorszy dzień jak narazie w ciązy,silny ból brzucha.Dziś już chyba ok ale martwie się o moje fasolki.Pozdrawiam i życzę szczęsliwych rozwiazań w 2013 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sumeja3006
Witam w Nowym Roku:) U mnie Sylwester meczacy:/ Z racji tego, ze przed odkryciem ciazy :) byliśmy juz umowieni ze znajomymi głupio było teraz z dnia na dzień wszystko odwołać, gdybym bardzo złe sie czuła pewnie i odwolalibysmy ale w miarę stałam na nogach :) Także od godz 19 do 2.30 posiedzielismy ale po północy to juz męczarnia dla mnie :( Kurde u mnie tez hormony wariuja... Albo wszystko i wszyscy mnie denerwują albo dopada mnie stres i zaczynam wymyślać niestworzone rzeczy:/ Pozatym tak jak kolezanka wyzej Pisze ... Zanim sie dowiedzialam od rana do nocy jadlam, byłam wiecznie głodna a teraz od kilku dni moge nie jesc i do 12-13 potem wciskam coś na sile bo czuje ze mi coraz słabiej i tak cały dzień ... Czasem mam napady głodu i z apetytem coś zjem ale potem mogą przez druga polowe dnia nic nie jesc:/ zwariować mozna:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja mam podobnie z napadami głodu i jednoczesnym bakiem apetytu. Niby ciągle mam na coś ochotę, a po dwóch kęsach mam dość jedzenia. Nudności czy zgagi na razie brak :) za to non stop biegam do toalety No i przeziębiłam się niestety, więc herbatka lipowo-malinowa, witaminka C, miód i kuruję się. Zdrowia, szczęścia i wszystkiego dobrego w Nowym Roku! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już po pirewszej wizycie. Usłyszałam pierwsze bicie serduszka mojego maleństwa ;-) Mój termin na 25.08. Następna wizyta Pani doktor 18.01. Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ankietka5555
Hej ,jestem studentką IV roku na kierunku Fizjoterapia w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia. Piszę pracę licencjacką na temat ,,Poziom świadomości kobiet na temat alternatywnych metod radzenia sobie z bólem w trakcie porodu. Chciałabym zaprosić do wypełnienia krótkiej ankiety na ten temat. Ankieta ma charakter całkowicie anonimowy, a jej wypełnienie zajmuje kilka minut. Bardzo dziękuję za współpracę! http://www.ankietka.pl/ankieta/101848/poziom-swiadomosci-kobiet-na-temat-alternatywnych-metod-radzenia-sobie-z-bolem-w-trakcie-porodu.html ,,Poziom świadomości kobiet na temat alternatywnych metod radzenia sobie z bólem w trakcie porodu www.ankietka.pl Zapraszam do wypełnienia ankiety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×