Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magda8080

Sierpień 2013 -są już jakies mamy ???

Polecane posty

Z tym kiedy cos widac to roznie. Poprzednia ciaze obserwowalam na USG 2-3 razy w tygodniu. Wyglada to tak ze najpierw jest czarna kropka, potem kropka rosnie i zmienia ksztalt na taka nereczke/fasolke, potem na jej wewnetrznej sciance pojawia sie szara kulka (pecherzyk zoltkowy) i to jest pierwszy znak, ze cos tam w srodku zyje. Potem obok tej kulki pojawia sie malusienka kuleczka i to juz jest zarodek, ktoremu powinno sie dac wylapac bicie serca. I tak to zazwyczaj wyglada w 6tyg. Ale z tego co wiem i czytam bywa z tym roznie, bo do ok 8tyg kazda ciaza rozwija sie w indywidualnym tempie. Generalnie na tym etapie lekarze powinni robic 2 USG w odstepie 7-10dni i na tej podstawie mozna juz stwierdzic czy sytuacja sie zmienia i rozwija w dobrym kierunku. Wersja dla bardziej cierpliwych lub ginekolog panstwowo - w 12tyg widac juz ludzika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, dziewczyny, ale miałam dziś poranek. ponieważ od wczoraj się nie wypróżniałam, postanowiłam dzisiaj wypić sobie takie lekarstwo, które pomaga regulować pracę jelit - Colon C - myślę, że powinno być to w ciąży dozwolone, bo praktycznie się nie wchłania. no tym razem to się napewno nie wchłonęło - popędziłam składać modły do sedesu jakby mnie ktoś z procy wystrzelił! w zeszłym tygodniu miałam dużo mdłości, ale już mi przeszło i myślałam, że będzie okej. ale niektórych rzeczy mój żołądek najwyraźniej nie zamierza przyjmować. a jak tam u Was, wymiotuje któraś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piiotrkowaa
Hej Kobitki :) robiłam te testy,wszystkie pozytywna bladziutkie kreseczki,ale są! ;) Ale zastanawia mnie jedna sprawa, wczoraj przebudziłam sie i chciałam iść siusiu jednak gdy próbowałam wstać zaczełam mieć skórcz tak jakby w jajniku i skończyło sie tak,że nie mogłam wstać a nie obrócić sie na boki tylko zasnełam na plecach:( Co to mogło być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piiotrkowaa
sally brown - kurde ja od 2 dni nie zawitałam kibelka:( nie moge sie wypróżnić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja z koleji nie mam problemow z wyproznianiem....az dziwne, bo biore tez tez progesteron w globulkach...a te problemy w ciazy sa wlasnie prze wysoki progesteron. Piotrkowa to gratulacje :) bole w jajnikach sa normalne na poczatku ciazy...chyba ze sa bardzo ostre i czeste to lepiej isc do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka3636
piotrkowa, gratuluję bladziochy! trzymam kciuki za jak najwyższą betę!! ja się wczoraj jakoś gorzej czułam. dzień rozpoczęłam od wymiotów, albo raczej torsji, bo za bardzo nie miałam czym wymiotować. zauważyłam, że jakiś taki trochę jadłowstręt w ciągu dnia mam i dopiero na wieczór robię się głodna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka3636
laska_tereska, dziękuję za odpowiedź. idę w przyszłym tygodniu na usg. czasowo będzie 14 dni różnicy, to już obraz powinien się różnić. napiszę po badaniu jak wygląda fasolka. dziś idę zrobić betę i progesteron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piiotrkowa - ja czytałam, że problemy z wypróżnianiem w ciąży są częste. sama i bez ciąży miałam takie problemy, dlatego właśnie m.in. piłam ten Colon C. teraz przestałam, ale problemów nie było. niestety wróciły. w piątak idę do lekarza, może mi coś na to podpowie. a jeśli chodzi o ostre bóle, szczególnie w okolicy jajnika, to uważajcie dziewczyny i nie lekceważcie tego. nie chcę straszyć, ale niestety z własnego doświadczenia wiem, że to może być bardzo niebezpieczne, bo może oznaczać ciążę pozamaciczną. myślę, że w takim przypadku warto jak najszybciej zgłosić się do dobrego lekarza. ja z takim bólem poszłam kiedyś do szpitala, na izbę przyjęć. źle mnie zdiagnozowana (powiedziano, że poroniłam) i kilka dni później o mało nie umarłam, bo skończyło się krwotokiem do jamy brzusznej. masakra, nikomu nie życzę. wczesne wykrycie jest tu kluczowe. oby się okazało, że to nic takiego, ale sprawdzić warto. trzymam kciuki, żeby było dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusinka:):):):)
ja również rocznik 88 :) już jedno dziecko mam.. teraz marzymy o drugim.. jednak troche się boje dziś nadal 2 kreski nawet chyba nieco bardziej wyraźne ( bo dziś z porannego moczu,wczoraj po południu) jednak brzuch boli tak jak na @.. sama juz nie wiem kiedy ma przyjść, albo miała.. praktycznie cały czas moje cykle byly 30 dniowe, jednak 2 ostatnie cykle miałam tylko 20 dniowe.. i juz sama nie wiem jak liczyc.. do lekarza moge zadzwonic dopiero jutro bo dziś nieczynne.. staram sie nie podnosić mojego 3 letniego syna, jednak nie motywuje tego że mamusia ma dzidziusia w brzuchu bo mógłby się po raz kolejny rozczarować.. staram się jak najwięcej leżec.. jednak jesli to nie ciąża to i tak nic nie zmieni.. :) mętlik.. dodam że jest mi cały czas nie dobrze.. choć wymiotów brak..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mam żadnych zaparć, zero mdłości, jedynie to senność (zresztą właśnie wstałam, po prawie dwugodzinnej drzemce :) ) bolą mnie piersi i czasem mam bóle brzucha podobne jak przy okresie. No ale podobno co ciąża, to inne objawy..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolada a w którym tygodniu jestes? Ja mam tak samo jak Ty, żadnych dolegliwości oprócz lekkich bólów jak na @... i aż mnie to niepokoi bo to 6 tc i lepiej jakby te nudności były.. a USG dopiero za tydzień :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka3636
a czy któraś z Was się orientuje jak to jest przy ciąży mnogiej? są dwa pęcherze płodowe czy w jednym pęcherzu dwa zarodki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wg ostatniej miesiączki jestem prawie w 5tyg i 4 dni, byla juz raz u gin. ale ide za tydzien na następną wizytę...też się denerwuję...zresztą ja sie wszystkim ju teraz zaczynam denerwowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sally Brown- ja wymiotuje i to strasznie, nie moge nic jesc cos okropnego czytalam ze imbir pomaga. Witam nowe mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy mnogiej ciąży to zależy...może byc jednojajowa, lub dwujajowa. W tej pierwszej w jednym pęcherzyku rośnie dwoje dzieci, a tej drugiej każdy ma swój "domek" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Gratuluje wszystkim nowym mamusiom :) ja mam dzis kiepski dzien, rano wylalam sobie wrzatek na reke:( ale najbardziej martwi mnie fakt ze przestaly mnie bolec piersi I krece sobie filmy. O Boze jak bym chciala byc w Polsce teraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natka3636 - Sama nazwa jedno lub dwu jajowe ... ale bezpieczniej jest przy dwu jajowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka3636
czyli w zasadzie to, że wyszła narazie jedna fasolka jeszcze wcale nie znaczy, że tam tylko jedna dzidzia rośnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka3636
Ewa, nie martw się. ja też tak momentami miałam. szczególnie w ciągu dnia. ale na wieczór już zazwyczaj piersi dawały o sobie znać. niestety momentami ekstremalnie mnie bolą. a mam raczej wysoki próg bólu.. dziś zapytam lekarki czy jest jakiś sposób na to i czy to dobrze, że tak się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusinka:):):):)
rolada kiedy byłas pierwszy raz u ginekologa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że nie...to wszystko tam jest jeszcze takie malutkie, że bawi się z nami trochę teraz w chowanego...ale może są jakies inne sposoby na zbadanie tego...w sumie to nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusinka:):):):)
i czy gin potwierdził ciąże? co wtedy widział?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusinka u gin. byłam dokładnie tydzień temu, dzień po zrobieniu testu i 3dni po spóźniającym się okresie (ostatni miałam 3.11) kazała mi zrobić bete i przyjść znowu tuż przed świętami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusinka:):):):)
czyli na USG było jeszcze za wcześnie, dobrze rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potwierdził ciąże, widział pęcherzyk i ciałko żółte, nie widział natomiast zarodka, być może dlatego ze to wczesna ciąża i to normalne lub tez tego zarodka tam nie ma :( dlatego tez zasugerował mi zrobienie bety dwa razy alby się upewnić czy wszystko się dobrze rozwija, albo przyjsc na kolejna wizyte za dwa tygodnie, ale ja bym nie wytrzymała z nerwów dlatego też zrobiałam tą betę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Natka. Dzwonilam do polskiego ginekologa, ale nie wiadomo kiedy pan doktor sie pojawi system rejestracji im nie dziala. 160 funtow wizyta I usg ale sfiksowalabym chyba jakbym miala czekac do 12-13 tygodnia na pierwsze badanie. Dzis zaczelam 8 tydzien wiec cos powinno byc widac, mam nadzieje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×