Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magda8080

Sierpień 2013 -są już jakies mamy ???

Polecane posty

Gość asiaż32
Właśnie wróciłam od lekarza. Miałam mieć test PAPPA i USG genetyczne ,ale Pan Dr powiedział ,że dzidzia jest jeszcze za mała i umówił mnie za 2 tygodnie. To 11 tydzień i 3 dzień ciąży. Na USG znowu widziałam bijące serducho i jakiegoś małego "kosmitę" z nóżkami i rączkami ;). Martwi mnie tylko to, że ów "stworek" nie machał nimi ,siedział sobie tylko spokojnie...czy tak może być? Zapomniałam zapytać lekarza ( sam fakt wizyt u gin i tych badań na fotelu strasznie mnie stresuje )czy wszystko ok, sam też nic nie powiedział. Może dzidzia spała??? Oglądałam sobie wcześniej usg w necie innych dziewczyn i u nich ''robaczki'' były bardzo ruchliwe, a u mnie nie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiaż nic się nie martw! jak serducho bije to napewno wszystko ok. Może dzidzia spała albo po prostu nie miała ochoty na podskoki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w tej ciazy mialam 2 razy usg bo mialam 2 wizyty. w czwartek mam 3 wizyte i czwarte usg. sumie mialam 3 razu usg bo mialam na nfz tez ale te usg nic nie wnioslo bo nawet nie dowiedzialam sie o wymiary dziecka. wiem tylko ze strasznie sie krecilo i babka nie mogla sobie poradzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie martw się asiaż32. Tak jak pisała rolada, jeśli serduszko bije to po prostu dzidziuś sobie słodko śpi. U mnie podczas usg dzidzia też się nie ruszała i lekarz powiedział, że śpi. Zapytał czy ma go obudzić:) Ja się zgodziłam i wtedy zaczął ruszać moim brzuchem, a po chwili dzidzia pomachała rączkami i nóżkami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jej... ja byłam u lekarza w 6 tyg i miałam usg, potem 3 dni później bo zaczęłam plamić i też miałam usg, potem miesiąc później znowu usg, potem to płatne.. więc miałam już cztery na każdej wizycie. I w czw pewnie też będę miała :) Lubię usg, bo to tak fajnie popodglądać jak małe machają sobie łapkami :P Może faktycznie mam tak często, bo to bliźniaki, ale nie wydaje mi się. Mam wrażenie, że akurat ten lekarz tak podchodzi do badania i zawsze robi usg. Za to tylko jeden raz - ten płatny w 11 tyg miałam dopochwowe. Pierwsze w 6 tyg i reszte miałam przez brzuch, bo lekarz mi powiedział, że jak nie ma potrzeby to nie robi dopochwowo. Lepiej dla mnie, bo się krepuje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pajulka wychodzi na to ze mialas tyle samo razy robione usg co ja :) moj maz nie moze doczekac sie czwartku bo chce isc ze mna. nawet moja corka pyta kiedy bedzie zdjecie dzidzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ALw wam zazdroszcze dziewczynki ze juz po wizytach jestescie i wiecie ze maluchy rosna :) Ja mam wizyte w czwartek i tez czekam jak na zbawienie.... Mdlosci mi Juz pomalu przechodza, juz tylko czasem mnie nawiedza i juz mysle czy jest ok z dzidka???? bo w sumie dopiero 10 tydz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doremi my tez czekamy na wizyty :) zauwazylam ze pare z nas ma wizyte w czwartek. a nie masz co sie martwic o malenstwo bo na pewno jest wsystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki abcd :) ale same wiecie jak to jest po poronieniu - szukasz kazdego szczegolu ktory moze swiadczyc ze dzidka zyje.... No jakos tak sie skala ze duzo z nas ma wizyty w tych samych terminach :) ja z samego rana ide bo pozniej do pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mialam jedno poronienie i staram sie nie panikowac bo to nawet szkodzi malenstwu. ja wizyte traktuje jako cos przyjemnego bo wtedy zobace swoje malenstwo :) a co do wizyty ja mam na 17:30. jestem ciekawa czy maluch pokaze buzke czy bedzie tak samo wredne jak starsza siostrzyczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doremi ja nie poroniłam nigdy, a i tak mam schizy, czy wszystko ok...:/ chyba już niestety tak jest, że kobieta przez całą ciążę się martwi...później jak już dziecko jest na świecie niestety to się nie zmienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny napiszcie mi czy za to usg genetyczne się osobno płaci? Ja chodzę pryw. i jutro mam wizyte i niewiem czy ja mam mu sama o tym badaniu mówić czy on ma takie plany sam z siebie żeby mi to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiaż32
Ja za wszystko oddzielnie płacę, za wizytę i badanie na fotelu, za usg ,za genetyczne i test Pappa też będę płacić oddzielnie od wizyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi lekaez powiedzial sam ze musimy zrobic usg genetyczne bo to bedzie 13 tydzien. a co do kosztow to nie mam pojecia jak to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczesliwakobieta ja w sumie się czuje dobrze :) czasem myślę czy nie za dobrze :) wtedy po świętach jak byłam u lekarza to krwiak miał 1x1 a widzisz stres i latanie :( sama zaszkodziłam swojej dzidzi :( ale siostra miała wypadek i co miałam zrobić? Mam nadzieje ze do czwartku wyrobią się z badaniem bo to było te PAPPA i też się boje choć w naszych rodzinach nie ma takich chorób. A jak u Ciebie? co lekarz powiedział?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikitka - jeśli chodzisz na NFZ tak jak ja, to słyszałam, że to jest normalne usg, nic się dodatkowo nie płaci, lekarz sam wie kiedy to zrobić, może Ci nawet nie powiedzieć. Robi to odruchowo, jeśli wie, że to już po 12 tyg wtedy sam z siebie mierzy wszystkie żyły i tętnice i przezierność karkową.. tak słyszałam od koleżanki, która już to miała - też na NFZ. Powiedziała, że on jej nic nie mówił, że to genetyczne, ale sama sie zorientowała właśnie po tym co wyczytała w necie... A wygląda podobno jak zwykłe usg. Zresztą nie wiem... Pójde w czw to Ci powiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamuski:) Dawno nie pisalam, jakos nie bylo czasu:/ U mnie wszystko ok, wymioty i mdlosci ustepuja:-) Przynajmniej zaczelam normalnie jesc, ufff:) No i moze zaczne w koncu przybierac na wadze :) I w koncu widac jakis brzuszek, ze ktos malutki tam juz jest:) a u Was?Widac juz brzuszki,co :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie mój lekarz wysłał na usg genetyczne w miejsce, gdzie się w tym specjalizują. To chyba chodzi o to, że tam już mają naprawdę profesjonalny sprzęt do tego typu usg. No a płatne było dodatkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nitka u mnie USG genetyczne robi w ogole inny koles wiec placisz osobno....A ja i tak ide do znajomego wiec nie bede placic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja byłam na swojej drugiej wizycie ( jestem w 9 tyg ). Też za każdym razem jak na razie mam usg dopochwowe. Moja dzidzia ma już 2 cm. Teraz jestem na L4 z okazji moich mdłości - w pracy są bardziej uciążliwe zwłaszcza jak przyjdą ludzie wyperfumowani jakimiś intensywnymi perfumami albo śmierdzący czosnkiem - to wtedy nie mogłam wyrobić. A poza tym praca przy kompie, KP twierdzi wyraźnie, że kobieta w ciąży ma spędzać max 4 godziny przy kompie a ja bym musiała minimum 8 dziennie. Pracodawca się na to nie godzi i powiedział że mam iść na zwolnienie. Kolejna wizyta 11.02 Lekarka zaproponowała mi badania penetralne - ale niestety bym musiała za nie zapłacić - 350 zł. Na NFZ są tylko wtedy gdy są jakieś przeciwskazania i tak się właśnie nad nimi zastanawiam. Robiłyście sobie albo będziecie robić te badanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry w ten mrozny dzien. jak sie czujecie? powiedzcie mi co moze byc przyczyna rannego drętwienia rąk? biore magnez wiec nie wiem co by to modlo byx:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry w ten mroooozny dzionek. Jak sie czujecie? Ja od paru dni po wstaniu rano mam drętwienie rąk. Nie wiem co moze byc przyczyna. Dodam, ze biore magnez...(przepraszam ze bez polskich znakow ale pisze z tel;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry w tej znimy dziooonek :) dziewczyny powiedzcie mi co może być przyczyną drętwienia rąk zaraz po wstaniu rano? dodam, żemagnez biorę już od jakiegoś czasu i nc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zalezy od lekarza. Najlepiej jak zapytasz na miejscu a ze soba wezmiesz na wszelki wypadek wiecej pieniedzy. U mojej gin kazda wizyta kosztuje tyle samo, bez wzgledu na to czego dotyczy i w cenie jest USG. Z wyjatkiem USG genetycznego, na ktore trzeba sie zapisac w rejestracji uprzedzajac recepcjonistki, ze to ma byc USG genetyczne. I kosztuje 3x drozej od zwyklego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AśkaPelaśka
USG faktycznie z jednej strony super przeżycie, tylko z drugiej strony jest strach przed tym co usłyszę... Ciąża to dla mnie ciągłe czeka na coś... Ostatnio czas umilałam sobie zakupami :-) i jestem z nich zadowolona. Może też znajdziecie coś dla siebie http://sklep.brzuchatki.pl/ Sukienki są mega wygodne i dobre jakościowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam w ten mroźźźny dzionek :) dziewczyny co moze oznaczac drętwienie rąk, szczegolnie po przebudzeniu? dodam, że magnez biore już d jakiegoś czasu.... A może kupić sobie aspargin....czyli magnes + potas Chyba pójdę do apteki i porpszę o rade :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze po prostu macica uciska gdzies na jakis nerw i powodduje dretwienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×