Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magda8080

Sierpień 2013 -są już jakies mamy ???

Polecane posty

Ja apap brałam w pierwszej ciazy bo tez wlaczylam z gorączka , teraz tez mam w półce w razie potrzeby ... Jest bezpieczny takze możesz spokojnie brac :) ja na bol głowy tez go brałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki, dawno nie pisałam... :P Powiem Wam, że jesli chodzi o wizyty na NFZ to ja chodzę od samego początku, nie mam znajomego lekarza ani nic, bo to moja pierwsza ciąża, a na każdej wizycie mam usg, dostałam kilkanaście zdjęć, wszystkie badania robią mi na NFZ własnie. A te których nie mogą np. tokso to mówią mi na bieżąco, żebym na następną wizytę miała wyniki. Narazie wizyty mam średnio co 3 tyg i nie ma problemu z terminami. Jak szłam 1 raz to dzwoniłam sie umówić w czw a w poniedziałek juz miałam wizyte. Wiec nie wiem dlaczego u Was są takie długie terminy... Ja jestem jakoś w 12tyg i 5 dniu i powiem Wam, że wszystkie mdłości mi przeszły, tylko głowa mnie czasem boli, ale jaki boli to już tak caaaaały dzień. No i spać nie mogę bo po 1) strasznie drętwieje mi noga i to tylko lewa. Nie pomaga żaden magnez, Aspargin, niccc. Jak juz zasnę to pełen sukces. A po 2) po dłuższym leżeniu - właśnie takim w nocy - strasznie bolą mnie plecy i to w każdej pozycji. Brzuch mi zaczyna wybijać na dole, ale wiadomo, że z bliźniakami raczej będzie go szybciej widac ;] a gdzie jest Nikitka? czemu się nie odzywasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pajulka u ciebi ebrzuch zaczyna dopiero wybijac z blizniakami a u mnie juz dawno widac i to z jednym dzieckiem :) u ciebie tez jest inaczej bo to ciaza blizniacza wiec dlatego wiecej masz usg. przewaznie na nfz jest przewidziane na ciaze prawidlowo przebiegajace 3 razy usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za rady :) gorączka spadłą ale cały czas mam jeszcze ciepłą klatkę piersiową i robię okłady a wczoraj sutki miałam jak ogień ;/;/ najgorsze że teraz w nocy mój mąż przejął gorączkę i teraz oboje leżymy ale osobno bo boje się żebym znów nie łapała gorączki jak udało się zbić, masakra z tymi chorobami , dobrze że teściowa rosół ugotowała bo 2 dni jadłam tyllko na siłę chleb z masłem a dziś już czuję troszkę smak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serio już u Was widać brzuszki? Rozumiem, że z bliźniakami to pewnie szybciej będzie i do tego większy brzuszek u Ciebie PAjulka:) Ja mam dopiero taki zarys lekki na dole brzucha. Wieczorami bardziej widoczny, bo wybija przez wzdęcia. Do tego nic jeszcze nie przytyłam, a nawet schudłam 0,5kg, mimo, że ani razu nie wymiotowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki jestem ,jestem.Muszę wam napisać że u mnie brzuszek już mocno widać.Ale to znak że fasolki rosną.Bo mi lekarz powiedział że do 12 tyg zdarza się że jeden płód obumiera i szczerze to schizuję .Ale po moim brzuchu wydaję się że mają się dobrze oboje.W środę mam wizytę.Pajuka napisz coś o usg. Bo ja już na pierwszym wiedziałam ze to ciąża dwukosmówkowa, dwuowodnoiwa czyli najbezpieczniejsza ciąża bliźniacza.A tak ogólnie to mam codziennie wieczorne mdłości i częste bóle głowy i chce mi się ciągle jeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja niby na wrzesnia ale moze pamietacie to Was zapytam. mam nadzieje ze mi pomozecie... Jestem teraz w 6t6d i nie mam mdlosci, piersi bolaly ale juz dwa dni nic, do tego zadnych pajaczkow, ciemniejszych brodawek czy kreski od pepka. niby nie mam krwawienia ale czy to normalne? nie moge zrobic bety bo nie mieszkam w pl a tu nie robia a badanie mam za tydzien w poniedzialek. podpowiedzcie cos prosze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja niby na wrzesnia ale moze pamietacie to Was zapytam. mam nadzieje ze mi pomozecie... Jestem teraz w 6t6d i nie mam mdlosci, piersi bolaly ale juz dwa dni nic, do tego zadnych pajaczkow, ciemniejszych brodawek czy kreski od pepka. niby nie mam krwawienia ale czy to normalne? nie moge zrobic bety bo nie mieszkam w pl a tu nie robia a badanie mam za tydzien w poniedzialek. podpowiedzcie cos prosze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no moje dzieci też są dwukosmówkowe i dwuowodniowe więc najlepsza opcja z mozliwych ;) Mam nadzieje, że to będzie parka :D ja też jeszcze nic nie przytyłam, zobaczymy jak dalej będzie szło... Kurde tylko tak czytam, że wiekszość z Was już miała albo ma umówione usg genetyczne, a u mnie na ten temat ani słowa nie było. Myślałam, że to płatne usg co ostatnio mnie wysłał, żeby sie dowiedzieć czy są dwukosmówkowe to będzie to, ale nie, bo nie widzę tam pomiaru przezierności karkowej. Może teraz będzie robił, bo z tego co w necie wyczytałam, usg genetyczne jest robione pomiędzy 12 a 14 tyg. Więc w czw byłoby w sam raz. Chyba zapytam, bo tak mnie to gryzie... Ale jakby coś było nie tak już szybciej, to chyba musiałby mnie poinformować prawda? Bo ja też mam schizy, jak nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokroć
hej Dziewczyny! też nie pisałam właśnie z tego samego powodu - choroba i gorączka:( już mi trochę przeszło, ale cały tydzień leżałam pod kocem. To prawda, można paracetamol, chociaż ja sobie radziłam wszelkimi syropami owocowymi, miodem, imbirem itp. Ciągle nie czuję się zdrowa, ale jest lepiej. Niedługo idę na wizytę i zobaczę, co słychać u fasolki:) mam nadzieję, że ten wirus jej nie zaszkodził! to chyba największe nasze wspólne zmartwienie w tej chwili... Ja też mam już widoczny brzuszek. Jak założę luźniejsze rzeczy to nie widać, ale w obcisłych widać zdecydowanie:) U mnie już prawie 12 tydzień i mdłości minęły całkowicie. Nawet dzisiaj kawę wypiłam (czytałam, że w niewielkich ilościach wolno, coś Wam może lekarze mówili na ten temat?) i w ogóle mam ochotę na wszystko do jedzenia:) miła odmiana! trzymajcie się wszystkie i nie dajcie grypom!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noż kurde tak się rozpisałam, dodałam i dupa.. Nie ma mojego postu, no chyba, że będzie później :P powtórze się zatem : moje dzieci też są dwukosmówkowe i dwuowodniowe, mam nadzieje, że będzie parka :D A co do usg genetycznego wy wszystkie już miałyście? Bo ja jeszcze nie i nawet nic na ten temat nie słyszałam. Mam nadzieje, że teraz mi zrobi bo akurat będzie czas - 13 tydz. Myślałam, że to płatne na które mnie wysłał, to było to, ale chyba nie, bo nie moge tam znaleźć pomiaru przezierności karkowej. Tak mnie to męczy, że też mam już jakieś filmy... Ale gdyby wcześniej widział, że coś ewentualnie mogłoby być nie tak, to chyba MUSI mnie poinformować prawda? Więc trzymam się myśli, że wszystko jest ok ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisze jeszcze raz bo pisalam i nic nie ma :-( hej tak wogole wszystkim :-) jestem teraz w 6t6d ciazy potwierdzona 3 sikancami i 1razowa beta, a moje pytanie to czy powinnam sie martwic bo nie mam typowych objawow: piersi bolaly ale juz nic, pasek na brzuchu pajaczki na ciele, ciemniejace brodawki mdlosci nie mam wcale dwa dni temu tylko tak przez chwile zle sie czulam no i przy tych wszystkich objawach u innych mam obawy czy jest ok... Jak to bylo z Wami? pamietacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie problemy z cerą minęły koło 15 tygodnia i włosy zrobiły się błyszczące i przestały wypadać. Wszyscy mówili, że na pewno chłopak będzie, bo dziewczynki mamom urodę odbierają, a ja i tak wiedziałam swoje hehe ;) A jak zaczęły się te problemy z cerą, to zaczęłam stosować zwykłe szare mydło, może to też trochę pomogło, ma taki plus, że nie wysusza cery. Brzuszek pokazał mi się koło piątego miesiąca, a od piętnastego tygodnia zaczęło się przybieranie na wadze... i to rekordowe, bo po cztery kilo na miesiąc, na szczęście potem to już był tylko góra kilogram na miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam od 4 dni straszne bole glowy. dzisiaj przebudzilam sie o 6 bo tak bolala mnie glowa. zasnelam jeszcze ale nic nie przeszlo i boli glowa do tej pory. przed ciaza nigdy nie leciala mi krew z nosa a teraz zdarza sie to czesto. dzisiaj tez leciala mi krew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesliwakobieta
jak mnie dzis boli brzuch! nie moge sie ruszyc...:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam niedzielne :) my właśnie zjedlismy obiadek , naszlo mnie na surowke z kiszonej kapusty takze musiałam jechać do sklepu :) Zauważyłam ze od 2 dni poranne mdlosci sa ciut mniejsze , za to kuedy zbliża sie wieczór tragedia :/ chyba działają tez za poranne :( Jeszcze mnie brzuch juz 2 dzień boli wieczorem , coprawda przez krótki czas ale kończy sie to wizyta w łazience :/ coprawda przy zaparciach moze to i lepiej ze troszkę mnie przegoni:) chyba po jogurtach bo zawsze wieczorem zjadam lub po frytkach bo tez kilka skubnelam od M ... Zaraz po jogurcie smażone takze moze i wariacje jelitowe sa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesliwakobieta
nie moge nic dodac :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAjulka i abcd123 czytałam sobie stare forum, gdzie starałam się razem z innymi dziewczynami zajść w ciążę. Dopiero teraz się skapnęłam, że Wy też byłyście na tym forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesliwakobieta
Rany...kafe zjadlo mi tyle postow :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja nie wiem co sie dzieje. wczoraj do wieczora czulam sie bardzo dobre. wieczorkiem poszlismy na krotki spacer i jak wrocilam do domu to zaczelam czuc takie sciskanie w pochwie jakby na szyjce macicy. wzielam 2 norpy bo jedna niestety nie pomogla a po drugiej bol zrobil sie slabszy. w nocy ok. 2 obudzil mnie znowu ten bol i znowu bralam nospe a zasnelam dopiero jak troche przestalo bolec. rano jak sie obudzilam czuje dalej ten bol ale nie tak silny. wizyte mam w czwartek i nie iwme czy dzwonic do lekarza czy czekac do czwartku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oooooooooooooooo
>>>>>>>>>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) ale dziś pogoda...nic tylko siedzieć w domu..jeść i spać...a tu pasowało by się troszkę dotlenić na jakimś spacerku...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) Czy mogę się do was dołączyć? ja mam termin na 4.08 i to moja druga ciąża , cieszę i jednocześnie bardzo boje, bo pierwsza ciąża nie skończyła się dobrze :( W czwartek mam wizytę i mam strasznego pietra, nie wiem co mam myśleć, a na dodatek chyba nie będę miała wszystkich wyników bo nie zdążą ich zrobić, lekarz to mnie zabije chyba , a ja tez nie zawsze jak mam dojechać do miasta bo teściowa pracuje, a mąż za granicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) ale dziś pogoda...nic tylko siedzieć w domku...jeść i ew, spać...:) a pasowało by się troszkę dotlenić na jakimś spacerku..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o moze forum odblokowalo sie w koncu bo od wczoraj nie dodawalo wypowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesliwakobieta
Dlaczego nic nie moge dodac? :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×