Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magda8080

Sierpień 2013 -są już jakies mamy ???

Polecane posty

Gość oksymoron
Przepraszam,ze sie tak wcinam, ale moze ktoras mama bylaby zainteresowana?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalka -- niestety mój maz nie ma tej leżanki w teleonie,ale podobna jest z modelu Hemnes,tyle że zbiałymi szufladami. Ja chciałam lezankę zbokami i oparciem z drewna. Ty mówisz właśnie o takiem lezanko-sofie :-) Dziewczyny powtarzam pytanie. Czy u którejś z Was wystepuja bóle brzucha-czy skurcze macicy- podobne do tych podczas miesiączki? jesli tak to czy bierzecie Luteinę lub Duphaston? Czy nic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam skurcze ale to nie sa takie jak w czasie okresu. u mnie to jest twardnienie macicy i to wtedy powoduje bol. jak w czasie skurczu dostykam brzuch to wyczuwam gdzie jest macica bo jest ona wtedy twarda i przy dotyku boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez nie mam takich boli...jezeli juz to taki raczej skurcz mnie lapie ale po chwili przechodzi.... Luteine bralam do 12 tyg.... Na takie bole to raczej nospa i magnez niz luteina :?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gocha - mnie boli, ale nieregularnie. Pomaga magnez i no-spa. Sa dni, ze nie boli wcale i tych jest zdecydowanie najwiecej. Sa dni, ze nie moge siedziec, bo dostaje skurczy po lewej lub prawej stronie podbrzusza - wtedy leze, czyli np wczoraj i dzis. Sa tez dni, ze boli tak bardzo jakby sie szykowal okres, do tego klucie i uczucie skurczu w okolicach spojenia lonowego, wtedy wlasnie biore leki. Ostatnio mi sie taki dzien trafil tuz przed zaplanowana wizyta, wiec gin sprawdzila na biezaco i stwierdzila, ze wszystko wyglada prawidlowo. Boli bo rosnie a ja najwyrazniej mam w tej okolicy niski prog bolu. Ale nie chcialabym Ci pisac ze "boli bo tak ma byc", bo to moga byc rownie dobrze niebezpieczne objawy z konsekwencjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doremi - a ja juz sie spotkalam z kilkoma przypadkami, ze nawet w poznej ciazy dziewczyny biora wlasnie Luteine albo Duphaston na powstrzymywanie skurczy. Tylko ze tez nie rozumiem czemu - przeciez to progesteron i po ok 13t jest produkowany przez lozysko, ale chyba nie ma nic wspolnego ze skurczami. Mi lekarka kazala odstawic Luteine po pierwszym USG genetycznym, bo stwierdzila ze lozysko juz sie uwidocznilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok,dzięki. Mnie boli codziennie ale po chwili przechodzi. Biorę Duphaston,tyle że jak go nie brałam to bolało tak samo... Boję sie że moja gin zleca go zapobiegawczo, a ie jest faktycznie potrzebny. A po hormonach się tyje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biorę Luteine cały czas, teraz jestem w 17 tc. I będę brać przynajmniej do 20. Luteina obniża czynność skurczową macicy. Znajoma z innego forum jest w 36 tc i przez skurcze bierze znowu luteine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też czasem czuję jakby mi twardniała macica, jest wyczuwalna przy dotyku...ale nie boli...czy to coś złego?? napiszcie proszę...no i jaki magnez polecacie bo ja zauważyłam ostatnio drganie powieki i chyba bym sobie musiała troszkę magnezu wziąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ines malutki, zgrabny ten Twój brzuszek :) fajny, mój to taki "rozlazły" jakiś...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biore ASPARGIN (magnes + potas) nawet skurcz epotem mi minęly :):) Rolada - z boku fajny, szkoda że przodem gorzej, wszystkie kg chyba uciekły mi w boczki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam Chela-mag B6 MAMA, dla kobiet w ciazy. Ma takie zgrabne kapsulki, wazne bo odkad jestem w ciazy to mam odruch wymiotny przy tabletkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooooooooo Dominika ja mam baaardzo podobny brzuch do Twojego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy jak zażywam witaminki dla kobiet w ciąży to mogę oprócz tego jeszcze ten magnez??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
następne zdjęcie będzie przodem - tak dla porównania:P:P Dominika23 - kurcze też już bym chciała mieć taki brzuchol, czekam czekam, mierze co chwila a jakoś postępów póki co nie widać :( mam nadzieję, że teraz coś ruszy. Wkońcu zaczynam 20 tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biore regularnie valvit mama + ten aspargin. Nie wiem czy dobrze pamiętam ale chyba gdzies wyczytałam że nadmiar magnezu nie szkodzi, bo jest wydalany jeśli coś takiego się dzieje... ale nie jestem pewna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zażywam tylko falvit mama.Lekarz powiedział żebym nic więcej nie brała.Czasami tylko zrobię sobie magnez do picia jak mnie ochota najdzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi lekarz kazal bac magnez z witamina B6. Ines jestesmy w tym samym dniu ciazy ale moj brzuch jest duzo wiekszy. dziewczyny jak macie male brzuchy to sie cieszcie bo jest wam lzej chociaz. ja juz nie moge sie normalnie pochylic po cos np. na podlodze. musze kucnac w rozkroku bo brzuch uciska inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie sie ogarniam na jutrzejsza wizyte i...nie dosiegam :D nie wiem jak to bedzie do porodu. A latem paznokcie u stop...?? Oj.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No z "tymi" rzeczami będzie ciężko...:/ trzeba się będzie troszkę pogimnastykować :D a ja dziś miałam straszny dzień...jakieś ciśnienie...byłam senna i w ogóle, niech się już skończy, może jutro będzie lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co tu tak cicho Kobietki?:) Ja oglądam M jak miłość i szukam ciuszków na allegro:) Może te,które są już mamusiami podpowiedzą nieco w sprawie ilości ubranek?Dopiszcie przy ciuszkach ile mniej więcej sztuk kupić:) Body z krótkim rękawem rozm. 56 Body z krótkim rękawem rozm. 62 Body z długim rękawem rozm. 56 Body z długim rękawem rozm. 62 Pajacyki rozm. 56 Pajacyki rozm. 62 Śpiochy rozm. 56 Śpiochy rozm. 62 Pół śpiochy rozm. 56 Pół śpiochy rozm. 62 Kaftaniki rozm. 56 Kaftaniki rozm. 62 Bluza rozm. 56 i 62 Sweterek rozm. 56 i 62 ło matko,ale tego dużo:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to zalezy wszystko od tego co bedzie dla ciebie wygodniejsze. ja np. wole body i spiochy niz pajacyki. tak samo wole body zamiast kaftanikow. znowu moja kolezanka mowi ze ie lubi bodow i woli kaftaniki. wszystko zalezy od ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zajmowałam się troszkę siostrzenicą i wolałam jak miała na sobie body i pół śpiochy:)Ale wiadomo jakieś śpiochy i pajace muszę chyba kupić:) Jestem zielona w tych sprawach i nie wiem ile mniej więcej trzeba mieć sztuk i w jakim rozmiarze kupować więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, rodzimy w sierpniu, a moze wystarczy zestaw body+skarpetki x7? I np reszta po 1-2szt na wyprobowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×