Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magda8080

Sierpień 2013 -są już jakies mamy ???

Polecane posty

Goosiaa - tez prawie wszystko kupuje przez internet, ale np mialam upatrzony komplet butelek z Tommee Tippe. Tak strasznie mi sie podobal, a okazalo sie ze te butelki maja tyle samo dobrych opinii co zlych, a nawet bardzo zlych. Wiec wylecialy z listy zakupow z hukiem :) Tesciowa pokazala mi dzisiaj swoj pierwszy zakup. No coz, dresik zupelnie nie w moim guscie :D ale bardzo lubie moja tesciowa, wiec nic jej nie powiem, niech kupuje to na co ma ochote. Najwyzej bedziemy to ubierac tylko na wizyty u babci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiaa skoro Ty nie z Krakowa i Tobie też ich polecono to już na pewno się skuszę na jednego z nich. Raczej na panią, jakoś nie lubię mężczyzn ginekologów i chodzę do kobiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaaa i ostatnio wyczytałam, że takich niemowlaczków nie należy przykrywać kołderką tylko kocykiem, a jak zimno to dwoma kocykami. Kołderka jest za ciężka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalka-tereska tylko mi nie mow, ze chodzilo o te butelki http://allegro.pl/zestaw-startowy-tommee-tippee-0-bpa-i3047670132.html bo ja sie w nich zakochalam-o ile w butelkach mozna sie zakochac :) ale ten sprzedawca ma same dobre opinie :) a co do lekarzy w Krakowie to pewnie znalazloby sie jeszcze kilku przyzwoitych ale tych mam wypisanych na kartce wiec powinni byc ok :) czy ktoras z Was zliczyla juz ile wydala na wyprawke?? :) ja ciuszkow nie licze, ale na same te rzeczy ktore powinny byc w domu to masakra pojdzie :) ps. nie wiem jak Wy ale ja zauwazylam, ze wiecej jem... to zle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do gustu tesciowej to moja ostatnio zaczela wymieniac mi w czym powinnam chodzic w ciazy, a w czym ciezarne sie jej nie podobaja i ze sobie nie zyczy mnie takiej zobaczyc :) sie zdziwi :) nie chodzi o to ze jest zla bo tez ja bardzo lubie ale no bez przesady... nie mam zamiaru chodzic w workach po ziemniakach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goosiaa kiedyś to kobiety w ciąży rzeczywiście ubierały się strasznie. Po pierwsze dlatego, że eksponowanie ciąży było nietaktowne, a po drugie nie było ubrań. Teraz w ciąży można na prawdę fajnie się ubrać. Pokazywanie brzucha nie budzi już sensacji. Kiedyś to kobiety miały przerąbane...:/ nawet dla dziecka nic nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goosiaa o te te :D tez mi wpadly w oko. Poniewaz nie bede karmila piersia to mialam wybrany jeszcze wiekszy zestaw. Nie chodzi mi o sprawdzanie opinii o Sprzedajacym. Poczytaj sobie opinie o samych butelkach, np tu http://www.bangla.pl/opinie/p1467/tommee-tippee-butelka-closer-to-nature Dla mnie to niedopuszczalne, ze jest az tyle zlych opinii. Jedna, gora dwie - wiadomo, wszystkim sie nie dogodzi. Ale jezeli pojawia sie ich wiecej, to znaczy ze jest szansa ze mi/dziecku tez nie podpasuje i okaze sie ze ponad 300zl wyrzucilam w bloto. Cala wyprawke sprawdzam w ten sposob - wpisuje w google " ....nazwa przedmiotu... + opinie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ajjj... ona o tych bluzeczkach to juz przed moja ciaza gadala... :) ale, ze nie mieszkamy razem to bedzie jedna bluzka dyzurna-luzna w ktorej bede do niej paradowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kurde... faktycznie, widzisz nie wpadlam na to :) zawsze robie zakupy wizualnie... przy dziecku pewnie musze sie oduczyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak tam dziewczyny z ruchami?? czujecie już coś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też podobnie jak lalka sprawdzam opinie o wszystkim:) i o wszystkich:) później mam problem, bo zagłębiam się w to tak bardzo, że zaczynam się gubić...w rezultacie staje w punkcie wyjścia i dalej nie wiem co kupić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolada - nic :( w 13t czulam taka rybke w srodku, a potem jakos zniknelo. Moze zaczelo rosnac lozysko i zrobila sie grubsza izolacja? Cos tam puka tak delikatnie po prawej stronie pepka, ale glowy nie dam ze to TO. Moja mama twierdzi, ze to bedzie takie uczucie, ze nie bede miala watpliwosci i ze moj pierwszy ruch byl w 18t i czula sie jakbym zrobila fikolka :) ogolnie chyba moje dziecko jest bardzo spokojne, bo na USG zawsze grzecznie lezy i nie miota sie. A nozki lubi miec podkulone, ostatnio byly az przy glowce. Goosiaa - a jeszcze sprobuj szukac filmikow na YouTube. Zdjecia artykulow dla dzieci sa strasznie podrasowane i wszystko wydaje sie takie slodkie i sliczne. A nie jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lalka- u mnie też chyba nic. Piszę "chyba" bo czasem mnie coś łaskocze tak delikatnie, ale nie wiem czy to "to". I też jakby koło pępka, a wydaje mi się, że dziecko to chyba jest niżej...ale nie mam pewności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A na ostatnim USG moja niunia była wygięta w łuk! głową do dołu, aż mąż się wystraszył, że ma coś nie tak z kręgosłupem! ale później już się wyprostowała :) a mnie zawsze ciekawi gdzie dziecko ma głowę, czy z prawej czy lewej strony brzucha, a może gdzieś z tyłu. Często tak siedzę i sobie myślę, jak jest ułożone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolada - na szczescie moje lekarka ma same pozytywy na znanylekarz.pl, tylko jedna zla opinia i to napisana tak, ze nie chce mi sie wierzyc ze to o niej. Chociaz mowie - wszystkim nie dogodzisz :) wiec to mam z glowy. Jak np czytam o butelce wade "pasuje tylko do ogrzewacza tej samej firmy", to dla mnie to nie jest realny problem. Ale jak jest 5 opinii, ze lapczywie jedzace dzieci dusza sie zalewane pokarmem lejacym sie ze zbyt miekkiego smoczna, to juz nie ma nad czym sie zastanawiac - wypada z listy i juz do tego nie wracam :o na szczescie mamy jeszcze troche czasu na myslenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje na pewno jest glowka w dol, bo przy dopochwowym USG na badaniu szyjki macicy bylo widac dlon :D przylozyla lapke tak jak sie przyklada do szyby. Czyli gora ciala jest skierowana w moj dol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja od tygodnia czuje ruchy maleństwa, na początku były bardzo słąbe, takie delikatne pojedyńcze "puknięcia" od środka, a od 2 dni czuje je znacznie wyraźniej choć jeszcze nie są aż tak mocne to cieszę sie z kadego pojedyńczego kopniaka Dziewczynya jest to prawda że niby dziewczynki mają mniejsze główkia dłuższe nogi, chłopcy zaś natomiast głowe mają większą a nóżki mniejsze... hmmm bo wg wymairów moje dzieciątko raczej kwalifikuje się na chłopca, tak stwierdził sam doktor, zaś patrząc na USG to wg mnei bez wątpienia była to dziewczynka, żadnych kuleczek ( i tak też bylo na oko gina)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja też ma pozytywy, tylko, że ma niedawno otwarty gabinet i nie dorobiła się jeszcze aparatu 3D, a ja bym chciała mieć pamiątkę w postaci zdjęcia 3D. A że badanie połówkowe jest dłuższe niż zwykłe to przynajmniej sobie dłużej popatrzę na dzidzie na ładnym obrazie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki maja chyba nie tyle mniejsze co wezsze patrzac od strony twarzy. Za to maja wydatniejsze czola z profilu, takie jak delfinki ;) o sprawdzaniu plci wg dlugosci nozek nie slyszalam. A z tego co wiem, to chlopcom jadra pojawiaja sie dopiero w 7 miesiacu ciazy, czasem nawet pozniej. Do tego czasu rozwijaja sie w jamie brzusznej jak nasze jajniki. Stad tez nie ma prawa zeby byly tam jakies kuleczki :) co najwyzej moszna, ale poniewaz jest pusta to moze byc na tyle mala, ze latwo to pomylic z kobiecymi narzadami. Strasznie to skomplikowane, a powinno byc takie proste :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja ruchów jeszcze żadnych niestety nie czuję,ale pewnie niedługo się doczekam:) Szukałam jakiś ubranek na allegro...nosz kurde nic mi się nie podoba:/ Wszystko takie pstrokate...i te aplikacje:/ Też tak macie Kobietki?Bo ja to strasznie wybredna jestem:) Najbardziej podobają mi się ciuszki w kolorze szarym,bladego różu,czerwonym,granatowym...a takich prawie wcale nie ma:/Wszystko w misie,kaczki,ptaszki itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak liczylam mniej wiecej ile wydam na wyprawke za ta liste ktora wstepnie zrobilam, to wyszlo mi prawie 4 tys ale polowa to wozek :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do ruchow to ja tez jeszcze nic nie czuje i czasem sie doszukuje czy cos tam sie dzieje ale cisza narazie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, widzę że coraz więcej z nas już zna płeć swoich maluszków, może i ja się dowiem na najbliższym badaniu - a to już w środę. Często piszecie, że się boicie i stresujecie przed badaniem, ja w sumie tak nie mam, jakoś spokojnie tą ciąże przechodzę poza kilkoma płaczliwymi momentami ;) Ja dzisiejszą piękną pogodę mogłam sobie tylko obserwować przez okno w pracy, ale w sumie pół dnia gapiłam się w to okno bo tak przy poniedziałku ciężko mi się było zabrać do pracy, jeszcze się do tego nie wyspałam. Co do zakupów dla maluszka to na razie wszystko odkładam na później, generalnie teraz mam na głowie remont mieszkania także zamiast wózków czy pajacyków dla dzieciątka wyszukuję baterie, panele, płytki, sprzęty agd itp. - i już mam dosyć, a jeszcze masa została, m.in. meble :( Ale może do świąt uda nam się przeprowadzić na swoje :) Sobie musiałam już nieco ciuszków kupić, na razie w sumie jakieś dwie dłuższe bluzki, jegginsy i spodnie - jeszcze nie ciążowe ale takie luźniejsze w brzuchu - dostałam też od sąsiadki która rodziła w grudniu trochę ubrań, m.in. 3 pary spodni ciążowych z h&m-u - fantastyczne są :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze nie czuję żadnych ruchów, pewnie trochę za wcześnie na to bo na ostatnim USG maleństwo ruszało się bez przerwy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominika - sa :) tez sie za takimi rozgladam. Duzo jest w H&M, Next, Marks and Spencer, ToysR'us, dla troszke starszych Zara. Nie wiem jak zapatrujesz sie na wzory. Ja dopuszczam dla dziewczynki grochy lub drobne kwiatki, wzorki stylizowane na folklor. Dla chlopca gladkie, drobny wzorek powtorzony rownomiernie na calym materiale lub paski. Dla obu zadnych haftow, naszywanych zwierzatek. Mam dosc sprecyzowane wymagania :D jak zaczne kupowac to wrzuce linki, moze cos Ci wpadnie w oko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny na pewno to co czujecie kolo pępka to nie sa ruchy dziecka. ja jutro koncze 19 tydzien i ruchy czuje w podbrzuszu duzo nizej niz pepek. Co do tych majtek poporodowych to dla mnie byly super bo wiadomo ze jest duze krwawienie i czesto gdzies bokiem przeleci krew i takie majtki od razu sie wyrzuca i nie trzeba sie martwic o plamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też lubię takie ciuszki dla dzieci wyglądające jak dla dorosłych - chodzi o kolory czy wzory - dużo fajnych ma też kappahl poza tymi które wymieniła Lalka - a najbardziej nie lubię chyba motywu hello kitty - jakieś misie to jeszcze zniosę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×