Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

me do not

o co chodzi w tym przysłowiu?

Polecane posty

Gość ertygrtyu6
jak bez sensu jeśli coś jest wyjątkiem to musi być wyjątkiem od reguły gdyby nie było reguły, ni mówilibyśmy o wyjątku proste? proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość regreg
musisz byc strasznie glupia "me do not" skoro tego nie rozumiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyjątek uwypukla fakt że zazwyczaj jest inaczej czyli tę tą regułę właśnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fsdfsdfsdfsdfsdf
,, to musi być wyjątkiem od reguły'' wtf??? przeciez w tym przyslowiu wyjątek POTWIERDZA regułę i to jest nielogiczne kiedys o tym czytalałam bo tez mnie to zainterresowalo i bylo wyjasnione ze TO BŁĘDNE PRZETŁUMACZONE PRZYSLOWIE nawet mowil o tym znawca jezykowy.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fsdfsdfsdfsdfsdf
ale w tym przyslowiu mowa jest o tym że WYJĄTEK POTWIERDZA REGUŁĘ a wy dajecie przykłady tak jakby przyslowie powino brzmiec WYJATEK NIE POTWIERDZA REGULY :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość regreg
jest logiczne - jesli cos jest WYJATKIEm to to ze jest WYJATKIEM potwierdza ze regula istnieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fsdfsdfsdfsdfsdf
jestem fanką Realu Madryt jestes pojebana pisze o wypowiedzi znawcy tępa idiotko najwieksza na forum tak cie ostanio zakwalifikowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakoś mnie piątek dopadł i miałam zamiar myśleć nad sensem istnienia, ale coś mi nie wyszło... i tak teraz myślę, że jak ten wyjątek ma potwierdzać, skoro to się wyklucza no...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ertygrtyu6
dziewczyno, czy ty masz wszystkich w domu? x to wynika z samego znaczenia slowa "wyjątek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fsdfsdfsdfsdfsdf
przykład: ,,znam inteligentką blondynkę. ale to tylko WYJATEK POTWIERDZAJĄCY REGUŁE'' jak to wyjasnicie?? nie wyjasniajcie tepe dzidy bo językoznawcy tego nie wyjaśniają nawet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tiftiftit
bez sensu jest to przysłowie,bo ludzie go używają np. w takich przypadkach wszyscy faceci to świnie wyjątki potwierdzają regułę to już jest sprzeczność bo wszyscy to wszyscy wystarczyłoby powiedzieć większość facetów to świnie i wtedy nie potrzebne byłoby to głupie przysłowie wkurwia mnie to przysłowie jedno z najgłupszych :D jeszcze głupsze jest tylko "ideały są nudne" bo kurwa jak coś jest ideałem to znaczy że nie ma wad a nudny to wada ideał jest ideałem więc nie moze być nudny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ertygrtyu6
ale mówimy o 'wyjątek potwierdza regułe' a nie o tym, jaki to konkretnie wyjątek x proponuje zapisać się na jakieś kursy logiki\ to pomaga i rozwija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyjątkiem ma być wyjątek od tej reguły, czyli to nie ma sensu, bo wtedy nie byłby wyjątkiem tylko błędem jakimś czy coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ertygrtyu6
nie galopujcie ludzie jak i do jakich stwierdzeń ludzie tego używają to calkiem inne zagadnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdyby nie było tej intelignetnej blondynki nie zauważyłabyś, że wszystkie inne są głupie to jest kwestia językowo-filozoficzna rzekłabym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość regreg
edukacja polska kuleje bo się uczy pamięciówy a nie logicznego myślenia, a potem na kafe takie topiki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tiftiftit
moim zdaniem skoro istnieją wyjątki od reguły to reguła nie ma sensu jeśli regułą ma być to,że wszyscy faceci to świnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fsdfsdfsdfsdfsdf
jestem fanką Realu Madryt jestes tepa :o jesli ta blondynka jest mądra to dlaczego POTWIERDZA REGUŁE ze wiekszosc jest glupia?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ertygrtyu6
lekcje logiki umiejetność skupienia się na zagadnieniu omawianym tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ertygrtyu6
moc durniów, aż nie chce się pisać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fsdfsdfsdfsdfsdf
ertygrtyu6 to podaj przyklad gdzie bedzie pasowalo to przyslowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tiftiftit
no właśnie,ona może zasiać wątpliwość co do tego że głupota jest cechą blondynek :D tymbardziej że przeważnie więcej niż jedna blondynka jest mądra więc nie są takie głupie i już nie takie wyjątki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
whedif - w tym sensie tak, ale wtedy wyjątek jest błędnie nazwany, bo prościej można go było nazwać PRZYKŁADEM i nie byłoby problemu. A tak to albo reguła kuleje, albo ja już jestem tak pijana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×