Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

me do not

o co chodzi w tym przysłowiu?

Polecane posty

Gość Ruda z Wyboru
ale z ciebie debil autorze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fsdfsdfsdfsdfsdf
jestem fanką Realu Madryt dobra wypierrrdalaj bo w ogole nie rozumiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ruda z Wyboru
jest w 100% logiczne i nie jest jak ktoś napisał, że przykłady podane wyżej sugerują prawidłowe przetłumaczenie na "wyjątek nie potwierdza reguły". byłoby tak w przypadku "wyjątek nie TWORZY reguły". Wyjątek POTWIERDZA reguły, bo gdyby nie było reguły, nie istniałby wyjątek. Trzeba być ostatnim kretynem, żeby tego nie rozumieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /.,mnbvcxz\
a o co chodzi w przyslowiu "wszystkie drogi prowadza do Rzymu"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tiftiftit
jeśli powiedzmy wszystkie blondynki miałyby być głupie to można pomyśleć że reguła "blondynki są głupie" jest poprawna. Ale jeśli mamy już wyjątki to zaczynamy myśleć że głupota nie jest cechą blondynek tylko głupie blondynki są głupie z innego powodu niż kolor włosów ;) więc dla mnie wyjątki nie potwierdzają reguł ale im zaprzeczają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tiftiftit
''Wyjątek POTWIERDZA reguły, bo gdyby nie było reguły, nie istniałby wyjątek.'' to może jest poprawne gdy regułą jest "większość blondynek" ale nie gdy są to "wszystkie blondynki" to ludzie chyba w błędnych sytuacjach przytaczają to przysłowie bo często sie z nim spotykam w odniesieniu do reguły mającej dotyczyć wszystkich z danej grupy obejmującej tą regułę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka09637492
/.,mnbvcxz\ - to jest odwołanie do sieci dróg zbudowanej przez Rzymian, domyślam się tylko logicznie co to moze znaczyć ale chyba że nie ważne jaką metodę obierzesz, i tak osiągniesz ten sam rezultat. Albo że wszystko kontroluje jedna osoba/instytucja, konspira

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fsdfsdfsdfsdfsdf
Ruda z Wyboru to podaj przyklad takiego wyjątku który potwierdza że istnieje reguła bo jak na razie moj przyklad o blondynkach ZAPRZECZA ISTNIENIU REGUŁY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fsdfsdfsdfsdfsdf
ja mam większą rozkminę: od czego zależy smak spermy moich klientów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie jak na moją pijaną logikę, to właśnie wyjątek zaprzecza istnieniu reguły. Chociaż jakby nie było reguły, to nie byłoby wyjątku... Ale on na pewno jej nie potwierdza! No toż to sensu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fsdfsdfsdfsdfsdf
robcie sobie podszywy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ruda z Wyboru
ale oczywiście że błędnie to przytaczają. a jak ludzie kaleczą BYNAJMNIEJ? Używają tego jak przynajmniej, a to po prostu śmieszne bo znaczenie bynajmniej to coś w rodzaju "wręcz przeciwnie". użycie "większość blondynek to debilki, wyjątki potwierdzają regułę" jest logiczne. Również logiczne jest luźne stwierdzenie ogólne "blondynki to debilki, ewentualne wyjątki potwierdzają tę regułę". Niepoprawne jest sprecyzowanie, że wszystkie blondynki są debilkami i dodanie tego powiedzenia o wyjątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fsdfsdfsdfsdfsdf
whedif w jaki sposob inteligentka blondynka UWIDACZNIA ze wiekszosc jest glupia? w zaden:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tiftiftit
''Chociaż jakby nie było reguły, to nie byłoby wyjątku... Ale on na pewno jej nie potwierdza! '' no własnie regułę potwierdza to co jej dotyczy,a nie wyjątki regułę blondynki są głupie potwierdzić może głupia blondynka wyjątki może i są ale niczego nie potwierdzają według mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /.,mnbvcxz\
dziekuje myszka :) chyba wiem mniej wiecej o co chodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyjątek potwierdza regułę Witam, zastanawiam się dlaczego wyjątek potwierdza regułę. To przecież nielogiczne. A pierwszy raz to przysłowie usłyszałem na języku polskim, kiedy kształt potwierdzał regułę, że po K piszemy RZ. A to zaprzecznie przecież, więc skąd to powiedzenie? Dziękuję i pozdrawiam. Reguły istnieją, ale nie zawsze jesteśmy ich świadomi. Wyjątek pomaga je dostrzec: owszem, kształt piszemy z dwuznakiem sz po k, podobnie np. większy, ale z reguły (sic!) po k pisze się rz. Myślę, że taki jest sens powiedzenia: „Wyjątek potwierdza regułę. Mirosław Bańko, PWN whedif i pan Banko mieli rację:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie! Uwidacznia, nie potwierdza. Też se ludzie wymyślili i powtarzają bez sensu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fsdfsdfsdfsdfsdf
,,Myślę, że taki jest sens powiedzenia: „Wyjątek potwierdza regułę.'' pan mysli ale pewny nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tiftiftit
no i to już jest ok. Z tą większością. I z bynajmniej...ostatnio przeczytałam ksiązkę w której pomylono bynajmniej z przynajmniej to jest dopiero żenada!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fsdfsdfsdfsdfsdf
jestem fanką Realu Madryt twoje tlumaczenie jest najgorsze ze wszystkich zero logiki wez juz sie nie odzywaj tępa idiotko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a może to jest potwierdzać w znaczeniu uwypuklać? je sais pas;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ruda z Wyboru
ale bardzo Cię proszę, choć jak do tej pory nie zrozumiałeś/aś, to nie ma dla Ciebie nadziei... reguła to generalne, ogólne stwierdzenie jakiegoś zjawiska. Chcąc być bardzo precyzyjnym powiedzielibyśmy, powiedzmy w dialogu: - Blondynki są z reguły niezaradne. (Z reguły oznacza w ogólnym pojęciu ZAZWYCZAJ) - Margaret Thatcher jest blondynką. - Wyjątek potwierdza regułę. (= wyjątek, czyli zdarza się rzadko. Ponieważ w tym pojęciu mamy 95% = zazwyczaj = "debilki" = reguła, 5% = wyjątki = potwierdzenie reguły, 100% nie jest regułą ale prawdą absolutną, zawsze i w 100% prawdziwą). To jest tak oczywiste że aż ciężko to wytłumaczyć.Common sense.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×