Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

me do not

o co chodzi w tym przysłowiu?

Polecane posty

Podam Wam przykład z hiszpańskiego-Istnieje zasada wg której ''x'' przed samogłoską wymawia się ''ks''. Logicznie w wyrazie ''Mexico'' powinno wymawiać się ''Meksico'', bo tak mówi reguła. Ale ten wyraz jest wyjątkiem i wymawia się "Mehico''. Jest to wyjątek i on właśnie potwierdza, że istnieje jakaś reguła, bo wyraz ten(a dokładnie państwo) jest wyjątkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fsdfsdfsdfsdfsdf - czy to Ty należysz do bandy tych ludzi plujących gównem bo ktoś założył hejterski temat o jakimś tam nicku i onanizujący się spamowaniem każdego tematu tymi agresywnymi postami?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ruda z Wyboru
Zgadzam się, że bardziej dosadne byłoby powiedzenie "wyjątek UWIDACZNIA regułę", ale "POTWIERDZA" w tym momencie ma identyczne znaczenie, wymaga tylko automatycznego rozumienia tego, skąd to powiedzenie się wzięło, co oznacza i co się za nim kryje, jaki tok rozumowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fsdfsdfsdfsdfsdf
nie ja mam tu wszydtkich w dupie ale fanka jest naprawde tępa i sorryy ale taka prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ertygrtyu6
napiszę jeszcze raz OSTATNI to przysłowie wynika z samego znaczenia jakie ludzie nadają słowu 'wyjątek' słowa nie są bezsensownymi dźwiękami, niosą za sobą znaczenia x prześpijcie się z tym 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fsdfsdfsdfsdfsdf-sam jesteś tępy, jeżeli nie rozumiesz tak łatwego przysłowia. Nie da się go łatwo wytłumaczyć, więc trochę pogmatwałam. Pewnie jesteś pseudokibicem Barcelony albo Atletico i dlatego się odzywasz w taki sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fsdfsdfsdfsdfsdf
jestem fanką Realu Madryt zamknij sie w koncu bo akurat sport gowno mnie interesuje podniecona pierdolona idiotko stul juz morde bo stad ide i sram na ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
me do not, kafe spiuewaczko :D treść! własnie treść to jest taki niuans, że cieżko byłoby nawet wizawi wytłumaczyć. przynajmniej mi w tej chwili po 3 piwach ale reguła bez wyjatku, to nie reguła, to jakiś pospolity debilizm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ruda z Wyboru
tak, dokładnie, o to chodzi :) wyjątek potwierdza reguły, nie jej treści, o treści nie było mowy. Przyjęło się pomijać słowo "istnienie", taki skrót myślowy, ale o to właśnie chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli kibic jest prawdziwym fanem, a nie sezonowcem, czy pozerem, to niezależnie od tego jakiej drużynie kibicuje, jego bycie szczerym czyni go fajnym :) Już kiedyś pisałam z pomarańczy, że wybrałabym się na derby. Jestem fanką Barcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ruda z Wyboru
-_- jeszcze raz. Fakt, że istnieje coś, co ludzie uważają za i nazywają WYJĄTKIEM, potwierdza fakt, że istnieje z daną sytuacją związana ogólnie przyjęta REGUŁA, czyli jakiś porządek rzeczy pojawiający się zazwyczaj, najczęściej, Z REGUŁY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale w zalezności o sytuacje, zyciowo rzadziej to przyslowie sie sprawdza, ale np. jesli chodzi o ortgorafie to nader czesto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach mnie również jest miło :) Wróżę Ci, że jak już będziesz mieszkać w tej upragnionej Hiszpanii, to pójdziesz na takie zajebiste derby, że aż mi słowa brakuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie to przysłowie drażniło zawsze straszliwie, bo godziło w mą ubogą dość logikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach ale zawsze można pokibicować. Ja zwykle bardzo głośno drę modrę podczas meczów, sąsiedzi pewnie mają mnie za jakąś dziwaczkę :D Wiadomo, że przed telewizorem, to nie te same emocje co na żywo, ale też jest fajnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
me do not. moja logika jest jeszcze mniej bogata ni z twoja, zapewniam choc nie znam twojej, ale na czym opiera sie test iq? przede wszystkim.. a jednak wydaje mi sie, ze iq grzeszysz, a i ja mialam ... wynik.. a;e w taka strone, ze byloby wiesniactwem powiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tiftiftit
ja jestem lepsza bo nie pamiętam ile miałam :D pamiętam tylko że przeciętny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach Kciukiem ja również w Ciebie wierzę :) Ja to bym testu nie zrobiła, bo bym się bała wyniku. A tak to sobie żyję taka głupia w błogiej, słodkiej niewiedzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam mlodziezowy czy cus lata temu w gimnazjum przy sprawie w sadzie, byl przmuys przeeprowadzenia kazdego jebanego testu i pamietam, ze mialam powyzej przecietnej i to sporo, ja i moja blizniaczka i jeden kumpel z ktorymi dzielilam ''wyrok'' niestety ostatnias jednostka pobila forresta gumpa, moglaby nadrobic czym innym jak on niestety do dzis wazy ok 100kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
me do not, ja miałam mus, bo robiony w komisariacie a zas w poradni psycho cuś tam ale miałam powyżej sporo przecietnej i tylko dlatego nie poszłam po 3 spr w sadzie do poprawczaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale fajnie, ja bym się takim czymś jarała. Masz bliźniaczkę? Jest to takie niefajne jak mi się wydaje? :) Tak się ostatnio zastanawiałam, czy dałabym radę z siostrą bliźniaczką wytrzymać i z tych moich rozmyślań wynikło, że chyba jednak nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×