Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość AnastazjaP

przepis na pierniczki - kto się podzieli?

Polecane posty

Gość AnastazjaP

chce zrobić przyjemność dzieciom i upiec pierniczki. Nie mam sprawdzonego przepisu. Może ktoś pomoże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wlasnie!!kobietki:)
podzielcie sie czyms sprawdzonym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sieci jest mnóstwo przepisów, ale nikt nie pisze czy autentycznie wychodzą fajnie. :) Mi się marzą takie prawdziwe, najprawdziwsze.... jak babcia robiła :) Ale przepisu brak, a czas już robić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja... pierniczę
pełno tu było przepisów, poszukaj wyszukiwarką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już się robi!, złotko! 2 szklanki mąki 3/4 szklanki cukru 2 kopiaste łyżki miodu (może być sztuczny) 2 jajka 1 płaska łyżeczka sody oczyszczonej 1 kopiasta łyżka masła 1 łyżeczka utłuczonych korzeni (cynamonu, goździków, czarnego pieprzu albo gotowej przyprawy do piernika) kilka obranych ze skórki migdałów lub orzechów ewentualnie kolorowy maczek ewentualnie pisaki lukrowe doktora Oetkera Sposób wykonania: Przesiać mąkę na stolnicę, wlać do niej gorący miód i zarobić ciasto łyżką.Dodać cukier, sodę i korzenie, a po lekkim przestygnięciu masło i jedno jajko.Dobrze wyrobić ciasto, aż będzie zupełnie gładkie. Rozwałkować na ok. 1/2 cm grubości, podsypując mąkę pod wałek i pod ciasto, które jest dość lepkie. Wykrawać foremkami różne kształty pierniczków (polecam foremki z IKEI).Smarować roztrzepanym jajkiem, ozdabiać migdałami, orzechami lub kolorowym maczkiem. Układać na wysmarowanej masłem(cienko) blasze w 2-centymetrowych odstępach, ponieważ trochę rosną. Piec w gorącym piekarniku około 15 minut. W zamkniętej puszce można pierniczki przechowywać przez kilka tygodni. Ja według tego przepisu piekę takie pierniczki od wielu lat, zawsze się udają .W tym roku upiekłam je już w sobotę, ponieważ mają zmięknąć do Świąt. Ostatnio wypróbowałam nowe foremki z IKEI w kształcie reniferów, wiewiórek, lisów itp. i ozdobiłam pisakami lukrowymi dr Oetkera po upieczeniu. Będą pięknie ozdabiały choinkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepis od mojej koleżanki,nie piekłam ich ale wg niej są rewelacyjne,z tym że porcja jest bardzo duża,więc można ją dowolnie dzielić. 1 i 1/2 kg maki 1/2 kg miodu 1/2 kg cukru 5 jaj w 1 szklance wrzątku rozpuszczone 3 łyżki kawy inki i ostudzone 1 i 1/2 łyżki sody 1 i 1/2 łyżki amoniaku 1 i 1/2 łyżki ciemnego kakao 25 dkg masła 1 łyżka smalcu 1 łyżka miodu pogrzanego na patelni,do momentu ,aż ściemnieje. 4 małe opakowania przyprawy do piernika. Wszystkie składniki dobrze zagnieść .Wycinać ciastka i piec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o tej dosi też słyszałam
ale które,bo przepisów jest sporo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość te też są pycha i sprawdzone
30 dkg mąki pszennej 10 dkg mąki żytniej pełnoziarnistej 2 duże jajka lub 3 małe 14 dkg cukru 10 dkg roztopionego i przestudzonego masła 10 dkg miodu 1 łyżka kakao 1 łyżeczka przyprawy do pierników 1 łyżeczka sody oczyszczonej 1-2 łyżki kwaśnej śmietany. Wszystkie składniki dobrze wyrobić(ciasto może wyjść klejące ale nie trzeba dodawać mąki) - rozwałkować na ok 5 mm. Wycinać foremkami i piec 8-10 minut w temp.180 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
Oba-pierniczki Przepis I i II-te drobne,pieknie udekorowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No to może ja napiszę
Ja piekę z tego ale w tym roku już nie zdążysz, bo ciasto musi leżakować 6 tyg. Sa pyszne, miekkie i puszyste, OD RAZU PO UPIECZENIU. Jak toruńskie. Wczoraj właśnie piekłam, i jestem bardzo zadowolona. http://www.beawkuchni.com/2010/10/ciasto-na-pierniczki.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dav88
Z przyjmnością dam ci przepis na coś znacznie pyszniejszego, ze zdumieniem odkryłem że bardzo mało osób zna ten przepis: Wafla z białą masą: 3 białka,3 żółtka, 1 margaryna do pieczenia,3/4 szklanki cukru,7-9 łyżek mleka w proszku. Ubić białka na sztywną pianę, i dodać do żółtek i ubijać z cukrem, w rondlu roztopić margarynę, i stopniowo dodawać ją ciągle ubijająć następnie stopniowo dodawać mleko w proszku, i ubijać wszystkie składniki aż do uzyskania jednolitej lekko puszystej masy, uzyskaną polewe rozprowadzić po poszczególnych płatach wafli i wstawić do lodówki na 3h. Wafla jest wyśmienita na każde święta ją robie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Up!!
Gwoli przypomnienia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×