Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bkakakaka

UK - czy zmuszanie do pracy w Wigilie i swieta jest legalne?

Polecane posty

Gość lola.lola
o czym wy gadacie?! jeżeli trzeba iść w wigilię do pracy, to się idzie pracuję w urzędzie i w wigilię normalnie pracujemy kiedyś pracowałam w firmie w systemie zmianowym i szłam w wigilię do pracy na ranną zmianę, szłam na popołudniową i szłam też na nockę...ludzie na pasterkę a ja do roboty...i żyję więc bez przesady!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkiiikkkaaa
Rany, dziewczyno, ile ty masz lat?? Bo ja rozumiem, ze małe dziecko płacze, bo nie będzie świąt, ale dorosła baba?? Zwłaszcza, że masz meża, który zostanie z dziećmi. A ty poświętujesz sobie następnego dnia, jaki to problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkiiikkkaaa
I żeby nie było, wiem o czym piszę. Moja matka jest lekarką i średnio co 3-4 lata miała w wigilię dyżur w szpitalu i jej po prostu w domu nie było. Kolacje jedliśmy z ojcem sami, a następnego dnia jadło sie świąteczny obiad. Prezenty spod choinki rozpakowywaliśmy rano w Boże Narodzenie. Nikt nie umarł od tego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krolowa bona
dla mnie nie jest to tak oczywiste. w wigilie sie pracuje, ale pierwszy i drugi dzien swiat niekoniecznie. z zasady bank holiday to dzien nieobowiazkowy, jednak wiele zakladow zmusza do pracy w te dni, ale placi podwojnie. Natomiast pierwszy dzien swiat jest wolny! Nawet supermarkety sa zamkniete. Praca w fabryce to nie szpital, naprawde da sie zrobic dzien wolny i odpracowac potem lub wczesniej, nawet w zywnosciowkach. Ktos napisal, ze musi w ten dzien pracowac, mi to sie wydaje naduzyciem, a juz napewno 25 dni urlopu rocznie (jednak to zalezy od tego czy w agencji czy na stalym kontrakcie). Majac kontrakt - 5 dni w tyg- przysluguje ci 28 dni w roku urlopu, w tym moga byc ujete bank holidaye, ale nie musza. Ty jednak piszesz, ze w bank holidaye musisz pracowac, wiec powinnas miec 28 dni. W tym roku weszla jakas ustawa, ktora daje wolnosc pracodawcom, dlatego tak sie zmienia, u mnie tez kiedys byly wolne dni, puszczanie do domu, wolny sylwester, a teraz juz to ukrocili, chca tez zmniejszych stawke za nadgodziny, za bank holidaye pojedyncza stawke, limity dzienne ile osob jest na urlopie, wiec ciezko dostac, nie mozna brac dluzszego urlopu naraz. Ogolnie jest coraz gorzej, ale na razie pracuje bo jednak mam taka fuche, ze na kase nie narzekam. PS. Dyzur w szpitalu raz na 3 - 4 lata nijak sie ma do pracowania w swieta co roku. Moj znajomy ma podobne problemy z dostaniem urlopu w swieta i od 4 lat nie byl w domu na wigilie. Moim zdaniem to przeginka. Nie o to chodzi, ze jestesmy dziecinni, ale w pewien sposob to nie jest fair. Jesli musze pracowac, to chce tez dostac szanse, ze moglabym wziac na ten dzien urlop co 2 lata np. Mam ochote dac komus w ryj, jak we wrzesniu prosze o jeden dzien urlopu na 24tego grudnia, a slysze, ze nie, bo to najbardziej pracowity okres, a dostaje go kolezanka Angielka, ktora Wigilii nie obchodzi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość około 700-800 zł.
ale ty kurwa masz dylemat. cieszz się,ze wogóle ktoś cię tam chciał w tym UK i ciesz sie,że masz robotę. i przestań jazgotać,bo kwiczysz jakbyś miała 7 lat. mąż z dziećmi zrobi wigilię,a z tobą podzieli się opłatkiem jak wrócisz. poświętujecie w 1 dzien swiąt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krolowa bona
Same przestancie jazgotac, bo jak co do czego przychodzi to biadolicie w Polsce, ze wyzysk, ze w korporacjach do 20 siedzicie, ze czasu dla rodziny nie ma. Ludzie nie tylko o wigilii pisza, ale tez o pracy w fabrykach w pierwszy dzien swiat, lub wszystkie dni swiateczne. Wyobraz sobie jedna z druga, ze moze swieta sa dla kogos wazne, ze chce je z rodzina, dziecmi spedzic, ze moze jest religijny. Jak sie zapierdala caly rok, to sie chce pobyc w domu na swieta. Araby maja swoje salki gdzie sie modla 10 razy dziennie w ramach pracy za co maja PLACONE, moze ja tez chce 10 przerw, a mam tylko 2?? W czasie ramadanu tez sobie schodza na posilek jak juz moga, i nikt nosem nie kreci, ze przeciez nie pracuja w tym czasie. Wiec moze ja tez do cholery mam wazne swieto religijne raz w roku i tez mam prawo i obowiazek jako Katolik je spedzac, moze ja tez przyjde do pracy i powiem, ze w niedziele nie moge pracowac, bo mi religia zabrania. Albo przyjme sie do fabryki bekonu jak Araby to robia i powiem, ze tez jestem muzulmanka i nie moge boczku dotykac, a pracodawca mnie w raczke pocaluje i powie, to sobie kartony skladaj moja droga caly dzien, inni beda zapierdalac za ciebie. Co mnie wkurza, to to, ze sa podwojne standardy, a ludzi traktuje sie jak maszyny do zapierdalania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kredka bambino
no to powiedz to pracodawcy, a nie wyzywasz sie na forum :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryglewska
No Wlasnie! Oni maja tyle przywilejow a my stalismy sie kozlami ofiarnymi. Jestesmy biali I mozna po nas jechac a po arabusach I czarnych to nie no mozna byc posadzonym o rasizm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moze by tak zaproponowac szefowi jakas oferte z Twojej strony.Niech cie pusci w ten dzien wczesniej do domu, a jak bedzie to problem , powiedz ze odroboisz mu te 2-3 godziny w inny dzien i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulgowy bilet
si-xa : "teściowa"? "teść"? Jeśli mi wiadomo, to teściów ma się po ślubie... A ty tego ślubu nie masz, więc z jakiej paki obcych ludzi nazywasz teściami? To jest przywilej mężatek, moja droga panno :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do królowa bona Zgadzam się z Tobą w stu procentach, też kiedyś pracowałam w fabryce, gdzie muzułmanie mieli swoje kocyki rozłożone w kantynie i udawali, że się idą modlić, a tak naprawdę spali tam i mieli za ten czas płacone i tez nikt się ich nie czepiał.Oni nie musieli pracować po godzinach, w weekendy też nie musieli tylko jak mieli taką ochotę. Uważam, ze katolicy, też maja prawo do wolnego w Wigilię czy inne ważne dla nas Święta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyjelo sie juz ze to moja tesciowa, w koncu jestem czescia tej rodziny nie od wczoraj. tesciowa sama nazywa mnie synowa, moj facet czesto nawet oficjalnie mowi o mnie zona, zreszta nasz slub za 8 miesiecy. juz sie nie masz o co czepiac qrwa mac czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ixyyyyyyyyyyy
tylko, ze wigilia nie jest swietem a tradycja :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anyone alse
gdy kilka lat temu byłam w UK, pracowałam w magazynie, wypadł ramadam, i specjalnie! dla osób go obchodzących przesunięto przerwę (była to 2-zmiana) myślę że gdy ktoś napisze do pracodawcy podanie, lub porozmawia, że Wigilia dla Polaka jest celebrowana, nie będą robić problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ixyyyyyyyyyyy
ale wigilia nie jest swietem! poza tym celebruja sie ja wieczorem a ramadan jest swietem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wigilia jest to dzień kiedy Maria oczekiwała na narodziny Jezusa i urodziła wieczorem.Dlatego wieczorem zasiadamy do stołu i świętujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to czy Anglicy ją obchodzą, czy nie, to mnie nie obchodzi, bo chrześcijanie tak samo mają prawo ją obchodzić i mieć wolne wieczorem, jak samo jak muzułmanie mają wolne w ramadan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfhfghf
ty uparta jak osiol jestes :D:D:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ixyyyyyyyyyyy
Maryja oczekiwala takze dwa dni wczesniej i trzy itd. - rozumiem, ze przez ten caly czas kiedy oczekiwala ty nie zamierzasz pracowac ciebie nie obchodzi czy Anglicy swietuja, a Anglikow nie obchodzi czy ty swietujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do donakapatke
Twoja religijnosc mnie wzrusza, ale ramadan trwa chyba z miesiac i nikt wtedy nie ma wolnego. Hindusi tez maja swoje swieta i nie maja wolnego, wiec opusc ta katolicka flage, bo UK to nie jest katolicki kraj ani kraj wyznaniowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro Anglia nie jest krajem wyznaniowym, to dlaczego ludzie wyznający islam, maja swoje małe kościółki porobione w miejscach pracy, także chodzą się do nich modli w trakcie pracy.Czy to nie hipokryzja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfgfghgfh
a co ty zadajesz nam takie durne pytania...hm? jakby to od nas zalezlo ze muzulmany postawia sobie kolejny niekosciul tylko MECZET!!!!! ale nie wiem o jakich ty kosciolach mowisz w miejscach pracy :D:D:D TORCHE MNIE DZIWI CALY TEN TEMAT WIESZ.jakos ciezko mi uwierzyc ze muzlmany moga sobie spedzac te chwile na religie a polak nie moze dostac 2 godziny wcdzesniej wyjscia kiedy ma swoje swieto!!!!!!!!!! Gdyby tak bylo w moim przypadku poszlabym troszke wyzej niz na forum z pretensjami :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale tak jest.Spotkałam się z takimi sytuacjami nie raz.I się nie czepiaj, prawdą jest, że jesteśmy dyskryminowani w ten sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak sobie dasz nasrac (za przeproszeniem) na glowe, to beda ci srac cale zycie! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już nie pracuje w takim gównianym środowisku,ale dużo osób wciąż musi takie coś znosić i nikt się nie odezwie, bo ludzie się boją o pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kromka chleba ze smalcem
Jesli masz w kontrakcie ze w swieta urlopow nie ma to raczej nie mozesz nic zrobic, ja mam dobra sytuacje bo akurat w mojej pracy w swieta sa pustki. Sprobuj z tego co robi brat kolezanki wyzej, nie maja prawa cie dyskryminowac ze wzgledu na wyznanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×