Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bkakakaka

UK - czy zmuszanie do pracy w Wigilie i swieta jest legalne?

Polecane posty

Gość zacznij dzien od szklanki wody
A moja firma w tym roku zrobila nam niespodzianke i oglosila 24.12 dniem wolnym od pracy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sama troche zaskoczona
Praca w Wigilie to norma w UK i teraz tez w Polsce. Nie wiem dlaczego az tak sie burzysz. JEsli zalezy Ci tak bardzo idz do kierownika i popros, idz do lekarza po zwolnienie, zrob cokolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miastowy
Donkapatke 100 % racji. Masz niezly zmysl obserwacji :-) a wracajac do tematu to uwazam ze nalezy zmienic prace bo co roku bedzie ten sam problem. Jak masz hipoteke to do konca zycia masz byc w tej pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miastowa
wystarczy zdrowy rozsadek, niepotrzebny 'niezly zmysl obserwacji' zeby dostrzec oczywista degrengolade ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martadelllla
może zasiądźcie do stołu przed południem zanim pójdziesz do pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matka pracujaca....
24.12 jest dniem pracujacym zarowno w PL i w UK. Biura zzwyczaj normalnie pracuja, niekiedy pracodawcy oglaszaja ten dzien wolnym (dodatkowym), akurat u mnie tak jest. Pracujac jednak 'na produkcji' na zmianach nalezy sie liczyc, ze wolne w ow dzien zalezy od pracodawcy. Jesli pracodawca nie idzie na zadne ustepstwa w sprawie urlopu na ten dzien nalezy poszukac innej pracy w przyszlym roku, zeby uniknac takich sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdgdgdgdg
U mnie jest ten sam problem, a pracują głównie Polacy i Portugale, wiekszość, Anglicy to mała grupa, i u nas też były prośby o skrócenie drugiej zmiany, ale niestety nic z tego. Co ciekawe kierownictwo (tu juz 100% Anglików - od line leaderow po managerow) nie przychodzi, bo przeciez sa święta, to samo było w czasie Euro 2012 jak były mecze Anglii i Anglicy sobie wte dni nie przychodzili bez konsekwencji.. To już forma dyskryminacji i pozaywanie ludziom, że są tylko bydłem - tanią siłą roboczą. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no wyobraz sobie ze ja w polsc
w PANSTWOWEJ firmie tez pracuje w wigilie... dzien jak kazdy inny, od kiedy to wigilia jest jakims dniem wolnym od pracy? od kiedy jest to swieto? wiesz co to znaczy wigilia w ogole i kiedy sie w sumie zaczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autorko, mam takie kilka pytań, a mianowicie. Czy w twojej firmie pracuje dużo muzułmanów? Czy jak są ich święta to pracujecie też tak długo, razem z nimi? A propos wigilii, to Anglicy też mają wigilię, tyle, ze oni nie pichcą tyle co Polacy, tylko idą do restauracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D ajak sie ta wigilia dla anglikow nazywa niby? kurde pierwszy raz slysze zeby oni obchodzili ten dzien. i jeszcze powiedzjak to swietuja? tak zciekawosci pytam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teratera
Wigila to Christmas Eve :D Ale o swietowaniu jej przez Anglikow slysze po raz pierwszy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nnnssaszaaaa
Anglicy nie wychodza do pubu, bo jest wigilia, tylko dlatego, ze maja wolne nastepnego dnia. Z tego, co piszesz, pracujesz dla firmy, ktora ma najwiecej zamowien w okresie swiatecznym. Nie dziw sie, ze wtedy trzeba pracowac, to logiczne z punktu widzenia firmy, a firma to business a nie charity. Jedyne, co mozesz zrobic, to poszukac sobie nowej pracy w przyszlym roku. Jedne swieta przezyjesz pracujac, nie Ty jedna musisz pracowac w ten dzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osa Nie pyta się ateisty czy obchodzi Święta, to prawo obowiązuje wszędzie, nie ważne czy jest to Polska czy inny kraj. Tak samo jest z niepraktykującymi, więc o czym tutaj mowa. Pójdź sobie do do kościoła chrześcijańskiego wszelkiej maści, poznaj tych ludzi, a wtedy będziemy mogli rozmawiać o tym czy Anglicy, celebrują Wigilię, czy nie. Jeśli opierać się o młodych, to można powiedzieć, ze Polska, jest krajem nie wierzącym, tak samo jak i Anglia, ale tutaj chyba nie o to chodzi.Więc jeśli chcesz się nabijać dalej, to sprecyzuj o co Ci chodzi albo o kogo, bo chyba mówisz o sobie. W mojej miejscowości, poszłam kiedyś specjalnie na spacer z psem po Wigilii i prawie gdzie Living room był od ulicy, to wszyscy siedzieli przy wigilijnym stole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poracha ze ch...
wigilia wigilia, a co z 1 i 2 dniem swiat, i 1 Stycznia?? tez Anglia nie obchodzi?? ja musze w te dni zapierdalac w fabryce warzyw, to chyba nie jest normalne, wszystkie bank holidaye mam pracujace, porazka. wolne mam tylko kiedy wezme urlop, mam 25 dni w roku, cos mi tu jedzie wyzyskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to rzuc prace i tyle :)))
ja pracuje na lotnisku, u nas tez nie ma przerw, jak wypadnie Wigilia czy swieto to sie idzie do pracy i tyle. W tym roku mam wolne bo zdarzylam wziac urlop :D ale dwa lata temu pracowalam w Wigilie i w drugi dzien swiat. I zyje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moi sasiedzi nie obchodza wigilii!! Nie robia zadnej kolacji ,to dla nich zwykly dzien.Za to swietuja jak wszyscy Boze Narodzenie! DONKAPATE nie interesuje mnie jaka religie wyznajesz :P pytam bo nie zgadzam sie z tym co napisalas:D ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do poracha...
Bank holidays masz na pewno platne podwojnie albo 1.5 stawki wiec to zaden wyzysk - w biurze ttakie dni sa wolne,ale w fabrykach, szpitalach, domach opieki pracuje sie 24/7 i ktos musi tam byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nnaaggoorka
donakapatke - tak, Anglicy swietuja wigilie i pewnie jeszcze jedza uszka z barszczem i karpia. Co ty pierniczysz, moj maz jest Anglikiem, nie raz obchodzilam swieta z jego rodzina i oni nie obchodza zadnej Wigilii, zapytaj ktoregokolwiek Brytyjczyka. Moze widzialas, ze ktos akurat jadl kolacje, ale tu nie ma tradycji obchodzenia Wiglii, maja co prawda pasterke, ale malo kto na nia chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeczywiscie wigili nie ma i brytyjczycy wogole nie wiedza co to takiego i dlaczego obchodzimy swieta przed 'swietami'..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sixa Wigilię obchodzą wierzący i praktykujący.Byłaś kiedyś w kościele anglikańskim, masz do czynienia z tymi ludźmi, albo w kościele baptystów? Wszyscy uogólniacie. To tak jakby Brytyjczycy mówili, że wszyscy Polacy, to fanatycy religijni, słuchający radia Maryja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość latttinoskaa
Trudno nie uogolniac jezeli wiekszosc rodowitych Anglikow nie obchodzi zupelnie tego dnia, jakis tam niewielki procent idzie na msze i tyle. Nie maja zadnych tradycji zwiazancyh z tym dniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ja cos napisalam ze wymagam zeby chopdzili do kosciola??kobieto o co ci chodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poza tym anglicy ktorych ja znam to chrzescijanie ,swieta obchodza tak jak my opropcz swietowania 24 grudnia. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bylam w roznych kosciolach, tesciowa jes baptystka i nie obchodzi wigilii, tesc jest katolikiem i tez nie ma u niego w domu wigilii. jeszcze tesc to pol biedy bo on do kosciola nie chodzi praktycznie ale tesciowa chodzi na msze co niedziele i na wigilie idzie na drinka z mezem po kolacji ktora ja organizuje a ktora jest dla niej tradycja polska, w ktorej nota bene bedzie uczestniczyla pierwszy raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aa w kosciele babtystow bylam przez kilka razy .Ale bylo to kiedy mialam 5 latek.Moj dziadek nalezal do tej wiary :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahahaha..........
donkapatke, zapytaj Anglika, niezaleznie od wyznania o obchody Christmas Eve :-) Masz, poczytaj sobie http://en.wikipedia.org/wiki/Wigilia Kolacja wigilijna i wszelkie obchody tego dnia to polska tradycja. Z wiara to dzisiaj ma malo wspolnego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Swete
ja mam to samo tyle ze mieszkam w USA nie w UK ale chyba oba kraje podobnie obchodza swieta ..tez musze pracowac w Wigilie (choc na szczescie w I Swieto mamy wolne) tak samo w Sylwestra i Nowy Rok ...jedynie chyba w Polsce ludzie moga cieszyc sie tak duza iloscia wolnego ..a jeszcze narzekaja :D ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×