Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Czarna kawa bez mleka

czy zdecydujecie się na roczny macierzyński?

Polecane posty

Gość ciężarówka_2013
Hej. Ja chciałabym bardzo iść na rocznym macierzyński, bo nie wyobrażam sobie zostawić 5 miesięcznego synka w domu. A od kiedy ten macierzyński wejdzie,bo ja się bardziej martwię tym,czy mnie obejmie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wezme roczny macierzynski, a potem jak nam sie spodoba bycie rodzicami, sprobujemy z drugim potomkiem. Jesli nie, to i tak zmienie prace, ale z wyboru a nie z koniecznosci, bo chcemy na stale osiedlic sie w okolicach mojego m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdsgdgds
zalezy jaka praca. prawda jest taka, ze jak ktos ma prace, to jej pilnuje a cwaniaki beda sie zatrudniac fikcyjnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja niestety się nie załapię :( macierzynski skonczy mi się 20 sierpnia... lipa jak byłaby taka mozliwosc to bym sie zdecydowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlaczego akurat
po polowie marca? bez sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdsgdgds
fajnie byloby,ale chyba tylko w zawodzie nauczyciela...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlaczego akurat
a mowisz o marcu 2013? czy o marcu 2014?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic nie jest bez sensu. Wynika to z tego, ze prawo do rocznego urlopu beda miec mamy, ktore w dniu wejscia ustawy beda jeszcze na urlopie macierzynskim. Odejmij sobie od 1. Wrzesnia 24 tygodnie i bedziesz wiedziec, ktore mamy sie zalapia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlaczego akurat - bo roczny macierzynski ma obejmować kobiety, które 1 wrzesnia będą jesczcze na macierzynskim (chocby to byl ostatni tydzien macierzynskiego) w takim wypadku obejmie on kobiety rodzace po 18 marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zdecydowalabym sie, po prostu lubie pracowac. Ale na pewno skorzystalabym z tego w innej formie. Wrocilabym do pracy na pol etatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężarówka_2013
No to super,bo ja rodzę 9 kwietnia :) Ja będę na rocznym macierzyńskim w swojej stałej pracy, a wrócę do dorywczej(umowa o dzieło). tak chyba będzie można zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milenka88
a jak bedzie ten macierzynski platny?jakos nie chce mi sie wierzyc zeby byla placona pensja przez 12 m-cy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale laski - nie ma sie co podniecac, moim zdaniem cos wymysla i tego nie wprowadza. Z poczatku mowili o wprowadzeniu ustawy od lipca, teraz juz wrzesien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak ktos rodzący w marcu będzie na macierzynskim płatnym 100% a we wrzesniu zdecyduje ze bierze jeszcze te pół roku to nastepne pół roku bedzie miał płatne 60%. bo całosc macierzynskiego ma wyniesc 80% rocznych dochodów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilith-marlie - no racje nie ma sie co podniecac, ciagle cos zmieniają. w sumie juz sie pogodziłam z tym, ze paru dni mi zabraknie by się załapać :( ale smutno i tak jest. kuźwa becikowego też nie dostane. czuje sie jak niechciane dziecko Tuska :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesienna mgła
mam wielką nadzieję, że się zlitują i wprowadzą od 1-go stycznia :( mam termin na 5 marca i musiałabym dwa tygodnie ciąże przenosić, żeby się załapać :O nie mówiąc o tym, że nawet na nowy becikowy się nie załapię...bo on oczywiście od 1-go stycznia będzie obowiązywał :O chamstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesienna mgła - przykro mi cię uświadamiać :P ale niestety choćbyś i miesiąc przenosiła to się nei załapiesz... bo urlop macierzynski zacznie ci się 5 marca czy urodzisz czy nie. mozesz byc w ciazy ale juz na macierzynskim bo liczy sie on od terminu porodu... moja kolezanka urodziłą 10 dni po terminie i juz od 10 dni była na macierzynskim... i wiem co czujesz bo ja tez mam termin na 5 marca :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meaaa, spoko. Ja tez sie na becikowe nie zalapie :-) zamierzam odbic sobie na zwrocie podatku z nawiazka :-) jak tusk nam tak i my tuskowi. Na wszelki wypadek kisze 20dni urlopu z tego roku, razem z 26 za 2013 i kilkunastoma dniami bezplatnego/wychowawczego jakos dociagne do konca 2013 i wroce do pracy nowej/obecnej w 2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesienna mgła
meaaa- Wiem, że kodeks pracy mówi o tym, że urlop macierzyński może przypadać na dwa tygodnie przed planowanym terminem porodu A to nie jest kwestia dogadania się z lekarzem, żeby wypisywał l4 do samego rozwiązania? Czy on ma obowiązek wysłać jakieś papiery wcześniej do ZUSu? muszę z nim pogadać jak to wygląda. Generalnie mam nadzieję, że wejdzie ta ustawa od stycznia :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się oczywiście zdecyduję na ten roczny macierzyński (mam termin na połowę mają dopiero). Zastanawia mnie tylko jak mam się zdeklarować że od razu biorę cały (czyli rok 80%) skoro rodzę w maju a ustawa ma wejść we wrześniu? Czy to oznacza że mam tylko opcję pół roku 100% i drugie pół 60%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elaelżbieta
Z urlopu macierzyńskiego można skorzystać 2 tygodnie przed planowanym terminem porodu- można, co nie oznacza że trzeba. Lekarz powinien przedłużać zwolnienie do faktycznego dnia porodu, nie może odmówić, jeżeli tak robi, to trzeba się wykłócać albo iść do rodzinnego czy do jakiegoś innego lekarza, który takie zwolnienie dalej pociągnie. Ja w pierwszej ciąży termin miałam na koniec lutego, w połowie miesiąca byłam u lekarza i zwolnienie dostałam chyba do 10 marca, bo lekarka właśnie uznała, że mogę przenosić i po co mam po terminie się stresować jeszcze długością zwolnienia. Tak się złożyło, że urodziłam wcześniej i wtedy automatycznie zwolnienie się skraca i jest zastępowanie urlopem macierzyńskim. Dziewczyny znajcie swoje prawa i egzekwujcie je. Co do rocznego macierzyńskiego, to mam szansę, że sie załapię i ja chętnie skorzystam, bo po urlopie i tak nie wracam do swojej starej pracy (zmiana miejsca zamieszkania), a nawet gdybym wracała, to miałabym gdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buhahahhaa
czy jest tu w ogóle ktoś, kto wierzy, że ryży jak coś obieca to mówi prawdę i dotrzymuje slowa??? jeśli jest to niech się walnie z calej siły w swój pusty łeb młotkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesienna mgła
elaelżbieta- dzięki za odp, tak właśnie myślałam że to zależy od dogadania się z lekarzem, bo kto chciałby być już dwa tygodnie przed porodem na urlopie macierzyńskim :O a ktoś się orientuje w kwestii dodatkowego urlopu macierzyńskiego? na razie wynosi on 4 tygodnie, wiem że ma mieć 6 tygodni tylko znalazłam różne wersje od kiedy... gdzieś piszą, że od 2013, a gdzie indziej że od 2014 dopiero ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×