Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Spiderka

Toksopozytywne dawniej i dziś

Polecane posty

No to najważniejsze ze wszystko jest dobrze i jestes spokojniejsza a cos konkretnego Ci powiedzieli na te twardnienia czy ze to normalne jest w tym okresie ciazy? a tak w ogole to niezle sie wyczekalas :) ja zauważyłam u siebie ze od kilku dni mi sie cisnienie podwyższylo wcześniej miałam tak ok 125/75 a teraz ostatnio 128-135/75-80 no a dzis skończyło powyżej 140 i wzięłam tabletkę wczoraj byliśmy na urodzinach u kolegi i wróciliśmy strasznie późno dzis krecilam sie po domu bo miałam kolede i ogólnie to cały dzień jestem zmęczona i nie wyspana i pewnie to tez przełożyło sie na to cisnienie dzis ale tak ogólnie w ostatnich dniach zauważyłam wzrost zobaczymy co jutro bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
ja tez mam czesto 130 - 135 ale to zadna tragedia,w ciazy to nawet norma wiec ja na takie cisnienie tabl.nie biore bo to zadne wysokie jak na ciaze. jesli chodzi o twardnienie to nic ciekawego nie powiedzieli ,tak.moZe byc.mam duzo lezec,w pt mam jeszcze wizyte u mojego gina wiec zobaczymy co On powie na te twardnienia ale fakt uspokoilam sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana Secret nie mam pojęcia dlaczego się podniosło IGG u dziecka, napisz może do Bywalca, nie wiem skąd jestes ale mam namiary na lekarke we Wrocku pediatrę ze znajomością tematu tokso u noworodków jakbys chciała, mysle że najważniejsze że IGM jest ujemne! Zdrówka! A o komórkach tez myslałam, ale jeszcze nie dopytywałam o szczgóły. Soczewek nie noszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wczoraj i dziś brzuch mam jak skała, masakra, ani siedziec ani lezec.. a ciśnienie mam mierzone tylko na wizytach, jakoś w domu nie pamiętam by sprawdzac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
widze ze nie tylko moj brzuszek szaleje,ja juz te twardnienia mam codziennie od 2tyg i to czesto dlatego dzis pojechalam na SOR bo niedawalo mi to spokoju. a cisnienie mierze az 4xdziennie ,takie zalecenie lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze ze kazdą z niepokoi cos innego ja tez przy cinieniu 135 nie biore tabletek bo wiem ze to jest jeszcze ok ale gin powiedzial mi ze jak bede miala cisnienie powyzej 140 to mam wziac tabletke i niezwlocznie sie do niej zglosic nawet jak nie ma miejsc dzis rano mialam 135/84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
co lekarz to inaczej bo mi moj mowol ze jesli 140 bedzie raz to nie panikowac i nie brac odrazu tabletki tylko obserwowac i dop.jak sie bedzie powtarzalo to wlaczyc tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to rzeczywiście co lekarz to co innego mi gin powiedział żeby powyżej 140 tabletkach i przyjeżdżać i jak tu człowiek ma sie leczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
ale wiesz jest tak ze ma sie 140 a juz za chwile 120 wiec nie ma co odrazu jechac do lekarza,tak mi sie wydaje ... ale naszczescie masz 135 wiec ok.ja mialam wczoraj 134. powiem Ci ze juz mi sie nie chce schizowac,najpierw toxo,potem pare tyg.plamienia,wysokie cisnienie teraz ten brzuch i kurcze ciagle cos. kazdy zly objaw to mam stracha ,chcialabym juz minac chociaz ten 30-33 tc.bedzie wtedy ciut bezpieczniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem ze nie ma co schizowac i masz racje ze zaraz cisnienie moze spaść ale to wlasnie wszystko przez to ze od poczatku czlowieka spotyka cos i jak juz myslisz ze bedzie wszystko ok to tu masz cisnienie sie podwyzszylo a niestety wiem ze to jest bardzo niebezpieczne dzisiaj mierze sobie co 2 godz zeby zobaczyc jak sie zmienia i po 14 spadlo do 123/74 wiec ok juz zobaczymy co dalej bedzie.Ja jutro koncze 29tc wiec jeszcze troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
a mowi sie ze ciaza to piekny czas.fakt moze i piekny ale kurcze ile nerwow. ja jak mialam cisnienie wysokie tak teraz czasami mam niskie np 100/60. Widzisz Aniu u Ciebie tez cisnienie juz dobre wiec spokojnie:-) a jak ruchy synka,mocne? czy troche slabsze ,bo coraz mniej miejsca sie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co ja tez sobie wcześniej wyobrażałem ze to bedzie najpiękniejszy czas ale po wszystkim jak będziemy mieć nasze malenstwa obok siebie całe i zdrowe to i tak będziemy wszystko dobrze wspominać a co do ruchów to nie sa mocniejsze śmiejemy sie z mężem ze mały jak leże to zachowuje sie jak obcy w brzuchu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
hehe to tak jak nasz.tak kopie ze caly brzuch sie rusza.ciekawe jakie ma ulozenie,zapytam na wizycie aczkolwiek jeszcze nie jest mu az rak ciasno i jeszcze pewnie roznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak byłam u gina w piątek to przykladal mi aparat żeby zmierzyć tetno malucha i znalazł je w dole brzucha i jak tak właśnie przyjechałam do domu to sie zaczęłam zastanawiać czy po tym mogę wnioskować ze możliwe ze głowa jest w dole mogłam sie zapytać ale wtedy to nawet niepomyslalm o tym na usg dopiero pewnie będę wiedziała choć myśle ze jeszcze ma miejsce żeby sie kręcić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
Aniu a jak Twoj wynik po glukozie?wszystko dobrze wyszlo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak po 75g mialam 133 wiec powiedziala mi gin ze jest wszystko ok dzis rano nawet cisnienie jest idealne bo 121/70 wiec troche się uspokoiłam, ale stwierdzilam ze po tych kilku dniach podwyzszonego musze sie wczesniej wziac za zakupy bo jak pod koniec bede w razie czego musiala lezec i wiecej odpoczywac to juz nic nie zalatwie. Teraz czekam do 8 marca na usg chcemy sprobowac jeszcze to 4d ale niewiem czy juz bedzie za pozno i dziecko nie bedzie mialo za ciasno i kiepsko bedzie cos zobaczyc, a u Ciebie jak tam poniedziałek mija wszystko dobrze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak apropo tej cukrzycy to tez sie obawialam bo niestety ale u mnie w rodzinie to ta choroba króluje podobnieje jak nadcisnienie niby ze gin mi powiedzial ze nawet jak bedzie podwyzszony to po prostu wysle mnie do diabetologa zeby ustalic prawidlowa diete dla mnie i glukometr i bede mierzyc poziom cukru tak jak cisnienia ale wolałabym sobie tego oszczedzic jak kazdy pewnie :) ale jest ok a Ty z tego co pamietam to niedlugo bedziesz szła na to badanie prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
wlasnie dzisiaj mialam te badanie wiec zobaczymy.masz racje Aniu z tymi zakupami ,niedaj Bog trzeba bedzie lezen to du... z zakupow a jak czlowiek na chodzue ro moze pokupowac juz cos.ja ubranek mam juz sporo, teraz kolejny zakup to przewijak,rozek,przescieradelka,kolderka,kocyk,jakos w polowie marca sie wybiore na jakies zakupy. jestem taka padnieta ze chyba ide na mala dzemke,nie wiem czy to po tej glukozie tak? moje cisnienie tez ok,119/69.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
aha i w mojej rodzinie to samo,troche nadcisnienia i cukrzyca wiec obawa jest ale mam nadzieje ze wynik bedzie dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napewno bedzie dobry wynik a Ty tez mialaś do wypicia 75g glukozy? mi tez sie chcialo strasznie spac po tym badaniu pamietam ze jak czekalam te 2 godz mi sie strasznie spac chcialo no pomysle o tych zakupach tylko musze u męża w kalendarzu znaleźć troche wolnego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
tak tez mialam 75g. dzis albo jutro mąż odbierze wynik to zobaczymy. ja na zakupy biore zawsze mame bo mąż by za duzo marudzil hehe:-) chyba nici z mojej dzemki,leze ale nie potrafie w dzien spac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
widze Aniu ze Twoj maz tez pracus tak jak i moj.czesto jakies wyjazdy i nic kurcze zaplanowac nie mozna... mam nadzieje ze przy porodzie bedzie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie a ja mam mame za daleko ale przydałby mi sie szofer ;) wiec musze pogadać z mężem, co do wyjażdów to nie jest tak źle czasem się zdarzają ale w pracy to mógły siedzieć od rana do nocy tu czasami jest ciężko, ale już mu powiedziałam że na zakupy musi ze mna jechać i nie marudzić bo musimy uważać na moje ciśnienie ;) co do porodu to twierdzi że rzuci pracę o każdej porze i będzie obecny w gadce jest dobry zobaczymy jak z czynami będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do szkoly rodzenia narazie udaje mu sie chodzić ze mna dzis mamy zajecia odnosnie madrych i przemyslanych zakupów oraz kąpanie noworodka robaczymy co ciekawego się dowiem odnosnie wyprawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
i co tam ciekawego wczoraj bylo w szkole rodzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
praktycznie cale zajecia byly dla Tatusiów, Tatus robierał, ubierał lake, kapał na plecach, brzuchu, przewijał. Wiesz niby trenowanie na lalce ale niektórzy tatusiowie nawet nie potrafili wziac lalke na rece. Dodatkowo powiedziala nam gdzie postawic i jakie kupic lozeczko, o wozku pare słow, o ubrankach mowila zeby rozmiar 56 kupic doslownie z 5 sztuk i to przed jednym z ostatnich usg wtedy okresla mniej wiecej wage dziecka i bedzie wiadomo czy potrzeba wiecej o kosmetykach troche. Dla mnie to byly takie dosyc cenne informacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
nie no 5 sztuk to chyba za malo,dziecko w ciagu dnia trzeba pewnie przebrac kilka razy bo to sie uleje to cos wiec napewno wiecej potrzeba.tymbardziej ze jak bedzie nosil rozmiar 56 "to w kilka dni nie wyrosnie,mysle ze conajmniej na 2tyg trzeba wiec ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak ale w większy rozmiar łatwiej ubrać dziecko i lepiej podwójnac mu rekacji np a powiedziała ze to zależy ile dziecko na końcu ciszy bedzie ważyło to mozna ustalić mniej wiecej jak długie bedzie bo możliwe jest ze przy dużym dziecku wigilię rozm 56 sie nie założy tak nam wyjaśniała dlatego z tym rozmiarem 56 lepiej poczekać do końca i kupić tuż przed jeśli bedą potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×