Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Spiderka

Toksopozytywne dawniej i dziś

Polecane posty

Zuza dzis konczy 3 mc:) ma 62 cm i 5740 g :) ma lekka anemie dlatego dostaje zelazo i witaminy a tak generalnie wesoly bobas z niej:) gdy placze da sie ja opanowac kolek nie miala ale malo spi w dzien moze z 40 min :( cyca dalej i nienawidzi jezdzic w wozku:)))) to tyle co u nas:) buziaki sle dla Was:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
Zuza konczy 3miesiace a moj Olaf konczy dzis miesiac:-) jak ten czas leci... wlsnie Aga,Ty sie popraw bo stanowczo za rzadko tu zagladasz:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
i wazy rowno 5kg:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu ja mam fride z MArimar a spray Nose fridei jużkataru nie ma.Gorączki nie miała wogóle,przynajmniej jej nie mierzyłam ale nie wydawała mi się ciepła. Monic my amnio nie robilysmy,brałysmy Rova. Ja miałam test Pappa robiony bo mam 35lat, ale on nie wykrywa chyba Toxo? Ja odstawiłam wczoraj enfamil jedziemy na cycku za to co godzine... masakra. Ryczy dalej ale chce paredni wypróbować czy tylko na moim bedzie jej na brzuszku lżej i bedzie mniej płakac,dam znac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze jak to czas leci Zuzia ma juz 3 m-ce, ja jeszcze pamietam jak z brzuchem chodziłam a tu za 4 dni moj Kuba bedzie mial 2 m-ce :) Agata wizyta u audiologa jest dosc przyjemna nic strasznego dziecku nie robia ja trzymalam malego na rekach a lekarz zajrzal do ucha i potem do gardla i wyslal nas na badanie dzis je mielismy robione to tez wsadzili mu cos do ucha ale plytko i mial sie nie ruszac przez jakis czas teraz musimy isc z wynikami jeszce do lekarza na interpretacje tych wynikow. Szczerze mowiac to mam juz dosyc tych lekarzy ale zostal nam jeszcze tylko okulista i zawozimy cala historie z badaniami do centrum zdrowia dziecka mam nadzieje ze tam powiedza ze jest wszystko ok i mozemy zapomniec o wsystkim. Co do tego spania to mojemu Kubie tez zdarza sie ze usnie ale spi jakies pol godz a potem najlepiej jak by sie z nim gadalo caly czas i uwielbia jezdzic na spacery :) A Ty rzeczywiscie rzadko do nas zagladasz ja wlasnie mam przegladarke w telefonie ii pisze jak mam wolna chwilke ;) pomysl o tym Monia jak tam przeszedl katar Olafowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ta frida to mało tego katarku odciagam mały płacze i boje sie ze go boli niby ze oddycha przez nos ale słyszę ze mu tam jeszcze zalega. Spiderki mnie Kuba wczoraj jadł maksymalnie co 2 godz tez jakiś miał dziwny dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mo_nic
Dziewczyny czytam wasze posty i się uśmiecham, nie mogę się doczekać kiedy mnie dopadną takie "problemy". Na razie łzy płyną mi do oczu kiedy widzę mamy z wózkami bo nie mam pewności czy mój maluszek będzie zdrowy. Awidność mam wątpliwą i ginekolog powiedział że zaraziłam się toxo prawdopodobnie będąc już w czasie ciąży :/ W tygodniu jadę do Gdańska zrobić jeszcze raz test na toxo i awidność (punkt pobrań i laboratorium na miejscu może wynik będzie inny - lepszy). Na razie będę brała antybiotyk, zrobię ponownie badania a w ostateczności będziemy myśleć nad amniopunkcją. Dziewczyny czy któraś z was zaraziła się toxo będąc już w ciąży? Z nieciekawym wynikiem awidności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaa12345555
Ja się zaraziłam... Awidność niska... Robiłam aminopunkcję i polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie wiem kiedy sie zaraziłam ale w 8tyg.c.miałam awidność niską, brałam Rova do porodu 3x1, na amnio się nie zdecydowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje dziecko jest 3 dzień tylko na piersi i jest o niebo lepiej!! Jest o wiele spokojniejsze, chyba się najada bo więcej śpi jestem w szoku! No ale byłoby za różowo - 3ci dzień nie robi kupek,wczoraj dzwoniłam do lekarki to mówiła że czasem może nie robić kilka dni,ale nie wiem,dziwne to, tym bardziej że już ma tylko moje picie więc powinno jej być lżej.. Jak u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spiderka, mojej siostry maluch na piersi nie robił kupki ok. 8 dni, więc się nie stresuj. Z tego co ja pamiętam moje starsze chłopaki też tak miały :)) Ja już czekam, ubranka poprane, torba spakowana, We wtorek pranie łóżwczka i wózka nas czeka i jeszcze malowanie u chłopców w pokoju. Mnie jeszcze czeka po wakacjach 1 klasa mojego najstarszego syna, więc jeszcze jego wyprawka, biurko itp. wszystko na raz, zobaczymy jak damy radę. Ja miałam też awidność niską, ale z tego co lekarze mówią, to immunologia kobiet w ciąży wariuje i ja nie wierzę, że zaraziłam się w czasie ciąży. Z resztą wszyscy lekatrze którzy mnie badali mi powiedzieli, że gdyby to było w czasie ciąży to niestety taki parotygodniowy maluszek nie poradziłby sobie z toxo. A z tą immunologią, to pomyślcie same na chłopski rozum, mamy jednego pasożyta, którego chcemy się pozbyć, a potem drugiego, którego za wszelką cenę pragniemy i cudem nasz organizm go nie zwalcza, a wręcz przeciwnie. Wię sie nie dziwcie, że te wyniki są takie zwariowane. Moje IGM nagle w 36 tygodniu się podniosły o jednostkę, ale mam juz to gdzieś, wszystkie macie zdrowe dzieci i moje też będzię!!!! Pozdrawiam Was gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spiderka mleko mamy potrafi byc całkowicie "wchłonione"przez maluszka, tak wiec nie denerwuj sie ,że nie robi codziennie kupki. Gien oczywiście, że urodzisz zdrowe dziecko!! Na tym forum rodzą sie TYLKO zdrowe dzieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
u mnie tez swieze zarazenie w ciazy i niska awidnosc a lezy kolo mnie miesieczny zdrowy synek:-) wiec glowa do gory i pozytywne myslenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
dziewczyny a jak katarki u Was?opanowane?moj Olaf jeszcze ma,nie wiem czy sie martwic czy jeszcze czekac spokojnie bo to juz ponad tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze Gien podziwiam! Moja zaś od wczoraj brzęczy, jęczy nie śpi, przecież nie zjadłam nic nowego, ja ostatnie 3tygodnie prawie wogóle czasu nie poświięcam mojemu 6latkowi, jakbym jeszcze miała malować pokój i urządzać wyprawki i mieć jeszzce jedno dzieciątko to nie wiem kiedy bym to ogarnęła! Mam nadzieje że masz kogoś do pomocy a 3ci synek będzie tylko jadł i spał :) Bo zdrowy to wiadomo że będzie! Jecie czarne porzeczki? bo dzis zjadłam dżem, stwierdziląm że i tak brzęczy i nie śpi to chociaż coś zjem.. I jeszcze dzis zjem danio waniliowe bo juz nie moge się oprzec a jogurtu nat. mam już dość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A kiedy to co zjemy jest w pokarmie? Na następne karmienie? Za pare godz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mo_nic
Spiderka beaciunia Gien3 moniaszek Dziewczyny czyli rozumiem że nie robiłyście amniopunkcji? Nie bałyście się że płód został zarażony i dzieciątko urodzi się z jakąś "wadą"? Ja nie mogę przestać o tym myśleć. Oczywiście wierze że dzieciątko rozwija się prawidłowo ale wizja jeszcze 6 miesięcy takiej nerwówki. Rozumiem że przyjmowałyście tylko Rovamycine i regularnie sprawdzałyście toxo, co ile robiłyście badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gien Beaciunia dobrze napisała tu się rodzą tylko zdrowe maluchy i takie Twoje będzie :) Monia u mnie Kuba niby ze czasami jeszcze słychac ze cos mu zalega ale nie moge juz nic mu sciagnac 4 lipca mamy szczepienie na rota wirusa wiec spotkamy sie z pediatra i zobaczymy co powie. Spiderka ja jadłam dzem z porzeczek u mnie bylo ok a ostanio jem truskawki i narazie malucha nie wysypało nigdzie chociaz wczoraj tez mi płakał troche wieczorem ale mielismy w sobote gosci i szczerze mowiac to najadlam sie wszystkiego wiec chyba cos nie podpasowało mu. Wydaje mi sie ze mija kilka godz zanim to co zjemy trafia do mleka napewno nie tak od razu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monic oczywiscie ze sie bałam, ze dziecko moze urodzic sie chore, ale skoro na usg wychodziło wszystko dobrze to starałam sie az tak nie stresowac (przeciez wodogłowie i zwapnienia niby widac w usg). Ja byłam u zakaźnika 3 razy bedac w ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do amnio, to nasz przyjaciel ginekolog mi odradził, więc się posłuchałam. A tak jak dziewczyny mówią, na USG widać zmiany toxo, jeśli takowe są. Dzięki za wsparcie dziewczyny. Jeszcze zrobiłam coś ekstremalnego, mianowicie nie puściłam chłopaków do przedszkola na wakacje, bo to będą moje pierwsze wakacje w domu zamiast w pracy (a pracowałam zazwyczaj w wakacje ok 10 godzin), więc stwierdziła, że im to wynagrodzę, ale jak widzę jak się piorą itp. to ogarnia mnie zwątpienie. Trzymajcie za mnie kciuki, żebym nie zwariowała. Poza tym mój mąż pracuję trzy razy w tygodniu popołudniami, więc w ogóle sajgon będzie :)). Pozdrawiam Was serdecznie A jak waga, bo ja już jestem jak mały wieloryb (81 kg przy 170 cm i jestem lekko załamana). Dużo spadłyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wychodzac ze szpitala byłam lzejsza o 8 kg. Mysle, ze zostało mi jakies 2-3 kg na plusie, mimo to wchodze we wszystkie ubrania, które nosiłam przed ciaza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gien a kiedy masz termin? (bo zapomniałam) ja przybralam 15-16kg i zostało mi z 4kg. monic ja jeszcze tłumaczylam sobie ze jakbym zaraziła dziecko w pierwszych tyg ciazy to bym je straciła, a skoro jest tzn ze jest zdrowe i dalej chronic je bedzie Rova . ale jak widzisz kazdy ma inne podejscie, kazdy ma inny przypadek, podejrzewam ze bylas na forum u Bywalca? tam o amnio dosc szeroko sie rozpisał,dało mi to do myslenia i podjelam taka decyzje. oczywiscie w czasie ciazy tez przychodziły chwile zwatpienia ale to forum i dziewczyny szybko rozwiewały watpliwosci :) oczywiscie decyzje musisz podjac sama,przeanalizowac swój przypadek. a ja przez to moje dziecko jestem klebkiem nerwów, mam ja teraz w chuście,i śpi 45min. zrobiłam chociaz dziecku drugiemu obiad ..ale juz sie wierci pewnie zaraz sie rozbudzi. taką ladną miałam sobote a wczoraj i dzis znów jazdy, nie spi,płacze, cos z nią nie tak? czy ze mną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monic tak jak pisze Spiderka jak dochodzi do zarażenia w pierwszym trymestrze to najczęściej kończy sie poronieniem także wszystko bedzie dobrze tylko wizyta u dobrego zakaznika podkreślam dobrego ktory wie cos o toxo bo takich mało ja badania miałam robione co m-c. Dziewczyny z ta waga to jesteście dobre mi zostało jeszcze 11kg z 21 i nie wchodzę w żadne spodnie i spódnice sprzed ciazy. Spiderka wydaje mi sie ze i z tobą i malutka jest wszystko ok tylko po prostu daje Ci bardziej w kość. Moj Kubz tez mi wczoraj dał w kość ale tak myśle ze to przez jedzenie bo w sobotę mieliśmy gości i obzarlam sie wszystkiego :) Dziewczyny myślicie ze mozna jesc arbuza bo mam straszna ochotę na niego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale mialam nocke... jedzenie co 1-1,5h... Aniu ja nie mam pojecia, sama juz mam tak okrojoną diete.. dzis mam ochote na cukinie, można? tez nie wiem, w internecie są tak rózne przykłady co mozna co nie, trzeba chyba wypróbowac, tylko jak moje dziecko takie płaczące to jak rozpoznam ze jej coś zaszkodziło? wczoraj zjadłam rybe i dzem porzeczkowy, a dzis chce tą cukinie i danio. zobaczymy. a majonez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja cukinie jadlam wczoraj i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
Mi z 23kg zostalo jeszcze 10kg ale jestem dopiero miesiac po porodzie wiec spokojnie,nie martwie sie:-) ja to juz wogole dziewczyny gloduje,malego tak mi sypie ze szok.dernqtolog twierdzi ze to skaza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez jadlam cukinie i majonez nic nie było, truskawki tez jadlam teraz chyba tego arbuza sobie spróbuje myśle ze właśnie to trzeba samemu próbować bo każde dziecko reaguje inaczej. My właśnie wróciliśmy od okulisty miał Kuba robione badanie dna oka masakra nie wiedziałam ze moje dziecko potrafi tak krzyczeć ale najważniejsze ze jest wszystko dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×