Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Spiderka

Toksopozytywne dawniej i dziś

Polecane posty

Gość Natasza_82
A mój Kuba też ma skazę białkową i ja też na tej strasznej diecie, ale przynajmniej dziecko spokojne i bez krostek i kupkę ładnie robi. Jak przypomnę sobie te męczarnię z karmieniem na początku to aż brrry, ale teraz to już bułka z masłem :) laktacja uregulowana, mały w 5 minut się najada, prawie sielanka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natasza a ile Twój Kuba ma miesiecy? Moja Zuzka w nocy pije co 2-3 godz, normalnie jestem wykonczona. Sztucznego w ogóle nie chce pic, chyba jej ten bebilon pepti nie smakuje. Ja tez jestem na tej samej diecie co ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia na odparzenia Tormentiol uzywałam jest super posmarowałam 4 razy i wszystko zeszło a jakiej firmy uzywasz pieluszek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
Dzieki Aniu.sprobuje ten tormentiol. a pieluszek uzywam Pampers.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie ja tez uzywam pampersów ale kazdy mi mowi ze to wlasnie pampersy uczulaja i dziecko od nich dostaje odparzen ja wlasnie testuje jak mam wygojona pupe czy znowu bedzie mial. Beaciunia ja wlasnie sie zastanawiam bo u mnie moj Kuba ma 7tyg i potrafi w nocy przespac najpierw 6 godz potem po 3 i niewiem wlasnie czy te 6 godz to nie jest czasem za duza przerwa nie budze go tylko karmie na zadanie jak sie sam obudzi ale nie wiem czy to jednak nie jest za rzadko ostanio przespal nawet 7 godz. Spiderka ja jak przez kilka dni w szpitalu odciagalam mleko to uczyli mnie zeby przystawiac dziecko najpierw do piersi potem dokarmiac go sztucznym i po karmieniu od razu odciagnac reszte mleka na poczatku to byly kropelki dosłownie ale za kazdym razem bylo juz wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Monia nie przeraz sie opiniami o tym tormentiolu w necie ja konsultowalam to z lekarzem i powiedzial zeby maksymalnie 4 doby go uzywac ale spokojnie sie w tym czasie tylek goi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natasza_82
Kuba 3 mc skończył, w nocy najpierw śpi 5 godzin (21-2), a potem koło 6 się budzi, ale karmię go przy zgaszonym świetle tylko lampka słabiutka i zaraz po jedzeniu ładnie zasypia. Niczym go nie dokarmiam tylko pierś. Co do pieluszek polecam biedronkowe DaDa jak dla mnie rewelacja i 20 zł tańsze niż pampersy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez uzywam dady i sa ok. Aniu moja Zuzia jak miała 2-3 miesiace tez potrafiła mi przespac 6 godzin. Nie wybudzałam jej do karmienia bo ładnie przybierała na wadze. Teraz za to jest masakra, chyba przez te zęby tak niespokojnie śpi i co 3 godz. chce cyca. A jak wypadnie jej smoczek z buzi to potrafi mi co pół godziny marudzic dopóki nie dostanie go z powrotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
Dziewczyny ale ja Wam zazdroszcze.tez bym chciala zeby Olaf tyle spal w nocy a budzi mi sie co 2,5godziny,pare razy zdazylo sie ze co 3. a ja chodze nieprzytomna,w dzien za vardzo nie odespie,teraz jeszcze jestem chora wiec juz wogole do du... moze moj synek sie nie najada i dlatego tak krotko spi,co myslicie???jak u Was jest z kapaniem?macie jakas stala pore?bo u mnie z tymi godzinami to roznie,chcialabym kapav np ok 20:00 to akurat wtedy spi.czekacie az sie dzieci obudza czy wybudzacie? jesli chodzi o dady to sama nie wiem,wydaje mi sie ze slabo chloną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
Dziewczyny a co Wy na tej diecie jecie?bo ja juz nie wiem xo jesc a czego nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spiderka jak podasz maila to Ci wyślę w PDFie tą książkę, bo linka tu nie umiem załączyć bo uznaje go za SPAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gien dziękuję, ściągnęłam sobie ze strony Chom.. czy jakoś tak i przeczytałam już, dużo przydatnych inf bardziej dla kilkumiesięcznych dzieci, ale też wiele cennych uwag. Teraz wertuje raz jeszcze Język niemowlat. A co u nas, lekkie delikatne zmiany, tzn płacze dalej, ale rzadziej, w nocy pospała mi ciągiem 6h,i własnie nie wiem czy takie maluchy mogą miec takie długie przerwy? w dzień spi tylko raz dłużej czyli 2-3h w południe, a tak to robi takie drzemki po 15min, (czasem 10 czasem 30). Dostawiam do piersi a jak po opróżnieniu dwóch przysypia, a jak odstawiam to dalej szuka i płacze to dorabiam 30-60ml enfamilu. Ogólnie w dzień to raz dostaje sztuczne przed południem, potem koło 20 na noc, a w nocy też raz, i raz ściągam swój i daje jej z butelki, a tak to pierś. Przybrała mi przez niecałe 2tyg 500g, wiec chyba jest małym pasibrzuszkiem :) Czasem też płacze bo podabolewa ją brzuszek bo widze że sie pręży, musze kupić jakieś kropelki w aptece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spiderka to widać ze juz jest troszke lepiej :) ja swojemu maluchowi daje espumisan przed kazdym karmieniem i widze ze pomaga mi a co do tego spania w nocy to mi polozna powiedziala jak byla na poczatku ze najdluzsza przerwa w nocy ma byc 4 godz zeby dziecko strawilo wszystki pokarm ale nie dluzsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nacieszyłam się nocą i dopołudniem że coraz lepiej a wieczór był tragiczny, teraz zasneła,od 16.30 do 19.30 z małymi przerwami - dostawianie na zmianę jedna i druga pierś i co odstawiałam wrzask. w końcu przed 20 zrobiłam enfamil,zasneła na10min i wrzask i tak do 21. Więc głód to raczej nie jest, albo ze zmęczenia że nie umiała zasnąć,albo ma kolki. I nie wiem czy jej brzuszek nie boli, może jem coś co jej przeszkadza? jeszcze dziś mi kupki nie zrobila,tylko jednego kleksa, wiec znów się tym martwię... jutro dzwonie do lekarki do wroc. bo ta moja po obejrzeniu stwierdziła ze wszystko dobrze, nic mi nie podpowiedziala. A mnie juz ze stresu tak brzuch skręca, ze szok. zmykam do łóżka, bo nie wiem co to bedzie dzisiaj w nocy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spiderka u mnie tez Kuba dzis byl caly dzien marudny tez mu sie zdarzało najesc i pospac pol godziny a potem sie budzil i w sumie niewiem dlaczego narazie poszedl spi od 21.30 zobaczymy jak bedzie w nocy. Masz racje skonsultuj to z lekarzem bedziesz spokojniejsza. My dzis bylismy u audiologa wszystko jest ok ale mamy zrobic jeszcze jakies dodatkowe badanie. Koszmar z tymi wizytami juz by sie to moglo wszytko skonczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaa12345555
Aniu, a jak badania krwi u Twojego dziecka? IgG się zmniejsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W piatek Kuba miał pobierana krew m.in. na tokso ale tez miał zwykla morfologie robiona na enzymy watrobowe w centrum zdrowia dziecka i powiedziała mi lekarka ze jak z wynikami bedzie wszystko ok to dostane wyniki poczta w ciagu 2 tyg. a jak cos bedzie nie tak to beda dzwonic, dzis jest sroda wiec mysle ze wyniki juz sa wiec chyba jest wszytko ok wiec musze po prostu poczekac az przyjda najgprsze jest to ze te badania sa robione nie w szpitalu w ktorym rodzilam wiec nie bardzo moge je porownac z poprzednimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spiderka i Monia Wy dla swych pociech na katarek uzywałyscie tego marirer baby? bo moj Kuba tez dostał lekkiego kataru :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jak Wy radzieckie sobie z fride bo dla mnie to katastrofa nie wiem czy nie za mocno ciągnie mały płacze koszmar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
Aniu ja akurat mam physiomer baby , oprocz tego maśc majrankową do smarowania pod noskiem A Z FRIDĄ u Nas roznie raz mały spokojny a raz płacze, uwierz Aniu ze ciągne z calych sił wiec nie martw sie ze Ty za mocno to robisz. My jeszcze walczymy z tym cholernym katarkiem ale mam nadzieje ze lada dzien przejdzie. Kupilam dzis tormentiol nA ODPARZENIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieje ze bedzie tak skuteczny u mnie jak u Ciebie. Kurcze ale Kuba dzis jest strasznie marudny przez ten katar niby ze nie ma aż tak zapchanego nosa bo przez niego oddycha ale męczy go strasznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od jakiej w ogóle temperatury powinno sie dziecku podawać leki przeciwgoraczkowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
Też mam nadzieje ze bedzie skuteczny. Jesli chozi o temperature to z tego co ja wiem to dopiero po przekroczeniu 38 podaje sie cos . mój miał róznie ale tak miedzy 37 a 37,5. teraz ma 37

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak tylko widzę ze sie cos dzieje z pupy to smaruje raz i przechodzi :) teraz chyba ja sie przestraszylam tego katarku Kuby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mo_nic
Dziewczyny odebrałam wyniki na toxo i niestety oba wskaźniki IgG i IgM pozytywne - mam toxo :/ Dziś zrobiłam dodatkowo awidność ale nie wyszła za wysoka 77,4% (70-79.9% graniczna awidność) więc w ogóle mnie te wyniki nie uspokoiły. Byłam dziś u ginekologa, jutro odbieram receptę m.in. na Rovamycyne. Dostanę też skierowanie do szpitala na wykonanie amniopunkcji lub kordocentezy - żeby sprawdzić czy z dzieciątkiem jest wszystko dobrze. Badania są dość inwazyjne więc jestem podwójnie przerażona. Jestem w 11 tyg. ciąży (w sobotę rozpocznie się 12 tyg.) Czytałam też o teście Papp-a ale chyba nie jest tak dokładny jak amniopunkcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi sie ze awidnosc graniczna nie jest taka zła ja na Twoim miejscu poszłabym najpierw do dobrego lekarza od chorob zakaznych zamiast tak szybko decydowała się na amnipunkcje. Ginekolodzy nie za duzo wiedza o tej chorobie a dobry zakaznik pokieruje Cie co dalej robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mo_mic ciesze sie ,ze do nas zaglądnełaś. Moim zdaniem Ania ma rację, idz najpierw do dobrego zakaźnika i najwyzej potem rozważcie sprawe amniopunkcji. Ja sie na nia nie zdecydowałam i ciesze sie z tego faktu. Pisz do nas jak po wizytach u lekarza. Jestem z Toba :) !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) ale mnie tu dawno nie bylo:(( musze sobie w telefonie zalatwic aplikacje to wtedy bede czesciej zagladac:)) Monia jesli chodzi o odparzenia to tormentiol superrrr mi polozna powiedziala tak 2 razy bepanthenem 1 raz tormentioli i tak az sie wyleczy pupcia:))) rewela Zuza po 1 dniu bylo Git:))) Aniu a jakwygladala ta wizyta u audiologa??? bo tez mnie czeka..brrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×