Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Spiderka

Toksopozytywne dawniej i dziś

Polecane posty

Gien trzymam kciuki :) U nas metoda Karpa nie działa.. Możecoś źle robie, ale nie pomaga. aaa12345 to dzielne masz dziecko :) Monia jak Kubuś? Na piersi i Ci się rozchorował? A teraz dziewczyny ja: słuchajcie,krzyki mojej małej to nic,teraz to mam mega problem, teraz bym chciała żeby wyła całe dnie byle tylko to co sie stało się cofnęło: wyczułam jej pod lewą paszką guzka i wyczytałam w necie że to powikłanie po szczepieniu na gruźlicę! Jestem przerażona, jutro ide do lekarza skonsultować co i jak, poczytałam w necie czym to grozi, dziewczyny jakaś masakra, znów po lekarzach jeżdżenie, konsultacje, szpitale, decyzje, ja chyba już nie dam rady... Od tej toxoplazmozy ciągle coś na nas spada.. Ja w ogóle nie słyszałam o takim powikłaniu! Jakbym wiedziała to chyba bym nie zaszczepiła na to noworodka w 1 dobie życia, bo niby gdzie i od kogo ma się w pierwszych miesiącach zarazić? A właśnie w 1rż jest najwięcej powikłań - teraz jestem taka mądra, bo poczytałam. Sprawdźcie u swoich dzieciaczków, i życze wam zdrowia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaziu już na świecie. Ważył 4100 i mierzył 61 cm także też niezły klocuś. Nie martw sie Spiderka na zapas, jutro wszystkiego sie dowiesz. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
GIEN gratulacje:-) no ,no kawal chlopa:-) Spiderka po pierwsze to nie denerwuj sie,mysle ze to NIC zlego.wiem ze latwo powiedziec ale nie martw sie na zapas. Po drugie tak,karmie piersia a maly ma infekcje i to na dodatek juz drugi raz bo pare tyg temu mial juz katar... Nie wiem kurcze co sie dzieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaa12345555
Gratulacje Gien, kawał chłopa z niego ;) Spiderka może to poprostu powiększone węzły chłonne skoro ma infekcję, trzymam kciuki aby wszystko było dobrze :) Skoro Gien urodziła to już wszystkie mamy z tego forum urodziły???? Gien napisz jak wyniki Kazia, choć z góry wiemy, że będą dobre :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gien moje gratulacje!:) Ciekawe co u pozostałych dziewczyn, które się nie odzywają tj. secret, natasza, titanum, kamylaka, rogalik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
No tez sie zastanawiam co u reszty.mogly by sie dziewczyny odezwac.rogalik to juz wogole wsiakl,pisala do Nas na samym poczatku. Dziewczyny jak czytacie Nasze forum to napiszcie cos:-) Ania a co u Ciebie i Kuby?jak.po urlopie nad morzem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
No tez sie zastanawiam co u reszty.mogly by sie dziewczyny odezwac.rogalik to juz wogole wsiakl,pisala do Nas na samym poczatku. Dziewczyny jak czytacie Nasze forum to napiszcie cos:-) Ania a co u Ciebie i Kuby?jak.po urlopie nad morzem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gien moje gratulacje :) teraz juz chyba wszystkie możemy cieszyć się swoimi pociechami :). Monia u mnie wszystko dobrze odpoczelismy troche z mężem nad morzem bo Kuba spisywał się super pasował mu chyba ten klimat a teraz niestety na 3,5 tygodnia zostalismy sami bo moj mąż musiał wyjechać słuzbowo za granice wiec jest troche cięzej ale jest ok. A jak tam u Ciebie małemu przeszła juz ta infekcja? Spiderka a jak tam u Ciebie i malutkiej byłaś u lekarza z małą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
My we wrzesniu zostajemy z Olafkiem sami,bez tatusia aleeee sa jeszcze 2babcie wiec luzik:-) Jesli chodzi o infekcje to robilismy wymaz z gardla i noska i wszystko ok. Ale maly ma moze nie tyle co katar ale jak to lekarka nazwala sapke,nic mu z noska nie cieknie ale tak sapie .dostaje kropelki a oprocz tego tantum werde na gardelko. Nie wiem skad kurcze te infekcje i to juz drugi raz.moze to na tle alergicznym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
W niedziele robilismy małemu sesje foto...4godziny to trwalo ,umeczylismy sie na maxa ale mysle ze warto:-) Oli juz troche za duzy,rozrabial Nam a chcielismy bardsiej taka sesje na spiocha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natasza_82
Hej dziewczyny Ja już nawet się przyzwyczaiłam do tej bezbiałkowej diety, choć czasem coś podjem i bach krostki na twarzy Kuby. Spiderka jak też macie skazę, to może od tego płacze, bo brzuszek boli. Wprowadź na tydzień ostrą dietę kurczak, ziemniaki, marchew (tylko stara), ryż, jabłka, ciemne pieczywo bez ziaren soi, dżem i może pomóc. A polecam mleko kokosowe, ja używam zamiast mleka do kawy, zamiast śmietany do zupy. A i do chleba tylko margaryna bez mleka, serwatki itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natasza_82
A co do Kuby skończył 4mc, jest super grzeczny, wesoły, przewraca się już na brzuch więc zostawić go ani na moment nie można. Ma trochę obniżone napięcie mięśniowe, bo nie trzyma główki przy podciąganiu za ręce, więc się po neurologach najeździłam, ale mówią, że taka jego uroda i tylko do rehabilitantki jedziemy, będzie nas uczyć masażu żeby mięśnie stymulować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaa12345555
Natasza moja córka ma 3,5 mc i dopiero niedawno zaczęła trzymać główkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny co tu taka cisza :) jak Wasze pociechy znoszą te ostatnie upały ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj kiepsko, do tego (tak podejrzewam) ból dziąseł w związku z wyrzynającymi się ząbkami = MASAKRA!! Ale co tam, damy rade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
U Nas dopiero od dzisuaj cieplo-nareszcie!bo pogoda ostatni tydzien byla pasludna.Olaf dzis marudny,przyzwuczail sie baaaardzo do smoka,jak mu wypadnie to placz,lubi na raczkach ,nadal ma kolki i tak wszystko razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie tez kiepsko jest z tymi upałami tym bardziej ze trwają kolejny dzien podobno od jutra ma byc juz ochłodzenie wiec moze bedzie lepiej. Byłam dzis u lekarza bo niestety ale Kuba troche mało zaczął przybierac musimy zrobic badanie moczu zeby wykluczc infekcje i mam go narazie obserwowac jesli nie zacznie wzrastac waga bede musiala go dokarmmiac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa12345
Aniu, wg siatki centylowej jak wygląda waga Twojego synka? Sama zorientowałaś się, że nie przybiera na wadze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waga jest teraz Kuby na 25 centylu wiec troche za mało, czekac mam tydzien jeszcze i zobaczymy czy wzrosnie bo lekarz powiedział ze moze ma jakis dołek w przybieraniu na wadze i wszystko sie jeszcze wyrowna wiec narazie karmie go tylko piersia zobaczymy. Ja sama zaobserwowałam male przybieranie na wadze bo mam wage w domu i od czasu do czasu go waze wiec mam na biezaco jego wage i nawet lekarz sie zdziwil ze tak szybko zorientowałam sie bo jaksam powiedzial dziecko nie jest bardzo chude i "żeberek mu nie widać" a ja szczerze mowiac to nawet bym powiedziala ze sie poprawil troszke wiec dziwna troche sprawa jest no ale poczekamy zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny. My już w domu od środy, ale jakoś trudno sie zabrać do pisania. Kaziu zdrowy, przebadany i mam nadzieje że na tym koniec. Ewentualnie okulisty nas czeka. Póki co to nie mogę narzekać: pięknie je, pięknie śpi czego chcieć wiecej. Nawet mam czas dla starszego rodzeństwa. Ale wiadomo, że początki niczego nie przesądzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was po przerwie, Gien gratulacje serdeczne, ciesz się że masz czas dla dzieci ja dla mojego nadal mam niewiele.. Szczepienia mamy wstrzymane na2-3tyg, guzek obserwujemy,ma się wchłonąć, ale nie może ropieć ani nic się dziać bo wtedy interwencja chirurga.. Ogolnie non stop po lekarzach.. Z mleka HA mamy przejść na Comfort z obniżoną laktozą, męczy się biedna z tym brzuszkiem,masakra, przez to włąśnie źle śpi, po 15min, pół godz., na szczescie na dworze nauczyła się spać i czasem jej się uda nawet ze 2h pospać co dla mnie to szok! Ostatnio zapisuje jej spania i wychodzi na dobe 12-13h, niewiele co? W weekend jeszcze starszy syn miał jelitówkę i gorączkę ponad 39, a w mieszkaniu mieliśmy 29! Namęczył się biedny, ale dobrze że się MArcelinanie zaraziła bo bym miała chyba szpital pewny. Czy wy szczepicie na Rota? Ja syna zaszczepilam 6 lat temu a teraz mi jeden lekarz zaleca, drugi odradza, jak zawsze zresztą stanowiska lekarzy diametralnie rożne i bądź tu mądry.. Jeszcze my po tych powikłaniach po szczepieniu to ostrożna jestem i ciężko mi podjąć decyzje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
SPIDERKA,moj Olaf tez ma problemy z brzuszkiem,tez go to wybudza ;pusci baczka i zasypia znowu.sproboj kropelki Delicol,ja je stosuje na zmiane z sabsimplex.jest lepiej. Jesli chodzi o rota to ja szczepilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny dawno się nie odzywałam, a to dlatego że zupełnie nie mam czasu. mała chowa się dobrze, cały czas na piersi( no teraz plus dodatki). A teraz słuchajcie najlepsze---- JESTEM W CIĄŻY hehehehe, a przecież Jolcie urodziłam 27.01, dobrze że teraz drugie będzie jak to się mówi na bieżąco. Tylko martwi mnie to, że pewnie igm będzie dodatnie, i co znowu rovamycyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o szczepienia szczepiłam rotawirusy- doustana ROTATEQ( pięcioskładnikowy) 3 dawki miała, teraz w sierpniu na pneumokoki pierwsza dawka, czyli jedną dawkę ominęłam i zaczynam dawać po 6 m-cach( tak doradziła mi moja sąsiadka lekarz pediatra)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Secret moje gratulacje! Myslę, że nawet jak igm bedzie dodatnie to awidność by pokazała, że jest to "stare"zakażenie i obędzie się bez antybiotyku. Moja Zuzia tez ze stycznia, więc mamy już prawie "odchowane" panny! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No gratulacje Secret,choć szczerze to zawsze podziwiałam rodziców którzy decydują się na dziecko rok po roku, nie wyobrażam sobie tego w moim przypadku, jeszcze mając takiego brzdąca "trudnego" jakiego ja mam... Każdy mi mówił że z drugim będzie łatwiej, jak pierwsze było kolkowe to drugie będzie inne, będzie jadło i spało, tiaaa sralala. O 20 kąpanie,mleko a ona zsypia po 22, odejść nie mogę od niej bo płacze, albo smoka wypluwa, a to jej śpiewam, to głaszcze, drugim zajmuje się w tym czasie mąż. W domu w dzień usypianie trwa godzinę, póltora po to by zasnęła na 15min, w porywach czasem do 30 , takie czuwanie bardziej jak zająć niż spanie. Szybciej zasypia na dworze ale tez niewiele dłużej śpi. Czasem jej się zdarzy ze 2h. Policzyłam jej spanie na dobe od kilku dni i wychodzi między 12-13h. Nie moge brać tabl antyk.i zastanawiam się co tu zrobić by moja córka była już ostatnią moją pociechą ;) Jeszcze nie byłam na kontroli u gin. bo na razie to ciągle z malutką po lekarzach jeżdzimy,każdego tygodnia conajmniej 1 raz jestesmy u jakiegoś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak napisała - miało być, może zrób awidność, przecież powinna już wyjść wysoka.Zycze zdrówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Secret ja tez podziwiam i bardzo gratuluje!!! Zajmowanie sie dziecmi u ktorych jest rok przerwy jest rzeczywiscie trudne ale nie ma co sie przejmowac trzeba myslec pozytywnie, u mnie maz tez juz chciałby miec drugie ale ja mu powtarzam ze narazie chce wrocic choc na chwile do pracy i trzeba najpier Kube troszeczke odchować :) ale pewnie za długo tez nie bedziemy czekac. Rova napewno nie bedzie potrzebna bo wiadomo ze jest to stare zakazenie i dziecku nic nie grozi a i nie przejmuj sie czasem awidnoscia jak bedzie niska bo ona nie zawsze rosnie. Spiderka ja tez zaszczepilam Kube na rotawirusa lekarz powiedzial ze jest to najmniej inwazyjna szczepionka i po niej raczej zadne dolegliwosci nie wystepuja u mnie Kuba nie miał nic. Secret zdrówka życze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
Woow secret gratulacje:-) Ja tez nie bede dlugo czekala z kolejnym dziwckiem.jak Bog da to max dwa lata,zeby Olaf sie nie nudzil:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×