Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Spiderka

Toksopozytywne dawniej i dziś

Polecane posty

Gość moniaszek
Dzieki. pytam bo Okaf ma 94 i tak sie zastanawialam czy to duzo.w tygodniu pojdzieny na badania na wladna reke skoro lekarz nie dal zadnego skierowania. a nie daje mi to spokoju wiec zbadamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia wyników nie ma co porównywać bo moga byc różnymi metodami ważne żeby miał mniej niż Ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spiderka spróbuj jeszcze tej metody dr Karpa. Jest trochę o niej na internecie i YouTube. Dziwnie wyglada ale u nas działała. Nam też nie mógł nikt uwierzyć że mamy takie wrażliwe dziecko, ale tak było. Potem jak zaczęłam go bacznie obserwować i sama sie tak nie denerwować to zauważyłam że jak ziewnął raz to już wiedziałam że musi iść spać po po trzecim ziewnieciu była kaplica. A w łóżku żadnych bodźców, żadnych karuzel niczego kolorowego tylko smoczek i pieluszka tetrowa, żeby sie wtulił i nic nie widział. Też myślałam że jest głodny więc z tego wszystkiego jak miał pól roku ważył 10 kg :)). Najgorsze są myśli. Że jest sie do niczego, że po co to wszystko, że inne matki dają radę a ja jestem beznadziejna. Zmęczenie, wieczny płacz - już bym nie chciała tego przeżywać po raz drugi. Trzymam kciuki, że w końcu znajdziesz coś co pomoże Twojej córci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaa12345555
Dziewczyny kiedy rozszerzacie dietę waszych pociech? Jak rozumiecie te napisy np na słoiczkach "po skończonym 4 miesiącu" czyli którym tygodniu? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Zuzia ma 5,5 miesiaca (tj.jakos 23-24 tydzien) od jakiego tygodnia daję jej do jedzenia oprócz cycusia kaszki, zupki i deserki. Bardzo jej to wszystko smakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
Ja wroce jeszcze do tego pobierania krwi.bylismy dzis na badaniach na toxo i Olafowi pobrali krew z raczki,cale szczescie bo z glowki nie fajnie:-( czekamy teraz na wyniki. Dziewczyny a okuliste robicie prywatnie czy panstwowo?bo ja chcialam dzis Olafa zarejesteowac i do konca roku nie ma szans!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ma skierowanie na oddział, bo wczesniej byłam u okulisty prywatnie z Zuzia bo ropiało jej oczko (ten lekarz jest ordynatorem na okulistyce). Muszę umówic nas na jakis wolny termin, bo ostatnio odesłali nas do domu bo ten lekarz miał wyjazd na pogrzeb a nikt inny widac nie mógł tego zrobic (tak niestety jest w d*powatych szpitalach :()

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
Wyglada na to ze musimy isc prywatnie,bo nie bedziemy czekac do przyszlego roku.co za kraj! Placisz skladki a wszedzie trzeba prywatnie.ehhhh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No leczyć sie w tym kraju jest ciezko my u okulisty byliśmy panstwowo jedynie badanie na słuch było jak nArazie płatne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jak Spiderko? Dajesz radę? Ja jeszcze 9 dni. Oby :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
Gien trzynam kciuki,powodzonka:-) wlasnie Spiderka,co u Ciebie? Ja dzis odebrakam wyniki z krwi,igm -0, igg 29 a po porodzie byko 99 wiec ladnie spadq.dziewczyny te igg maja spasc do zera?jak to jest?mam dalej badac za jajus czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaa12345555
Powinno się to kontrolować aż będą ujemne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, dziękuję Wam za wszystkie rady i wsparcie.U mnie sytuacja wygląda tak, że: małą mi wysypało, byłam u lekarza i alergia pokarmowa (co nie do końca chce mi się wierzyć, odstawiłam nabiał), mam dawać mleko HA.Oczywiście ono jest ohydne i moje dziecko go nie chce ruszyć, a mój pokarm.. zanika, mimo wiszenia przez nią przez mc non stop na cycku nie mam go za wiele, ściągam 2x na dobe po 120-150ml czyli dla niej takie dwie porcje,reszte modyfikowane. Szkoda mi jest, przeczekam powalcze może się jeszcze pojawi, no i od wczoraj jest na tej butli i wczoraj miałam najpiękniejszy dzień odkąd wróciłam ze szpitala, spała kilka razy dziennie po 1-2h. I nawet w końcu na spacerze byliśmy i spała w wózku 1,5h. Więc ona chyba wyła z głodu. Kolki tez ma delikatne,zaparcia, ciężko oddaje gazy i stęka przy tym, troche płacze, ale już nie tak. Daje jej te kropelki niemieckie od tygodnia, moze to też jej złagodziło. Zobaczymy jak dzisiaj, bo już kiedys tez niby mniej płakała jeden dzień, a na drugi znów było to samo. Tylko mieć nadzieje że już bedzie coraz lepiej i że jej te chrostki znikną i nie bede jej musiala zmuszać do tego mleka HA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaa12345555
Spiderko Twoja córka nie rozróżnia jeszcze smaków ;) Smakuje jej każde mleko :) No i nie powinnaś odstawiać tego mleka HA po zniknięciu krostek bo znów się pojawią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spiderka ja miałam na początku bebilon pepti i tego mała mi nie chciała pic, teraz mamy bebilon HA i w porównaniu do tego pierwszego, to to mleko jest super pyszne. Nawet Zuzia wczoraj 90 ml wypiła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spiderka jesteś strasznie dzielną mamą :) podziwiam a jaka nazwe mają te kropelki bo moj maluch tez steka i płacze troche przy tym ja daje espumisan mu ale widze ze nie do konca tak mu pomaga i tak mysle ze moze cos mocniejszego by mu sie przydało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa12345 nie byłabym taka pewna że nie rozróżnia, zassa się i po jakiejś chwili puszcza i się wykręca, spróbuje ten Bebilon HA skoro mówisz beaciunia że dobry,a Ty go próbowałaś? Ten enfamil HA jest straszny gorzki cierpki aż mnie na wymioty bierze jak próbuje... Aniu ja mam Sab Simplex choć moja pani dr się śmieje z tych co je sprowadzają bo mówi że skład mają taki sam jak nasze polskie, może to siła sugestii, nie wiem, widze że jej lżej, nie żeby wogóle nie płakała, czasem jeszcze ryczy że nie wiem do końca co chce, ale to pryszcz w porównaniu z tym co było. Najgorsze jak zaśnie i się wybudzi po 15min i chce jeszcze raz odbić albo właśnie te gazy ją budzą i potem nie umiem sobie poradzić by znow ją uśpić i wtedy też płacze.. Jeszcze jakby złapała to HA to myśle że jużby jej było dobrze i te gazy nie byłyby takie uciążliwe że aż ją budzą i płacze :) Dziś byliśmy na usg główki i wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaa12345555
W sumie to się nie znam... Skoro krzywi się przy tej butli to pewnie nie smakuje jej :( Gdzieś tam czytałam ale to odnośnie innych pokarmów że czasem trzeba nawet kilkanaście razy dziecku coś podawać żeby zaakceptowało ich smak, z mlekiem HA może być podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
ANIU te kropelki o ktorych pisze Spiderka to SAB SIMPLEX.TEZ je stosuje ale teraz bede probowala inne-DELICOL,lekarka Nam je dzis polecila bo Nasz synek ma to o czym pisze Spiderka. Wyglada to tak jakby bolalo go puszczenie bączka,wybudza Go to ,az sie rzuca i jest niespokojny,zachwile jak gazy odejda robi sie spokojny.opisalam to dzis Pani Dr i moqila zeby ten Delicol sprobowac,kosztuje 48zl i jest bez recepty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
A poza tym moj synek ma infekcje gardelka i noska.jutro jedziemy jeszcze robic wymaz z noska i gardla.ciagle cos... Lato a dziecko z infekcja.ehhhhh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O kurcze szkoda maluszka Monia czytałam o tym leku co Ci poleciła pani dr on jest na łatwiejsze przyswajanie mleka ciekawe jak zadziała on ma już zupełnie inny skład bo ten Spiderki to ma skład prawie taki sam jak espumisan tylko jednego składnika jest wiecej i przez to jest silniejszy a mówiła Ci po jakim czasie maja byc efekt działania tego leku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
aniu nie zapytalam po jakim czasie dziala ale pewnie po kilku dniach.mam nadzieje ze pomoze.napewno dam znac czy skuteczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spiderka my na początku miałyśmy zwykły Bebilon i to mleko jej smakowało, potem byłyśmy na Bebilonie pepti i tego piła z trudem po 30ml (mleko jest strasznie gorzkie). Teraz mamy Bebilon ha i to mleko małej smakuje, bo z chęcią je pije. Wszystkie mleka próbowałam. Zresztą zawsze jak coś podaje małej, to najpierw ja próbuje :) Byłyśmy u okulisty, mała nie ma zmian na siatkówce, badanie zniosła dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaa12345555
A Kaja to jak ją wiatr zawieje... ;) Ogólnie to już przyzwyczaiła się do noszenia... Na początku tak chcieliśmy jej ulżyć i teraz ciężko ją odzwyczaić... Najgorsze jest to, że nie może nóżek wyprostować i się tym denerwuje. W środę idziemy na kontrole i mam nadzieję, że będzie poprawa i już niedługo to zdejmie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaa12345555
A jak wasze dzieci, domagają się noszenia? Same potrafią się "bawić"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Zuzia bawi się sama jakieś 5 minut, potem jest straszny płacz i oczywiście do mamusi lub tatusia na ręce :) Zuzia ma teraz taki czas,że wszystko ja interesuje i wszystko musi widzieć, także noszenie na rekach jest obowiązkowe! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to dziewczyny, przyszedł czas na mnie :). Wody poszły, czekam na cięcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×