Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość królik-skacze

starania, ciąża 2013

Polecane posty

nezumi ja już tyle mam za sobą testów, że zamiast do apteki chodzic i kupować, zaczelam zakupywać przez internet ehehe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiec napisze trochę o swoich staraniach. Zaczęliśmy się starać ponieważ mój maż miesiąc po ślubie zachorował na poważna chorobę i wystraszono nas ze przeszkodzi nam ona w posiadaniu dzieci. Wiec przestaliśmy się zabezpieczać. Po roku poszłam pierwszy raz do lekarza bo coś było nie tak skoro nie zaszłam w ciąże po takim czasie. I od tego momentu jesteśmy leczeni. Były wspomagacze typu wiesiołek, i inne. Były tabletki anty i monitorowanie cyklu. W miedzy czasie przeprowadziliśmy się do Niemiec i tu zaczęłam od badan tarczycy. Wszystko jest idealne. Teraz 08.02 miałam udrażniane jajowodów i czekam na miesiączkę. Jeśli ja dostane to zaczynam stymulacje jajników. W przypadku gdy po 3 miesiącach stymulki się nie uda zostaje nam tylko in vitro. I to cala moja historia. Jakieś pytania? Dzięki za mile przyjecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A pro po tabelki to nie wiem jak się na nią wpisać bo z powodu laparoskopii nie wiem kiedy powinnam dostać miesiączkę. Lekarz powiedział 4-5 tygodni a minęło już ponad 6 wiec nie bardzo jak mam się wpisać do waszej tabeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuntekate to niezła droge przeszliście ... no mnie gin wysylal na hsg, ale po 2 cyklu z CLO zaszłam w ciaze ... teraz tez powiedział, ze jeśli nie zajde po 2 cyklach to hsg, jeśli to nie da rady laparo, jeśli nie laparo inseminacja ... tylko, ze u nas plusem jest to ze zaskoczyłam, tzn bylam w ciąży, wiec licze po cichu ze i teraz się uda :) Chociaz jutro "testuje" innego lekarza wiec zobaczymy :) a powiedz mi cykle masz regularne? Pytam, bo u mnie nie były i okazało się ze mam za wysoka prolaktynę która odpowiada za jajeczkowanie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje cykle nie są regularne ale poziomy hormonów mam wszystkie w normie. U mnie problemem jest chyba stres. najpierw był stres bo maż poważnie chory, potem stres bo musimy się starać a ja nie byłam na to gotowa, następnie stres bo nie wychodziło, stres z leczenia, przeprowadzka. U mnie same stresy. I tu moja pani doktor doszukuje się niepowodzeń. No i laparoskopia wykazała ze prawy jajowód był nie drożny. Wiec może to było problemem. Oh jak ja już bym chciała być ta fasolkowa :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale smutnych rzeczy sie naczytalam. Az sie boje jak slysze przez co niektore kobiety przechodza:( mam nadzieje i zycze Wam z calego serca upragnionego dzidziusia. oby bylo tak ze za rok bedziemy rozmawiac o podorach i terminach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zakładając temat nie wierzyłam że będzie on tak tętnił życiem:) Jestem mega zadowolona!!! CudnaOla a tyje sie po Clo?Ja przyszły cykl zaczynam z nim moje starania. Jak to nie nie pomoże to nie wiem... Kiedy miałaś owulacje jak brałaś pamiętasz może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszsytko się ułoży :) ja jestem w szale jakimś od rana myślę o ciąży i dziecku. oby wczorajsze przytulanko było owocne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mami-016
Hej dziewczyny! Ja 4 lata lemu urodziłam pierwszą córeczkę. Staraliśmy się o nią przez rok. Za 12 razem się udało. Kiedy planowaliśmy drugie dziecko, byliśmy przygotowani na długie starania, tym bardziej, że mam problemy z tarczycą. No i udało się... za pierwszym razem! Ale niestety w 9 tygodniu poroniłam. Bałam się następnej ciąży dotknięta nowymi przykrymi doświadczeniami ale też się szybko udało, bo za 2 razem i w grudniu urodziłam drugą córeczkę:) Nie ma reguły a życie lubi zaskakiwać. Przy ostatniej ciąży lekarz obstawił mnie różnymi suplementami, któe też Wam polecam i Waszym partnerom, np cynk dla lepszej jakości nasienia. Tylko im tego nie mówcie:), żeby nie urazić męskiej dumy. A przy tak licznych staraniach panowie też potrzebują uzupełnić selen, bo narażeni są znacznie bardziej na niedobory selenu. W ich organizmach selen gromadzi się w jądrach i wraz ze spermą jest wydalany na zewnątrz. Selen wpływa na męską potencję, oraz na stan gruczołu krokowego. Jeszcze brałam kilka rzeczy (omega3 - b.ważna dla maleństwa!!!) Jak jesteście zainteresowane, to chętnie odpowiem na pytania: mami-016@gazeta.pl Zwłaszcza jak macie problemy z tarczyca, to chętnie podzielę się moimi doświadczeniami. Powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mami rozumiem że chodzi o kwas omega 3? tak? miałam właśnie cynk kupić dobrze że mi przypomniałaś bo sotanio w aptece nie mieli. przyszła mama też powinna go zażywać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mami-016
Nezumi, tak. Ja stosowałam wszystkie suplementy firmy CaliVita. Nie chcę tak tu pisać na forum (chociaż zauważyłam że nikt się tu nie przejmuje reklamą), dlatego maila podałam. Ale jak juz zaczęłam... cynk jest tam w formie chelatowej a więc łatwo przyswajalnej i bezpiecznej. Mnie kazał dr cynk brać 1x dziennie, selen 2x, omege 3x. Wszystko tej firmy. Napisz na maila, tak bedzie lepiej, bo zaraz mi tu ktoś coś zarzuci. Pozdrawiam wszystkie starające i... nogi do góry:) Upss... głowa do góry;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic się nie martw możesz pisać myślę że to nie reklama a doradztwo :) są przecież tematy o konkretnych specyfikach i firmach więc luz :) a myslę że inne mamy też chętnie się czegoś dowiedzą :D idę zobaczyć co to za firma, ale domyślałam się że każda inna bedzie równie dobra :) poszukam jak zwykle opcji średniej nie najtańszej nie najdrożesz taki złoty środek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mami-016
Ja jestem zapisana do klubu i mam 33% taniej. Patrz też na ilość w opakowwaniu, oni mają przeważnie od 60 do 200 tabletek, zależy jaki produkt. Jeszcze jest New Life, zestaw witamin i mnerałów dostoswany do kobiet w ciąży i karmiących. Ten tez mi kazał dr brać w trakcie planowania, w ciązy i podczas karmienia. Tam już jest odpowiednia ilość kwasu foliowego, zwiększona ilość wapnia itp. Tych witamin jest np. 120 tabletek, więc starcza na 3 miesiące (tego kazał mi 1x dziennie). Jakby co mogę zgłosić do klubu chętnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi moja lekarka powiedziala zeby brac tylko folik. Moze to dlatego ze badania wyszly mi tak dobre ze zawolala pielegniarke zeby jej pokazac i powiedziala ze mam doskonale wyniki. powiedziala zeby narazie zadnych witamin nie brac bo moga zaszkodzic niz pomoc teraz. Moze nie kazdy organizm wymaga ogromu witamin nagle A do takich drogich preparatow to ja mam bardzo sceptyczne nastawienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny możecie napisać o swoich najwcześniej zauważonych objawach ciąży? Będę bardzo wdzięczna :) No i co myślicie o bardzo malej jasno różowej ilości krwi zauważonej tylko po stosunku? Przeczytałam ze to może być zagnieżdżanie ale nie wiem, nigdy tak nie miałam. A zauważyłam to dokładnie 17.03. Jeśli chodzi o suplementy diety ja na szczęście teraz nie muszę się martwic. Wszystkie dostaje od swojej pani doktor przy każdej wizycie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaalee
Witajcie Adaa26l - jesteśmy w tym samym momencie cyklu- od jakiego dnia będziecie się starać? jak długie masz cykle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwietniowa staraczka
my chcemy zaczac od tego miesiaca, mam owulacje za okolo 10 dni. to nasz pierwszy cykl staran. mam regularne miesiaczki. moze sie uda chociaz sie nie napalam ze tak od razu sie uda. niestety martwi mnie pewien fakt, a w zasadzie dwa:/ pierwszy to taki, ze czasami miewam dyskomforty po oddaniu moczu, wszystkie wymazy wszystko wychodzi ok. nie wiadomo z kad one. mam nadzieje ze to nie przeszkodzi w staraniach oraz w trakcie ciazy. a drugie to takie, ze uzywamzelu do tearzy z retinoidami,w trakcie ciazy nie powinno sie go uzywac, ale czy zanim sie zajdzie w ciaze? a tak chcialabym sie juz starac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my jakos od 2 czy 3 kwietnia. A cykle mam ok 28 dni albo 29. A wy? jakie plany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korneli1988
witam mam pytanie. 4 marca mialam miesiaczke ale skapa w porownaniu do tego co zawsze mam. od dwoch dni w dole brzucha mnie ciagnie, gonie i sikam jak najeta, spaac mi sie chce \ kochalam sie z mezem w dni plodne.. bobo test wykazal przy rannym zrobieniu wynik pozytywny a pink test popoludniu negatywny, czy po mimo to moge byc w ciazy? bylam u lekarza. powiedzial ze szyjka jest zachowana tylko nic na usg nie bylo widac.. kazal bete zrobic.. ale co to znaczy ze jest zachowana? ze jest prawdopodobienstwo bycia w ciazy czy nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korneli1988
dodam ze cykle mam rowne co 24 dni wiec niby @ powinnam miec 28 marca..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zelu bym uzywala do czasu az nie zajde w ciaze. Nie przerywalabym specjalnie. Ale moge byc w bledzie i sie mylic bo nie wiem co to jest:P jedyne co to ja papierosy rzucilam rok temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na tym ja sie nie znam. ale skoro test ci wykazal II kreski rano a popoludniu negatywny to chyab ten poranny jest bardziej wiarygodny. Zrob bete albo poczekaj kilka dni i zrob jeszcze jeden test:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie pij alkoholu nie pal papierosów a 28 marca powtórz test jest prawdopodobieństwo że jesteś w ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my chyba tez cos koło 3 kwietnia cykle przeważnie 31 dni chociaż zdarzył mi sie 27 dniowy to nasz 2 cykl starań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mami-016
Adaa, mnie mój ginekolog zawsze mówił: ciebie dziecko to i nawet młotkiem nie dobije;) Zawsze też miałam bardzo dobre wyniki krwi. Oczywiście podstawa to wszystko, co się bierze, konsultować ze swoim lekarzem, zwłaszcza jak się już jest w ciąży. Pozdrawiam i powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobo test jest bardzo czuły więc jemu bym ufała i do tego rano robiony tego drugiego nie znam:) także gratulacje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korneli1988
ja nie pije i nie pale :) tylko wiecie duzo mial pacjentek a to najlepszy lekarz u nas. i nie dopytalam sie dokladnie co to znaczy ze "szyjka jest zachowana" poczekam do 28.. a jak nie to po 28 zrobie bete.. myslalam ze moze ktoras z was tak miala. fakt jest taki ze zalozyl mi ksiazeczke ciazowa.. wiec gdyby to nie mialo nic wspolengo z ciaza to by nie zakladal.. chyba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach no to jakie ty masz wątpliwość :) skoro lekarz ci książeczkę założył :D mozesz też zadzwonić do przychodni i położnej zapytać. wytłumacz że byłaś tak podekscytowana i zestresowna ze sama nie wiesz co ci lekarz powiedział :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×