Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bettylou

menu 4 miesięcznego chłopca i niespokojny sen

Polecane posty

Witam. Jak karmicie swoje pociechy? Nasz jadłospis wygląda następująco: 7.00 rano - mleko modyfikowane ok120ml 11.00 kaszka ryżowa na mleku modyfikowanym na gęsto podawana łyżeczką (ok 2 łyżki na 90 ml mleka) 15.00 obiadek. Dopiero wprowadzam warzywa więc kilka łyżeczek ziemniaków, marchewki, lub gotowego słoiczka + mleko modyfikowane - to zależy ile zje warzywek, ale ok 60 - 90 ml 17.00 deser - starte jabłuszko l;ub gotowy deser ze słoiczka ok 50 ml 19.00-19.30 mleko z kleikiem - 120 ml 23.00 mleko modyfikowane 120 - 150 ml 3.00 w nocy mleko modyfikowane 60- 90 ml Pisząc 120 ml mam na myśli tyle wody plus 4 miarki mleka, wiec suma sumarum mleczka wychodzi wiecej. Jak myślicie czy taki schemat żywieniowy jest w porządku dla mojego synka? Dodam, że mały ma bardzo niespokojny sen i często się budzi w nocy. Więc, żeby go nie karmic przy każdej pobudce - podaję mu wodę czasem herbatkę. Nie wiem, może jest głodny i dlatego się wybudza. Zasypia np. 0k. 20.00, budzi się ok 23.00 na jedzenie. Potem śpi do 3.00 ale często budzi się już przed 2.00. Wtedy biorę go na ręce i albo usypia podczas bujania na rękach, albo muszę mu dać coś ciepłego do picia. Po jedzeniu o 3.00 znów budzi się ok. 5 rano i potem już potrafi co godzinę . Zastanawiam się czy to normalne. Pediatra powiedział mi, żeby go karmić przy pobudkach, ale dla mnie to nielogiczne. Jakie są Wasze maleństwa. Napiszcie proszę co myślicie o schemacie, jaki ustaliłam dla mojego synka i co Waszym zdaniem powoduje takie częste pobudki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziecko ma dopiero
4 mis a Ty juz bys chciala pewnie zeby spal bite 10h zebys sie ksiezniczko mogla wyspac. Jadlospis dobry , chcoiaz ja bym dala rano kasz ka a potem mleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jadlospis moim zdaniem dobry
Może synek potrzebuje twojej bliskości i dlatego wybudza się a może to zęby. Nikt nie udzieli Ci konkretnej odpowiedzi. Spróbuj zrobić tak jak karze pediatra przez ok 2 tygodnie i zobaczysz czy coś się zmieni,może akurat... ;-) Może syn wysypia się w dzień i w nocy nie chce spać ? Moje dzieci też często budziły się w nocy-minimum 3-4 razy. To raczej normalne,zastanów się czy nie wyolbrzymiasz trochę. Od siebie dodam,że przy zabkowaniu dzieci budza sie nawet kilkanascie razy w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem mamą poraz pierwszy - stąd też moje pytanie. Słyszałam, że dzieci w wieku mojego synka często przesypiają ok 5 godzin nonstop. Dlatego marwię się, że może robię coś nie tak, a nie dlatego, że chciałabym się wyspać. Oczywiście spodziewałam się tego typu odpowiedzi - jak Twoja, ale nie rozumiem dlaczego mnie obrażasz. Myślałam, że to forum jest po to aby dzielić się informacjami, a nie naśmiewać się z czyjegoś braku doświadczenia. Mimo wszystko dziękuję za odpowiedź i życzę mniej uszczypliwości na nadchodzące Święta i cały Nowy Rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziecko ma dopiero
a gdzie ja Cie obrazilam? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×