Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość czerwony od stóp do głów 587

OPTIGEN ZLIKWIDOWANY!!!

Polecane posty

Gość mp08
Witam, jeśli ktoś jest w podobnej sytuacji proszę piszcie bo nie bardzo wiem jak ruszyć z tematem. Byłam w Optigenie 2 lata, później gdy rozwiązali umowy z wszystkimi zarejstrowałam się do ZUS, który w moim imieniu wystąpił o ustalenie ustawodawstwa właściwego.Po złożeniu dokumentacji tj, payslipy,P60,P45,umowy o pracę,certyfikaty poświadczjące zatrudnienie w Anglii dostałam odpowiedź że ustalają dla mnie ustawodawstwo tymczasowe i jeśli nikt w ciągu dwóch m-cy go nie podważy to stanie się ono właściwe.Jednak moja radość trwała krótko, ponieważ po tym terminie ZUS przysłał kolejne pismo iż instytucja brytyjska podważyła moje ustawostawodawstwo.W związku z powyższym ZUS wyznaczył termin 7 dni na zgłoszenie się w celu porawnego zaewidencjonowania składek za tamten okres.Wynika z tego że naliczą składki zaległe.Mam totalny mentlik w głowie co mam dalej robić bo przecież przez 2 lata abonament płaciłam. Pozdrawiam wszystkich których przerolowali jak mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jak się skonczylo. Napisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dommel34
witam Do: mp08 jestem w identycznej sytuacji. z tym że ja zamknąłem działalność 7 stycznia. ale wcześniej w grudniu dostałem też pismo z ZUS w którym dowiedziałem się że urząd brytyjski podważył moje zatrudnienie w firmach w których byłem zatrudniony. problem chyba polega na tym że nie wszystkie spółki LTD są notowane w bazach w których ZUS szuka po przez urzędy brytyjskie. też miałem umowy o pracę, dokumenty P45, P60 Mam wyrobiony NIN, ale nie mam tego całego A101 czy A1, choc cwany ZUS o to prosił, choc wie ze wielka brytania wstrzymała wydawanie tego dokumentu. ostatnia korespondencja miedzy zus a mną była w maju, napisali wtedy że jeszcze mam czekać na nastepną korespondencję wyjasniajaca wszelkie watpliowości. jak mi naliczą te 2 lata... plus odsetki :( chyba tylko sznur...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bart simpson 2013
mam pytanko czy ktos z was korzystal z tej kancelarii ktora optigen poleca/ czy tez polecal ? celem uzyskania dokumentow poswiadczajacych odprowadzanie skladek w UK ? czy ktos ma moze jakies doswiadczenie w tym temacie ? slyszalem plotke ze ponoc prezes optigena oszczedzal na odprowadzaniu skladek za pracownikow w brytyjskich spolkach, bo skoro byli zwolnieni z podatku to i uznal ze nie ma sensu odprowadzac skladek spolecznych czy tez zdrowotnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety ale możliwości optymalizacji niedługo się skończą. Będziemy mieli do wyboru albo ZUS albo bezrobocie. Tak jak z Anglia i na Słowacji zaczynają dobierać się do naszych firm. Są problemy z wydaniem dokumentu A1 choć wszystkie kontrole nie wykazały uchybień. Problemem nie jest ZUS który wie co się "święci " i nie robi problemów. Problemy zaczynają się gdy druga strona podważa ustawodawstwo, ustanowione przez ZUS. Zus ustala bez problemów nawet bez posiadania NIN angielskiego. U mnie powiedzieli, że wystarczy umowa o pracę i payslipy. Przychodzą pisma podważające ustawodawstwo. Najwyraźniej w Anglii jak i też Słowacji jest jakąś "czarna lista " firm i na nic zda się posiadanie numeru NIN czy wyciąg z konta ubezpieczonego w UK. Zus nie wie co robić i tak to w tej chwili wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie, ja też mam umowę o prace i payslipy, ale niestety z UK przyszło pismo odrzucające ustawodawstwo. Z drugiej strony dostałem wczoraj wyciąg z konta ubezpieczonego, na którym są ślady składek. Nie wiem czy wysyłać to do ZUS-u...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piszmy nadal o swoich doświadczeniach, dzielmy się na bieżąco jak aktualnie mają się sprawy. Każdy ma inne doświadczenia z ZUS. Niech ta strona będzie zawsze trwała do końca. Ja mam jednoosobową firmę, handluje na targu, mieszkam z bezrobotną matka po wypadku, są miesiące gdzie ledwo na same opłaty można zarobić (z jednej normalnej pensji też byśmy się nie utrzymały, same opłaty na mieszkanie i media ponad 700 zł) Jak mi każą zwrócić ZUS za te dwa lata plus odsetki , rozwiązanie będzie chyba tylko jedno ... Dziękujemy Ci Panie Ireneuszu za osłodzenie nam życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomek_74
Wyciąg z konta ubezpieczonego w UK można uzyskać ZA DARMO. Wystarczy wypełnić wniosek online. Więcej informacji na: http://www.hmrc.gov.uk/ni/intro/check-record.htm W ten sposób będziecie mogli sprawdzić, czy składki były za Was faktycznie odprowadzane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki, będziemy próbować. Ja jeszcze nie zaniosłam dokumentów, wiem że i tak nic z tego nie będzie. Anglia to i tak odrzuci.Nie mam nawet NIN. Każdego dnia jak się budzę myślę tylko o tym że w życiu nie będę w stanie oddać tych składek za 2 lata. Niestety może się nawet skończyć komornikiem i zajęciem mieszkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
?? Kazali Wam oddać składki ? Nie wiem czy jest sens lecieć do Anglii próbować uzyskać NIN skoro jak piszecie jego posiadanie nie gwarantuje że Anglia nie odrzuci ustawodawstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomoc dla Polaka
Witamy serdecznie wszystkich poszkodowanych Klientów firmy Optigen! Jestesmy wyspecjalizowanym biurem rachunkowym z Anglii, ktore m.in. obecnie prowadzi sprawy grupy poszkodowanych klientów Optigen. Zajmujemy sie m.in. skuteczna i fachowa pomoca w zakresie: - ubieganie sie numeru NIN - ubieganie sie o A1 - ubieganie sie o karty EHIC - sprawdzanie stanu konta NIN - sprawdzanie uprawnien i wysokosci swiadczen emerytalnych w UK - informacja i doradztwo w kwestiach ustalania ustawodawstwa wlasciwego Glownie specjalizujemy sie w otwieraniu i prowadzeniu dla klienta spolek Ltd, co zapewnia uzyskanie pelnego ubezpieczenia w UK. Wkrotce wdrozymy calkowicie nowy program optymalizacji ubezpieczeniowej dla polskiego biznesu, bez koniecznosci starania sie o A1, ktory obecnie faktycznie niezwykle ciezko uzyskac z UK. Zapraszamy zainteresowane osoby do kontaktu. www.pomocdlapolaka.co.uk biuro@pomocdlapolaka.co.uk tel. stacj.: +44 161 376 4564 (UK) tel. kom.: +44 7831 676 966 (UK) tel. kom.: +48 694 402 232 (PL)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy uzyskanie ninu plus statementu z uk z lista miesiecy za ktore byly odprowadzane składki jest na naszego zusu jakimkolwiek dokumentem - czy jest to nic ? A1 jest niemożliwy do uzyskania w obecnym czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do biura "Pomoc dla Polaka " Więc co nam proponujecie, aby strona brytyjska nie odrzuciła ustawodawstwa ustalonego przez ZUS (który problemów nie robi)na tamten okres wstecz ??Niestety na chwilę obecną nawet osoby, które mają wyrobiony NIN i miały odprowadzane składki w UK dostają z HMRC pisma odrzucające ustawodawstwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktoś was się wie ile wynosi kwota wraz z odsetkami za dwa lata niezapłaconych składek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Około 25 tysięcy zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety ale żeby wypełnić ten wniosek o odprowadzane składki trzeba mieć NIN. Połowa byłych klientów Optigena go nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W tej sprawie czy ma się NIN czy tez się go nie ma-nie ma to i tak znaczenia.Wniosek o ustawodastwo zostaje odrzucony a składki zaległe są do zapłacenia.Jedyne co można jeszcze zrobić to bronic się zbiorowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to co robimy ? Mam znajomą bardzo dobrą prawniczkę, trzeba się rozeznać. Należy wytoczyć procesy wszystkim "naganiaczom " z Optigena, którzy tworzyli piękne strony internetowe (są kopie), obwieszczając na nich wierutne kłamstwa: -ZUS przy wyrejestrowaniu musi przyjąć druki, nie ma prawa żądać żadnych innych dokumentów dotyczących przyczyn wyrejestrowania, -ubezpieczenie w UK obowiązuje od dnia zatrudnienia -ZUS nie ma prawa nic i nigdzie kontrolować, co się dzieje poza granicami Polski, to nie leży w jego kompetencjach, itp, itd. nie mówiąc już o innych wypisywamych bzdetach typu bezpłatna opieka zdrowotna na podstawie samej karty EIHC (Bzdura !), benefity na dziecko kilkadziesiąt euro tygodniowo (śmiech na sali ) czy też emerytura po 7 latach pracy w UK (sam Pan Prezio sprostował to w wywiadzie że liczy się doraźna oszczędność a nie odległa przyszłość) -znajdę cytat to wkleję. KAŻDA STRONA, REKLAMUJĄCA OPTIGEN TO BYŁ STEK KŁAMSTW !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proszę bardzo czytać pod koniec, wystarczy się wyrejestrować, przejść do Optigena i nasze kłopoty z ZUS zostaną zażegnane na wieki wieków amen, i jeszcze dostaniemy wysoką emeryturę ... http://m.onet.pl/wiadomosci/prasa,9yppb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam NIN, ale dokumentu A1 nie dostaje, dostałem natomiast zapytanie z Anglii i prośbę o dokładny opis mojej pracy w anglii i w polsce, procentowy czas na pracę itp, kilka formularzy nie wiem czy wiecie, ale nie ma obowiązku pokazywania w Zusie dokumentu a1, prawo mówi tylko o tym że jezeli pracownik najemny (czyli my) pracuje w jakimś kraju 2 lata, to ma w tym kraju płacić składki i dlatego anglia nie wydaje a1, bo narobiło sie takich cwaniaków jak my i oni nie wiedzą czy my tam rzeczywiście siedzimy, czy w Polsce Zus nie poprosi nas o dokument a1, wydaje mi się że Zus poprostu wyślę do hmrc zapytanie czy ty tam pra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do pana powyżej-dlaczego dostał pan te formularze do wypelnienia,czy wcześniej prosił pan zus o ustalenie ustawodastwa.Czy zus pana wezwał do wyjaśnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja o nic nie prosiłem naszego zusu. wysyłałem i nękałem anglie o a1, az wkońcu przysłali mi formularze, które jasno opisują że choc jestem zatrudniony tam 3 lata, to oni nie sa pewni jak wygląda moja systuacja i mam przedstawić bilety, rachunki, opisać procentowo prace w anglii, pracę w polsce, ile zajmuje mi to czasu. czy praca ma ten sam zakres itp. dużo informacji. A na samym końcu napisali że jeżeli to nie będzie wiarygodne, informacja natychmiast zostanie przesłana do zusu w mojej miejscowości i mi ja podali- więc to nie był zwykły formularz, bo był tam wypełniony polski adres zusowski, tam gdzie podlegam, choc ja im tego nigdy nie wysylałem. Myślę że oni nie wiedza co z tym robic, zarówno anglia jak i polska. Narazie Zus Polski nie będzie nikogo się pytał, czy ty pracujesz przez vpn czy przez komórkę a może atari. Oni to mają w d***e. Oni jak sie wezmą to wystarczy że wyślą do hmrc zapytanie czy ty tam przesiadujesz więcej jak 183 w roku i leżymy, bo hmrc odpowie że nie wie. I zusowi to wystarczy, oni nie będą dochodzić prawdy, bo to organizacja przestępcza. Wysawią zaległe składki. Tak to narazie widze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co do a1, tego dokumenty raczej nie trzeba posiadać, zus o niego się nie upomni, ja przynajmniej nigdy nie przeczytałem i nie usłyszłem o takim przypadku, mogą dzwonić albo prosić ustnie, ale nikt nie wyśle takiego zapytania na piśmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To prawda,mnie ustnie poproszono o druk A1,na pismie napisano niezbędne dokumenty.Na miejscu poporszono mnie,ze jeśli nie mam druku A1 mam napisac podanie o ustalenie ustawodastwa a Zus w moim imieniu będzie to załatwiał.Mam tez dostarczyć wszystko co mam-umowy,pejslipy,numer NIN i inne.Czy ktoś miał podobną sytuację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam podobną sytuacje. wysłałem latem umowe o pracę, payslipy, numer NIN. ZUS przyslal mi jesienia pismo ze podlegam pod ustawodastwo brytyjskie i jesli wszystko bedzie ok , i urzad brytyjski tego nie odrzuci to dadza mi spokoj. Niestety, urzad brytyjski odrzucil moje ustawodastwo, stwierdzili ze firma w ktorej bylem zatrudniony nie wystepuje w ich bazie. Dowiedzialem sie ze nie wszystkie spolki LTD sa we wszystkich bazach w Anglii. W każdym razie, tez dostalem formularze od urzedu brytyjskiego po przez ZUS, w ktorych mam wypelnic dane: ile dni w roku pracowalem, rachunki z miejsca zamieszkania, bilety itd... Oczywiscie nie mam tego. Posiadam jedynie wyciąg z konta potwierdzajacy wplyw skladek, wystawiony przez ten sam urzad... Nie wiem czy to wysylac do ZUS-u... Co to zmieni?... Pewnie nic, ale zawsze cos przeciągnę... Zastanawiam sie nad jakąś ugodą, tylko czy z nimi się da? Teraz dobrze zarabiam, moglbym im placic 500-600 zł na miesiac, tylko z kim rozmawiac? Chyba pojde do adwokata od ubezpieczen spolecznych, przynajmniej dowiem sie raz a dobrze o wszystkich mozliwosciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Dowiedzialem sie ze nie wszystkie spolki LTD sa we wszystkich bazach w Anglii." może tu jest klucz do rozwiazania probldemu może pan rozwinąć dokładnie czego sie pan dowiedział w tej sprawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
problem w tym że my wszyscy jesteśmy cwaniakami, każdy z nas szuka informacji, ale nikt nie opisze jak to u niego wygląda, polska cecha narodowa, abym ja tylko znalazł rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież..co chwilę ktoś opisuje jak to u niego wygląda trzeba czytać wszystkie posty.To nie cwaniactwo ,ze szukamy rozwiązania tak trudnej sytuacji.Przeciez wiele osób musi oddać ogromne kwoty wraz z odsetkami.Nazywanie cwaniactwem szukanie porady jest wielkim nieporozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×