Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość czerwony od stóp do głów 587

OPTIGEN ZLIKWIDOWANY!!!

Polecane posty

Gość wkr
czy ktos miał kontrole z zus bez nadanego nin i a1 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwony od stóp do głów 587
No i właśnie dlatego założony został ten wątek. Trzymajmy się wszyscy razem. Jeśli będzie potrzeba skorzystamy z angielskiego biura rachunkowego. Dziękujemy za propozycje. Jednak narazie musimy wyjaśnić pewne kwestie. Czy właśnie ktoś kto nic nie miał ani NIN ani A1 był sprawdzamy. Mamy tu Kolegę, który nie miał A1 ale miał NIN i bilety lotnicze. Zobaczymy czy po latach się nie wezmą i nie każą nam donosić. Chodzi o to żeby poznać prawo a nie słuchać urzędników, bo każdy może gadać co chce. Jednego puszcza a inny urzędas w innym mieście każe innemu płacić zaległe składki. Co przecież może okazać się bezprawne (tak twierdził Optigen na początku jak nas przyjmował )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksiegowyuk.co.uk
Panowie podstawowa sprawa w komunikacji urzedu brytyjskiego z polskim i odwrotnie jest posiadanie numeru nin. Jesli dana osoba nie posiada numeru nin urzad brytyjski odrzuci prosbe zusu o ustalenie ustawodastwa. Druga kwestia to oplacanie skladek za pracownikow. Prowadzimy aktualnie grupe bylych klientow optigena. Ustalamy ich statut jesli chodzi o skladki oraz uzyskujemy odpowiednie dokumenty. Sluzymy pomoca i porada. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwony od stóp do głów 587
Ok. Tylko z tego o czym poinformował nas Optigen w naszej sytuacji uzyskanie NIN jest nierealne, a wyjazd w celu jego uzyskania bezcelowy. Urzędnicy żądają podobno: imiennych biletów lotniczych, imiennych odcinków opłat za mieszkanie, rachunków za zakupy, podpisanego grafika godzin pracy, listy od pracodawcy, itp itd. Listę niemożliwa do zrealizowania dla osoby, która nigdy nie była w UK. Nie mamy nic prócz umowy o pracę i druku P60.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wkr
DO ksiegowyuk.co.uk W takim razie jeżeli nie posiadamy NIN to w jaki sposób można to załatwić? Zajmujecie sie tym samym co Optigen wiec?? Jaki sens rejestrować sie u was skoro to nadal Anglia? Niech mnie Pan spróbuje przekonać do swojej oferty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwony od stóp do głów 587
Oni nie zajmują się tym samym. To jest biuro rachunkowe dla polaków pracujących w Wielkiej Brytanii. Pomoc prawna i podatkowa. Patrzyłam na Waszą stronę internetową. Oczywiście dziękujemy za ofertę pomocy w naszej sytuacji, osobiście rozumiem, że za friko nie będziecie podawać na forum gotowych rozwiązań. Za wykonana pracę zawsze należy się wynagrodzenie. Jeśli byście mi pomogli oczywiście zapłacę. Jednak z tego co wiemy na chwilę obecna uzyskanie przez nas NIN jest po prostu nierealne, a wylot bezcelowy. NIN z tego co wiem załatwia się osobiście. Bądźmy szczerzy, jesteśmy po prostu kretaczami, którzy nigdy w Anglii nie byli i nie wykonywali tam pracy. Nie mamy żadnych dokumentów. I co macie nam w takim razie do zaproponowania ? Możecie odpisać pod innym nickiem, wtedy nikt nie udowodni, że to Wy współpracujecie z oszustami czyli nami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wkr
A może ratunkiem jest załozenie dzialalnosci i ubieganie sie o NIN a potem zrobić odliczenie tego podatku naliczonego wstecz?? Da rade tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwony od stóp do głów 587
nie o podatek tu chodzi, tylko o uzyskanie druku A1 na ten okres wstecz. A bez Nin tego się nie da i tyle. Ja już się zatrudniłam na słowacji od stycznia. Mam też firmę w polsce. Dobra gdybać nie ma co tylko zabrać się do roboty i coś postanowić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wkr
to co proponujesz? Ja tez sie nie pojawiłem w zus to by był strzał w głowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drama
Ja mam NIN i ustalone ustawodastwo w UK. Nie otrzymałem A1, jednak jeżeli Optigen tego nie uzyskał to czy Wam się uda? Ja teraz zarejestrowałem się w ZUS i tak pod koniec stycznia zamykam firmę. Czy teraz mam się prosić o ustalenie ustawodastwa w PL?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwony od stóp do głów 587
nie o musiałes wracać do zus. Skoro rzekomo 31.12 kończy się nam ubezpieczenie w Anglii mogłeś zamknąć firmę z dniem 31.12. Do tego dnia obowiązuje optymalizacja. Tak będziesz musiał zapłacić pełną składkę za styczeń. Ja od 1.01 przeniosłam się na Słowację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrtrtttty
przenieś się teraz do Honolulu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drama
Zamknięcie firmy nie jest proste, trzeba US powiadomić 7 dni przez zamknięciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwony od stóp do głów 587
u nas nic nie trzeba zgłaszać. Jak zamykasz firmę wszystkie dane idą z urzędu miasta do zus, skarbówki itp itd. Są kopie dokumentu zamknięcia przesyłane. Nie słyszałam przynajmniej o czymś takim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wkr
do czerwony od stóp do głów 587 i Ci daje ta słowacja jak dalej odwlekasz uk nie masz NIN ani a1 a oto chodzi w momencie dania a1 slowackiego wezma cie za tylek i pokazanie dokumentów z uk i co wtedy zrobisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksiegowyuk.co.uk
Wszystko jest mozliwe, wyrobienie nin itd. Osoby zainteresowane prosze o kontakt na nasz adres email, prosze podac nr tel, oddzwonimy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwony od stóp do głów 587
jak się nie zarejestrujesz a przyjdą jakieś papiery kiedyś do kiedy miałeś ubezpieczenie w uk.np rozwiązanie umowy o pracę czy P45 i się wtedy wyda to na 100% będziesz płacił składki za ten okres pomiędzy, jeśli nie zamkniesz firmy. Gość, który wziął nas na słowację ma sporo byłych klientów Optigena, którzy zostali bez dokumentów i przeszli do niego. Kiedyś i tak zamkniesz firmę i wtedy co, myślisz że za 30 lat nadal będziesz ubezpieczony w Anglii, skoro od 31.12 już nie jesteś ? Wtedy dopiero będzie. Co ma być to będzie. Mają 10 lat na kontrolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrzegorzS
Proszę o kontakt jeżeli ktoś jest zainteresowany pomocą w zakresie uzyskania numeru NIN w UK: grzegorzs001@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taxpay
Witamy Prowadzimy nabór kolejnej grupy - zatrudnienie w Czechach od 1 marca 2013. Zainteresowane firmy zapraszamy na stronę firmową taxpay.eu Pozdrawiamy Zespół Taxpay

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwony od stóp do głów 587
Do Biura, które oferuje pomoc ! Czy meil do Was to info@księgowy.co.uk Znalazłam dwa biura o podobnej nazwie i nie wiem do kogo pisać !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksiegowyuk.co.uk
info@ksiegowyuk.co.uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asuch
Witam, Przyszło mi ź Źus wezwanie o wytłumaczenie dlaczego w okresie kiedy byłam w Optigenie, nie opłacałam składek Źus. Wiem, że Źus wystąpił do Urzędu skarbowego, o to czy prowadziłam w tym okresie działalność gospodarczą. Czy mieliście podobne doświadczenie, piszcie, czy muszę uregulować cały Źus czy tylko zdrowotną. Mam tylko umowę, payslepy, nie mam NIN ani A 1. Ź optigena odeszłam w 01.2011. Słyszałam że Źus sprawdza wszystkich, bo zmienili sobie orzecznictwo. Moj tel 791 391 991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drama
Jak sobie zmienił orzecznictwo. Prześlij to co masz, Optigen wbrew pozorom nie jest zlikwidowany, zadzwoń do nich i może pomogą Ci przygotować dokumenty. ZUS bankrutuje będzie szukał kasy wszędzie :( A składki już ponad 1000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asuch
Pan Sowa Grzegorz już zaczął walkę z Zus, myślę ze my też musimy się przyłączyć mamy ten sam cel. Poniżej jest kontakt do Pana Sowy. Wyślijcie mu mail a on Was będzie informował kiedy są planowane pikiety. Z początkiem 2012 roku Grzegorz Sowa odmówił płacenia do ZUS wszelkich składek i zwrócił się do Rzecznika Praw Obywatelskich o zaskarżenie do Trybunału Konstytucyjnego ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych i ustawy o powszechnym ubezpieczeniu zdrowotnym. ZUS już upomniał się o zaległe należności. Apel o poparcie ustawy Kolejnym krokiem piotrkowskiego przedsiębiorcy w walce z ZUS-em jest apel o poparcie obywatelskiego projektu ustawy oraz organizowanie pikiet przed siedzibami ZUS-u. Sami jako społeczeństwo musimy doprowadzić do sytuacji, że zniknie przymus ubezpieczania się w ZUS-ie. Obecna klasa polityczna, która rządzi nami już ponad 20 lat, nie jest zainteresowana zmianami, ba ludzie ci zapomnieli dla kogo pracują. Ich głównym celem nie jest dobro obywateli, lecz dobro własne. Dlatego należy ich zmusić do pracy dla nas. Proponuję obywatelski projekt ustawy likwidującej przymus ubezpieczania się w ZUS. Wprowadźmy go do Sejmu i przekonajmy się, który z posłów służy narodowi. Projekt ten załączam (kliknij TUTAJ aby pobrać), proszę go podpisywać i przysyłać pocztą (list zwykły) na mój adres: Grzegorz Sowa, ul. Świerczowska 86, 97-300 Piotrków Tryb." Apel o organizowanie pikiet Zdaniem Sowy, sam projekt ustawy to nie wszystko. - "Uważam oczywiście, że to nie wystarczy, dlatego proponuję rozpoczęcie pikietowania marmurowych pałaców ZUS-u w miejscach, gdzie mieszkacie. W czasie pikiet, które powinny być bardziej pokojową formą zabawy niż zadymy (za wzór niech posłuży pomarańczowa alternatywa), proszę o zbieranie podpisów pod projektem ustawy oraz wyjaśnianie potrzeby zmian w naszym państwie. W przypadku chętnych do organizowania pikiet proszę o kontakt mail-owy : normalnykraj@op.pl, skype: normalnykraj lub tel. 603 78 32 45.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szanowni Państwo, w nawiązaniu do udzielanych przez nas informacji, jak również celem zabezpieczenia Państwa sytuacji w przyszłości, podjęliśmy współpracę z brytyjską firmą BM Accounts Ltd, która posiada bogate doświadczenie i profesjonalnych konsultantów (posługujących się również językiem polskim), a przede wszystkim formalne możliwości uzyskania dla każdego z Państwa dokumentu urzędowego - wyciągu z konta ubezpieczonego, poświadczającego składki odprowadzone na Państwa konta przez brytyjskich pracodawców. Wyciąg z konta ubezpieczonego w Wielkiej Brytanii stanowi niepodważalny dowód Państwa ubezpieczenia w Wielkiej Brytanii. Będzie on również dowodem potwierdzającym zaliczenie okresu pracy w Anglii, jako lat składkowych do emerytury. itd Nowy biznes który wymyślił Optigen. Niby że w trosce o klienta itd. Nie wiem czy wszyscy dostali tego maila. Kolejne naciąganie. Zapłacicie kolejne pieniądze a my wam załatwimy coś co było naszym zasranym obowiązkiem załatwić wcześniej. Dziwne że rzekome biuro księgowe, z tak wielkim doświadczeniem nie ma swojej siedziby tylko wykupiony wirtualny adres, i to jeszcze taki prestiżowy. Jutro mogę sobie założyć firmę w anglii i też mieć taki adres. Zalecam nie korzystanie z tej super oferty. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nawiazujac do oferty optigen na uzyskanie dokumentow itd to dziwnym zbiegiem okolicznosci firma BM Accounts zostala zalozona 10/01/2013. Co za zbieg okolicznosci, az sie wierzyc nie chce. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ruszyło kolejne oszustwo Optigena tym razem pod nazwa Optymo. Oszustwo i naciagactwo. Juz w opisach oferty na ich stronie widac ze to wszystko jest nielegalne i narobi tylko problemow kolejnym klientom. Mysle ze trzeba by temu kolesiowi porzadnie gembe obic za takie rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koń na bieżni
Teraz Optigen wysyła cudowne oferty przeniesienia firmy do Anglii i prowadzenia tejże optymalizacji przez firmę doradczą REGATIO LTD a sam swój adres podaje Optigen Aleja Solidarności Warszawa FIRMĘ REGATIO LTD prowadzi zapewne ten sam pan który miał niegdyś Optigena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wkr
Jak uzyskac informacje o tym czy skladki byly odprowadzane w uk i jak dostac na o dokumenty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mniejszy zus
zapraszam do kontaktu wszystkich z całej Polski poszkodowanych przez firmę Optigen w celu zapoznania się z inną możliwością optymalizacji kosztów ZUS w WB. mniejszyzus.szczecin@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×