Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość czerwony od stóp do głów 587

OPTIGEN ZLIKWIDOWANY!!!

Polecane posty

Gość gość
Zgodzę się,że trzeba będzie pozwac HMRC bo to nielogiczne mieć odprowadzone składki i mieć podważone ustawodastwo.Kto zbiera bilety?!Co do pozwania na CBS,bylam przezylam już w tamtym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proszę powiedz o co pytali w CBŚ ?? Zupełnie nie wiem jak się przygotować. Czy wypytywali o naszą pracę ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy był już ktoś przesłuchiwany ? Błagam ! O co mogą pytać ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nie byłem, ale radziłbym Pani mówić jak na spowiedzi, oni znają prawdę, potrzebują pani zeznań, taka prawne potrzeby. więc proszę się nie denerwować, tylko odpowiadać na pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ta kancelaria to chyba pomaga uzyskać A1 ale tylko tym co faktycznie byli zatrudnieni za granicą. Może się mylę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uważajcie na każdą ofertę. Jak zdążyliście zauważyć w dobie kapitalizmu każdy chce się wzbogacić, również na cudzym nieszczęściu. Jak widzicie sami, również na naszym forum pojawiły się różnej maści hieny, chętne wydrzeć od nas ostatni grosz, za wątpliwej jakości usługi. Nie mówię, że wszyscy ale przejrzyjcie sami od początku wszystkie oferty "pomocy ".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalmerski
Po prostu ta ich cała optymalizacja nie była legalna. Jedyna legalna optymalizacja jaka istnieje przez UK wygląda tak - http://dezi.pl/?jak-nie-placic-zus,10 Czyli zakładamy spółkę w UK, mamy przedstawicielstwo w Polsce, prowadzimy polską księgowość, ale płacimy angielskie podatki. I właśnie dzięki temu korzystamy ze wszystkich przywilejów podatkowych!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niezła reklama, zobaczymy za rok dwa lub trzy. Pamiętam ze osoba oferująca tego typu optymalizację wcześniej proponowała zatrudnienie w UK i tez miało być wszystko legalne, zgodnie z prawe a jaka oszczędność:). Po czasie znajdzie się haczyk i będzie problem jak i w tym przypadku. Uważam że dobrego rozwiązania nie ma w tej sytuacji i najlepiej siedzieć na bezrobociu albo działać na czarno. Takie Państwo!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem już po kontakcie z osoba przesłuchaną. Powiem Wam tylko jedno - czy w TO WIERZYCIE CZY NIE to już Wasza sprawa. Jeśli nie - dowiecie się w swoim czasie. Wszyscy, którzy byli w Optigenie będą mieć podważone umowy. FIRMY W KTÓRYCH BYLIŚMY ZATRUDNIENI NIE ISTNIAŁY, PAN PREZES BRAŁ KASĘ -(NIGDY NIE UWIERZYCIE JAKĄ ), ŻADNE SKŁADKI W ANGLII NIE BYŁY ZA NAS ODPROWADZANE A FIRMY NIE ISTNIAŁY W REJESTRACH ANGIELSKICH. Czy już wiecie dlaczego z Anglii dostaliśmy podważenie ustawodawstwa ?? TERAZ JUŻ WIECIE. Wszyscy pracowaliście w FIRMACH, KTÓRE NIE ISTNIAŁY. A wiecie ile warte były Wasze payslipy i druki z HMRC ?? Tyle ile PAPIER I TUSZ DO DRUKARKI. Pozdrawiam, dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawe co piszesz wyżej. Ja dostałem wyciąg z konta od HMRC z potwierdzeniem ze składki wpłynęły, więc jak to, zatrudniony byłem w firmie która nie istnieje, ale ktoś wpłacił za mnie składki?? Nic nie rozumiem. Napisz tez jaki zarzut ma postawiony ta znajoma osoba, jesli ma wogole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
naucz się czytać ze zrozumieniem. W tej chwili toczy się postępowanie przeciw Optigenowi a nie jakiejś konkretnej osobie. Wyciąg z konta HMRC był najprawdopodobniej podrobiony a składki nie były w ogóle odprowadzane. Trwa postępowanie wyjaśniające. Przyjdzie czas, zostaniesz wezwany to się szczegółowo dowiesz osobiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czegoś nie rozumie, skoro optigen zatrudniał w fikcyjnych spółkach i dlatego podważane jest brytyjskie ustawodawstwo to dlaczego twierdzisz że to legalne? Wnioskuje że jeśli by zatrudnili nas w istniejącej spółce ustawodawstwo by było potwierdzone? Druga sprawa cześć osób była w UK i dostała NIN wątpię żeby przydzieli ten numer osobie która fikcyjnie gdzieś pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przeczytaj dokładnie wcześniejsze wątki. Wszystko pokrywa się z aktualnymi ustaleniami prokuratury. Cyt osobę, która pisała tu wcześniej : "Niestety, urzad brytyjski odrzucil moje ustawodastwo, stwierdzili ze firma w ktorej bylem zatrudniony nie wystepuje w ich bazie. Dowiedzialem sie ze nie wszystkie spolki LTD sa we wszystkich bazach w Anglii." Wszystko byłoby legalne, gdyby składki faktycznie były za nas odprowadzane (a tak naprawdę gdybyśmy faktycznie pracowali -to jednak jest ciężkie do udowodnienia ). W każdym bądź razie w świetle najnowszych ustaleń składki nie były w ogóle płacone, firmy nie istniały, druki z HMRC były podrobione. O numer NIN można starać się nawet nie pracując, nie ma on nic wspólnego z tym czy składki były odprowadzane. Z tego co wiem, można wyrobić sobie NIN w każdej chwili jeśli tylko szukasz pracy na konto jednak może nie wpłynąć żadna składka. W każdym razie najprawdopodobniej to był jeden wielki szwindel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Paczcie i zniknela strona internetowa Optigena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oszust oszukał oszustów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A wszyscy oszukiwali największego oszusta czyli Państwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Brednie piszecie. Każda spółka LTD działająca w Anglii jest zarejestrowana w Companies House. Jeśli ktoś był zatrudniony w takiej firmie (ma te informacje na payslipach czy innych dokumentach) to może sobie sprawdzić w takim rejestrze dostępnym dla każdego, za darmo i 24h/dobę. Sama byłam zatrudniona w jednej z takich firm i poza sprawdzeniem tej firmy w rejestrze dostałam również potwierdzenie z HMRC a ostatnio nawet wyciąg ze składek! Nie wymyślajcie zatem takich bzdur i nie straszcie ludzi skoro wszystko można sprawdzić łącznie z faktem istnienia każdej spółki w Anglii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślisz, że ktokolwiek, kto był w Optigenie to sprawdził ?? Ha ha Uzasadnienia w podważeniu ustawodawstwa też nie były wzięte z księżyca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze wam tak krętacze, hrrrr tfuu! Chytry dwa razy traci. :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Załóż firmę i płać co miesiąc 1100 zł -nie wiadomo po co. Zobaczmy czy będziesz miał takie same przemyślenia. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znam osobiście kilka osób które sprawdzały sobie na początku swoich pracodawców brytyjskich u których byli zatrudnieni pomimo tego że sama firma Optigen też potwierdzała że takie firmy istnieją są zarejestrowane w brytyjskim urzędzie. Ktoś wierzy i nie sprawdza a ktoś inny dla świętego spokoju sprawdzi sobie wszystko swoimi kanałami i na 3 różne sposoby. Nie zmienia to faktu że firmy w których byliśmy zatrudnieni są zarejestrowane w tym companies house i składają normalne rozliczenia roczne - to też można sobie sprawdzić na własną rękę! Zastanawiam się dlatego skąd tu co niektórzy wypisują takie brednie że Optigen nie płacił składek i nie zgłaszał ludzi do ubezpiecznia Optigen nigdy nikogo nie zatudniał z tego co się orientuję. Moje zatrudnienie było prowadzone przez angielską firmę nie mającą związku z polskim optigenem. Ta firma brytyjska jest cały czas zarejestrowana w UK i sprawodania finansowe składa w terminie - sprawdzone! Albo więc popisują się tu tacy którzy zupełnie nie mają pojęcia o czym piszą albo ktoś z konkurencji na siłę wymyśla takie historyjki by nagonić sobie ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy ta firma to może Black Red Green LTD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście, że Optigen nikogo nie zatrudniał. Prowadził "usługi doradcze ". Dlaczego prawie wszyscy mają podważone ustawodawstwo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Składka ZUS w związku z podwyżką płacy minimalnej na rok 2014 około 1200 zł, w tym zdrowotne (nie wiadomo ile będzie wynosić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje zatrudnienie miało miejsce w innej spółce w Londynie. Mam jednak znajomą która przez prawie rok czasu była zatrudniona właśnie w Black Red Green LTD. Ma komplet dokumentów od swojego pracodawcy. Rozliczenie rozczne, payslipy itd. Jej księgowy który sam jej sugerował zatrudnienie za granicą sprawdził w angielskim urzędzie czy ta spółka jest faktycznie zarejestrowana i czy składa rozliczenia. Urząd potwierdził że spółka widnieje w rejestrach brytyjskich i rozliczenia przesyła zgodnie z wymogami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Kowalik
Przede wszystkim tytuł do ubezpieczenia w UK mają podważane takie osoby które nie są w stanie przed polskim zusem wykazać tego, że faktycznie zamieszkiwały i pracowały w Anglii gdzie mialy zatrudnienie. Jeśli polski zus wzywa takiego polskiego przedsiębiorcę a ten oczywiście potwierdza, że swoją działalność cały czas prowadzi w Polsce ale już w żaden sposób nie jest w stanie wykazac, że pracę najemną wykonuje jednak w Anglii to polski zus może objąć taką osobę polskimi składkami. Niech każdy sam sobie odpowie na pytanie gdzie cały czas przebywa i czy podejmując tego typu zatrudnienie planował faktycznie przebywać i pracować w Anglii czy pozostać jednak w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety znów nie czytacie wcześniejszych wątków. Zus ustawodawstwo brytyjskie ustala bez problemów a odrzuca HMRC. Wszystkie przypadki chyba taki właśnie miały finał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krasnalek B
Z polskim zusem jest różnie. Korzystaliśmy z takiego rozwiązania z kilkoma znajomymi osobami. Jeden zuz uznał bez problemu podleganie pod angielski system a dwa inne oddziały w połowie ubiegłego roku jedynie poinformowały znajomych, że wszczęli sobie postępowania wyjaśniające i wysłali sami zapytania do Anglii by tamci odpowiedzieli gdzie dana osoba ostatecznie podlega. Dwóch moich znajomych jest po kontroli z zus i mają potwierdzone podleganie pod angielskie ubezp. i jest ok. Dwie inne osoby i ja cały czas wałkujemy temat z naszymi oddziałami i wymieniamy się dokumentami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Problem chyba rzeczywiście nie stoi po stronie Zusu a Hmrc. Oni poprostu przestali wydawać A1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×