Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość czerwony od stóp do głów 587

OPTIGEN ZLIKWIDOWANY!!!

Polecane posty

Gość gość
No ale faktycznie nikt z osób, którzy wcześniej pisali nie napisał czy ostatecznie musi oddać składki czy też nie. Każdy ponarzekał i zamilkł. Tak samo chyba nikt nie szukał pomocy u biur prawno -księgowych w Londynie a takie propozycje pomocy padały. Ja napisałam, dostałam propozycję wyciągu z konta ubezpieczenego oraz pomoc w wyrobieniu NIN, jednakże w międzyczasie dowiedziałam się, że to mogą być tylko dokumenty dla ZUS -ów które już na wstępie stwarzają problemy. W moim ZUS NIN nie jest wymagany do ustalenia ustawodawstwa, kazała przynieść tylko umowę i Payslipy i problemu nie będzie. Co jednak z tego, kiedy Anglia to wszystko odrzuca i nawet znajomi którzy mieli NIN dostali podważenie ustawodawstwa ustalonego przez ZUS. Na wycieczkę do Wielkiej Myślę, że ZUS jednak nie do końca wie co robić i to całe postępowanie może się przeciągać nie wiadomo dokąd. Na razie może milczeć a jak będzie się zbliżał okres przedawnienia to dopiero zobaczycie jak to może się skończyć. Cały artykuł jest w necie jak to ZUS ściąga dłużników na krótko przed okresem przedawnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ale faktycznie nikt z osób, którzy wcześniej pisali nie napisał czy ostatecznie musi oddać składki czy też nie. Każdy ponarzekał i zamilkł. Tak samo chyba nikt nie szukał pomocy u biur prawno -księgowych w Londynie a takie propozycje pomocy padały. Ja napisałam, dostałam propozycję wyciągu z konta ubezpieczenego oraz pomoc w wyrobieniu NIN, jednakże w międzyczasie dowiedziałam się, że to mogą być tylko dokumenty dla ZUS -ów które już na wstępie stwarzają problemy. W moim ZUS NIN nie jest wymagany do ustalenia ustawodawstwa, kazała przynieść tylko umowę i Payslipy i problemu nie będzie. Co jednak z tego, kiedy Anglia to wszystko odrzuca i nawet znajomi którzy mieli NIN dostali podważenie ustawodawstwa ustalonego przez ZUS. Na wycieczkę do Wielkiej Brytani nie będę więc trwoniła ciężko zarobionego grosza. Myślę, że ZUS jednak nie do końca wie co robić i to całe postępowanie może się przeciągać nie wiadomo dokąd. Na razie może milczeć a jak będzie się zbliżał okres przedawnienia to dopiero zobaczycie jak to może się skończyć. Cały artykuł jest w necie jak to ZUS ściąga dłużników na krótko przed okresem przedawnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wziął
cholerne nieuki razem i ty autorka tematu pisze sie wziął ani wzioł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wziął
az pokrecilam zdanie ze zdenrwowania tak mnie krew zaleza jak widze to 'wzioł' wziął wziął wziął wziął wziął wziął wziął zapamietajcie raz na zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wziął
wkleilam w zlym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, Podbijam temat jakieś szczegóły co do rozwiązania sprawy. Obecnie kończe współpracę z inną firmą oferującą optymalizację i zastanawiam się co dalej, czy strzelił bym sobie w stopę wracając do zus i rzucając na siebie podejrzenie? Już ponad 3 lata nie płacę składek, na razie nikt się nie upomniał o zaległe składki. Ktoś ma jakąś nową wiedze w temacie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
myślę że jak Pan wróci to nic ZUS zrobić Panu nie zrobi, bo tymbardziej wstecz nie dostanie Pan A1, a umowe że Pan pracował Pan ma ale przekonany nie jest i nie mam takich dużych kokones żeby to sprawdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mogę podzielić się doświadczeniem.Rok temu byłam przesluchiwana w sprawie firmy optymalizującej koszty zus.Uprzedzono mnie,już ze mogą być problemy z ustawodastwem.Postanowiłam ,ze bezwłocznie wrocę do Zus,co zrobiłam.Minoł rok,a ja dostałam wezwanie w spawie tego okresu-29 mc poza zus.Wezwanie wyjasniajace,nie wzywające do zapłaty.Pomimo,ze mam numer NIN oraz umowy i inne dokumenty,liczę się z tym ze UK zakwestionuje swoje ustawodastwo w związku z obecna sytuacją.Ciesze się,że w całej tej sprawie zaoszczędziłam choć te parę miesięcy.-Radziłam się w tej sprawie-wszędzie usłyszałam ze z ZUS się nie wygrywa.Trudno coś komuś poradzić.Cokolwiek się zrobi i tak będzie zle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od stycznia znów podwyżka płacy minimalnej a w związku z tym składek do ZUS. Wszyscy zamkną firmy i przejdą do szarej strefy, zdrowotne będzie nam płacił urząd pracy. Bezrobocie sięgnie 30%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Faktycznie w Polsce nie da się prowadzić działalności.Tragiczne jest to ,ze jeśli nawet latami płaci się składki a później chce się skozystac z L4 to nawet jeden dzień spóźnienia ze składkami powoduje odmowę wypłaty naleznosci.To nienormalne!Nie ma się co dziwić ze ludzie korzystają z firm optymalizujących koszty,licząc na mała ulgę bo przecież nie żaden zysk.W tej despercji popadają w jeszcze większe kłopoty jak choćby w zalegle składkioskarżenie o pozorność pracy itd.Jedyne rozwiązanie tej sytuacji to kolejna abolicja i przedewszystkim zmiana składek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakieś informacja od kogoś kto był "przerobiony" przez zus a nie miał A1? Wiem że nie wszyscy otrzymywali ten dokument od optigenu. Co w takiej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ZUS nie żąda A1. To dokument tylko dla Ciebie. Chodzi o to że strona brytyjska podważa zatrudnienie. Czytaj wcześniejsze wątki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziś powiedziałem się dosyc istotnych faktów. Pewnie doradcy finansowi za podobne informację słono każą sobie płacić ale cóż, liczą na zysk gdy inny człowiek w potrzebie. Generalnie z zusem da sie wygrać przykładem może być sprawa: Sygn. akt II UK 333/12 z czerwca tego roku. W skrócie kobieta zatrudniona na Słowacji miała działalność w PL. Zus zakwestionował przynależność do Słowackiego odpowiednika zusu. W sądzie najwyższym Pani wygrała sprawę. Proponuje poszukać w necie można znaleźć uzasadnienie itp. Kolejna ważna sprawa na którą można się powołać to że w momencie gdy ZUS zwróci się do HMRC o ustalenie właściwego ustawodawstwa (czy jakoś tak) ma tylko 2 miesiące na otrzymanie odpowiedzi. Z tego co mi wiadomo trwa to dużo dłużej. Jeśli się spóźnią wtedy automatycznie ustawodawstwo brytyjskie staje się faktem. Mówi o tym Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego nr 987/2009. Myślę że wykazując się taką wiedzą przed urzednikami zusu na pewno zmiękną. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczywiście nie namawiam nikogo na optymalizację oraz nie twierdze że da się wygrać z zusem w każdej sprawie. Generalnie jednak nie jesteśmy skazani na zagładę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiem to, bo w tej chwili mam ustanowione przez ZUS ustawodawstwo na Słowackie i tam ZUS mi jasno napisał, że jeśli w ciągu dwóch nikt tego nie podważy staje się ono właściwe. Już tu dziewczyna mp08 o tym pisała. Więc dzięki, ale nic odkrywczego nie napisałeś. Problem w tym, że HMRC odrzuca to ustawodawstwo dość szybko i mieści się w tym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
CZY KTOŚ Z WAS DOSTAŁ WEZWANIE Z CENTRALNEGO BIURA ŚLEDCZEGO w naszej sprawie ? Przed chwilą listonosz przyniósł pismo, żeby stawić się w zarządzie CBŚ w charakterze świadka. Z żadnymi sprawami karnymi nie miałam od lat do czynienia. Na pewno dotyczy to tych spraw. Paragraf 286§1 kk. Wygląda na to, że coś zaczyna się dziać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli Pani może proszę o relacje z wizyty w CBŚ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nawiązałam kontakt z kilkoma osobami, które były w Optigenie. Wszyscy dostali wezwania. Lada dzień i Wy dostaniecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chyba jakaś prowokacja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żebyś się kolego nie zdziwił. Na razie być może zaczęli od Rzeszowa, byłej siedziby Optigena. Potem przyjdzie czas na resztę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie dostane bo siedze i pracuje w Anglii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak samo jak i my na Słowacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lada chwila przygotowujcie się na wezwania przez CBŚ. Paragraf, który widnieje w naszym liście z rzeszowskiego oddziału. Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rozumie że wezwą nas jako świadkowie w sprawie przeciwko optigenowi? Chyba nie wsadzą osób korzystających z ich usług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dalsza część sprawy artykuł z wyborczej z ubiegłego roku "Pomagają wykiwać ZUS. CBŚ ściga oszustów Sobota, 25 sierpnia 2012 (07:47) W internecie jak grzyby po deszczu wyrastają firmy pomagające w "optymalizacji składek ZUS" - pisze "Gazeta Wyborcza". Obiecują, że można płacić jedynie połowę składki, albo i mniej. Wystarczy wyrejestrować się z polskiego ZUS i zatrudnić się w którymś z krajów Unii Europejskiej. Rzeszowski CBŚ i prokuratura tropią przedsiębiorców, którzy fikcyjnie zatrudniają się w innych krajach, by nie płacić w Polsce ZUS. Śledztwo dotyczy oszustwa i przywłaszczania pieniędzy. Prokuratura nie zdradza szczegółów, tłumacząc, że to dopiero początek postępowania. Pod lupą śledczych są dziesiątki firm, które obiecują, że pomogą przedsiębiorcom obniżyć składki na ZUS - z blisko tysiąca złotych do 500 zł lub mniej. Wystarczy wyrejestrować się z polskiego ZUS-u i zatrudnić w którymś z krajów Unii Europejskiej. Pośrednicy powołują się na unijne przepisy, które mówią, że jeżeli prowadzimy działalność gospodarczą w jednym kraju, a w drugim mamy umowę o pracę, to składki na ubezpieczenie możemy odprowadzać tam, gdzie jesteśmy zatrudnieni. Prowadząc działalność w Polsce, możemy być zatrudnieni w Anglii, na Słowacji czy Litwie. To właśnie te kraje najczęściej pojawiają się w internetowych ogłoszeniach. ZUS ma 10 lat na ściągnięcie składek Pośrednicy zapewniają, że pracując "na papierze" w Anglii, można bezpłatnie leczyć się w Polsce. Załatwią Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, coś na wzór karty, którą wyrabiamy w NFZ przed zagranicznymi wycieczkami. Jedyne, co się nie zmieni, to podatki, które trzeba płacić naszemu urzędowi skarbowemu. Ale - jak to zwykle bywa - nie wszystko złoto co się świeci. W internecie pojawiają się ostrzeżenia. Gazeta cytuje kilka z nich. "Jeśli będziesz świadczył usługi w Polsce, a składki płacił w innym kraju UE, to wcześniej czy później ZUS cię ścignie, gdy się dopatrzy, że nie świadczysz usług za granicą (...). ZUS to jedyna instytucja państwowa, która ma 10 lat na ściągnięcie składek. Przez 10 lat nie można spać spokojnie". Inny internauta przyznaje, że padł ofiara takiej "optymalizacji". "Minęły dwa miesiące, chciałem udać się do lekarza i tu ZONK! NFZ nie akceptuje papierka, która ta pseudofirma doradcza mi posłała". Ile firm się wyrejestrowało? Nie wiadomo Proceder jest znany od dwóch-trzech lat. Jaka jest jego skala? ZUS wie, że każdego roku składki odprowadza ponad 2 mln przedsiębiorców. Nie wie, ile firm wyrejestrowało się z naszego ubezpieczenia, by płacić je za granicą. Nie wie też, czy rzeczywiście je płacą. Gazeta Wyborcza"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na jakiej podstawie HMRC kwestionuje ustawodawstwo? Wiem że składki za mnie pracodawca odprowadzał własnie do HMRC. Jakie korzyści ma UK z kwestionowania zatrudnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie. Nie rozumiem tego. Ode mnie HMRC żąda za posrednictwem ZUS-u przesłania biletów, rachunków itp, czyli dowodów że tam pracowałem w Wielkiej Brytanii, a z drugiej ten sam HMRC przysłał mi wyciąg z konta potwierdzający że składki wpłynęły za mnie od pracodawcy. Albo mi się wydaję albo ZUS i ten cały HMRC mają jakiś problem. Przecież nie mam obowiązku gromadzenia rachunków z miejsca zamieszkania, biletów itp. Jestem ciekaw co mi ZUS odpisze gdy dostanie ode mnie ten wyciąg ze składkami, może wtedy się uspokoją...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba będziemy musieli pozwać HMRC i Wielką Brytanię do Trybunału UE o działanie na niekorzyść i utrudnianie życia. Jakim prawem pobierają składki za pracowników od pracodawców - nie kwestionują zatrudnienia - po czym robią takie numery jak podważanie ustawodastwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czytałem właśnie uzasadnienie wyroku o którym była wcześniej mowa. Zauważyłem istotne fakty: "W skardze kasacyjnej wskazano, że w postępowaniu przed słowacką instytucją ubezpieczeń społecznych nadano skarżącej numer ubezpieczenia, a nie wynika to z ustaleń sądów obu instancji, tymczasem polska instytucja ubezpieczeniowa nie mogła tej okoliczności zignorować, istnienie bowiem tytułu ubezpieczenia społecznego za granicą wyklucza dokonywanie ustaleń przeciwko dowodowi ubezpieczenia społecznego w innym państwie (por. uchwałę Sądu Najwyższego z dnia 18 marca 2010 r., II UZP 2/10, OSNP 2010 nr 17-18, poz. 216 i wyroki z dnia 6 września 2011 r., I UK 84/11, nie publ. i z dnia 23 listopada 2012 r., II UK 103/12, nie publ.). W razie pojawienia się wątpliwości co do ważności dokumentu lub dokładności przedstawienia okoliczności, na których opierają się informacje zawarte w tym dokumencie, instytucja państwa członkowskiego, która otrzymuje dokument, ma - stosownie do art. 5 rozporządzenia wykonawczego - zwrócić się do instytucji, która ten dokument wydała o niezbędne wyjaśnienia lub o wycofanie tego dokumentu. Instytucja wydająca dokument ponownie rozpatruje podstawy jego wystawienia i w stosownych przypadkach wycofuje go. W razie pojawienia się wątpliwości w odniesieniu do informacji przedstawionych przez zainteresowanych, do ważności dokumentu lub dowodów potwierdzających lub do dokładności przedstawienia okoliczności, na których opierają się zawarte w nim informacje, instytucja miejsca pobytu lub zamieszkania przystępuje, w zakresie, w 12 jakim jest to możliwe, na wniosek instytucji właściwej, do niezbędnej weryfikacji tych informacji lub dokumentów (art. 5 ust. 2-3 rozporządzenia wykonawczego). " Czyli teoretycznie jak ktoś ma NIN i ślady pracy w określonym czasie na druku HMRC- zus powinien to zaakceptować. Druga sprawa "Należałoby także przyjąć, że wobec niepoinformowania przez instytucję miejsca zamieszkania ubezpieczonej instytucji państwa członkowskiego o ustalonym przez siebie ustawodawstwie tymczasowym stanowi obejście obowiązku nawiązania kontaktu z instytucją innego państwa i ustalenia ustawodawstwa na mocy wspólnego porozumienia (art. 16 ust. 4 rozporządzenia nr 987/2009). W takim wypadku także termin dwumiesięczny, o którym mowa w art. 16 ust. 2 i 3 rozporządzenia wykonawczego, nie rozpoczął biegu, co sprawia, że takie ustalenie ustawodawstwa właściwego nie staje się ostateczne. Jest to właściwy skutek wskazanych zaniechań, uwzględniając, że zbadanie, czy osoba składająca wniosek o ustalenie ustawodawstwa właściwego dla ubezpieczenia społecznego jest ubezpieczona na terenie państwa świadczenia pracy i czy podlega tam systemowi ubezpieczenia społecznego powinno być pierwszorzędne. " Z tego co zrozumiałem po określeniu przez nas że należymy pod inne ustawodawstwo Zus jako pierwszorzędną sprawę powinien zająć się ustaleniem czy tak jest. W niektórych przypadkach to rok w innych 3 lata, raczej pierwszorzędna sprawa to nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy jest ktoś tu, kto musi płacić naliczoną składkę, czy zus wogóle komuś to naliczył i to ściąga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×