Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość korrkaa

Kurs instruktora fitness?

Polecane posty

Gość korrkaa

Cześć dziewczyny, czy któraś z Was robiła może kurs instruktora fitnessu? Chciałabym zrobić jakiś porządny kurs i jestem ciekawa jak one w praktyce wyglądają. Mam wstępnie upatrzone żeby go w akademii instruktorów sportu zrobić ze względu na praktyki na miejscu ale może podpowiecie jak takie kursy wyglądają co i jak :) Czy ktoś w ogóle robił takowe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blemolka
hej, ja od jakiegoś czasu szukam, jakie są ceny w tej szkole??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blemolka
hej, ja od jakiegoś czasu szukam, jakie są ceny w tej szkole??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korrkaa
Mnie interesuje na początek szkolenie podstawowe, ono jest w cenie 390zł, a potem specjalistyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blemolka
ja wydaję masę kasy na karnety fitness każdego miesiąca i od jakiegoś czasu myślę czy nie pójść na jakiś kurs aby zacząć ćwiczyć i zarabiać coś na tym albo chociaż wychodzić na zero żeby tyle kasy nie wykładać ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blemolka
Ja akurat jestem ze wszystkim na TAK :) dokładnie to samo robię teraz chodząc na zajęcia a od dawna chciałam sama je prowadzić, mnie interesuje kurs podstawowy na start za 390zł w AIS no i jakaś praktyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 130-130-130-130-130
Może ja Wam trochę pomogę. Przede wszystkim przy wyborze kursu zwróćcie uwagę, czy placówka, która je organizuje może nadać Wam tytuły zawodowe instruktorów fitness wraz z uprawnieniami do prowadzenia zajęć honorowanymi we wszystkich klubach w kraju. Na stronie AIS nie znalazłam takiej informacji. Ponadto co najmniej podejrzane wydaje mi się oferowanie przygotowania do wykonywania zawodu instruktora fitness w 2 dni za 390,- złotych... Z reguły takie kursy orgnizuje się w trybie intensywnym (codziennie przez ok. 2 tygodnie po kilka godzin) lub weekendowym (soboty i niedziele przez ok. 2-3 miesiące). Poza umiejętnościami praktycznymi instruktor fitness musi być przygotowany również teoretycznie - z zakresu anatomii, odżywiania, itp. Aby nabyć uprawnienia instruktora fitness trzeba zdać egzamin teoretyczny (anatomia, wiedza o sporcie, żywienie, itp) i praktyczny (prowadzenie zajęć, znajomość ćwiczeń). Dopiero po pozytywnie zdanym egzaminie i przy zaliczonych praktykach (chyba 30 godzin o ile dobrze pamiętam) otrzymuje się dokument potwierdzający nabycie kwalifikacji instruktorskich. Koszty takich kursów - w zależności od organizatora to mniej wiecej od ok. 1200,- do 2000,- złotych. Kursy organizowane są przez m.in. Rebbok University, IFAA, Polską Akademię Sportu czy Edukację w Sporcie. Jesli chodzi o praktyki to najłatwiej jest dogadać się z instruktorami w klubie fitness, do którego chodzicie na zajęcia, żeby któryś z nich się Wami "zaopiekował" - ja wybrałam akurat taką drogę. Na początku drogi zawodowej nie ma co liczyć na kokosy - zwłaszcza jesli nie jest to podstawowe zajęcie, tylko dodatkowe. No i trzeba liczyć się z tym, że w dalszych krokach bez inwestowania w kolejne szkolenia, konwencje itd. jest raczej ciężko - kursy podstawowe w najlepszym razie przygotowują do prowadzenia zajęć typu tbc, abt, fatburning i czasami step. @d.upa: podoba mi się punkt 2:) jako wyjątek potwierdzający regułę napiszę tylko, że mój mąż, po 12 latach regularnego chodzenia na zajęcia fitness, zrobił kurs instruktorski w wieku lat 41 i z dużą frajdą prowadzi teraz zajęcia...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blemolka
O PASie to takie różnie opinie chodzą w tym problem, dowiadywałam się w AIS to te kursy wprowadzające same w sobie jeszcze nie dają chyba uprawnień, ale można iść na miesięczny kurs gdzie są podstawy + dwa kursy zaawansowane/tematyczne i egzamin - taki kurs trwa ok miesiąc i kosztuje ok 900zł, dopiero po tym wszystkim ma się papiery na trenera i można prowadzić zajęcia :) I to mnie właśnie interesuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bhamber
Wiedza wiedzą. Moja żona jest instruktorką i jedno wam powiem. Kluczowa sprawa to to jak wyglądacie. Pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Nie wystarczy być szczupłym i w miarę sprawnym. Im lepiej wyglądasz tym większą kasę będziecie zarabiać. To tak samo jak z fryzjerką ze złą fryzurą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korrkaa
Cześć. Ja dowiadywałam się w AIS o takie pełne szkolenie z papierami na instruktora itd., trwa ono ok miesiąca i takie coś będę pewnie brała :) A Ty na coś idziesz w końcu czy na razie się tylko rozglądasz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blemolka
korrkaa - to chyba to samo co mnie interesuje sprawdzałaś, kurs pełny z praktykami ? To ja na takie coś jestem chętna właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parash
Dziewczyny a któraś z Was zna kogoś ktoś skończył ten AIS? Mnie korci możłiwość załapania pracy po tym kursie - jakie są faktyczne możliwości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blemolka
No ja dopiero będę chciała zrobić kurs, ale dowiedziałam się już co i jak i jestem zdecydowana, także muszę się zapisać i wpłacić kasę. Praktyki instruktorskie odbywa się wieczorami w tygodniu bo o to też się dopytywałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parash
A no to dobra. Ja zastanawiam sie na tym kursem intensywnym na przełomie stycznia i lutego. Parktycznie tydzień i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blemolka
ale to szukasz kursu na instruktora siłowni? bo ten intensywny który mają na stronie jest na siłkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parash
Aj faktycznie. Tak sie rozpędziłam przeglądając stronę AIS że zjechałam na siłownie;/. W takim razie pewnie wystartuję w tym na początku lutego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blemolka
To mnie wstępnie interesuje ten termin szkolenia w AIS >> 9-10.02.2013 Szkolenie Wprowadzające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parash
"blemolka" to ja myśle dokładnie o tym samym:). To może będzie okazja sie spotkać:). A jest już wiadomo, kto prowadzi to szkolenie? Bo tam na stronie jest ich kilku, może wpadnie sam Per Markussen:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blemolka
Nie wiem przyznam, dopytam jeszcze co i jak dokładniej o tym szkoleniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korrkaa
dziewczyny to ja jestem zapisana na to szkolenie wprowadzające na przełomie stycznia i lutego w ais, zobaczymy co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parash
korrka masz tempo:D. Ja to dalej wałkuje tą ich stronę internetową:D. A wiadomo kto prowadzi to szkolenie wprowadzające? Bo chciałabym to wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korrkaa
Nie chciałam już czekać po prostu, poszperałam w internecie i oferta AIS dla mnie jest OK - cenowo i pod kątem trenerów, ale konkretnie jeszcze nie wiem, będę wiedziała bliżej terminu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parash
Kochana to daj proszę znać - a nie wiesz do kiedy można sie zapisywać na ten termin w tej Akademii z początku lutego? Bez o mi cena tych szkoleń też pasi, ale kłade też nacisk na prowadzących. Jak sie dowiem to zdecydycuje czy isc czy nie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korrkaa
Możesz się na ten kurs zapisać chyba nawet na kilka dni przed jeśli są jeszcze miejsca oczywiście, najlepiej jak zadzwonisz do AIS i dopytasz na miejscu tak dla pewności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parash
Chodze od kilku dni i truje mężowi o tym:D. Jest gotowy nawet za to zapłacić:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korrkaa
A to wygodnie :) ja jestem zdecydowana i się zapisuję na pełny kurs, także w razie co, zobaczymy się na kursie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolation
Czy ktos zapisał się na kurs który jest na rynku w krakowie od 17 lutego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIrona3
Przepraszam, a czy któraś z Was ma kogoś kto już skończył kurs w tym AIS? Bo o ile się orientuję to były wcześniejsze edycje i jestem ciekawa wrażeń i opinii. Dostał ktoś po nich propozycje pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zbieraczka złomu
w praktyce nie znajdziecie pracy i tyle w temacie na takie kursy chodzą absolwentki AWF i one mają pracę w szkołach, fitnesie, basenach...ale po 1 H i jakie zarobki/ zerowe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość startyp
Eeeee jak chcą to niech robią ten kurs. Tym bardziej ze nie jest drogi, a papier to jest papier i w przyszłości zawsze może się przydać. No i mogą się czegoś nauczyc bo ta kadra szkoleniowa w tej akademii jest całkiem całkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×