Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniolek93

Dieta norweska od 5 .01.2013 kto ze mna??

Polecane posty

witam w sobote zaczynam diete norweska jest duzo watkow ale nikt sie na nich nie udziela wiec zalozylam nowy kto zaczyna razem ze mna ? moja waga 69 kg wzrost 167 cel 60 kg ale to moje postanowienie noworoczne wiec mam caly rok wiec nie nastawiam sie ze tyle schudne przez 14 dni ale niby to mozliwe 10 kg w 14 dni przekonam sie bede zadowolona nawet z 5 kg ... zapraszam chetnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewkawlkp
norweska przybliż mi ją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aby osiągnąć zadowalający wynik, należy jeść tylko produkty dozwolone, ilość nie jest aż tak ważna. Jeśli jednak przerwiemy dietę, nie możemy jej kontynuować, musimy zacząć od początku. Dieta norweska przyspiesza przemianę materii, jednak jest dosyć rygorystyczna i wymaga cierpliwości. Dieta opiera się głównie na jajkach i grejpfrutach. Oprócz tego można jeść surówki z selera naciowego, marchwi, pomidora, ogórka konserwowego - do surówek i sałatek nie dodajemy oleju ani dresingu. Mięso powinno być gotowane np. pierś kurczaka, wołowina, ryba również gotowana. Można też przyrządzać w opiekaczu lub na grillu, ale beż dodatku tłuszczu. W diecie norweskiej ograniczamy użycie soli do minimum, ale najlepiej w ogóle jej nie używać. Nie słodzimy też żadnym napojów, a kawę pijemy beż śmietanki. Jajka jemy tylko w postaci gotowanej. Dopuszcza się jedzenie pieczywa. W tej diecie nie ma kolacji. Przykładowy jadłospis: Śniadania - codziennie grejpfrut, 1 lub 2 jajka, herbata lub kawa ( wyjątkiem jest poniedziałek, kiedy to jemy 3 jajka na twardo lub na miękko, ale zawsze gotowane). Poniedziałek II śniadanie - 1 lub 2 jajka, grejpfrut, kawa lub herbata obiad - 3 jajka, surówka warzywna, kromka chleba, kawa lub herbata Wtorek II śniadanie - 1 lub 2 jajka, grejpfrut, kawa lub herbata 0biad - mięso wołowe gotowane , pomidor, seler naciowy, ogórki i inne warzywa, herbata lub kawa Środa II śniadanie - 1 lub 2 jajka, szpinak gotowany z łyżką jogurtu obiad - 2 kotlety (z kurczaka, indyka, jagnięcia), seler naciowy, pomidor, ogórki i inne warzywa, herbata lub kawa Czwartek II śniadanie - surówka z warzyw, grejpfrut, kawa lub herbata obiad - 1 lub 2 jajka, ser biały, szpinak, kromka chleba Piątek II śniadanie - 1 lub 2 jajka, szpinak, kawa lub herbata obiad - ryba, surówka, kawa lub herbata Sobota II śniadanie - sałatka owocowa obiad - wołowina, seler naciowy, pomidor, ogórki kiszone, kawa lub herbata Niedziela II śniadanie - duży plaster zimnego mięsa indyka lub kurczaka, pomidor, grejpfrut obiad - zupa jarzynowa, mięso drobiowe, pomidor, gotowana kapusta, seler naciowy, grejpfrut, kawa lub herbata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewkawlkp
czyli coś na zasadzie amerykańskiej tyle że bardziej urozmaicona i większe porcje.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LorenaLilila
czy mozna garpefruita zamienic na pomarancze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba nie bardzo bo greipfruty wspomagaja odchudzanie a pomarancze maja chyba wiecej cukru w sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekoladowwwa
Chetnie bym sie przylaczyla ale karmie piersia jeszcze wiec odpada. Ale bede zagladac i kibicowac!:) tez bym chciala zrzucic pare pociazowych kg;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekoladowa no jak karmisz to faktycznie odpada ale nie martw sie jak sie karmi to szybciej kg leca wiem cos o tym bo tez mam dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jak pisalam od jutra zaczynam juz sie zaopatrzylam w odpowiednie jedzonko. Bede pisac tu moje postepy moze kogos zmotywuje ... kto chce zapraszam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zakochana XL
Hej ja też planuje od jutra norweską, miałam założyć temat ale widzę że już jest :) waże 67-68kg więc podobnie wzrost 168cm. chciałabym zrzucić z 6kg wiem że 10 jest nie możliwe :) Mam nadzieje że będziemy sie wspierać. I mam pytanie może wiesz jakie dokładnie warzywa są dozwolone? Bo przeszukałam cały internet i nie znalazłam :( ale się cieszę że ktoś zaczyna rowno ze mną i z podobnymi wymiarami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolikkk
chyba bardziej jak kopenhaska, a nie jak amerykanska :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj zakochana xl super ze zaczynamy razem bedziemy mogly sie motywowac a to zawsze pomaga . co do warzyw to wyczytalam ze dozwolone ogorki konserwowe seler i pomidory ale np w przykladowym jadlospisie jest szpinak a ja nie lubie wiec nie bede jesc . a np doloze sobie zwykle ogorki papryke surowa i salate lodowa jak bede miec ochote z mies mozna wolowine albo piers z kurczaka ja bede mieso jesc co 2 dzien i bedzie to piers z kurczaka. najwazniejsze sa jajka i greipfruty jajek bede jesc 4 dziennie i gripfruty rez 2 na dzien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzam sie z lolikk dieta podobna do kopenhaskiej ale wydaje mi sie mniej szkodliwa ta niby przyspiesza metabolizm a tamta wyniszcza troche je porownywalam i wybralam norweska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zakochana XL
ja też nie lubie szpinaku, a z mięs tylko pierś z kurczaka. Kurde jeszcze teraz jem pieczone ziemniaki więc jutrzejsza waga będzie większa, zrobie jutro stopkę żeby było wiadome jak z postępami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zakochana XL
uuu waga przed chwilą pokazała 69,5kg więc startuje z tego samego pułapu co Ty :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawe czy bedziemy miec jutro ta sama wage bo ja tez sie objadam hehe slodyczami i wszystkim ,,,, a przypomnialo mi sie jeszcze bede marchewke jesc na tej diecie to do jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to zaczelam tak jak pisalam posilki bede jesc 8 12 16 moja dzisiejsza waga 70,3 kg masakra ... a wiec do boju. zakochana xl do jajek polecam ci czubryce zielona swietnie smakuje kroje jajka na pol i posypuje tymi ziolami chcialam podaj jeszcze wymiary brzucha biodef talia pod biustem i udo ale juz jestem po sniadaniu to bedzie nie wiarygodne wiec jutro podam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolikkk
myslicie ze ta dieta jest lepsza od kopenhaskeij? i z emnieuj wyniszcza organizm? bo nie wiem jaka zaczac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolikkk
i ze mniej ^ ( poprawiam ):P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolikkk
ja nie lubie seleru naciowego bo jest gorzki jak go pzryrzadzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja mysle ze ta mniej wyniszcza bo tam w kopenhaskiej np na sniadanie jest kawa tylko wiec troche nie zdrowo na sniadanie pic tylko kawe a pozniej przez pol dnia nic ja bylam na dukanie i ladnie chludlam ale mi sie znudzilo i tam tez jadlam duzo bialek czyli jajek i kurczaka wiec podbna do dukana ta norweska jest a co do selera to ja lubie tylko konserwowy w salatce a nie wiem jaki tu musi byc ale ja nie bede jesc wcale zjem w zamian inne warzywo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zakochana XL
Ja dzisiaj wstałam przed 11 więc pory posiłków dzisiaj będą kiepawe 11, 14, 17 Waga dzisiaj 68,5kg. Boże myślałam że nie zjem tych jajek, niedobrze mi było. Zjadlam 3 jajka i pół grejpfruta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja probowalam ale niestety
nie wypalilo,wytrzymalam z 5 dni ale pozniej po takiej ilosci jajek mialam problemy z... no wlasnie nie wiem z czym,okropny bol z tylu plecow i w okolicy podbrzusza,az wyladowalam na pogotowiu,odstawilam jaja i od razu bylo ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja probowalam ale niestety
i powiem wam,ze przeszlam na diete 1000 kcal i chudne szybciej niz na tej norweskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zakochana XL
ja tam wypróbuje tą norweską zobaczymy jak będzie, a po tych dwóch tygodniach poprostu ogranicze kalorie pewnie będzie 1000kcal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a nie lepiei.
mniej jesc a zdrowsze produkty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zakochana XL
Boże oszczędzcie sobie te rady, każdy robi co chce. Jeżeli wybrałam to, to się tego trzymam, wooow nigdy nie pomyślałabym że można jeść mniej i zdrowsze produkty, dziękuje że otworzyłaś/eś mi oczy, nigdy bym nie pomyślała że można się tak odżywiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja probowalam ale niestety
zakochana,tez bylam agresywna na tej diecie :P rob sobie co chcesz,twoje zdrowie,twoja sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×